Spišská N. Ves – Topoľčany 4:3 (po pr.) | Michalovce – Prievidza 7:5 (kon.) | Prešov – SR 18 3:2 (kon.)
Trnava – Lipt. Mikuláš 2:0 (kon.) | Bardejov – Pov. Bystrica 8:0 (kon.) | Senica – Detva 6:4 (kon.)
HC Dukla Senica
6:4 (2:2, 3:1, 1:1)
HK Detva
sk Středa 18.09.2013, 18:00 • Zimný štadión Senica • 1. liga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.

Vitajte pri sledovaní prenosu druhej najvyššej hokejovej ligy medzi Senicou a Detvou.

HC Dukla Senica má po dvoch odohratých zápasoch na svojom konte 6 bodov po hladkých výhrach nad SR 18 a Liptovským Mikulášom. V prvom zápase sa Seničania predstavili na ľade v Trnave proti reprezentačnému výberu Slovenska do 18 rokov, kde zaknihovali jednoznačné víťazstvo 6:0. V druhom zápase podali Seničania ešte lepší výkon a rozstrieľali Liptovský Mikuláš na svojom ľade v pomere 6:1. Spokojný s hrou svojich zverencov bol aj tréner Pavel Klečko: "Boli sme lepším tímom, spravili sme síce aj pár chýb, ale to sa stáva. Môžeme byť spokojní ako s výkonom hráčov, tak aj s podporou divákov." Dukla teda po dvoch kolách vedie prvoligovú tabuľku s jediným inkasovaným gólom na konte a skóre 12:1. Túto štatistiku by určite radi ešte vylepšili a pripísali si do tabuľky ďalší plný bodový zisk. Príležitosť na to budú mať opäť na svojom ľade proti súperovi z Detvy.

HC 07 Detva si v dvoch zápasoch pripísala 3 body za jedno víťazstvo nad Michalovcami a jednu prehru proti Bardejovu. V prvom zápase sa Detva predstavila na domácom ľade proti finalistovi z Michaloviec. V tomto zápase si domáci do tabuľky pripísali prvé body po hladkej výhre 4:0. Na druhý zápas cestovali hráči Detvy do Bardejova na ľad obhajcov majstrovského titulu. Tu sa im však už bodovať nepodarilo, keď východniarom podľahli 4:1, priebeh zápasu však až taký jednoznačný nebol. Detva síce dostala dva góly na začiatku zápasu, ale nevzdávali sa a podarilo sa im streliť kontaktný gól, no Bardejov hru kontroloval a nedovolil súperovi pridať ďalšie góly. Naopak, domáci sa dokázali ešte dvakrát presadiť, preto si Detva z východu nepriviezla ani bod. Po dvoch odohratých kolách sa Detvianci nachádzajú na piatom mieste a skóre 5:4. Dokážu pridať ďalšie body proti lídrovi zo Senice?

Na Zimnom štadióne v Senici sa očakáva vypätý zápas, veď práve tieto dva celky na seba narazili v poslednom play-off, no a práve Detva sa postarala o prekvapivo skoré vypadnutie víťaza základnej časti z vyraďovacích bojov. Minulá sezóna je však za nami a domáci by súperovi radi vrátili prehru z 1. kola predchádzajúceho play-off. Či sa im to napokon aj podarí zistíme v stredu od 18:00, prajem Vám príjemné sledovanie zápasu.

Úvodné zostavy:

HC Dukla Senica: Peksa (Porubský) – Janík, Reissmuller, Mrázik, Gula, Salajka, Ivičič – Méry, Haring, Vaškovič, Jarolín, Penák, Kluka, Mikolášek, Surovka, Sajdl, Líška, Daráš, Šalka

Tréner: Pavel Klečko

HC 07 Detva: Orčík – Pospíšil, Mačkovič, Nociar, Hataš, Neumann, Tóth, Pač, Németh – Ľupták, Buda, Dolník, Petro, Žilka, Mahdalík, Fekiač Patrik, Jánošík, Fekiač Viktor, Rancevs, Jaroš

Tréner: Peter Slanina

Rozhodca: Hauko – Nosek, Polakovič.

Na štadióne v Senici prebiehajú posledné úpravy, zápas o chvíľu začne.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:10
    Prvé vhadzovanie vyhrali hostia, ale k puku sa dostali domáci a snažia sa o založenie útoku.

02:32
    Oba tímy zatiaľ bez vážnejšej šance, skôr sa bojuje o puk

03:21
    Prvú vážnejšiu strelu vyslal na bránku domácich P. Fekiač, Peksa však vyráža.

05:02
    Vaškovičova individuálna akcia a strela, pred bránkou však nebol nikto, kto by dorážal.

05:15
    Máme tu prvé vylúčenie zápasu – na dve minúty si sadá Petro.

05:45
    Senica v pásme, Vaškovičova strela však vyrazená na ochrannú sieť.

06:12
    Senica stále v pásme, neúspešné strely Salajku a Gulu.

07:08
    Veľká šanca domácich, keď Orčík vykorčuľoval až za bránku, zmätok v obrane im však nedovolil toto zaváhanie využiť.

07:15
    Hostia v plnom počte.

07:53
    Detva dala gól!
    Máme tu prvý gól zápasu! Po prihrávke Dolníka otvára prudkou strelou spred bránky skóre JURAJ PETRO. Asistencie: Vladimír Dolník, Viktor Németh

08:53
    Sajdlovo nahodenie do pásma, jeden z hráčov hostí však puk tečoval na ochrannú sieť.

09:07
    Zakázané uvoľnenie vracia Seničanov pred vlastného gólmana.

09:31
    Ďalšie vylúčenie hostí, na tresnú lavicu odíde opäť Petro

10:58
    Senica dala gól!
    Senica dlho miešala puk vo svojom pásme a už sa zdalo, že sa im nič nepodarí vymyslieť,ale Vaškovič prihral na modrú a odtiaľ peknou strelou pod hornú tyč zavesil ONDREJ JANÍK. Asistencie: Ľubomír Vaškovič, Filip Surovka

11:58
    Pospíšilova strela triafa iba dobre postaveného Peksu.

13:04
    Po Peksovej veľkej chybe, keď nedokázal správne rozohrať za bránkou, sa puku zmocnil Patrik Fekiač, prihral pred bránku JAKUBOVI ŽILKOVI a ten pohodlne skóroval do odkrytej brány. Asistencie: Patrik Fekiač, Slavomír Buda

15:23
    Reissmullerova strela mieli iba tesne vedľa bránky

15:48
    Kluka sa na chvíľu ocitol sám v útočnom pásme, kým jeho spoluhráči prestriedali, čiže zo šance nič nebolo.

18:55
    Méry pekne podržal puk, ale po jeho prihrávke vznikla pred bránkou skrumáž, z ktorej napokon nič nebolo

19:32
    Senica opäť vyrovnáva! Po niekoľkých nepodarených strelách domácich sa napokon puk odrazil k JOZEFOVI HARINGOVI, ktorý pred brankárom nezaváhal a vyrovnal. Asistencie: Ľubomír Vaškovič

20:00
    Prvá tretina skončila.

Prvá tretina priniesla bojovný hokej na oboch stranách a aj skóre je momentálne vyrovnané. Úvodný gól zápasu strelili hostia, keď sa v 8. minúte prudkou strelou presadil Petro. O niekoľko minút však domáci vyrovnali v presilovke, keď strelou od modrej vymietol roh Orčíkovej bránky Janík. Skóre sa menilo opäť v 14. minúte, keď chybu domáceho gólmana zúžitkoval Žilka, ale na domácej strane prišlo opäť k vyrovnaniu, keď gól do šatne strelil tesne pred prestávkou Haring. Ďalšia tretina začne približne o 18:51.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:37
    Senica ide prvýkrát v zápase do vedenia! Tesne po prestávke pridáva tretí gól svojho tímu ĽUBOMÍR VAŠKOVIČ po prihrávke od Haringa

20:49
    Detva okamžite vyrovnáva, ešte sa domáci ani nestihli spamätať zo streleného gólu, okamžite jeden aj inkasovali. Strelcom vyrovnávajúceho gólu je VLADIMÍR DOLNÍK

23:01
    Teč Šalku pred bránkou, strela však išla tesne vedľa.

23:52
    Drzý prienik Kluku, nemal však nikoho, komu by prihral.

25:38
    Domáci priaznivci si teraz pýtajú presilovku, no zatiaľ sa vylučovať nebude.

26:12
    Pekná spolupráca Vaškoviča a Jarolína, strela prvého menovaného len tesne minula bránku

27:22
    Vylúčenie na strane hostí – 2 minúty pre Petra.

27:54
    Salajkova strela od modrej, Orčík vytiahol svoju lapačku a puk prikryl.

28:32
    Domáci v pásme, strely Janíka ani Vaškoviča neskončili v bránke.

29:22

29:49
    Kombinácia Pospíšila a Petra, strela však letí mimo senickej bránky.

31:20
    Vaškovič má dnes aj dávku smoly, ďalšia jeho strela mimo bránky.

32:18
    Domáci teraz na chvíľu súpera zatlačili, nedarí sa im však streliť gól

32:37
    Dukla ide opäť do vedenia! Po tlaku, ktorý si vypracovali, strieľajú Seničania štvrtý gól a treba povedať, že naozaj zaslúžene. Strelcom gólu je JAKUB SAJDL, Asistencie: Michal Kluka

34:29
    Ďalšie vylúčenie, na trestnú lavicu odchádza hosťujúci Rancevs

34:51
    Dukla je hnaná dopredu skvelými fanúšikmi a hráči sa snažia pridať ďalší gól

35:27
    Zlá rozohrávka Janíka, hostia vyhadzujú.

36:17
    Do zakončenia sa v oslabení dostáva Dolník, Peksa však pozorný

36:29

37:17
    Menšie nedorozumenie medzi Hatašom a Penákom, vylučovať sa ale nebude.

37:57
    Senica zvyšuje svoje vedenie! Po krásnej Klukovej prihrávke strelou ponad brankárovu vyrážačku zvyšuje skóre TOMÁŠ MÉRY. Asistencie: Michal Kluka,Jozef Salajka

39:16
    Seničania opäť zavreli súpera v pásme, pokúšajú sa o ďalší gól, zatiaľ však neúspešne

40:00
    Druhá tretina skončila.

V druhej tretine videli diváci v Senici opäť aktívny hokej, no lepším tímom boli v tejto časti hry domáci hokejisti, ktorí si vypracovali tlak a zaslúžene sa dostali do dvojgólového vedenia. Na 3:2 zvyšoval tesne po prestávke Vaškovič, ale hostia okamžite odpovedali gólom Dolníka. V 33.minúte išli domáci opäť do vedenia zásluhou Sajdla a na rozdiel dvoch gólov upravil Méry. Tretia tretina začne približne o 19:45.

40:01
    Začala tretia tretina.

41:12
    Méryho pokus spoza bránky Orčík bez problémov zlikvidoval.

43:56
    Hráči teraz najmä bojujú o puk, hrá sa bez väčších šancí.

45:12
    Hrá sa zo strany na stranu, vidíme šance na oboch stranách

46:35
    Detva znižuje na rozdiel gólu. Po nedorozumení v domácej obrane sa k puku dostal VIKTOR NÉMETH a strelou pomedzi Peksove betóny dáva kontaktný gól. Bez asistencie

48:36
    Senica znova zvyšuje svoje vedenie o dva góly! Po strelení kontaktného gólu hostí sa zase mení skóre, tentoraz však gól dávajú domáci. Po niekoľkých strelách na brankára Orčíka sa k odrazenému puku dostal JAKUB SAJDL a prekonáva gólmana hostí. Asistencie: Marián Reissmuller, Tomáš Méry

50:17
    Vaškovičova strela opäť tesne míňa bránku.

52:13
    Hrá sa v pásme Seničanov, domáci však majú puk na svojich hokejkách

52:49
    Vylúčenie na domácej strane – 2 minúty pre Reissmullera.

53:28
    Detve sa nedarí usadiť v pásme, domáci vyhadzujú

54:38
    Hostia sa stále nedokážu dostať do pásma.

54:49

56:17
    Domáci už Detvu v podstate do ničoho nepúšťajú, všetky akcie hostí ničia už v zárodku.