Val. Meziříčí – Orlová 0:0 (*18:00) | Slavia – Ústí n/L 3:3 (kon.) | Nitra – Piešťany 5:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Füchse 4:3 (kon.) | Nový Jičín – Vsetín 1:1 (kon.) | Milevsko – Jindř. Hradec 5:7 (kon.)
K. Vary – Kladno 3:2 (1:0 po s.n.) | Prostějov – Přerov 3:3 (po s.n.)
po s.n. (1:0)
HC Energie Karlovy Vary
3:2 (0:0, 2:2, 0:0)
Rytíři Kladno
Pátek 06.09.2013, 18:00Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek, Šmach, Drtina, M. Rohan, Grman, Gulaši, Parýzek, J. Látal – Dlouhý, Hruška, Hovorka – Doležal, Vlach, Zucker – T. Rohan, Vachovec, Koblasa – Harkabus, Balán, Buc.

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) – Černošek, Růžička, Doudera, Majeský, P. Hořava, L. Procházka, Jankovič, Kolařík – P. Hořava, Patera, Tenkrát – Bajaruns, Dragoun, S. Treille – Dalecký, Kuchler, Eberle – Machač, Lukáč, Rudovský.

Rozhodčí: Kostourek, Florián – Hynek, Gerát.

V sestavě Energie se objevuje i slovenský útočník David Buc z Popradu, který je v Karlových Varech na zkoušce. Na ledě bude mít dnes číslo 91.

Vítejte u posledního přípravného utkání karlovarské Energie, která se dnes utká s Rytíři z Kladna. Energie je osabená o kapitána Martina Zaťoviče, který je zraněn. Uvidíme, komu generálka na letošní ročník extraligy vyjde lépe. Utkání začína zhruba za 10 minut, přesně od 18 hodin.

00:01

00:25
    První přerušení hry, Závorka má kotouč ve své moci, vhazování v obranném pásmu Energie.

01:27
    Utkání začíná v klidném tempu, ani jeden celek zatím nepředvedl nic divácky atraktivního.

02:25
    Oba celky střídají, puk je na holích Energetiků.

03:46
    Nepřesná Bičánkova přihrávka, touše se zmocňují rytíři.

04:46
    Doudera pálil od modré, Závorka kotouč vyrazil až do ochranné sítě.

05:07
    Nyní šance na druhé straně, Grmanovo nahození chytil Chábera do lapačky.

05:53
    Buc pálil tvrdě na bránu, Chábera opět pozorný.

06:50
    Dlouhý zavezl kotouč do třetiny, a ten se odrazil k Radimu Hruškovi, který si vytvořil nebezpečnou pozici, ze které však gól nepadl.

08:25
    Libor Procházka našel Laurise Bajarunse, který Závorku nepřekonal.

09:21
    Hosté se ocitli v postavení mimo hru.

09:56
    První vyloučení v tomto utkání. Stanislav Balán (KVA) si jde odsedět dvě minuty za hákování.

10:58
    Petr Tenkrát se pokusil překvapit Tomáše Závorku od modré, ten měl však naprosto čistý výhled a neměl se střelou větší potíže.

11:20
    Sachsa Treille pálil opravdu tvrdě, Závorka měl na mále!

11:56
    Energie hraje v šesti, Balán je na ledě.

13:17
    Další tvrdá střela Buce, opět bez úspěchu.

14:13
    Oba týmy střídají, Energie zakládá útok.

14:26
    Postavení mimo hru, vhazování ve středním pásmu.

15:44
    Vyloučen Libor Procházka (KLA), na kterého se dosud v KV Aréně pískalo. Odsedí si svě minuty za krosček.

16:45
    Před bránu si dobře sjel Marek Hovorka, střela mu ovšem nesedla.

17:35
    Jan Eberle se dostal do šance, jeho pokus zmařil Závorka!

17:44
    Kladno v plném počtu.

18:47
    Minuta a třináct sekund do konce, vhazuje se před Závorkou.

19:37
    23 sekund zbývá do sirény, Marek Černošek ještě prověřuje Závorku.

20:00

První třetina je minulostí, v utkání zatím branka nepadla. Zpočátku byli aktivnější rytíři, ve druhé části to byla domácí Energie. Za zmínku stojí především nenávist domácího publika na osobu Libora Procházky – opět se na něj pískalo. Na obou stranách byly také k dispozici přsilové hry, ale jak již bylo zmíněno, branka k vidění nebyla. Druhá část začíná asi za 15 minut, nenechte si jí ujít.

20:01

20:54
    Kladno začína pěkně zostra! Sacha Treille se ocitl sám před Závorkou!

21:01
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Dragoun přihrál zpoza brány, puk byl tečovaný, a skončil přímo na hokejce SACHY TREILLEHO, který už se zakončením neměl potíže. Kladno tedy otevírá skóre zápasu!

21:51
    Vyloučen Petr Tenkrát (KLA).

22:13
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    STANISLAV BALÁN si pohrál s Kladenskou obranou a tvrdou střelou překonal Cháberu! Je tedy vyrovnáno!

23:17

Kladno si rychle bere vedení zpátky. Hořava našel MARKA ČERNOŠKA, který bekhendovým blafákem překonal Závorku. Asistence: Miloslav Hořava, Pavel Patera.

25:48
    Vyloučen dnes již podruhé Libor Procházka (KLA), tentokráte za sekání.

26:22
    Po klidné úvodní části tady máme rychlý nástup obou týmu do třetiny druhé. Během méně než čtyř minut padly tři branky.

27:18
    Roman Vlach se ocitl v dobré pozici, jeho bekendový pokus nevyšel!

27:48
    Rytíři hrají v plném počtu, Libor Procházka se zapojuje do hry.

28:25
    Před bránou Energie se znovu objevil Sacha Treille, tentokrát se však neprosadil.

29:12
    Další dobrý pokus Kladna – střela z hole Jiřího Kuchlera.

30:34
    Vhazování před Cháberou.

31:29
    Další přerušení hry, kotouč byl v boční síti, Tomáš Závorka raději přerušuje hru.

32:17
    Sevření puku, hlavní rozhodčí Florián nařizuje vhazování v středním pásmu.

32:38
    Nepřesná rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním.

32:53
    Energie po parádní akci srovnává stav skóre! Krásnou akci započala nová posila Buc, který přenechal puk Balánovi, a ten našel MARTINA PARÝZKA, který se trefil parádně k tyči! Asistence: Stanislav Balán, David Buc.

36:20
    Radim Bičánek vystřelil, avšak jeho pokus byl sražen nad branku.

36:26

36:55
    Hlavní sudí Jiří Florián posílá na trestnou lavici Michala Gulašiho (KVA). Ten dostává dvě minuty za podražení.

37:27
    Martin Parýzek vyhazuje.

38:21
    Sacha Treille obdržel tvrdou ránu pukem do pravé ruky, oschází za asistence lékaře na střídačku.

39:22
    Vyloučen David Buc (KVA).

40:00

Druhá perioda začala na rozdíl od té druhé ve všech směrech úplně jinak. Na obou stranách se zvýšila aktivita, brankové příležitosti – a pochopitelně i góly. Během prvních čtyř minut padly celkem tři branky: na straně Rytířů se prosadili Sacha Treille a Marek Černoše, na straně domácí Energie to byl Stanislav Balán. Ve druhé polovině srovnal po krásné akci Martin Parýzek, který se prosadil střelou k tyči. Třetí třetina rozhodně o vítězi dnešního duelu, začíná za 13 minut.

40:01

40:30
    Ve třetí části pokračuje přesilovka hostí, Energie se osvobozuje.

41:22
    Domácí se ubránili, David Buc se zapojuje do hry.

43:42
    Další pokus Kladenských Rytířů, který zmařil Tomáš Závorka.

44:22
    Energie má příležitost k vyrovnání. Vyloučen Michal Lukáč (KLA). Odsedí si dvě minuty za podražení.

44:52
    Přihrávka rukou, nařízené vhazování ve středním pásmu.

48:02
    Na trestnou lavici míří Michal Vachovec (KVA).

49:10
    Energie se osvobozuje.

49:54
    Počet hráčů na ledě se na 8 sekund vyrovná, pak začně přesilovka domácích. Vyloučen Petr Hořava (KLA), menší trest hákování.

50:02
    Vachovec na ledě.

51:00
    Energii se přesilová hra moc nedaří, zatím ani jednou nevystřelili na bránu.

51:54
    Kladno opět v plném počtu, Energii se přesilovka nevyvedla.

52:31
    Hlavní rozhodčí Florián opět vylučuje. Opět na straně Kladna. Ivan Majeský (KLA) se provinil vysokou holí.

53:00
    Tvrdá střela Radka Dlouhého!

54:14
    Stanislav Balán byl ve vyložené šanci faulován, nařízeno trestné střílení!

54:14
    Neproměňuje! Pokusil se o bekendový blafák, Chábera ale ucpal tyč!

55:00
    Posledních pět minut utkání, stav je stále nerozhodný 2:2.

55:18
    Na druhé straně propadla Závorkovi střela Patrika Macháče, nakonec má ale kotouč ve své moci.

57:00
    Domácí se ocitli v postavení mimo hru.

57:49
    zakázané uvolnění domácích.

58:31
    Sacha Treille střílel z mezikruží, jeho pokus končí v ochranné síti.

58:42
    Radek Dlouhý dostal parádní pas od Bičánka, ovšem v dobré šanci se neprosadil.

60:00

60 minut o vítězi posledního přátelského utkání mezi Rytíři a Energií nerozhodlo, na řadu přijdou samostatné nájezdy.

Jediný nájezd proměnil PETR KOBLASA.

Konec utkání, o vítězi nakonec rozhodly samostatné nájezdy, ve kterých se jako jediný prosadil Petr Koblasa, který krásně vymíchal Jana Cháberu. To je pro dnešek vše, loučím se s vámi u dalších utkání karlovarské Energie. (20:18:48)

Matouš Bečka

Branky a nahrávky: 23. Balán, 33. Parýzek (Balán, Buc), rozh. náj. Koblasa – 22. Treille (Dragoun, Doudera), 24. Černošek (M. Hořava, Patera)

Rozhodčí: Kostourek, Florián – Hynek, Gerát