IFK Helsinky – Frölunda 1:5 (kon.) | Salzburg – Plzeň 2:3 (kon.) | Mannheim – Zürich 2:5 (kon.)
IFK Helsinky
1:5 (0:0, 1:3, 0:2)
Frölunda HC
Pátek 16.08.2013, 17:30 • Tikkurila Valtti Areena, Vantaa • European Trophy

To je z mé strany vše a těším se u dalších sportovních přenosů. Přeji hezký zbytek večera. Na počtenou. (19:51:02)

Hvězdy zápasu:

1. Austin Block (IFK)
    2. Lars Johansson (FRO)
    3. Robin Figren (FRO)

A je dobojováno. Sledovali jsme zajímavé a pohledné utkání, které nakonec zvládla lépe Frölunda, která porazila IFK Helsinky 5:1. Hosté potvrdili dobrou formu a vybojovali v European Trophy další cenné vítězství. Domácí naopak podruhé prohráli.

60:00

58:29
    Dvě minuty ještě dostává domácí DeSantis.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:17
    Hosté jsou kompletní.

57:13
    Domácí se snaží, ale v útočné fázi se jim příliš nedaří.

56:39
    Hosté jsou ve čtyřech.

55:17
    Dobrá šance pro domácí. Na dvě minuty odchází hostující Blidh.

54:39
    Za sekání je na dvě minuty vyloučen hostující Figren.

54:28
    Od modré nyní pálil domácí Birch, ale hostující brankář byl opět pozorný a i s tímto pokusem si poradil.

52:44
    Za zdržování hry dostává dvě minuty hostující Widerstöm.

51:53
    Bohm to zkusil od modré čáry, ale s jeho dělovkou si Ore poradil.

51:24
    Přesilovka pro hosty. Dvě minuty totiž dostává Birch.

49:52
    Hosté jsou v plném počtu.

48:52
    Své štěstí zkusil Fata, ale hostujícího brankáře nepřekonal.

47:52
    Hostující Johnson dostává dvě minuty za sekání.

45:12
    Frölunda právě vstřelila branku!
    Tak hosté ze Švédska přesilovou hru přeci jen využívají. Pátou branku Frölundy vstřelil TOM NILSON. Asistence: Fabian Brunnström, Mathias Olimb

44:58
    Domácí jsou ve čtyřech.

44:31
    Domácí fanoušci nyní nejsou spokojeni s výroky rozhodčího a dávají to hlasitě najevo.

44:15
    A domácí jdou do tří. Za sekání totiž dostává dvě minuty Desantis.

42:58
    Vyloučen je navíc domácí Block, který dostává dvě minuty za krosček.

42:58
    A je zřejmě rozhodnuto. Čtvrtou branku Frölundy totiž vstřelil ANDREAS JOHNSON a hosté tedy vedou o tři branky.

41:39
    Ke střele se nyní dostali Stloukal, Hari a Elkins, ale ani jeden neuspěl a Helsinky tak stále prohrávají o jednu branku.

40:34
    První střelecký pokus ve třetí třetině si na své konto připsal Fata, ale hostující brankář tuto ránu zlikvidoval.

40:01

Druhá třetina je u konce. Viděli jsme v ní hned čtyři branky a Frölunda vede 3:1. Hosté byli v této periodě aktivnější a zaslouženě jsou ve vedení. Domácí se snažili, ale sráží je zbytečná vyloučení. Třetí třetina začne zhruba v 19:15.

40:00

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

37:45
    A švédský celek dvojnásobnou přesilovku využil a opět vede o dvě branky. Druhou branku v dnešním duelu vstřelil aktivní ROBIN FIGREN. Asistence: John Klinberg, Mathias Olimb.

37:24
    Za držení dostává dvě minuty domácí Kuparinen a hosté budou hrát 51 sekund přesilovku 5 na 3.

36:41
    Helsinky právě vstřelily branku!
    Tak domácí se nakonec prosadili v oslabení. Na rozdíl jedné branky snížil TONI SODERHOLM. Asistence: Roope Talaja.

36:29
    Stloukal vybojoval puk, ale do zakončení se nedostal.

36:15
    Přesilová hra pro hosty. Za sekání odchází na dvě minuty Salmi.

35:35
    Hosté se dostali do přečíslení tři na jednoho, ale se střelou si Ore poradil a nyní podržel svůj celek!

35:20
    Oba týmy jsou kompletní.

34:40
    Před branku hostů se dostával Pakarinen, ale nakonec z toho nic nebylo.

34:02
    K další střele se dostal Söderholm, k dorážce Stloukal, ale Johanssona ani tentokrát domácí borci nepřekonali.

33:20
    Vyloučení na obou stranách. Na té domácí dostává dvě minuty Figren a na té hostující Leinonen.

31:47
    A další akci domácího celku zastavil ofsajd.

31:37
    Ke střele se dostal domácí Somervuori, ale Johansson si s jeho pokusem poradil.

31:09
    Hostující Axelsson dostává dvě minuty za vražení na hrazení. Šance pro domácí celek.

30:32
    A hosté ze Švédska se v přesilové hře prosazují a jdou do vedení o dvě branky. Trefil se JOHN KLINBERG. Asistence: Robin Figren.

30:09
    Po výborné střele hostujícího hráče vyrazil domácí brankář puk maskou.

29:46
    A dvě minuty dostal i domácí Salmi.

28:34

28:26
    Jenže domácí hráči v šesti a na trestnou lavici putuje na dvě minutky Hari.

26:34
    Ale hostující McGrath vyhodil puk mimo ledovou plochu a dostal další dvě minuty.

26:12
    Domácí se ani v této přesilové hře neprosadili a stále tak prohrávají o jednu branku. Hosté jsou v plném počtu.

24:12
    Za krosček odchází na dvě minuty hostující McGrath.

23:50
    Tak jsme se dočkali. První branku tohoto zápasu vstřelil ROBIN FIGREN a Frölunda jde tedy do vedení. Asistence: Andreas Johnson.

22:58
    Odehráno je téměř 23 minut a na první branku stále čekáme. Zatím je to velmi vyrovnaný zápas.

21:02
    Začátek druhé části je zatím opatrný. Ani jeden celek nechce udělat zbytečnou chybu.

20:01

První třetina je za námi. Sledujeme zajímavé utkání, které nabídlo několik šancí, ale na první branku stále čekáme. Domácí byli aktivnější, ale zatím nepřekonali skvělé chytajícího Johanssona. Uvidíme, co týmy předvedou ve druhé periodě, která začne zhruba v 18:18.

20:00

19:23
    Vypadá to, že branky se v první třetině už nedočkáme.

18:55
    Domácí se ještě tlačí před branku švédského celku.

18:00
    Do konce první třetiny zbývají dvě minuty.

16:28
    Po rychlé akci švédského celku si připsal další zákrok domácí brankář.

16:02

15:44
    Domácí se snaží, ale zatím se v přesilové hře nemohou prosadit.

14:53
    Ke střele se dostal Birch, ale hostující brankář jeho pokus zlikvidoval.

14:40
    Domácí jsou u puku a diktují tempo hry.

14:10
    Po vyhraném vhazování byl v šanci Stloukal, ale neprosadil se.

14:02
    Hosté hráli v šesti a dvouminutový trest si odsedí Rydahl.

13:26
    Domácí si nyní vytvořili několik šancí, ale neprosadil se Hari, Eklund ani Kuparinen. Domácí tým nyní svého soupeře hodně zatlačil, ale nic z toho nevytěžil.

11:01
    Sledujeme zatím zajímavé utkání, které se hraje ve vysokém tempu. Stále však čekáme na první branku.

09:39
    První branku tohoto zápasu mohl vstřelit Pakarinen, ale Johansson byl pozorný a dobrým zákrokem podržel svůj celek!

09:13
    Do šance se dostával domácí Teppo, ale nakonec o puk přišel.

08:33

08:09
    Pěkně to nyní udělal Somervuori, který se prezentoval povedenou individuální akcí, ale jeho střelu zneškodnil pozorný Johansson.

06:40
    První zákrok si připsal i hostující brankář.

06:33
    Hostující Klinberg dostává dvě minuty za sekání.

05:18
    Kuparinen hledal Pakarinena, ale k tomu se puk nakonec nedostal.

04:27
    Domácí brankář zlikvidoval střelu z úhlu. Hosté jsou zatím aktivnější.

03:30
    Domácí fanoušci hodně hlasitě podporují své hráče. Na stadionu panuje skvělá atmosféra.

03:10

02:53
    Domácí brankář musel předvést několik dalších zákroků, ale vždy si poradil a na první branku si tak musíme počkat.

01:56
    Hosté se dostali ke střele, ale domácí brankář byl na svém místě a připsal si první zákrok.

01:29
    Söderholm odkázal vyhodit přes všechny čáry.

01:10
    Hned v úvodu zápasu přesilová hra pro hosty. Domácí hráli v šesti a trest odsedí Piiparinen.

00:01

Vše je připraveno. Utkání může začít.

Na programu jsou státní hymny.

Do začátku utkání zbývají zhruba tři minuty. Hráči obou celků jsou už na ledové ploše.

IFK Helsinky: Ore – Hari, Kuparinen, Leinonen, Fata, Block, Elkins, Talaja, Piiparinen – Pakarinen, Eklund, Birch – Puustinen, Söderholm, DeSantis – Somervuori, Salmi, Nyqvist – Stloukal, Tarkkanen, Teppo

Frölunda Indians: Johansson – Lasu, Lundqvist, Lundqvist, Olimb, McGrath, Wennberg, Axelsson, Widerström – Rydahl, Ahnelöv, Klingberg – Figren, Djuse, Bohm – Brunnström, Persson, Nilsson – Olsen, Herzberg, Blidh

Frölunda Indians

Švédský celek vstoupil do European Trophy výborně. V prvním utkání hostil finský Jokerit, na kterém si smlsnul a nakonec vyhrál 4:0. Uvidíme tedy, jestli Frölunda dokáže na tento povedený zápas navázat.

Celek z Finska odehrál v rámci European Trophy zatím pouze jedno utkání. Helsinky zajížděly do Švédska, kde hrály s Farjestadsem. Finský celek tento duel nezvládl a nakonec prohrál 2:4.

Západní divize

Oba celky hrají v Západní divizi, kde jsou ještě německý Ingolstadt, švédský Farjestads, švýcarský Zug, německý Mannheim, švýcarský Curych a finský Jokerit.

Zdravím všechny hokejové fanoušky. European Trophy má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel mezi IFK Helsinky a Frölundou. Mírným favoritem tohoto zápasu je finský celek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jakub Kopřiva

Branky a nahrávky: 37. Söderholm (Talaja) – 24. Figren (Johnson), 31. Klinberg (Figren), 38. Figren (Klinberg, Olimb), 43. Johnson, 46. Nilson (Brunnström, Olimb)

IFK Helsinky: Ore – Eklund, Birch, Söderholm, DeSantis, Salmi, Nyqvist, Tarkkanen, Teppo – Hari, Kuparinen, Pakarinen – Leinonen, Fata, Puustinen – Block, Elkins, Somervuori – Talaja, Piiparinen, Stloukal.
    Frölunda HC: Johansson – Ahnelöv, Klingberg, Djuse, Bohm, Persson, Nilsson, Herzberg, Blidh – Lasu, Lundqvist, Rydahl, – Lundqvist, Olimb, Figren – McGrath, Wennberg, Brunnström – Axelsson, Widerström, Olsen.