USA – Francie 4:2 (kon.) | Švýcarsko – Dánsko 4:1 (kon.) | Finsko – Rakousko 7:2 (kon.)
Švédsko – Slovinsko 2:0 (kon.) | Německo – Lotyšsko 2:0 (kon.) | Norsko – Bělorusko 3:1 (kon.)
USA
4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Francie
Sobota 11.05.2013, 11:15 • Hartwall Arena • Mistrovství světa

Je tu konec dnešního zápasu, ve kterém zvítězilo USA. Francie po celou dobu utkání byla hodně nebezpečná, jenže nedokázala využívat nabídnuté šance. Američané po skvělé třetí třetině, kde převládali, (vstřelili dvě branky a jednu obdrželi) si připisují do tabulky skupiny B další tři body. Ode mne je to pro dnešek vše, přeji Vám příjemný zbytek dne a u dalších online přenosů opět na počtenou! (13:39:01)

Střely na branku celkem: USA – 36; Francie – 17.
    Zásahy brankářů: Bishop – 15; Huet – 32.
    Vyloučení: USA – 4; Francie – 6.

60:00

59:41
    Američané jsou pod velkým tlakem, uvidíme, zda z toho Francie vstřelí branku.

59:18
    Tým Francie si vyžádala oddechový čas a Huet již je na střídačce. To znamená, že Francouzi budou hrát power-play, hru se šesti hráči v poli.

59:18
    Do konce utkání zbývá několik málo vteřin a vhazovat se bude po pravici amerického brankáře, který drží svůj tým.

58:30
    Francie právě vstřelila branku!
    Francouzi se přece jen dočkali zasloužené branky! Prosadil se YORICK TREILLE, který tečoval střelu Desrosierse a zapisuje se tak na listinu střelců. Uvidíme, jestli se Francie pokusí vyrovnat toto utkání. Asistence: Julien Desrosiers, Laurent Meunier.

58:03
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:26
    Sacha Treille se snažil probruslit až k Bishopovi, který se ale nenechal překvapit a efektivně zasahuje proti této střele.

56:44
    Carter vyhazuje puk k brance Hueta, kde se jej zmocňuje obránce Auvitu a posílá puk do rohu hřiště, odkud se budou snažit Francouzi přihrávat na střed hrací plochy.

55:46
    Roussel nakonec přišel o puk, který střežil a zahrají si i Američané, kteří hrají v klidu a s rozvahou.

55:00
    Rozbíhá se posledních pět minut třetí třetiny. U puku jsou nyní hráči Francie, kteří se nenechávají obehrát a postupují vpřed.

53:23
    USA právě vstřelilo branku!
    Američané odskakují již na tříbrankový rozdíl! Od modré čáry střílel Justin Faulk, jehož střelu kvalitně stínil DAVID MOSS, který těsně před brankářem střelu tečoval a kotouč se dostal za záda Hueta! Asistence: Justin Faulk, Jamie McBain.

52:58
    Vyloučen hráč Francie, Sacha Treille na dvě minuty za bránění ve hře. USA má k dipozici další přesilovou hru.

52:33
    Hráči v modrém se ale nevzdávají a nevypouštějí tento zápas! Ba naopak. Francouzi bojují ze všech sil a snaží se vstřelit branku.

51:37
    Američané navyšují vedení opět na dvě branky! Po pár odrazech se k puku dostal PAUL STASTNY, který neměl problém uklidit kotouč do odkryté branky! Francie má co dělat, aby stáhla tento náskok USA. Asistence: Craig Smith.

50:30
    Hráči USA jsou kompletní a snaží se vybojovat puk z holí Francouzů.

50:21
    Američané jsou pod velkým tlakem a Francouzi zásobují branku Bishopa ostrými střelami, které zatím neskočily v brance.

49:51
    Sacha Treille se zabořil hlavou do brankové konstrukce a hra se musí na malý okamžik přerušit.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Petr Blakala

Branky a nahrávky: 8. Carle, 18. Butler B. (Stapleton, LeBlanc), 52. Stastny (Smith), 54. Moss (Faulk, McBain) – 29. Hecquefeuille (Bellemare), 59. Treille Y. (Desrosiers, Meunier)

USA: Bishop (Gibson) – Carle, Faulk, Smith, Moss, Stastny – Johnson, Hunwick, Butler Bobby, Stapleton, LeBlanc – Petry, Butler Chris, Gionta, Carter, Thompson – McBain, Kristo, Bjugstad, Palushaj
    Francie: Huet (Hardy) – Manavian, Auvitu, Treille Yorick, Meunier, Desrosiers – Bachet, Hecquefeuille, Fleury, Bellemare, Treille Sacha – Janil, Besch, Henderson, Roussel, Da Costa – Moisand, Bozon, Raux, Guttig, Bertrand

Rozhodčí: BRUEGGEMANN Lars (GER) , RANTALA Aleksi (FIN) – ARM Roger (SUI) , KACK Johannes (SWE)