6:1 (2:1)
Sunderland AFC
Pondělí 29.04.2013, 21:00 • Villa Park, Birmingham • Anglická Premier League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Dobrý večer, vítejte u komentovaného přenosu anglické Premier League. Dnes máme na programu dohrávku 35. kola, ve kterém Aston Villa FC přivítá svého soupeře Sunderland AFC. Komentářem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.

Aston Villa FC se v tabulce nachází na 17. pozici a na svém kontě má 34 bodů. Aston Villa osmkrát zvítězila, desetkrát remizovala a šestnáctkrát poznala chuť hořké porážky. Celkové skóre je 36:63.

Sunderland AFC je v tabulce na místě 15. a na svém kontě má 37 bodů. Fotbalisté Sunderlandu devětkrát zvítězili, desetkrát remizovali a patnáctkrát byli poraženi. Celkové skóre je 38:45.

Sunderland AFC: Mignolet ─ Bardsley, O'Shea, Cuéllar, Rose ─ Gardner, N'Diaye ─ Larsson, Sessegnon, Johnson ─ Graham

Rozhodčí: Dean ─ Collin, Brooks.

Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Mike Dean, asistovat mu budou Jake Collin a John Brooks. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Martin Atkinson.

-8
    Po předzápasové rozcvičce se hráči odebrali do svých šaten.

-4
    Oba celky nastupují za potlesku tribun na hrací plochu.

-2
    Domácí oblékají tradiční vínovo-modrou kombinaci dresů. Hosté mají červeno-bílé.

-1
    Úvodní výkop budou zahrávat domácí.

1

1
    Rychlý nákop po rozehrání skončil až u Mignoleta.

1
    U míče jsou hosté.

1
    Kombinují ve středu hřiště a snaží se najít skulinu v obraně domácích.

1
    Benteke uvízl v ofsajdu, a tak sudí hru přerušil.

2
    Po chybě v rozehrávce se dostali k míči hráči Aston Villy a obléhají nyní pokutové území soupeře.

3
    Rohový kop pro domácí.

3
    Na zahraný roh si nejvýše vyskočil brankář Mignolet, ale míč neudržel a vypadl mu přímo na kopačky domácích. Situaci se mu podařilo však napodruhé uhasit.

5
    N'Diaye se sice dostal ke střele, ale trefil pouze bránícího protihráče, který střelecký pokus zablokoval.

6
    V ofsajdové pasti uvízl Larsson, a tak sudí musel hru přerušit.

7
    Hosté jsou u balonu a pohybují se s ním na útočné polovině.

7
    Guzan chyboval, ale jeho spoluhráči jej zaskočili a prudkou střelu zblokovali.

7
    Následuje rohový kop ve prospěch Sunderlandu.

7
    Aston Villa se před touto standardní situací ubránila.

8
    Hosté jsou v úvodních minutách aktivnější a svému soupeři hrají na nervy.

8
    Sessegnon našel přihrávkou Johnsona, který sice vystřelil, ale trefil pouze bránícího protihráče.

9
    Po delší době jsou u balonu domácí hráči, kteří se postupně přesouvají na útočnou polovinu.

9
    Tento přesun jim sice vyšel, ale o balon za malou chvíli přišli.

10
    Teď se vrátil balon zpět na kopačky domácích hráčů, ale pohybují se zatím na vlastní polovině.

11
    Fotbalisté ve vínových dresech prchli na útočnou polovinu, kde se prezentovali zajímavou akcí, ale zkazila ji nepřesná přihrávka.

11
    N'Diaye fauloval a Aston Villa bude rozehrávat.

13
    Domácí tým zahrával volný přímý kop, ale hosté se ubránili bez potíží.

16
    Hra nyní probíhá mezi pokutovými územími a šance k vidění nejsou.

19
    Do hry se po ošetřeni zapojil také Lowton.

21
    Autové vhazování pro domácí tým.

24
    Volný přímý kop bude zahrávat domácí Aston Villa.

24
    Nicméně domácí fotbalisté z této standardní situace nic nevytěžili.

26
    Agbonlahor obdržel skvělou přihrávku za obranu a před sebou měl pouze brankáře Mignoleta. Agbonlahor se do balonu opřel z první, ale střela mu příliš nesedla a jen o pár centimetrů minula levou tyč. Tohle byla nádherná akce a pro hosty velmi nebezpečná.

29
    Hosté dostanou výhodu standardní situace.

30
    Volný přímý kop si vzal na starost Larsson a prověřil brankáře Guzana. Nicméně domácí brankář si počínal na jedničku.

31
    Aston Villa právě vstřelila branku!
    Tak tohle byla neskutečná paráda. RON VLAAR ze své kopačky vyslal velmi přesnou ránu, která málem protrhla soupeřovu síť. VLAAR vystřelil ze 30 metrů a balon zaplachtil přesně mezi tři tyče. Brankář Mignolet byl bez šance.

33
    Sunderland právě vstřelil branku!
    Na druhé straně adresoval Graham do pokutového území přihrávku, které se zmocnil DANNY ROSE, jenž přesnou trefou k tyči srovnává na 1:1.

34
    Carlos Cuéllar obdržel žlutou kartu.

36
    Delph se probojoval ke střele, ale nic z ní nevytěžil a trefil pouze bránícího protihráče.

36
    Weimann vystřelil, ale skóre se nemění.

38
    Domácí fotbalisté vystihli rozehrávku hostů a okamžitě vyrazili do protiútoku. Sprintující Lowton vyvezl míč a následně přihrál přesně do míst, kam si naběhl ANDREAS WEIMANN, jenž nekoprominsně zakončil a Mignoletovi nedal šanci.

41
    N'Diaye se prezentoval štiplavou střelou, která mířila k bližší tyči. Nicméně brankář Guzan byl pozorný a balon napodruhé uklidil do rukavic.

43
    Míč na střelu si připravil Johnson a zkusil to z osmnácti metrů. Guzan zasahovat nemusel, protože Johnsonova střela se mezi tři tyče nevešla, a branku domácích tak neohrozila.

45
    První poločas bude nastaven o tři minuty.

45+1
    Sunderland dostal výhodu standardní situace.

45+1
    Hosté z této standardní situace nic nevytěžili a soupeře neohrozili. Rozehrávat bude Guzan.

45+3
    Autové vhazování pro domácí hráče.

Druhý poločas začne přibližně v 22:03.

Máme za sebou první poločas, který nejprve spíše nudil, ale od 30. minuty začal být zajímavý. Ve 31. minutě padla dnešní první branka a stála opravdu za to, Vlaar napřáhl svoji kopačku ze 30 metrů a jeho pokus skončil v brance. O dvě minuty později bylo srovnáno, když si vyrovnávací branku vzal na starost Rose, který zakončil přesně k tyči. Ve 38. minutě už bylo vše zase jinak a do vedení šli opět domácí fotbalisté, autorem branky byl Weimann, který nekompromisně zakončil a Mignoletovi nedal žádnou šanci.

46

46
    Míč do druhého poločasu uvedli hosté.

49
    Autového vhazování se zmocní domácí fotbalisté.

49
    N'Diaye fauloval a domácí tým bude rozehrávat.

50
    Mignolet byl připraven a centrovaný balon lapil do rukavic.

52
    Výhodu standardní situace dostane hostující Sunderland.

54
    Druhý poločas zatím nijak zajímavý není, a tak doufejme, že se obraz hry zlepší.

55
    Velmi jedovatou střelu ze své kopačky vyslal Agbonlahor, ale Mignolet si připsal reflexní zákrok a střelecký pokus zneškodnil. Nicméně balon se odrazil přesně do míst, kde byl neobsazený CHRISTIAN BENTEKE, jenž hlavou doklepl míč do odkryté brány.

59
    Bardsley si připsal obranný zákrok a Aston Villa bude zahrávat rohový kop.

60
    Centrovaný míč se vznášel ke vzdálenější tyči, kde se výborně uvolnil hlavičkující CHRISTIAN BENTEKE a přesnou trefou k tyči navýšil skóre na 4:1. Na gól přihrával Westwood.

61
    Hosté vybojovali rohový kop.

61
    K centrovanému balonu se dostal Johnson, ale jeho střelecký pokus postrádal přesnost.

62
    První střídání provádí tým Sunderland AFC: ze hřiště odchází Sebastian Larsson, přichází James McClean.

66
    Danny Rose obdržel žlutou kartu a domácí tým dostal výhodu standardní situace.

67
    Hosté se jen se štěstím ubránili, protože hned dvě gólovky měl na kopačce Weimann. Nejprve zasáhl výborně Mignolet a jedovatou střelu zlikvidoval, ale odražený balon se dostal zase do míst, kde byl Weimann, jenž vystřelil i podruhé. Tentokrát už zasahoval jeden z domácích obránců, který zabránil gólu na brankové čáře.

69
    V ofsajdové pasti uvízl Bennett.

70
    Stephane Sessegnon se provinil ošklivým šlapákem a od sudího uviděl červenou kartu.

72
    Hosté musí zbytek zápasu dohrát v deseti hráčích.

72
    Obránci Sunderlandu chybovali a CHRISTIAN BENTEKE toho využil. Mignolet mu sice snížil úhel, ale domácího útočníka to nezastavilo. CHRISTIAN BENTEKE zaznamenává dnešní třetí branku, a připisuje si tak hattrick.

74
    Rohový kop bude zahrávat Aston Villa.

75
    Na centrovaný míč si vyskočil Benteke, ale tentokrát jeho pokus vstřelenou brankou neskončil.

76
    Faulovaný byl Benteke, provinil se Phil Bardsley a vyfasoval žlutou kartu.

79
    Ze hřiště odchází autor tří branek, kterým je Benteke. Na trávníku ho nahradí Bent.

80
    Oba celky mají k dispozici ještě dvě střídání.

82
    Držení míče ve druhém poločase: Aston Villa 60% ─ 40% Sunderland AFC.

85
    V šanci se ocitl Weimann, který mohl přidat svoji druhou branku, ale na Mignoleta si tentokrát nepřišel.

86
    Di Canio přichystal dvojí střídání. Ze hry odešli Graham a Gardner, nahradili je Mandron a Vaughan.

88
    Skvělou práci s balonem a stabilitu teď prokázal GABRIEL AGBONLAHOR, jenž obešel obránce a následně i brankáře Mignoleta, který v souboji jeden na jednoho neuspěl a AGBONLAHOR se mohl radovat ze vstřelené branky.

90
    Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.

90+2
    Míč na kopačkách mají po delší době hosté, ale kombinují pouze na vlastní polovině.

90+2
    Teď se však hráči Sunderlandu přesunuli na útočnou polovinu, ale soupeř dobře vykrývá prostor, a tak se hosté vrací do středu hřiště.

90+3
    McClean vybojoval rohový kop.

Dnešní utkání sleduje 37 428 diváků.

90+3
    Hosté z rohového kopu nic nevytěžili, a Guzan tak nemusel vůbec zasahovat.

90+4
    Další rohový kop pro Sunderland.

90+5
    Na centrovaný míč si vyskočil hlavičkující Mandron a prověřil brankáře Guzana, který si připsal brilantní zákrok a zlikvidoval stoprocentní gólovou šanci.

Dnes jsme sledovali výborné utkání, ve kterém padlo celkem 7 branek a všechny stály za to. Úvod utkání příliš zajímavý nebyl, ale od 30. minuty se bylo na co dívat. Domácí tým poslal do vedení ve 31. minutě Vlaar, ale o dvě minuty později vyrovnal na 1:1 Rose. Ve 38. minutě šli do vedení zase domácí fotbalisté a první poločas skončil výsledkem 2:1. První desetiminutovka druhého poločasu byla ospalá, ale pak se to rozjelo. V 55. minutě se trefil Benteke a o pět minut později úřadoval znova. Benteke odehrál dnes opravdu skvělé utkání a v 72. minutě zkompletoval hattrick. Posledních dvacet minut dohrávali hosté pouze v deseti hráčích, a jejich síla tak uvadla. Dvě minuty před koncem řádné hrací doby se trefil ještě Agbonlahor a díky jeho trefě skončil zápas výsledkem 6:1.

Aston Villa FC se v tabulce posunula na šestnáctou příčku a na svém kontě má 37 bodů. Sunderland AFC zůstává na příčce patnácté a na svém kontě má taktéž 37 bodů.

Držení míče: Aston Villa 55% ─ 45% Sunderland AFC.

Střely celkem: Aston Villa 12:6 Sunderland AFC.

Střely na branku: Aston Villa 10:4 Sunderland AFC. (23:02:14)

Lucie Rapantová

Branky: 31. Vlaar, 38. Weimann, 55. Benteke, 60. Benteke, 72. Benteke, 88. Agbonlahor – 33. Rose

Karty:   34. Cuéllar (SUN), 66. Rose (SUN), 76. Bardsley (SUN)   70. Sessegnon (SUN)

Aston Villa FC: Guzan ─ Lowton, Vlaar, Baker, Bennett ─ Westwood, Delph ─ Weimann, Sylla, Agbonlahor ─ Benteke (79. Bent)
    Sunderland AFC: Mignolet ─ Bardsley, O'Shea, Cuéllar, Rose ─ Gardner (86. Vaughan), N'Diaye ─ Larsson (62. McClean), Sessegnon, Johnson ─ Graham (86. Mandron)

Rozhodčí: Dean ─ Collin, Brooks

Diváci: 37 428