HC Dynamo Pardubice
5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
HC VERVA Litvínov
Úterý 17.09.2013, 18:00 • ČEZ Arena Pardubice. • Tipsport extraliga

Domácí celek tak v celkem pohodovém tempu smetl Litvínov 5:0 a připisuje si tak tři body do tabulky. Vše načal ve čtvrté minutě přesnou trefou Somík a do přestávky zvýšil na rozdíl dvou branek Petr Sýkora. Po přestávce se prosadil po teči Kolář a když ještě před polovinou utkání zvýšil na 4:0 Zohorna, bylo prakticky rozhodnuto. Poslední tečku si připravil mladík Číp, který uzavřel na konečných 5:0. Nejlepší hráči utkání: Petr Sýkora (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice) – Viktor Hübl (HC Verva Litvínov). (20:24:29)

60:00

59:25
    Nosek se pěkně dostal z pravé strany až do zakončení, které však posílá před Fraňkem mimo branku Vervy Litvínov.

58:25
    Nepřehlednou situaci v mezikruží zkoušel na Růžičku zakončit Kamil Piroš, jenže ani teď není úspěšný. Snad v páté jeho dnešní šanci jej opět vychytal Martin Růžička.

57:29
    Tybor si v brejku narazil o Píšu, ale druhou nahrávku špatně zpracoval, a tak ani on další branku dnešního duelu nepřidá.

56:22
    Černý i proti domácí přesile dokázal získat kotouč a z pravé strany odcentrovat do brankoviště. Tam si sjížděl Pšurný, který ale těsně nedosáhl, a tak z nadějné pozice není nic.

55:28
    A nyní se již hraje v plném počtu. Litvínov tak nevyužil ani další možnost přesilové hry.

54:57
    Další vyhození Pardubic z obranné třetiny, Verva tak začne až od Fraňka.

54:15
    Naopak na straně druhé byl v permanenci Franěk. Proti němu to zkusil Petr Sýkora, který po kličce z levé strany na střed vypálil, ale brankář hostí úspěšně vyrazil.

53:51
    Litvínov pokračuje ve své přesilovkové mizérii a Růžička zatím v brance Pardubic nemusel zasahovat.

53:28
    Další přesilovka pro Pardubice. Zdeněk Čáp dostává dvě minuty za faul kolenem.

53:20
    Marhovu nabídku na teč pěkně využil Kolář, který však branku těsně netrefuje.

52:28
    Domácí celek již hraje v plném počtu.

51:35
    Verva sice domácí drží v jejich obranném pásmu, ale moc šancí si zatím nevypracovala. Od modré pálil obránce Pavlík, avšak branku netrefil.

50:25
    Přesilovka pro hosty z Litvínova. Robert Kousal dostává za svůj krosček v obranném pásmu dvě minuty.

49:57
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Tybor zkoušel odvážně projet od levého mantinelu až do zakončení, ale to se mu nepovedlo, když jej obránce Litvínova zastavil na hranici kruhu. RADEK ČÍP však byl velmi pohotový a volný kotouč bez přípravy poslal do horního rohu hostující branky! Krásná trefa znamená zvýšení náskoku na rozdíl pěti branek. Asistence: Radoslav Tybor.

49:20
    Lukešova slabá rána od levého mantinelu končí na betonech připraveného Martina Růžičky.

48:19
    Ďaloga nezahrál v defenzívě na jedničku, a tak se po nahrávce od Lukeše dostal ke střele Hübl. Z levé strany ale branku těsně netrefuje.

47:27
    Domácí tým již hraje v plném počtu, ale mohlo tomu být i o pár vteřin dříve. Hanzl však ve výhodné pozici napálil znovu jen brankáře Pardubic.

Martin Mišovec

Branky a nahrávky: 4. Somík (Sýkora, Kočí), 18. Sýkora (Somík), 23. Kolář (Ďaloga, Starý), 28. Zohorna (Benák), 50. Číp (Tybor, Čáp)

HC Dynamo Pardubice: Růžička (Salfický) – Kočí, Píša, Ďaloga, Benák, Vašíček, Gregorc, Čáp – Somík, Kousal, Sýkora – Zohorna, Nosek, Cetkovský – Starý, Marha, Kolář – Tybor, Číp, Veselý – Špaček.

Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha ml.

HC VERVA Litvínov: Francouz (od 28. Franěk) – Gula, Chaloupka, Pavlík, Kousalík, Stříteský, Zeman – Majdan, Hübl, Lukeš – Gerhát, Piroš, Trávníček – Martynek, Hanzl, Pšurný – Jurčík, Černý.

Trenéři: Vladimír Jeřábek a Petr Rosol

Rozhodčí: Šindler, Homola – Flegl, Štofa