Oostende – Leuven 1:1 (kon.) | Lierse – Cercle Bruggy 1:1 (kon.) | Mons – Charleroi 1:2 (kon.)
Waasland-Beveren – Mechelen 0:0 (kon.)
KV Oostende
1:1 (0:1)
Oud-Heverlee Leuven
Sobota 10.08.2013, 20:00 • Albertparkstadion (kapacita: 8125 míst) • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Přeji příjemný sobotní večer při sledování zápasu třetího kola belgické Jupiler Pro League mezi Oostende a Leuvenem.

V dnešním klání se můžeme těšit na pořádně lítou bitvu. Proti sobě se postaví celky, které v předešlých dvou kolech nedokázaly bodovat, a nyní to budou chtít napravit. Favorita byste hledali jen těžko.

Nováček z Oostende schytal na úvod nového ročníku opravdu těžký los. Hned při své premiéře mezi belgickou elitou cestoval na půdu loni třetího Genku a podle očekávání na KRC nestačil. V jednoznačném utkání prohrál poměrně vysoko 0:3. Během minulého víkendu pak podlehl v poměru 1:2 Clubu Bruggy.

Ani Leuven se v prvních dvou kolech příliš nepředvedl a po loňské vydařené sezóně prozatím spíše tápe. Na svém kontě má dvě porážky a podobně jako Oostende nelichotivé skóre 1:5. Kromě Genku, s nímž před týdnem prohrál 1:4, nestačil na začátku letošního ročníku ani na Kortrijk (0:1).

KV Oostende: Kudimbana – Luissint, Brillant, Schmisser, De Schutter – Dessaer, Jonckheere, Van Imschoot – Brouckaert, Depoitre, Siani.

Oud-Heverlee Leuven: Bailly – Thompson, Robson, Pettersson, Bandalovski, Subašić – Messoudi, Geraerts, Ngolok – Ogunjimi, Cerigioni.

Rozhodčí: Vanbecelaere – De Rocker, Baillieul.

1

3
    Úvodní tři minuty zápasu nepřinesly nic zajímavého. Zatím se bojuje výhradně ve středu pole.

5
    Po nepovedené akci Oostende bude rozehrávat od své brány gólman Bailly.

8
    Hráči Leuvenu rozjeli útok, který zprvu vypadal vcelku nebezpečně, nakonec ale vybojovali jen autové vhazování.

9
    Marvin Ogunjimi se mohl dostat do slibné gólové šance, bohužel pro Leuven ale zareagoval příliš pozdě, a tak k ohrožení Kudimbanovy svatyně nedošlo.

11
    Oostende zahrávalo roh, ovšem bez valnějšího úspěchu.

14
    Oba celky se prozatím hodně obtížně dostávají k zakončení, stále tak čekáme na první výraznější šanci.

15
    Stále pokračuje boj v blízkosti půlící čáry.

17
    Brillantův přímý kop dokázal gólman Bailly zlikvidovat.

18
    Oostende zahrávalo druhý rohový kop v utkání, avšak ani tentokrát hostující bránu ohrozit nedokázalo.

21
    Fotbalová nuda bohužel i nadále pokračuje. Kromě několika soubojů, které se odehrávají hodně daleko od obou šestnáctek, se na hřišti nic zajímavého neděje.

24
    Bailly si připisuje důležitý zákrok, který musel vytáhnout proti nepříjemné střele Brouckaerta.

27
    Po faulu ve středovém kruhu budou domácí zahrávat standardku.

29
    Hostující Ogunjimi je dnes zřejmě nejaktivnějším hráčem na hřišti. Ani on ale zatím nepředstavuje pro bránu Kudimbany výraznější nebezpečí.

31
    Na hřišti se nám poprvé v zápase zažlutilo. Potrestaným hráčem je hostující stoper Robson.

36
    Roh Leuvenu domácí obrana odvrací.

36
    Penalta pro Leuven!

37
    Leuven právě vstřelilo branku!
    K exekuci nařízeného pokutového kopu se postavil MOHAMED MESSOUDI a přesně umístěnou střelou nedal Kudimbanovi šanci. Leuven jde do vedení 1:0!

38
    Nyní to budou mít trápící se domácí fotbalisté nesmírně těžké. Nezbývá jim nic jiného, než hru mnohem více otevřít.

40
    Baptiste Schmisser se ujal rozehrávky přímého kopu, avšak hostující bránu neohrozil. Míč skončil vedle.

42
    Další standardní situace pro Oostende.

42
    Tentokrát to zkouše Brouckaert. Bailly byl ale na svém místě a jeho střelecký pokus lapil.

44
    Domácí měli výhodu rohového kopu, ale na vytoužené vyrovnání ani tentokrát nedosáhli.

První poločas je za námi. O poznání spokojenější jsou prozatím hostující fotbalisté, kteří se zásluhou Messoudiho úspěšně proměněné penalty dostali v průběhu 37. minuty do vedení.

Druhý poločas začne přibližně v 21:03 .

46

46
    Oba celky nastoupily do druhé půle beze změn.

48
    Třetí rohový kop pro Leuven.

49
    Ani jednomu týmu prozatím rohy příliš nevycházejí, což nyní Leuven jasně potvrdil.

53
    Druhý poločas bohužel začal v podobném duchu jako ten první – vše podstatné se opět odehrává výhradně ve středu hřiště.

55
    Ač dnešní utkání mnoho fotbalové krásy nenabízí, stále se hraje poměrně čistě. Rozhodčí Vanbecelaere musel prozatím sáhnout do své kapsičky pouze v jediném případě.

57
    Roh Oostende. Hosté se ubránili.

59
    Druhým potrestaným hráčem se stává hostující středopolař Karel Geraerts.

61
    Oostende právě vstřelilo branku!
    Je srovnáno! Po faulu na útočníka Depoitreho byla nařízená penalta, kterou proměnil YOHAN BROUCKAERT – 1:1.

63
    Hosté by očividně rádi vrátili vedení co nejrychleji na svou stranu. Místo obránce Muhameda Subašiće přichází ofenzivní univerzál Sawaneh Ibou.

65
    Bailly podcenil vysoký míč, naštěstí pro Leuven jeho zaváhání neznamenalo žádné výraznější nebezpečí.

66
    Bailly znovu v akci. Tentokrát si s rohem Oostende poradil bez větších potíží.

69
    Hra se v posledních minutách uklidnila. Oba celky spíše vyčkávají a do žádných zběsilých útočných akcí se neženou.

71
    Roh Leuvenu. Asi netřeba dodávat, že ani v tomto případě hosté nic kloudného nevymysleli.

73
    Marvin Ogunjimi se ocitl ve velké příležitosti, ale veškeré vzrušení bylo nakonec zbytečné. Hostujícímu útočníkovi byl odmáván a následně i odpískán ofsajd.

77
    Hosté podruhé v zápase střídají. Ze hřiště jde Alessandro Cerigioni, kterého nahradí Joren Dehond.

77
    A hned vzápětí tu máme změnu také na domácí straně. Místo vyčerpaného Yohana Brouckaerta přichází Thomas Foket.

79
    Další střídání. Tentokrát odstupuje Tom van Imschoot, místo kterého na hrací plochu zamíří Jimmy Hempte.

82
    Joren Dehond je na hřišti teprve necelých pět minut, přesto si už stihl vysloužit žlutou kartu.

83
    Všem hostujícím fanouškům nyní pořádně zatrnulo. Gólman Bailly předvedl podivný zákrok, po kterém si málem srazil míč do vlastní sítě.

85
    Do konce řádné hrací doby zbývá posledních pět minut. Zatím to vypadá, že nerozhodný stav oběma celkům vyhovuje.

88
    Domácí trenér Frederik Vanderbiest nabádá své svěřence, aby bojovali až do samotného konce.

90
    Schmisserova střela končí vedle spojnice břevna a tyčky.

90
    Rozhodčí Vanbecelaere nadstavuje dvě minuty.

Je dobojováno. Máme za sebou utkání, které skončilo zaslouženou remízou. Oba góly dnešního klání padly z penalt. Nejprve se prosadil hostující Messoudi, po změně stran vyrovnal na konečných 1:1 Brouckaert. (21:52:42)