Benátky n/J – Havířov 2:3 (kon.) | Most – Jihlava 2:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Litoměřice 7:1 (kon.)
Motor ČB – Šumperk 4:0 (kon.) | Havlíčkův Brod – Třebíč 2:4 (kon.) | Ústí n/L – Beroun 3:4 (kon.)
Olomouc – Kadaň 4:1 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
3:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Medvědi Beroun 1933
Středa 18.09.2013, 18:00 • Zlatopramen Arena, Masarykova 232, Ústí nad Labem-Bukov • 1. liga (ČR)

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (20:24:25)

Ústí nad Labem – Ani Ústečtí Lvi nedokázali přerušit pefektní vstup Medvědů z Berouna do této sezóny. Středočeši navázali na předchozí dvě kola a i v Ústí nad Labem získali plný počet bodů. Slovan, který se musel obejít bez Petra Přeučila a Tomáše Roda, kteří obývají marodku, naopak zůstává v tabulce I. hokejové ligy ČR se dvěma body. O dva přesné zásahy do ústecké sítě se zasloužil Jan Dalecký.

Na ledě vypukly velké oslavy hostujících hokejistů s fanoušky!

Zápasové shrnutí:

Branky a nahrávky: 33. Budínský (Alinč, Daniel Boháč), 51. Daniel Boháč (Holomek, Vobořil), 58. Roubík (Kloz, Grin) – 19. Šenkeřík (Vrdlovec), 25. Kubica (Marek), 34. Dalecký (Hrdel, Jonáš), 42. Dalecký (Vrdlovec).
    Rozhodčí: Zubzanda – Gerát, Hynek.
    Vyloučení: 5:4.
    Využití: 0:1.
    Diváci: 969.
    Střely na branku: 45:34 (12:16, 21:11, 12:7).
    Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 3:4.
    Zakázaná uvolnění: 3:6.
    Ofsajdy: 4:0.
    Vyhraná vhazování: 44:27 (10:8, 18:9, 16:10).

59:50
    Zakázané uvolnění Medvědů (na icingy 3:6). Vhazovat se bude po levici Cikánka.

59:25
    Stromko netrefil ze středního pásma prázdnou branku!

59:02
    Domácí bez brankáře!

57:05
    Ústečtí Lvi právě vstřelili branku!

Domácí ještě žijí! JAROSLAV ROUBÍK (3+2) překvapil zpoza branky Lukáše Cikánka bekhnedem, když skóroval do odkryté části svatyně. Asistence: Jan Kloz (0+1), Jakub Grin (0+3).

53:22
    Další přesilovka pro Beroun. Vít Budínský (UNL) dnes podruhé na trestné lavici, tentokrát obdržel menší trest za sekání.

Celkem TM v dnešním utkání: 4.
    Celkem TM v letošním ročníku: 4.
    Vyloučení celkem v zápase: 5:4.

50:16

Ondřej Holomek (0+1) zkusil své střelecké štěstí od hranice útočného pásma. Puk skončil v závaru v prostoru mezi kruhy, kde se ho ujal DANIEL BOHÁČ (1+1) a nedal Lukáši Cikánkovi sebemenší šanci na nějakou reakci. Asistence: Ondřej Holomek (0+1), Milan Vobořil (0+1).

47:32
    Početní výhoda pro Středočechy. Ondřej Holomek (UNL) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

Celkem TM v letošním ročníku: 8.
    Vyloučení celkem v zápase: 4:4.

43:45
    Poměr sil na ledě se srovná. Za faul kolenem potrestán menším trestem Vít Budínský (UNL).

Celkem TM v letošním ročníku: 2.
    Vyloučení celkem v zápase: 3:4.

43:29
    Přesilovka pro Ústí nad Labem. Na dvě minuty za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště vyloučen Petr Šenkeřík (BER).

Vyloučení celkem v zápase: 2:4.

Dnešní utkání sleduje 969 diváků včetně jedné desítky z Berouna.

41:38
    Beroun právě vstřelil branku!

Další selhání ústecké obrany! Daniel Vrdlovec (1+4) v přečíslení dva na jednoho volil místo přihrávky střelu, která propadla ústeckému gólmanovi. Za záda bezmocného Jana Dlouhého dorazil touš JAN DALECKÝ (2+0). Asistence: Daniel Vrdlovec (1+4).

Ve druhé části už bylo k vidění branek více než ve třetině úvodní, jako první se ve druhém dějství prosadil ve dvacáté páté minutě Zdeněk Kubica. Za necelých osm a půl minuty později snížili domácí z hole Víta Budínského, za padesát tři sekundy vrátil dvoubrankové vedení Medvědům Jan Dalecký. Žlutomodří mají na zvrat utkání dvacet minut.

Vyhraná vhazování: 18:9.

Další třetina začne přibližně v 19:41 h.

39:24
    Třetí přesilová hra ve prospěch Slovanu. Jakub Stromko (BER) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

Vyloučení celkem v zápase: 2:3.

37:55
    Alinč s Boháčem v přečíslení dva na jednoho! Přihrávka od prvního jmenovaného prosvištěla brankovištěm, kde ale byl v pozoru Cikánek.

33:41

Rychlá odpověď Medvědů! Zbyněk Hrdel (0+1) zahlédl ve středovém kruhu volného JANA DALECKÉHO (1+0), který mířil sám na branku. Z brejku uspěl autor třetí branky hostů na Jana Dlouhého bekhendovým blafákem. Asistence: Zbyněk Hrdel (0+1), David Jonáš (0+2).

32:48

Jan Alinč (1+1) adresoval přesnou přihrávku do mezikruží VÍTU BUDÍNSKÉMU (1+0), který si pohrál s hostujícím gólmanem a zleva pálil do odkryté části branky. Asistence: Jan Alinč (1+1), Daniel Boháč (0+1).

32:19
    David Tůma nyní spálil tutovku! Vladimír Brož vyslal do brejku ústeckého bruslaře z ofenzivy, který ve finální fázi branku Lukáše Cikánka přestřelil! Komerční přestávka.

29:25
    Druhá příležitost pro Lvy v podobě přesilovky. Za katr na dvě minuty míří Jiří Jebavý (BER), jenž inkasoval menšíí trest za vysokou hůl.

Vyloučení celkem v zápase: 2:2.

29:25
    Jan Kloz odjíždí na střídačku po svých.

29:25
    Na ledě zůstal ležet Kloz, rozhodčí přerušuje hru, bude se vylučovat!

24:20

Jakub Marek (1+1) se pokusil překvapit Jana Dlouhého z levé strany, to se nakonec povedlo. Ústecký brankář si vyjel až příliš a kotouč se motal v brankovišti, kde nebyl nikdo z domácích důrazný, a tak se touše ujal ZDENĚK KUBICA (1+0), jenž uklidil puk do odkryté branky. Asistence: Jakub Marek (1+1).

20:44
    První početní výhoda také pro Ústí nad Labem. Zdeněk Kubica (BER) si musí jít odpykat dvě minuty za držení protihráče.

Celkem TM v letošním ročníku: 6.
    Vyloučení celkem v zápase: 2:1.

Podle oficiálních informací od vedoucích mužstev zatím do hry nezasáhl David Sklenička, sedmý obránce hostů.

V první třetině zhlédli diváci ve Zlatopramen Areně minimum šancí, branka padla jedna. Jako jediný se prosadil v přesilové hře v devatenácté minutě Petr Šenkeřík. Po dvaceti minutách hry odcházejí do šatny šťastnější Medvědi z Berouna.

Vyhraná vhazování: 10:8.

Další třetina začne přibližně v 18:48 h.

18:12

Využitá přesilovka! Daniel Vrdlovec (1+3) posunul po vyhraném vhazování černou gumu na PETRA ŠENKEŘÍKA (1+0), který od útočné modré čáry prostřelil Jana Dlouhého. Asistence: Daniel Vrdlovec (1+3).

18:05
    Druhá přesilovka pro Beroun. Menším trestem za držení protihráče potrestán Radomír Vaněk (UNL).

Vyloučení celkem v zápase: 2:0.

17:29
    Závar v brankovišti Dlouhého, důrazní hosté dotlačili touš za brankovou čáru, ale až po přerušení!

15:35
    Přesilová hra pro hosty. Na dvě minuty za nedovolené bránění vyloučen Ondřej Holomek (UNL).

Vyloučení celkem v zápase: 1:0.

12:24
    Největší šanci dosavadního průběhu zmařil Brož, jenž z prostoru mezi kruhy přes závar před berounskou brankou nenalezl volné místo. Na programu je opět komerční přestávka.

05:31
    Matějka nalezl v mezikruží nikým nepokrytého Ondráčka, brankář Slovanu připraven.

Ústečtí se dnes budou muset obejít bez Petra Přeučila a Tomáše Roda, kteří z důvodu chřipky obývají marodku. Po dlouhé době se tak v ústecké sestavě objevuje Jan Kloz, do útoku se z obrany přesunul Zbyněk Sklenička.

Dnešní zápas bude pikantní pro berounského Lukáše Špeldu, který v minulé sezóně oblékal dres Ústeckých Lvů.

V brankovišti týmů na začátku stanou:

HC Slovan Ústečtí Lvi: Jan Dlouhý (1 zápas; 1 výhra po samostatných nájezdech; 5 obdržených branek; 0 shut-outů; průměrná procentuální úspěšnost zákroků 89,36 %; průměr obdržených gólů na zápas 4,62);

Medvědi Beroun 1933: Lukáš Cikánek (2 zápasy; 2 výhry; 3 obdržené branky; 1 shut-out; průměrná procentuální úspěšnost zákroků 95,45 %; průměr obdržených gólů na zápas 1,50).

Přehled vzájemných mistrovských zápasů v sezóně 2012/2013 z pohledu domácích:

Počet odehraných zápasů: 4.
    Bilance: 3-1-0-0.
    Skóre: 16:6.
    Střely na branku: 165:75.
    Výsledky: 5:3, 4:2, 5:0, 2:1 po prodloužení.
    Diváci celkem: 2 806.

Poslední utkání obou soupeřů:

HC Stadion Litoměřice – HC Slovan Ústečtí Lvi 5:6 po samostatných nájezdech (1:3, 2:0, 2:2 – 0:0, 0:1)
    Branky a nahrávky: 18. T. Doležal, 26. Škop (Smetana), 27. T. Doležal (Novák), 54. Husák (Míka, Čermák), 55. Čermák (Rudovský) – 5. Rod (Roubík, Grin), 6. Pořický (Hanzl, Baránek), 16. Rod (Sklenička, Roubík), 52. Roubík (Přeučil, Sklenička), 52. Tůma (Brož, Meidl), rozhodující nájezd Alinč. Rozhodčí: P. Würtherle – Rozlílek, Svobodová. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:3. Diváci: 1 500. Střely na branku: 47:28. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:5, 5:5, 5:6.

Medvědi Beroun 1933 – HC Baník Most 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
    Branka a nahrávky: 30. M. Ondráček (Jonáš, Vrdlovec). Rozhodčí: O. Hejduk – Guth, Rittich. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:0. Diváci: 259. Střely na branku: 37:27. Průběh utkání: 1:0.

Letošní bilance obou týmů v I. hokejové lize ČR:

HC Slovan Ústečtí Lvi:
    2 zápasy: 1 výhra po základní hrací době, 1 porážka; skóre 8:8, 2 body, v tabulce 9. místo.

Medvědi Beroun 1933:
    2 zápasy: 2 výhry; skóre 5:3, 6 bodů, v tabulce 4. místo.

Nejproduktivnější hráči obou mužstev:

1. Jaroslav Roubík – 4 b. (2 zápasy; 2+2)
    2. Petr Přeučil – 3 b. (2 zápasy; 1+2)
    3. Zbyněk Sklenička – 3 b. (2 zápasy; 0+3)

1. Tomáš Doležal – 4 b. (3 zápasy*; 4+0)
    2. Radan Lenc – 3 b. (3 zápasy**; 3+0)
    3. Daniel Vrdlovec – 3 b. (2 zápasy; 1+2)

* Tomáš Doležal nastoupil ke dvěma zápasům za Litoměřice, k jednomu utkání za Beroun.
    ** Radan Lenc nastoupil ke dvěma zápasům za Mladou Boleslav, k jednomu utkání za Beroun.

V rámci třetího kola I. hokejové ligy ČR hostí Ústečtí Lvi ve Zlatopramen Areně tým Medvědi Beroun 1933. Středočeši vstoupili do nového soutěžního ročníku jako uragán, ze dvou zápasů mají na svém kontě hodně překvapivě plný počet bodů, tj. šest. Medvědi nejprve v úvodním kole přelstili Benátky nad Jizerou 4:3, na zimním stadionu v Berouně si následně poradili s Mostem fotbalovým skóre. Na Baník vyzráli svěřenci Petra Nováka a Karla Manharta v poměru 1:0. Slovan bral zatím ze dvou bitev pouze dva body, když doma nestačil na Kadaň (2:3), v Litoměřicích však zvítězil 6:5 po samostatných nájezdech.

Favoritem souboje šelem jsou Ústečtí Lvi.

Zdeněk Kamínek ml.

Branky a nahrávky: 33. Budínský (Alinč, Boháč), 51. Boháč (Holomek, Vobořil), 58. Roubík (Kloz, Grin) – 19. Šenkeřík (Vrdlovec), 25. Kubica (Marek), 34. Dalecký (Hrdel, Jonáš), 42. Dalecký (Vrdlovec)

HC Slovan Ústí nad Labem: Dlouhý (Petrásek) – Grin, K. Černý, Vobořil, Vaněk, Vl. Brož, Holomek – J. Kloz, Roubík, Z. Sklenička – Budínský, Alinč, Daniel Boháč – Vávra, V. Meidl, D. Tůma – Baránek, M. Hanzl, Pořický. Trenéři: Jaromír Šindel, Tomáš Mareš.
    Medvědi Beroun 1933: Cikánek (Pravda) – Jebavý, Šenkeřík, Špelda, V. Kolařík, Kužel, Chalupa, D. Sklenička – Marek, Kubica, Vrdlovec – Jonáš, Hrdel, Dalecký – Matějka, Stromko, M. Ondráček – A. Půlpán, Šteiner, Kubeš – T. Půlpán. Trenéři: Petr Novák, Karel Manhart.

Rozhodčí: Zubzanda – Gerát, Hynek