USA – Francie 4:2 (kon.) | Švýcarsko – Dánsko 4:1 (kon.) | Finsko – Rakousko 7:2 (kon.)
Švédsko – Slovinsko 2:0 (kon.) | Německo – Lotyšsko 2:0 (kon.) | Norsko – Bělorusko 3:1 (kon.)
Finsko
7:2 (2:0, 1:0, 4:2)
Rakousko
Sobota 11.05.2013, 15:15 • Hartwall Arena, Helsinki • Mistrovství světa

Z Hartwall Areny je to prozatím vše. Program v ní dnes pokračuje ještě jedním utkáním, záchranářským duelem mezi Německem a Lotyšskem, který bude obzvláště Rakušany velmi zajímat. Samozřejmě i tento zápas můžete sledovat prostřednictvím onlajn přenosu na našem webu. Děkuji za pozornost.

Starkbaum 36 (83,72 %)

Třetí třetina přinesla brankovou explozi a konečné vysoké vítězství Finů. Začátek tomu ale rozhodně neodpovídal. Domácí hráči totálně podcenili svoji necelou pětiminutovou přesilovku a dovolili Rakušanům, aby v ní vstřelili 2!!! góly a vrátili se do zápasu. Finský trenér na to správně reagoval oddechovým časem, ale přesto dlouho trvalo, než se Finové dostali zpět do pohody. Pomohly jim k tomu dva slepené góly v polovině třetiny. Od té doby bylo na ledě opět pouze jedno mužstvo a skóre tak mohlo ještě narůst do konečné podoby, tj. 7:2 pro Finy.

Finsko právě vstřelilo branku!
    Rychlé najetí do pásma, zpětná přihrávka do kruhu a střela nahoru nad rameno gólmana jdoucího do rozkleku. Klasická akce přináší Finům již pětibrankové vedení. Úspěšným střelcem je dnes již podruhé VELI-MATTI SAVINAINEN. Asistence Petri Kontiola, Juhamatti Aaltonen.

56:54
    Ve stejný čas jsou ale Rakušané vyloučeni, za vysokou hůl před brankou jde sedět Schuller na 2 minuty.

56:54
    Lukas zakončil kombinaci Rakušanů střelou do lapačky Ortiho.

55:23
    Rakušané zkusili útočit, ale ztratili puk. Korpikoski zatáhl puk do třetiny po levém křídle, zpětnou přihrávkou našel mezi kruhy najetého JARNA KOSKIRANTU, který prostřelil nebohého Starkbauma. Asistence Lauri Korpikoski.

54:28
    Vanek bojoval za brankou, ale nakonec proti dvěma Finům puk ztratil.

53:30
    Hytönen obešel dva rakouské hráče, ale třetí mu na poslední chvíli padnul pod nohy a puk mu sebral.

52:27
    Latusa z otočky po ledě vystrašil Ortiho.

51:45
    Finové jsou opět v pohodě a zápas se vrací do kolejí zajetých v předchozích dvou třetinách. Hala bouří.

50:22
    Čtvrtý gól opět nabudil Finy a ti využívají hned další akci. Zpoza branky přihrával Hytönen a NIKLAS HAGMAN zblízka trefil přesně. Asistence Juha-Pekka Hytönen, Marko Anttila.

49:26
    Tuhle přesilovku sehráli nakonec Finové velmi dobře. Velmi dlouho obléhali rakouskou branku, stříleli, ale až ta poslední rána od modré znamenala gól. Starkbaum ji totiž vyrazil jen před sebe, kde číhal LAURI KORPIKOSKI a zametl puk do branky. Asistence Jarno Koskiranta, Teemu Laakso.

48:20
    Kontiola trefil hráče před sebou a Rakušané opět vyhazují.

47:54
    Raffl vyhazuje
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Libor Štěpán

Branky a nahrávky: 5. Pihlström (Väänänen, Jalasvaara), 9. Savinainen (Kontiola, Aaltonen), 28. Kontiola (Lepistö), 50. Korpikoski (Koskiranta, Laakso), 51. Hagman (Hytönen, Anttila), 56. Koskiranta (Korpikoski), 58. Savinainen (Kontiola, Aaltonen) – 41. Lukas (Vanek), 43. Herburger (Hundertpfund)

Finsko: Ortio (Raanta) – Lepistö, Hietanen, Laakso, Mäntylä, Väänänen, Jalasvaara, Kukkonen (C), Melart – Savinainen, Kontiola, Aaltonen – Salminen, Korpikoski, Koskiranta – Haataja, Viitaluoma, Pihlström – Hagman (A), Anttila, Hytönen.
    Trenér: Jukka Jalonen.

Rakousko: Starkbaum (Swette) – Pock, Lakos, Schumnig, Lukas, Altmann, Iberer F., Reichel – Koch (C), Welser (A), Vanek (A) – Raffl, Hundertpfund, Herburger – Iberer M., Kristler, Schuller – Latusa, Peintner, Baumgartner – Oberkofler.
    Trenér: Manny Viveiros.

Rozhodčí: Bulanov (RUS), Zalaski (CAN) – Blümel (CZE), Hunnius (GER)