Sparta – Brno 2:2 (kon.) | Č. Budějovice – Slavia 1:3 (kon.) | Táborsko – Olomouc 3:5 (kon.)
Mladá Boleslav – Dukla Praha 2:1 (kon.) | Jablonec – Hr. Králové 0:3 (kon.) | Příbram – Ostrava 6:0 (kon.)
Slovácko – Jihlava 4:2 (kon.) | Teplice – Liberec 2:3 (kon.)
AC Sparta Praha
2:2 (1:1)
FC Zbrojovka Brno
Pondělí 27.05.2013, 13:00 • TC Strahov • Juniorská liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

AC Sparta Praha: Nguyen – Macháč, Tomášek, Matějka, Holas, Reiter, Čavoš, Folprecht, Mařík, Pešek, Matoušek

FC Zbrojovka Brno: Petr – Kršák, Varaďa, Malík, Halaška, Matyska, Lutonský, Přerovský, Janoščin, Avdič, Škoda

Rozhodčí: Lerch – Pilný, Šmakal.

1

1
    Úvodní rozehrávky se chopili domácí v rudých dresech.

1
    Nákop Holase žádného spoluhráče nenaše. Výkop od branky Brna.

2
    Je tu první roh v podání Sparty

3
    Ten byl rozehrán nakrátko, ale po nepřesné přihrávce se k rychlému protiútoku dostalo Brno, jehož akci zakončil Kršák střelou nad bránu.

4
    Reiter si svým typickým průnikem po čáře vykoledoval faul blízko šestnáctky.

5
    Následnou standardní situaci rozehrál Folprecht přesně na hlavu Matouška, kterého skvělým reflexivním zákrokem vychytal Petr.

7
    Přerovský centroval do vápna, kde se však nejlépe zorientoval sparťasnký stoper Tomášek a hlavou míč odvrátil do bezpečí.

9
    Varaďa rozehrával rohový kop, na který si vyskočil Halaška, ale tísněn dvěma obránci zakončil jen nad branku Sparty.

11
    Po dlouhém výkopu brankáře Petra se do zakončení ve vápně dral Škoda, ale byl mu odpískán útočný faul.

14
    Pohledná kombinace hostů, Přerovský vyvezl míč, kolmicí uvolnil Varaďu, který našel ve vápně úplně volného Škodu. Ten však míč netrefil ideálně ve velmi výhodné pozici, a tak minul bránu asi o dva metry.

15
    Nyní hosté velmi aktivně napadají sparťaskou rozehrávku a nepouští domácí z vlastní poloviny.

17
    Lutonský centroval z levé strany, ale Tomášek byl na svém místě a míč odkopl.

20
    V posledních minutách převzali aktivitu na své kopačky hosté z Brna. Lépe kombinují a více drží míč na svých kopačkách. Sparťané příliš často míč odevzdávají dlouhým nákopem, jelikož se přes napadající hráče Brna nemůžou kombinací dostat.

21
    Matyska se uvolnil a asi z 30 metrů vystřelil vysoko nad.

22
    Sparťané se po dlouhé době dostali k pokutovému území hostů, ale akci přerušil Mařík útočným faulem.

25
    Varaďa se po kombinaci s Přerovským uvolnil ve vápně a dostal se ke střele z velmi výhodné pozice. Jeho přízemní střela však mířila jen do míst, kde zasahoval Nguyen.

28
    Matoušek centroval od rohového praporku, ale jeho pokus skončil jen v rukavicích brankáře Petra.

30
    Sparta právě vstřelila branku!
    I přes to, že je Brno zatím lepším tým, tak jako první se gólově prosazují sparťané! MARTIN MATOUŠEK se uvolnil v pokutovém území a přízemní ranou pod padajícím Petrem poslal svůj tým do vedení!

34
    Brno právě vstřelilo branku!
    Neuplynulo ani pět minut hry a je srovnáno! MUAMER AVDIČ napřáhl ke střele z nějakých 35 metrů a překvapivou střelou překonal Nguyena, který stál pár metrů před brankovou čárou.

36
    Sparťané však mohli jít opět do vedení. Po závaru ve vápně se do zakončení dostal Matoušek, ale Petr ho skvělým zákrokem vychytal.

39
    Po vstřelených gólech se hra konečně rozhýbala oběma směry a odvážnější směrem dopředu začínají být i sparťané. Nyní se po rohu dostal ke střele za vápnem Čavoš, ale bránu asi o metr přestřelil.

41
    V posledních minutách jsou aktivnejším týmem sparťané. Maříkova střela mířila jen těsně vedle levé tyče.

Po většinu první půle bylo lepším týmem Brno, ale vstřelený gól vlil sparťanům čerstvou krev do žil a i přes to, že Brno šťastně vyrovnalo střelou z dálky, se Sparta stala vyrovnaným soupeřem. Druhá půle bude rozhodně zajímavá.

46

46
    Do druhé půle sparťané vystřídali. Místo Reitera přišel Záviška.

47
    Čavoš fauloval za vápnem Varaďu a je z toho standardní situace pro Brno.

48
    Tu však po krátké rozehrávce zakončil Varaďa nad.

51
    Záviška utekl po pravé straně a našel před vápnem Čavoše, který se ocitl ve velmi dobré střelecké pozici. Zamířil však vedle brány brankáře Petra.

53
    Škoda šel sám na bránu a trefil tyč!

55
    A je tu pokutový kop pro hráče Brna po sparťaské ruce.

56
    K němu se postavil LUKÁŠ MATYSKA a poslal míč po zemi k levé tyči. Brno otáčí skóre zápasu.

60
    Brno je i nadále aktivnějším týmem a do druhého poločasu vstoupilo stejně aktivně jako do toho prvního.

61
    Lutonský se dostal ke střele za vápnem Sparty, ale jeho pokus zablokoval Tomášek.

65
    Rychlý protiútok Sparty zakončuje Mařík střelou do míst, kde byl připravený brankář Petr. To byla velká šance Sparty na vyrovnání.

66
    Sparťané provádí hned dvojité střídání. Místo Holase s Matouškem přichází Neužil a Hájek.

67
    Protiútok Brna končí těsným ofsajdem Škody.

68
    Sparťanský útok zastavuje Malík, který odkopává míč daleko od brány svého týmu

70
    Neužil vybojovsl roh pro Spartu.

71
    Po něm se dostal do zakončení Macháč, ale byla to velice těžká střela z voleje, kterou nedokázal zamířit mezi tři tyče.

72
    Brno poprvé v zápase střídá. Místo Přerovského převezme Vávra.

75
    Velká šance Brna na zvýšení náskoku. Škoda sklepl hlavou ve vápně na volného Halašku a ten se objevil úplně sám před Nguynem. Halaška však nedokázal domácího brankářew překonat.

77
    Brno mělo nebezpečnou standardku těsně za vápnem, ale Škoda svoji střelu zamířil jen do zdi před sebou.

79
    Sparta počtvrté v zápase střídá. Místo Maříka si zahraje Měska

81
    Rychlý protiútok Sparty vedl Záviška, odcentroval na Měsku, jehož pokus zablokoval obránce na roh.

82
    Z toho si však sparťané příležitost nevytvořili.

85
    Macháč fauloval na půli hřiště Varaďu. Tlak Sparty se čím dál tím více kouskuje.

87
    Brno střídá. Místo Škody si na poslední minuty zahraje Stehlík.

89
    Spartě se přecejen daří vyrovnat! Těsně před koncem odcentroval Záviška z pravé strany do vápna, kde byl nikým nehlídaný JAKUB PEŠEK a střelou z voleje k tyči zařídil Spartě vyrovnání!

90
    V závěru zápasu ještě dostává Varaďa žlutou kartu za to,m že se pokusil nafilmovat pád ve vápně.

Oba týmy se nakonec rozešly smírně po remíze 2:2, když se sparťanům podařilo srvnat chvíli před koncem zápasu. Konečný výsledek je víceméně spravedlivý. (14:54:27)