Žilina – Košice 1:2 (kon.) | Nitra – Poprad 4:2 (kon.) | Martin – Zvolen 2:1 (kon.)
Banská Bystrica – Skalica 1:3 (kon.) | Trenčín – Piešťany 6:2 (kon.)
HC MONACObet Banská Bystrica
1:3 (0:0, 0:3, 1:0)
HK Skalica
sk Úterý 17.09.2013, 17:30Tipos Extraliga (SR)

Domáci teda nedovolili Lipovskému udržať čisté konto. Dôležité pre Skaličanov je však víťazstvo. Hostia boli nebezpečnejší v koncovke a zaslúžene vyhrali. O všetkom rozhodla druhá tretina.

Na dnes je to všetko. Lúčim sa s vami. Pekný večer. (19:38:36)

60:00

59:54
    Banská Bystrica dala gól!
    Domáci sa predsa len dočkali zásluhou ĽUBOŠA FAJČÁKA. Asistencia: David Hegyi.

59:15
    Ešte strela domáceho Styka, Lipovského lapačka je dnes neomylná.

59:07
    Zápas je rozhodnutý, dokonca menej ako minúta. Hostia mohli ešte v oslabení skórovať.

58:53
    Hostia v plnom počte.

57:43
    Obdržálek (SKA) sa rútil v oslabení sám na Kalembu po veľkej chybe Saracina, ale nedal.

57:10
    Školiak (SKA) vyhadzuje puk cez všetky čiary.

56:53
    Presilovka Banskej Bystrice. Vyrúbalík vylúčený za nedovolené bránenie v hre.

56:25
    Zigo úplne sám pred Lipovským opäť nepremenil svoju šancu. Domácim dnes asi nie je súdené skórovať.

55:45
    Hostia v prečíslení 2 na 1 sa sami vystavili do ofsajdu.

55:00
    Začala posledná päťminútovka, domáci sa stále tlačia do útoku no bez gólového efektu.

53:56
    Problémy s časomierou, zhruba 10 sekúnd bola zastavená, Skaličania to samozrejme reklamujú, medzi tým sa do šance dostal domáci Macík, ale neuspel.

53:46
    Domáci Meland posiela puk na striedačku svojho tímu. Vhadzuje sa teda pred gólmanom Kalembom.

53:16
    Domácim už veľa času neostáva. Skalica kontroluje výsledok.

52:43
    Bomba Vyrúbalíka našla Kalembu pripraveného.

52:19
    Hostia sa už radovali z gólu, ale dosiahli ho rukou, to nemohlo platiť.

51:09
    Domáci Chovan dvakrát ohrozil Lipovského, opäť však neúspešne. Lipovský si stále drží čisté konto.

50:47

50:05
    Patrick White nevedel kde má puk, ktorý sa mu zamotal medzi nohami, škoda pre domácich.

Peter Kašický

Branky a nahrávky: 60. Fajčák (Hegyi) – 21. Kuľha (Vyrúbalík), 30. Školiak (Sloboda), 38. Lažo (Šátek)

HC MONACObet Banská Bystrica: Kalemba (Hollý) – Saracino, Meland, Bambúch, Styk, Rosandič, Zošiak, Dolník, Kadura – Hudec, White, Kafka – Handlovský, Heizer, Macík – Chovan, Zigo, Matoušek – Fajčák, Hegyi, Lamper
    HK Skalica: Lipovský (Romančík Pat.) – Vyrúbalík, Barák, Kozák, Srnec, Ketner, Stano, Mikeska, Kalináč – Lažo, Školiak, Presinger – Obdržálek, Stieler, Sloboda – Kutálek, Mráz, Šátek – Kuľha, Jankovič, Romančík Mich.

Rozhodčí: J. Konc – Bednár, Snášel