Francie – Rakousko 3:1 (kon.) | Bělorusko – Slovinsko 4:3 (kon.) | Německo – Rusko 1:4 (kon.)
Švýcarsko – Kanada 3:2 (2:1 po s.n.) | Lotyšsko – USA 1:4 (kon.) | Norsko – Dánsko 3:2 (kon.)
New York Islanders
4:5 (2:3, 0:1, 2:0 - 0:1)
Pittsburgh Penguins
Neděle 05.05.2013, 18:10 • Nassau Veterans Memorial Coliseum, Uniondale, New York • Play-off NHL

Střely na branku v prodloužení – 2:6

Střely na branku celkem – 36:25 (21:28:24)

Československá stopa v utkání:
    Lubomír Višňovský (NYI) 0+1, 1 střela, čas na ledě 22:28

1. Chris Kunitz (PIT) 2+1
    2. Kyle Okposo (NYI) 1+1
    3. Sidney Crosby (PIT) 0+3

Utkání končí pro domácí krutou porážkou v prodloužení, protože v součtu celého zápasu byli Ostrované aktivnějším týmem. Hrdinou zápasu se stal Chris Kunitz, který v 9. minutě prodloužení vstřelil v přesilovce svou druhou branku v zápase a postaral se tak o vítězný gól utkání.

Bylo to utkání plné zvratů. Domácí se v jeho úvodu dostali do dvoubrankového vedení, ale Penguins ještě do konce první třetiny skóre otočili a ve druhé části šli do vedení o dvě branky oni. Ostrované však ve třetí periodě skóre vyrovnali a o vítězi tak muselo rozhodnout prodloužení. To rozhodl již zmiňovaný Kunitz a Pittsburgh se tak ujímá v sérii vedení 1:2 na zápasy.

68:44
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto!!! Straitovo vyloučení přišlo Ostrovany pěkně draho. Hostům parádně vyšla kombinace, kdy Martin nahrál Crosbymu, který od brankové čáry našel v předbrankovém prostoru CHRISE KUNITZE a ten se trefil přesně do šibenice nad lapačku Nabokova. Kunitz tak vystřelil Pens důležité vítězství! Asistence: Sidney Crosby, Paul Martin.

68:23
    Domácí vyhodili.

68:11
    Střídačka Tučňáků si vyžádala time-out.

68:11
    Na trestnou lavici půjde Brian Strait a hosté mají velkou šanci rozhodnout!

68:11
    Crosby se s kotoučem natlačil až před branku. Nabokov zakročil, ale Crosby byl faulován!

67:24
    Teď se hraje bez střel na bránu. Spíše se bojuje.

65:44
    Jokinenův bekhend od mantinelu vyrazil Nabokov za svou klec.

65:26
    Domácí odehráli výborné střídání a Fleury se měl co ohánět!

64:59
    Moulson před brankou tečoval a Fleury měl štěstí, že puk přelétl jeho klec!

64:13
    Ránu Crosbyho vyrazil betonem Nabokov. Puk se pak ocitl mimo hrací plochu. Buly ve středním pásmu.

63:56
    Nabokov odrazil puk holí do rohu před dojíždějícími protihráči.

63:24
    Ofsajd domácích.

62:02
    Nabokov zasáhl vyrážečkou proti pokusu Malkina z těžkého úhlu.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 2. Moulson (Okposo, Višňovský), 6. Cizikas (Grabner), 46. Okposo (Nielsen), 51. Tavares (Bailey) – 14. Iginla (Letang, Crosby), 14. Kunitz (Malkin, Letang), 19. Dupuis (Crosby, Kunitz), 38. Murray (Malkin, Martin), 69. Kunitz (Crosby, Martin)

New York Islanders: Nabokov (Poulin) – Streit, Carkner, Hamonic, MacDonald, Strait, Višňovský – Boyes, Tavares, Bailey – Okposo, Nielsen, Moulson – McDonald, Aucoin, Ullström – M. Martin, Cizikas, Grabner. Trenér: Jack Capuano
    Pittsburgh Penguins: Fleury (Vokoun) – Letang, Eaton, Niskanen, Murray, Despres, P. Martin – Dupuis, Crosby, Kunitz – Iginla, Malkin, Bennett – Cooke, Sutter, Morrow – Adams, Jokinen, Glass. Trenér: Dan Bylsma

Rozhodčí: Meier, Peel – Cherrey, Murphy