1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Rusko
Neděle 11.08.2013, 18:00Reprezentace žen

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

České reprezentantky dnes od 18:00 odehrají ve Znojmě druhé přípravné utkání s ruským výběrem, který se tvrdě připravuje na ZOH v Soči, kde chce zaútočit na medaile. Ve včerejším utkání nestačily domácí na Rusky a prohrály těsně 2:3.

Češky sbírají kondici na mistrovství světa žen divize I skupiny A, které se uskuteční v příštím roce v České republice. Turnaje, který proběhne v dubnu 2014 v Přerově, se zúčastní celky České republiky, Dánska, Francie, Norska, Rakouska a Slovenska. Domácí reprezentace na něm bude usilovat o návrat do elitní divize šampionátu, kterou si premiérově zahrála letos v Ottawě.

Česko: Dvořáková (Bečevová) – Flachsová, Lásková, Horalková, Tejralová, Herzigová, Kolowratová, Fialová, Hudečková – Chmelová, Povová, Vanišová – Křížová,Polenská, Manhartová – Melicheríková, Přibylová, Pejzlová – Studentová, Lédlová, Kaplanová.

Rusko: Alexandrovová (Leskinová) – Chomičová, Ananinová, Šibanovová A., Kapustinová, Gončarenková,Djubanoková, Vedernikovová, Bulatovová – Mitrofanovová, Solovjovová, Lebeděvová – Sosinová, Mišlanovová, Pavlovová – Bjeljakovová, Děrgačjovová, Vafinová – Djupinová, Bulatovová, Šibanovová T.

00:01

00:45
    První střelu zápasu měla Vanišová. Z prostoru mezi kruhy však trefila pouze bránící hráčku.

01:27
    Tejralová ze středu kluziště zamířila kotouč po zemi do betonu ruské gólmanky.

02:07
    Na druhé straně to z bezprostřední blízkosti zkusila Vafinová. Dvořáková schovala puk do klína. Bude se vhazovat.

02:59
    Rusky uzavřely soupeře v pásmu. K nebezpečnější střele se však nedostaly.

03:13
    Šibanovová T. střelou bekhendem z pravého kruhu minula českou klec. Soupeř vyváží puk z obranného pásma.

04:09
    Ke střele se však nedostal a puk je opět na holi Rusek.

05:19
    Povová se prosmýkla kolem pravého mantinelu a z hranice kruhu vystřelila. Alexandrovová však včas vytasila lapačku.

05:45
    Zakázané uvolnění Rusek.

06:15
    Pejzlová trefuje boční konstrukci ruské brány.

07:14
    Melicheríková zamířila z velké vzdálenosti do betonu brankářky.

07:14
    Vyloučena Djupinová (RUS) – 2 minuty za hákování.

08:19
    Češky se zatím neusadily v pásmu. Soupeř dobře brání.

09:00
    Polenskou obrala za brankou o puk Vafinová. Ruska ihned vybruslila před Dvořákovou, ta však byla připravená a kotouč vyrazila.

09:14

10:48
    Pasáž bez šancí ukončila Polanská. Ta střílí z mezikruží příliš vysoko.

11:06
    Ze stejné pozice akorát na druhé straně to zkoušela Mišlanovová. Zamířila jen do masky Dvořákové.

11:46
    Další přesilovka pro český výběr. Potrestána Vafinová (RUS) – 2 minuty za podražení.

12:25
    Rusky se osvobozují. Soupeřky ještě nepustily k žádné střele.

12:54
    Lebeděvová odvezla kotouč až k české brance.

13:46
    Ruský tým je kompletní. Češky se nedostaly ke střele.

13:56
    Můžou to napravit v další přesilovce. Na trestnou lavici míří Djubanoková (RUS) – 2 minuty za podražení.

14:43
    Vanišová to zkusila z mezikruží, avšak střela nebyla nebezpečná. Alexandrovová ji vyrazila do rohu kluziště.

15:56
    Domácím se ani tato přesilová hra nevydařila. Rusko je v plném počtu.

17:05
    K puku před ležící gólmankou se dostala Přibylová, avšak střelu nedokázala patřičně zvednout.

17:56
    Nyní jsou u kotouče Rusky. V útočném pásmu si ale zatím nic nevytvořily.

18:39
    Na druhé straně střílela z hrany brankoviště Chmelová, ale ani ona recept na Alexandrovovou nenalezla.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první třetiny. Kotouč je v obranném pásmu domácích.

19:43
    Třetina se již jen dohrává.

20:00

V první třetině jsme branku neviděli. Mírně navrch měly české reprezentantky, avšak Alexandrovová předvádí obdivuhodný výkon.

Další třetina začne přibližně v 18:43.

20:01

20:10
    Ihned po buly ve středovém kruhu se Rusky proviňují zakázaným uvolněním.

20:25
    Flachsová zkouší překvapit od modré čáry gólmanku Alexandrovovou, ta se ale nenechala zaskočit, puk vyráží.

21:00
    Ve slibné šanci Vanišová, která téměř využila zmatku a chumlu těl před bránou Rusek, ty však nakonec s velkým štěstím odpalují puk do středního pásma.

21:34
    Vyloučena Lucie Manhartová (CZE) – držení.

21:46
    Češky posílají puk přes všechny čáry.

22:20
    Dvakrát od modré čáry pálila Djubanoková, obě její rány však byly zblokovány.

22:52
    Puk po zaváhání Rusek ve středním pásmu.

23:25
    Nyní ale ruské hokejistky doslova uzavřely Češky před Dvořákovou. V největší šanci se ocitla Mišlanovová, která však sama před odkrytou bránou nedokázala zpracovat puk, a ten jí ujel z čepele hole.

23:35
    Češky v plném počtu.

24:30
    Trochu hlušší pasáž hry bez gólových šancí.

25:20
    Kaplanová se pokoušela přihrávkou zpoza brány najít hokejku některé ze svých spoluhráček, puk však jen prosvištěl českým útočným pásmem.

25:34
    Z ledu se jen s obtížemi zvedá Děrgačjovová, zdá se však, že bude v pořádku.

26:12
    Další velká šance na české straně. Povová nadvakrát dorážela před ruskou brankářkou, ta se však roztáhla na brankové čáře a puk za svá záda nepustila.

26:44
    Po rychlém přechodu před Dvořákovou si i česká brankářka připisuje dobrý zákrok po střele z vrcholu kruhu.

27:16
    Po souboji u mantinelu končí puk v hledišti, vhazuje se před českou klecí.

27:30
    Nepříjemnou ránu od modré čáry se pokoušela tečovat před bránou Djupinová, puk však jen prosvištěl kolem tyče.

28:20
    Po chybě v ruské rozehrávce před vlastní bránou se ke střele dostala Ledlová, ani následná dorážka Studentové se však neujala.

28:51
    V samostatném úniku na Dvořákovou přestřeluje Bjeljakovová bránu!

29:48
    Hra je teď o poznání svižnější než v první třetině, šance střídá šanci a děj se přesouvá z jedné strany kluziště na druhou.

30:35
    Po vyhraném buly před Alexandrovovou se dostala k puku Vanišová, vybruslila si až do mezikruží a střelou zápěstím trefuje hruď připravené brankářky.

31:21
    Češky se teď drží u brány soupeřek, hrají však spíše podél mantinelu a v rohu kluziště.

31:31
    Aktivita se však vyplácí, vyloučena Inna Djubanoková (RUS) – naražení na hrazení.

32:00
    Rusky se osvobozují.

32:18
    Při snaze o přechod do útočného pásma se české hráčky provinily zakázaným uvolněním.

32:54
    Češky stále bruslí jen ve středním pásmu.

33:05
    Až nyní se probily před ruskou bránu, střelu Kolowratové od modré čáry brankářka vyráží.

33:30
    Slibná šance pro Melicheríkovou a Pejzlovou, které však ani nadvakrát nedokázaly z hranice brankoviště doklepnout poskakující puk za záda ruské gólmanky.

33:31

34:24
    České hráčky jsou stále aktivnější a momentálně své soupeřky téměř k ničemu nepouštějí, chybí však razantnější střelba. Navíc Alexandrovová je zřejmě ve výtečné formě.

35:06
    Další útok Češek byl neúspěšný a lehké nahození za bránu si kontrolují ruské hokejistky.

35:34
    Ruské hráčky jen pomalu rozjíždějí svůj útok, který nakonec končí nezdarem. Puk ujel jedné z Rusek z čepele hole a jen doklouzal před Dvořákovou, která jej pro jistotu zalehla a přerušuje hru.

36:06
    Rusky po delší době usazeny před Dvořákovou.

36:24
    Ta si však pohlídala střelu z ostrého úhlu a poradila si i s dotírající Vedernikovou, která se pokoušela o teč.

36:33
    Rusko právě vstřelilo branku!
    A ruské hokejistky jdou z ničeho nic do vedení. Po buly před Dvořákovou se ostrou ránou prosadila ELINA MITROFANOVOVÁ. Asistence: Jekatěrina Solovjovová.

36:40
    Vyloučena Petra Melicheríková (CZE) – podražení.

37:51
    Češky se prozatím v oslabení dobře brání a své soupeřky ještě k ničemu nepustily.

38:09
    A Rusky znovu rozehrávají další útok až zpoza vlastní brány.

38:25
    Puk stále ve středním pásmu.

38:40

38:42
    A nyní brzdí další snahu ruských hokejistek ofsajd.

39:16
    Češkám odpískán úmyslný ofsajd, vhazuje se před Dvořákovou.

39:40
    Po gólu Rusek se hra trochu rozkouskovala, na ledě se téměř nic neděje.

40:00

Třetí třetina začne v 19:30. Druhé dějství přineslo svižnější a pohlednější hru než to první. O něco aktivnější byly české hráčky, které se vypracovaly více nebezpečnějších šancí a v některých pasážích třetiny své soupeřky svíraly před bránou. Poté ale bleskově udeřily Rusky, které se díky trefě Mitrofanovové ujaly jednobrankového vedení.

40:01

40:47
    Česko právě vstřelilo branku!
    A je vyrovnáno. Po střele Lucie Povové se z dorážky prosazuje TEREZA VANIŠOVÁ, která z bezprostřední blízkosti poslala puk nad ležící ruskou gólmanku. Asistence: Lucie Povová.

42:02
    Na druhé straně střílí z prostoru mezi kruhy Bjeljakovová. Těsně minula branku.

43:16
    Hra je nyní bez šancí. Puk putuje z jednoho pásma do druhého.

43:56
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

44:35
    Přesilovka pro Češky. Šibanovová A. (RUS) si odpyká dvouminutový trest za vražení na hrazení.

45:14
    Rusky půjdou do tří! Djubanoková (RUS) – 2 minuty za hákování.

45:35
    Horalková od modré příklepem těsně minula ruskou branku. Český tým zůstává v pásmu.

46:02
    Až nyní se hosté dokázali osvobodit. Češky musejí zpět ke své brance pro puk.

46:35
    Rusko je ve čtyřech.

46:55
    Ruská brankářka kryje střelu z kruhu. Devatenáct sekund budou hrát ještě domácí přesilovku.

47:02
    Nyní je však z pásma vyhání ofsajd.

47:14
    Hosté jsou v plném počtu.

47:33
    Menší potyčka před českou brankářkou. Současně vyloučeni Děrgačjovová – (RUS) 2 + 2 minuty za hrubost a Herzigová (CZE) – 2 minuty za hrubost. Přesilovka pro domácí.

47:55
    Ani z dorážky se české reprezentantky nedokázaly prosadit. Polenská trefuje z blízkosti je gólmanku.

48:16
    Střela Horalkové od modré čáry byla zblokována.

48:19
    Síly na ledě se vyrovnají. Vyloučena Chmelová (CZE) – 2 minuty za podražení.

48:24
    Rychlá kombinace po vhazování v útočném pásmu. Puk se dostal na modrou k ANGELINĚ GONČARENKOVÉ, která příklepem střílí nad rameno Dvořákové. Asistence: Alexandra Vafinová, Ljudmila Bjeljakovová.

49:33
    Rusky v plném počtu a budou hrát chvíli přesilovku.

50:18
    Chaos před brankou českého týmu. Bulatovová z dorážky trefuje jen Dvořákovou, která puk včas zalehla.

50:19
    Česko v plném počtu.

51:49
    Hra je nyní plná nepřesností. Ofsajd Rusek.

52:34
    Osamocená Pavlovová vybruslila před branku a bekhendem se snažila překvapit Dvořákovou. Tak však kotouč vyráží.

54:04
    Rusky jsou v útočném pásmu. Zatím se však k ničemu nedostaly.

54:57
    Lásková vyvezla puk z obranné třetiny. Následuje icing hostů.

55:55
    Manhartová dostala přihrávku mezi kruhy a z první vystřelila. Kotouč však těsně přeletěl horní břevno.

56:41
    K odraženému kotouči se dostala Mišlanovová. Střelou z levého kruhu trefuje jen Dvořákovou, která puk vyrazila.

57:23
    Šance pro Češky. Vyloučena Děrgačjovová (RUS) – 2 minuty za podražení.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Domácí hráčky jsou před brankou soupeře, avšak zatím nevystřelily.

58:35
    Vanišová trefuje jen bránící hráčku.

59:06
    Další faul ze strany Rusek. Vafinová (RUS) – 2 minuty za krosček.

59:06
    Oddechový čas pro domácí.

59:06
    Češky bez gólmanky! Šest na tři.

59:23
    Rusky jsou ve čtyřech. Domácí uzavřeli soupeře v pásmu.

59:35
    K lepší střele se však nemůžou dostat.

60:00

Po domluvě obou manšaftů se ještě pojedou exhibiční trestná střílení.

RUS1 – Bjeljakovová střílí do horního rohu. 0:1.

CZE1 – Manhartová proměňuje střelou mezi betony! 1:1.

RUS2 – Šibanovová A. trefila pouze betony Dvořákové. 1:1.

CZE2 – Křížové sice trochu utekl kotouč, avšak proměňuje střelou pod beton. 2:1.

RUS3 – Také Bulatovová dává gól. 2:2.

CZE3 – Studentová trefuje pouze klín ruské gólmanky. 2:2.

RUS4 – Sosinová nedala. 2:2.

CZE4 – Ani Kolowratová nebyla úspěšná. 2:2.

Nájezdy tedy končí nerozhodně 2:2.

Češky ani v neděli nedokázaly porazit ruskou reprezentaci a těsně jí podlehly. Další duel je na programu v úterý od 13:30 hodin opět na znojemském zimním stadionu. To je ode mě vše. Přeji příjemný zbytek dne. (20:10:25)

Lukáš Caha

Branky a nahrávky: 41. Vanišová (Povová) – 37. Mitrofanovová (Solovjovová), 49. Gončarenková (Vafinová, Bjeljakovová)

Rusko: Alexandrovová (Leskinová) – Chomičová, Ananinová, Šibanovová A., Kapustinová, Gončarenková, Djubanoková, Vedernikovová, Bulatovová – Mitrofanovová, Solovjovová, Lebeděvová – Sosinová, Mišlanovová, Pavlovová – Bjeljakovová, Děrgačjovová, Vafinová – Djupinová, Bulatovová, Šibanovová T.

Rozhodčí: Nelibová – Svobodová, Šťastná