Fiorentina – Cagliari 1:1 (kon.) | Lazio – Chievo 3:0 (kon.) | Livorno – Catania 2:0 (kon.)
Udinese – Bologna 1:1 (kon.) | Hellas Verona – Sassuolo 2:0 (kon.) | Sampdoria – Janov 0:3 (kon.)
AS Livorno Calcio
2:0 (0:0)
Calcio Catania
Neděle 15.09.2013, 15:00 • Stadio Armando Picchi, Livorno • Italská Serie A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Italská Serie A má na programu 3. kolo a my budeme sledovat duel mezi Livornem a Catanii. Mírným favoritem tohoto utkání je domácí celek.

Livorno má na svém kontě po dvou kolech tři body. V prvním kole nestačilo Livorno na silné AS Řím, kterému po velkém boji podlehlo 0:2. ve druhém kole zajíždělo Livorno na hřiště Sassuola a tento duel zcela ovládlo. Livorno nakonec porazilo nováčka 4:1 a vybojovalo hodně cenné tři body.

Hosté na první body v nové sezoně stále čekají, nutno ale dodat, že los jim vůbec nepřál. V prvním kole hrála Catania na hřišti Fiorentiny a tento duel nakonec vyhrál domácí celek 2:1. V dalším kole hostila Catania Inter Milán, kterému podlehla 0:3.

Vzájemné zápasy

Oba celky se naposledy utkaly v sezoně 2009/2010 a tedy oba zápasy ovládlo Livorno. To nejdřív vyhrálo na hřišti Catanie 1:0 a doma pak zvítězilo 3:1.

AS Livorno Calcio: Bardi – Coda, Ceccherini, Émerson, Schiattarella – Mbaye, Luci, Greco, Biagianti – Emeghara, Paulinho.
    Náhradníci: De Lucia – Valentini, Lambrughi, Piccini, Decarli, Gemiti, Rinaudo, Benassi, Mosquera, Belingheri, Duncan, Siligardi.

Calcio Catania: Andújar – Spolli, Bellusci, Biraghi, Álvarez – Almirón, Tachtsidis, Plašil – Castro, Barrientos, Bergessio.
    Náhradníci: Frison, G. Ficara Ficara – Rolín, Legrottaglie, Gyömbér, Monzón, Capuano, Guarente, Leto, Freire, López, K. Boateng Boateng.

Rozhodčí: Gervasoni – Schenone, Tasso.

1

2
    Jako první se dopředu vydali hosté. Dlouho kombinovali na polovině Livorna, nakonec z toho byla střela z dálky, ale s tou si Bardi poradil.

4
    Za ostrý faul uviděl žlutou kartu domácí Émerson.

5
    Hosté poslali míč do vápna Livorna, ale tam kralovali domácí zadáci.

6
    Catania je stále aktivnější a opět se hraje na polovině Livorna.

7
    Jenže hosté ztratili míč a domácí šli do přečíslení. Paulinho se ve vápně skvěle uvolnil a po jeho střele proletěl míč těsně vedle levé šibenice!

9
    Na druhé straně to zkusil z dálky Barrientos, ale Bardi měl co dělat, aby míč vyrazil alespoň na rohový kop!

10
    Na centrovaný míč si naběhl jeden z hostujících hráčů, ale poslal ho pouze nad branku Livorna.

12
    Nyní bylo k vidění několik nepřesných přihrávek a hraje se hlavně uprostřed hřiště.

14
    Další rohový kop pro Catanii.

15
    Tentokrát se k hlavičce dostal Spolli, ale ani on nemířil přesně.

16
    Po bleskové akci zahrozili i domácí. Greco se opřel do míče z hranice velkého vápna, ale poslal ho pouze nad branku Catanie.

17
    Zajímavá standardní situace pro domácí, z nějakých 25-ti metrů.

18
    Na sebe to vzal šikovný Greco, ale střela mu příliš nevyšla a hostující brankář nemusel zasahovat.

20
    Oba celky se tlačí dopředu, ale na první branku zatím stále čekáme.

22
    Na trávníku se také přiostřilo a k vidění je řada tvrdých osobních soubojů.

24
    Po dalších několika faulech hlavní rozhodčí hráče důrazně napomínal. Nyní je to spíše boj.

25
    Hosté to nyní zkusili po pravé straně, ale nakonec z toho byl pouze zablokovaný centr.

26
    Po dalším centru do vápna Livorna si jeden z hostujících hráčů pomohl faulem a akce Catanie tedy rychle skončila.

27
    Další žlutou kartu uviděl hostující Álvarez. Navíc domácí budou zahrávat zajímavou standardní situaci přesně z postranní lajny velkého vápna.

28
    Centrovaný míč ale skvěle sebral Andújar, který tak hodně pomohl svým spoluhráčům.

29
    V obrovské šanci se objevil domácí Paulinho. Ten si naběhl na malé vápno, ale míč poslal pouze nad branku!

30
    Rohový kop pro Catanii.

31
    Tentokrát hlavičkoval Castro, ale ani on branku domácího celku netrefil.

33
    Další žlutou kartu uviděl za zákrok na polovině hřiště hostující Spolli.

35
    Za domácí obranu si naběhl Bergessio, ale po jeho křižné střele skončil kulatý nesmysl těsně vedle levé tyče!

37
    Domácí kombinují na polovině Catanie, ale nutno dodat, že hosté výborně napadají a domácí s tím mají obrovské problémy.

38
    Po bleskové akci hostů se Bergessio dostal s míčem do zámezí.

40
    Další žlutou kartu uviděl domácí Schiattarella.

41
    Hraje se na polovině Catanie.

42
    I tentokrát se ale hosté v pohodě ubránili a vypadá to, že v prvním poločase se už branky nedočkáme.

44
    Tak jsem to málem zakřikl. Po bleskové akci byl v obrovské šanci Emeghara, který překonal i Andújar, ale na brankové čáře míč vykopl jeden hostujících zadáků!

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

První poločas je za námi. Sledujeme velmi bojovné utkání, které už nabídlo čtyři žluté karty, ale i několik velkých šancí. Branka ale nepadla a stav zápasu je stále 0:0. Uvidíme, co nám hráči předvedou ve druhém poločase, který začne zhruba v 16:03.

46

47
    Začátek druhého poločasu je zatím hodně opatrný a hraje se hlavně uprostřed hřiště.

48
    Domácí nakonec vybojovali rohový kop.

49
    Ale domácí nedokázali ohrozit branku Catanie a dopředu pospíchají hosté.

50
    Rychlou akci hostů zastavil Greco, který za to uviděl žlutou kartu.

50
    Rohový kop pro hosty.

51
    Ani ze čtvrtého rohu ale hosté nic nevytěžili a stav zápasu se tedy stále nemění.

53
    Paulinho vymyslel dobrou přihrávku do vápna Catanie, ale u míče byl jako první Andújar.

55
    K odraženému míči se dostal Biagianti a po jeho pokusu olízl kulatý nesmysl tyč!

56
    Rohový kop pro domácí.

57
    Z rohového kopu ale nic nebylo a na první branku tedy stále čekáme.

58

59
    Jenže po tomto centru se míč dostal až do zámezí.

60
    Z velké dálky to zkusil domácí Paulinho, ale po jeho nepřesném pokusu nemusel hostující brankář zasahovat.

62
    Z dobrých dvaceti metrů to zkusil Jaroslav Plašil a domácí brankář měl co dělat, aby míč zastavil před brankovou čárou!

64
    Žlutou kartu uviděl hostující Biraghi.

66
    Livorno právě vstřelilo branku!
    Domácí se nakonec dočkali a jdou do vedení. Na přihrávku z pravé strany si na hranici penalty naběhl aktivní PAULINHO, který přízemní střelou překonal Andújara a poslal Livorno do vedení.

68
    Hosté střídají. Odešel Tachtsidis a zahraje si Leto.

70
    Paulinho se nyní hnal do další šance, ale byl v ofsajdu. Hodně se rozčiloval na pomezního rozhodčí a nakonec vyfasoval žlutou kartu.

71
    Na trávníku zůstal ležet jeden z domácích hráčů a rozhodčí hru raději přerušil.

73
    A vypadá to, že je rozhodnuto, protože Livorno vede už o dvě branky. Emeghara šel do tvrdého souboje s brankářem Catanie, ten vyhrál a zpětnou přihrávkou našel PAULINHA, který prostřelil bránícího hráče a zvýšil vedení svého celku.

74
    Hosté se snaží a tlačí se dopředu, ale ve druhém poločase se jim v útočné fázi vůbec nedaří.

76
    Hosté poslali do vápna Livorna dva centry, ale ani jeden se neujal.

77
    Odražený míč směřoval do poloprázdné branky, ale obětavým skokem ho vyrazil Bardi! Opět z brankové čáry!

78
    Domácí střídají. Dohrál Mbaye a přišel Rinaudo.

78
    Na druhé straně odešel Biraghi a přišel Monzón.

80
    A ještě jednou a dnes naposledy střídají hosté. Castra nahradil Lopez.

81
    Tak ještě jedno střídání Livorna. Emersona vystřídal Valentini.

83
    Domácí drží míč na své polovině a nikam nepospíchají.

85
    Domácí se nakonec vydali a ohrozili hostující branku, ale další gól z toho nebyl a Livorno tak stále vede 2:0.

86

87
    Ale ani z tohoto rohu hosté nic nevytěžili.

89
    Z dálky to nyní zkusil Biagianti, ale poslal míč pouze doprostřed branky.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavil 6 minutek!

90+3
    Za zdržování uviděl žlutou kartu domácí brankář Bardi.

90+4
    Domácí naposledy střídají. Emegharu nahradil Siligardi.

90+5
    Zdramatizovat konec zápasu ještě chtěl Bergessio, ale domácí branku netrefil.

90+6
    Už se nic nestane. Tři body zůstanou v Livornu.

A je dobojováno. Sledovali jsme zajímavé utkání, které zvládlo lépe Livorno, které porazilo Catanii 2:0. Hosté byli v prvním poločase aktivnější a nebezpečnější, ale branku nevstřelili. Ve druhém poločase domácí přidali a dvakrát se prosadil aktivní Paulinho, který tak rozhodl o výhře svého celku. To je z mé strany vše a těším se u dalších sportovních přenosů. přeji hezký zbytek víkendu. Na počtenou. (16:55:43)