Čeljabinsk – Novokuzněck 5:1 (kon.) | Magnitogorsk – Novosibirsk 3:2 (po pr.) | Ufa – Vladivostok 4:1 (kon.)
Nižněkamsk – Chabarovsk 6:2 (kon.) | Čerepovec – Záhřeb 6:2 (kon.) | Jaroslavl – Spartak Moskva 1:2 (1:2 po s.n.)
Mytišči – Doněck 1:0 (kon.) | Petrohrad – Minsk 5:1 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
3:2 (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)
HC Sibir Novosibirsk
Středa 18.09.2013, 15:00 • Arena Metallurg • KHL

Metallurg nakonec i díky štěstí v dnešním duelu vítězí a připisuje si sedmý a osmý bod do tabulky KHL. Nutno ovšem říct, že za výkon ve třetí třetině si to domácí skutečně zaslouží. To je pro dnešek vše, díky za pozornost. (17:29:19)

Střely na branku v prodloužení

Metallurg Magnitogorsk 4
    Sibir Novosibirsk 0

62:31
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Jenže nakonec se na domácí usmálo štěstí, jeden z bránících hráčů Sibiru zlomil hůl, čímž defacto pokračovala přesilová hra Metallurgu. Těreščenko našel dlouhou přihrávkou napříč pásmem DENISE ZARIPOVA a ten ranou z první přihrál svému týmu dva body. Asistence: Chris Lee a Sergej Těreščenko.

62:15
    Jenže domácí neudrželi pásmo a Enlund je na ledě. Hraje se 4 na 4.

61:49
    Kouč Metallurgu není spokojen s průběhem přesilovky a bere si time-out.

61:49
    Mozjakin to teď s individuálním přístupem přehání, ačkoli stále běží přesilovka, rozhodl se teď vypálit z ne zcela dobré pozice a Gajdučenko puk tlumí.

61:05
    Mozjakinova dělovka míři těsně vedle levého horního rohu hostující branky!

60:15
    Enlund hned na úvod fauluje vysokou holí, dostává dvě minuty a hosté budou mít problémy. Přesilovka Magnitky 4 na 3.

60:01

Ačkoli třetí třetina nabídla asi nejlepší hokej, branka nepadla a tak se bude muset rozhodnout o vítězi v prodloužení, či nájezdech.

Střely na branku v 3. třetině

Metallurg Magnitogorsk 10
    Sibir Novosibirsk 6

60:00

59:48
    Mozjakin to ještě zkusil vypálit po kličce od modré čáry, ale mířil hodně vedle.

58:05
    Hodgman to zkusil z levého křídla přes hráče, ale Gajdučenko byl pozorný a utěsnil místo u tyčky své branky.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:33
    Sibir teď působí organizovaně a nepouští v závěrečných minutách domácí k ohrožení své branky.

55:36
    Dvojice Zaripov – Mozjakin teď znovu vyvolala chaos na brankovišti Sibiru, ale druhý jmenovaný opět netrefil puk ideálně a ten zamířil mimo.

54:55
    Malinovského střela z levého křídla byla ztečována obráncem vysoko do ochranné sítě.

Robin Mana

Branky a nahrávky: 3. Zaripov (Mozjakin, Kovář), 38. Timkin (Mozjakin, Kovář), 63. Zaripov (Lee, Těreščenko) – 16. Koskiranta (Kugryšev, Kopějkin), 19. Bělov (Lehterä)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Metljuk, Birjukov, Lee, Těreščenko, Malenkich, Chabarov, Bereglazov – Mozjakin, Zaripov, Kovář – Shenfeld, O'Reilly, Gulaš – Hodgman, Timkin, Potěchin – Platonov, Kosov, Malinovskij – Grigorenko
    HC Sibir Novosibirsk: Gajdučenko (Rjažinov) – Bělov, Kutuzov, Alexejev, Kudroč, Karavajev, Ožiganov, Ignatovič – Lehterä, Enlund, Romanov – Kugryšev, Kopějkin, Koskiranta – Lemtjugov, Sannikov, Ignatuškin – Šumakov, Okulov, Gubin – Vorošilo

Rozhodčí: Bukin, Kiseljov – Misjur, Raming