Kypr – Itálie 0:2 (kon.) | Bosna – Rakousko 0:2 (kon.) | Lucembursko – Nizozemsko 0:1 (kon.)
Finsko – Anglie 1:1 (kon.) | Ukrajina – Chorvatsko 0:2 (kon.) | Lichtenštejnsko – Švýcarsko 0:6 (kon.)
Slovensko – Gruzie 1:0 (kon.) | Belgie – Sev. Irsko 1:0 (kon.) | Bělorusko – Francie 1:2 (kon.)
Španělsko – Albánie 4:0 (kon.) | Irsko – Německo 0:4 (kon.)
Finsko
1:1 (1:0)
Anglie
Pondělí 09.09.2013, 18:00 • Tampere Stadium, Tampere (FIN) • Kvalifikace ME U21

Děkuji za vaši pozornost a zase u dalších přenosů na serveru Onlajny.com se těším na počtenou. (19:57:15)

A je tu konec, utkání skončilo 1:1. Aktivněji do duelu vstoupili domácí, kteří také po čtvrt hodině hry jako první skórovali, ve druhé půli se však k iniciativě dostali Angličané, kteří také díky Beranihohovi dokázali v 58. minutě vyrovnat. A nadále byli lepším celkem na hřišti. V 74. minutě sice musel pod sprchu odejít hostující kapitán Wisdom, ovšem Anglie i tak byla aktivnější. Gól však vstřelit nedokázala, a tak konečné skóre zní: 1:1.

90+3
    Joronen teď vykryl Dierův pokus.

90+2
    Angličané se v posledních chvílích zápasů snaží vstřelit vítězný gól! Ze série rohů ale zatím nic..

89
    Střídání v týmu domácích. Lehtonen přichází na hřiště místo Paananena.

87
    Dierova střela končí v Joronenově náručí.

85
    Kane netrefil domácí branku. Na hřišti to chvíli před koncem vůbec nevypadá, jakoby hosté hráli v deseti.

79
    Paananen fauloval Shawa. Domácí by se teď měli ujmout iniciativy hry, zatím to tak ale nevypadá.

76
    Na hrací plochu přichází Dier, místo něj odchází Zaha.

74
    V době, kdy si Anglie dokázala vytvořit tlak na Finsko, bude jejich aktivita pravděpodobně umírněna, neboť červenou kartu dostává kapitán hostí Wisdom a Angličané tak budou muset dohrát zbytek utkání v deseti.

73
    Je tu první střídání v kádru domácích. Hertsi nahrazuje Mäkijärviho.

72
    A rohová série stále pokračuje. Tentokrát další pro Angličany, kteří jsou momentálně v tlaku na domácí a snaží se vstřelit vedoucí branku.

69
    A doplňuji, že rohový kop, ze kterého padl vyrovnávací gól, padl z kopačky Zahy. Teď se Shaw snaží obrátit vývoj zápasu, ale Joronenovu branku míjí.

67
    Anglie právě vstřelila branku!

Tak jako kdybych ty rohy zakřikl! Tentokrát se po jednom z nich prosazuje SAIDO BERANIHO a srovnává stav utkání na 1:1!

65
    Roh i na druhé straně, jak už jsem zmínil, ani Finové dnes z této pozice si moc nadějných šancí nevytvářejí.

64
    Shaw kopal další rohový kop Anglie, ovšem tyto situace nejsou dnes doménou ani jednoho z celků.

62
    A ještě připomínám, že v dresu Anglie hrají Keane a Kane. Byť jen malinko, tak příjmení jsou rozdílná, nikoli stejná.

60
    Beraniho teď inkasoval od hlavního arbitra zápasu Kazmenka žlutou kartu.

60
    A Kane se hned po svém střídání dere do útoku! Jeho pokus zastavil až Joronen.

58
    Téměř po hodině hry přichází dvojité střídání Anglie. Místo Chalobaha přichází na hřiště H. Kane a místo Redmonda Ameobi.

50
    Väyrynen z protiútoku netrefil hostující svatyni.

49
    Ward-Prowse kopal rohový kop, k hlavičce se nikdo z hostujících fotbalistů nedostal.

47
    Väyrynen (FIN) fauloval Chalobaha (ANG).

46

Finové vstoupili do tohoto duelu lépe než jejich soupeř. V 15. minutě se jejich aktivita taky přetavila v gól, když se z přímého kopu trefil Yaghoubi. Angličané se snažili v závěru poločasu vyrovnat, ale všechny šance hostí pochytal Joronen. Domácí tak vedou po první půli 1:0.

Druhá pětačtyřicetiminutovka začne zhruba v 19:04 a máme se ještě na co těšit!

45+1
    Ward-Prowse ještě střílí na Joronena, jenž ale s tímto pokusem neměl problém.

45
    Yaghoubi se postavil k dalšímu přímáku domácích, tentokrát úspěch neslavil.

42
    Hosté se v závěru poločasu snaží vyrovnat! Teď kopali Angličané roh, který ale brankou neskončil.

40
    Zaha ale o dvě minuty později fauloval a k balonu se dostal P. O'Shaughnessy, který rozjíždí novou útočnou akci svého týmu.

38
    Zaha se pokoušel srovnat stav střelou ze střední vzdálenosti, Joronen jeho pokus vykryl. Anglie stále prohrává 0:1.

36
    A o chvíli později stejně tak i jeho spoluhráč Berahino.

35
    Redmond (ANG) se ocitl v ofsajdové pozici.

33
    Brankář Joronen faulován a u balonu jsou domácí.

31
    První roh Angličanů v zápase domácí obrana odvrátila.

30
    Ward-Prowse z přímého kopu netrefil domácí bránu.

28
    Väyrynenovi (FIN) pískán ofsajd.

26
    Dva rohy pro Finsko v jedné minutě. První z nich kopal Yaghoubi, druhý Lod. Domácí se však nedokázali dostat k míči ve velkém vápnu hostí.

25
    Butland chytá Lodův pokus.

25
    Zaha (ANG) dostává žlutou kartu za faul na P. O'Shaughnessyho.

24
    Třetí přímý kop domácích, potřetí ho kopal střelec jediného gólu Yaghoubi. Tentokrát branku nevstřelil.

15
    Finsko právě vstřelilo branku!

Domácí tým se dostává po čtvrt hodině hry do vedení! MOSHTAGH YAGHOUBI byl faulován a opět se postavil k přímému kopu, tentokrát se mu povedl lépe a míč skončil až za zády hostujícího brankáře Butlanda.

13
    Ward-Prowse fauloval a přímý kop si vzal na starosti Yaghoubi, výrazněji ohrozit hostující branku se mu ale nepovedlo.

9
    Väyrynen však chvíli poté stejně prověřil Butlandovu pozornost.

8
    A v téže minutě přichází i první roh Finů. Kopal ho Yaghoubi, ale nikdo z jeho spoluhráčů se k míči v pokutovém území nedostal.

8
    Butland si připisuje první zákrok po střele jednoho z domácích.

8
    Alho se pokoušel dostat k hostující brance, ale od balonu byl zbaven anglickými beky.

4
    Po necelých čtyřech minutách hry se pohybuje míč hlavně ve středu hřiště.

1

Finsko: Joronen (C) – Aspegren, Hatakka, Lam, P. O'Shaugnessey, Yaghoubi, Paananen, Alho, Mäkijärvi, Lod, Väyrynen. Trenér: Mika Laurikainen.

Anglie: Butland – Stones, Shaw, Chalobah, Wisdom (C), Keane, Ward-Prowse, Redmond, Carroll, Zaha, Berahino. Trenér: Gareth Southgate.

Rozhodčí: Vladimir Kazmenko (RUS).

Rozhodčím dnešního kvalifikačního duelu o Mistrovství Evropy bude Rus Vladimir Kazmenko.

Dnešní mač se odehraje na domácí půdě Finska v Tampere Stadium, což je stadion, kde své domácí zápasy hraje klub Tampere.