Plzeň – Željezničar Sarajevo 4:3 (kon.) | BATE – Karaganda 0:1 (kon.) | Dinamo Tbilisi – Streymur 6:1 (kon.)
Ekranas – Hafnarfjördur 0:1 (kon.) | Šeriff Tiraspol – Sutjeska 1:1 (kon.) | Birkirkara – Maribor 0:0 (kon.)
Fola – Dinamo Záhřeb 0:5 (kon.) | FCSB – Vardar 3:0 (kon.)
FC Dinamo Tbilisi
6:1 (2:1)
EB/Streymur
Úterý 16.07.2013, 18:00 • Boris Paichadze National Stadium, Tbilisi, Gruzie • Liga mistrů (předkola)

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (19:53:24)

Dnešní zápas se, hlavně ve druhém poločase, proměnil v jasnou exhibici domácího Dinama Tbilisi, vedeném českým trenérem Dušanem Uhrinem mladším. Po přestávce totiž domácí fotbalisté nastříleli svému soupeři čtyři góly v rozmezí devíti minut! Nejprve se prosadil v 72. minutě Grigalašvili. Tři minuty poté zvýšil náskok Tbilisi Španělský útočník Xisco a vypadalo to, že je rozhodnuto. Ovšem to zdaleka nebylo všechno – dvě minuty poté dal první ze svých dvou branek útočník Pobřeží Slonoviny Vouho, který se prosadil i v 81. minutě a stanovil tak konečný výsledek dnešního prvního utkání. Do odvety jsou tak karty jasně rozdané a Dinamu Tbilisi by neměl postup do další fáze uniknout.

90+2
    Střídání v týmu EB/Streymur: ze hřiště odchází R. Nielsen, přichází Joh. Hansen.

90+1
    Další nedovolený zákrok domácích, Seturidze fauluje Hanssena, hosté rozehrávají.

90
    Začala poslední minuta řádné hrací doby, Chocholava fauluje Davidsena.

88
    Střídání v týmu FC Dinamo Tbilisi: ze hřiště odchází Xisco, přichází Chocholava.

88
    Merebašvili rozehrává rohový kop, míč se dostává ke Kvaratskheliovi, jehož střela netrefuje bránu.

87
    Dritvou převahu Dinama Tbilisi vystihuje nakonec kromě skóre i počet střel – 25 : 1 (!!)

84
    Grigalašvili zkouší střílet, ale netrefuje bránu.

83
    Domácí vhazují z levé strany na polovině soupeře, ale míč získává soupeř.

81
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Ale přesto se DJILLI ARSÉNE VOUHO opět prosadil, hosté totálně závěr zápasu nezvládají, šestý gól v jejich síti.

80
    Začíná poslední desetiminutovka, o vítězství domácího Dinama je rozhodnuto.

79
    Sřelec pátého gólu Vouho opět v útoku, ale naneštěstí pro domácí, v ofsajdu.

77
    Nepříjemný debakl hostujícího EB Streymur, pátou domácí branku dává DJILLI ARSÉNE VOUHO, kterému asistoval Khmaladze!

76
    Hostující Djurhuus dostává žlutou kartu za faul na Vouha.

76
    Střídání v týmu EB/Streymur: ze hřiště odchází Danielsen, přichází B. Olsen.

75
    Druhý Španěl v sestavě domácího Dinama se prosazuje, XISCO MUŇEZ dává čtvrtý gól Tbilisi.

Martin Dvořák

Branky: 40. Ustaritz, 43. Dvali, 72. Grigalašvili, 75. Xisco, 77. Vouho, 81. Vouho – 42. Glisić (vla.)

Karty:   30. Khmaladze (DTB), 70. Merebašvili (DTB) – 39. Dam (EBS), 76. Djurhuus (EBS)

FC Dinamo Tbilisi: Loria – Kvirkvelia, Ustaritz, Kvaratskhelia, Glisič – Merebašvili, Khmaladze, Dzaria (24. Grigalašvili), Seturidze – Xisco (88. Chocholava), Dvali (71. Vouho)
    EB/Streymur: Tórgard – R. Nielsen (90+2 Joh. Hansen), Davidsen, Djurhuus, G. Hansen – Niclasen, Dam Jacobsen, Hanssen, Dam – A. Hansen, Danielsen (76. B. Olsen)

Rozhodčí: Sant – Camilleri, Vella (vš. Malta)