IFK Helsinky – Frölunda 1:5 (kon.) | Salzburg – Plzeň 2:3 (kon.) | Mannheim – Zürich 2:5 (kon.)
IFK Helsinky
1:5 (0:0, 1:3, 0:2)
Frölunda HC
Pátek 16.08.2013, 17:30 • Tikkurila Valtti Areena, Vantaa • European Trophy

58:29
    Dvě minuty ještě dostává domácí DeSantis.

55:17
    Dobrá šance pro domácí. Na dvě minuty odchází hostující Blidh.

54:39
    Za sekání je na dvě minuty vyloučen hostující Figren.

52:44
    Za zdržování hry dostává dvě minuty hostující Widerstöm.

51:24
    Přesilovka pro hosty. Dvě minuty totiž dostává Birch.

47:52
    Hostující Johnson dostává dvě minuty za sekání.

44:15
    A domácí jdou do tří. Za sekání totiž dostává dvě minuty Desantis.

42:58
    Vyloučen je navíc domácí Block, který dostává dvě minuty za krosček.

37:24
    Za držení dostává dvě minuty domácí Kuparinen a hosté budou hrát 51 sekund přesilovku 5 na 3.

36:15
    Přesilová hra pro hosty. Za sekání odchází na dvě minuty Salmi.

33:20
    Vyloučení na obou stranách. Na té domácí dostává dvě minuty Figren a na té hostující Leinonen.

31:09
    Hostující Axelsson dostává dvě minuty za vražení na hrazení. Šance pro domácí celek.

29:46
    A dvě minuty dostal i domácí Salmi.

28:26
    Jenže domácí hráči v šesti a na trestnou lavici putuje na dvě minutky Hari.

26:34
    Ale hostující McGrath vyhodil puk mimo ledovou plochu a dostal další dvě minuty.

24:12
    Za krosček odchází na dvě minuty hostující McGrath.

14:02
    Hosté hráli v šesti a dvouminutový trest si odsedí Rydahl.

06:33
    Hostující Klinberg dostává dvě minuty za sekání.

01:10
    Hned v úvodu zápasu přesilová hra pro hosty. Domácí hráli v šesti a trest odsedí Piiparinen.

Jakub Kopřiva

Branky a nahrávky: 37. Söderholm (Talaja) – 24. Figren (Johnson), 31. Klinberg (Figren), 38. Figren (Klinberg, Olimb), 43. Johnson, 46. Nilson (Brunnström, Olimb)

IFK Helsinky: Ore – Eklund, Birch, Söderholm, DeSantis, Salmi, Nyqvist, Tarkkanen, Teppo – Hari, Kuparinen, Pakarinen – Leinonen, Fata, Puustinen – Block, Elkins, Somervuori – Talaja, Piiparinen, Stloukal.
    Frölunda HC: Johansson – Ahnelöv, Klingberg, Djuse, Bohm, Persson, Nilsson, Herzberg, Blidh – Lasu, Lundqvist, Rydahl, – Lundqvist, Olimb, Figren – McGrath, Wennberg, Brunnström – Axelsson, Widerström, Olsen.