Vsetín – Technika Brno 2:3 (1:3 po s.n.) | Orlová – Val. Meziříčí 5:2 (kon.) | Frýdek-M. – Nový Jičín 7:3 (kon.)
Opava – Přerov 3:0 (kon.) | Prostějov – SHK Hodonín 5:0 (kon.) | Břeclav – Poruba 2011 2:4 (kon.)
MSK Orlová
5:2 (2:0, 1:2, 2:0)
HC Bobři Valašské Meziříčí
Středa 18.09.2013, 18:002. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítám vás u přenosu ze zápasu druhého kola východní skupiny 2. ligy. Domácí Orli se v úvodním zápase sezóny střetli se Vsetínským VHK, ale nováček soutěže na Lapači neuspěl a prohrál 6:2. Bobři sehráli vyrovnanou bitvu s Novým Jičínem a nakonec brali bod za prohru 4:3 v prodloužení.

Oba celky se letos třikrát střetly v letní přípravě. Poprvé Orli na svém ledě jednoznačně zvítězili, ale Valašské Meziříčí si v následujících dvou utkáních na svém ledě počínalo stejně suverénně. Poprvé zvítězilo rovněž 5:1 a podruhé dalo o gól méně při stejném počtu obdržených branek. Uvidíme, co se za posledních pár dnů změnilo a kdo se bude radovat tentokrát.

Domácí už jsou nějaký čas na ledové ploše, ještě se čeká na hosty.

Tak už i Bobři jsou mezi námi a budeme moci začít.

K úvodnímu buly zkříží hole Libor Pavliš a Miroslav Varga.

00:01

0:30
    Varga byl úspěšnější a Bobři na chvíli osídlili útočné pásmo. Ke střele se však nedostali a Orlová obrací hru.

0:56
    Pavliš jen nahodil a oba celky střídají.

1:30
    Bobři opět útočí, ale Iláš stále čeká na první zákrok.

1:40
    A dočkal se. Od modré pálil Heča a orlovský gólman přerušuje.

2:09
    Tomisova střela byla zablokována, ale Orli vybojovali přesilovku. Zábojník hákoval.

2:19
    Grepl ve velké šanci, Smolka vyráží!

2:24
    Orlová právě vstřelila branku!
    Domácí přesilovku využívají! MAREK BADŽO dostal od Pavliše před odkrytou branku přesně na hůl a nemýlil se. Asistence: Libor Pavliš, Martin Mintěl.

2:43
    Domácí fanoušci se znovu radovali, ale Kraft trefil pouze boční síť.

2:53
    Smolka vyráží Vydrovu dělovku.

3:47
    Bobři jeli tři na dva a zakončení se ujal Martiník, který si na Iláše nepřišel. Buly před domácí brankou.

4:44
    Pavlišova lajna znovu motala Bobrům hlavy, ale Smolka tentokrát práci neměl.

5:19
    Heča pálil od modré a k dorážce se dostal Miroslav Varga. Iláš měl však puk pod kontrolou.

5:35
    Bobrům je pískáno zakázané uvolnění.

5:38
    Po buly pálil Galgonek a Smolka reagoval se zpožděním. K jeho štěstí stihl beton strčit do dráhy kotouče.

5:58
    Nyní po odpískání dojel Heča za rozhodčími a pochlubil se s inkasovaným úderem. Szajter dostává dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

7:08
    Vydra se dostal ke střele ze střední vzdálenosti a jen těsně minul.

7:36
    Hosté stále nemohou získat útočné pásmo.

7:47
    Ani tentokrát je Orlová do své třetiny nepustila.

7:58
    Domácí v plném počtu. Hosté v přesilovce absolutně selhali.

8:41
    Szajter s Galgonkem operovali v rohu, ale nepovedlo se jim odlepit od mantinelu.

8:46
    Bobři vyhodili na Iláše, který přerušuje hru.

9:02
    Po podivném odrazu se puk dostal k Martiníkovi, který pálil. Iláš pozorný.

9:24
    Zakázané uvolnění Valašského Meziříčí.

9:30
    Zientkova dělovka zaduněla o zadní mantinel.

9:41
    Smolka posílá Studeného ránu do rohu.

9:55
    Kraft minul.

10:03
    Smolka s vypětím všech sil vyrazil další bombu Studeného. Natáhl se jak široký, tak dlouhý a zatímco Bobři vyhodili na zakázané uvolnění, těžce se zvedal. Bude však v pořádku.

10:08
    Hned po buly se do puku opřel Galgonek a Smolka měl co dělat, aby dokázal puk vyrazit!

10:56
    Bobři předvedli dobrou kombinaci, ale Slovákova střela byla zablokována.

11:40
    Tomis posílal Szajtera do brejku, ale orlovskému odchovanci puk přeskočil hůl a situace skončila zakázaným uvolněním.

12:02
    Martin Varga chtěl přihrát před branku, ale jeho přihrávku si svou širokou holí stáhl Iláš a puk přikryl.

12:47
    Libor Pavliš napadal rozehrávajícího Heču, ale nevyhnul se střetu nohou. Situace posouzena jako faul kolenem.

12:59
    Orli vyhráli buly a vyhazují.

13:13
    Zientek posílá hosty znovu za jejich branku.

14:06
    Bobři dlouho váhali se střelou. Nakonec se odhodlal Martiník. Iláš vyráží a Orlová se osvobozuje.

14:34
    Blatoň poslal puk přes všechny čáry až za Smolku.

14:47

15:29
    V publiku i na ledě to vře. Bobrům totiž nejprve prošly dva hraniční zákroky, ale potí rozhodčí kompenzoval na druhé straně, kde odplaty domácích nebyly dle regulí.

15:37
    Zakázané uvolnění Valmezu.

16:23
    Miroslav Varga posílal puk do brankoviště, ale nikdo ze spoluhráčů tam na něj nečekal.

16:51
    Tentokrát to vzal Miroslav na sebe, ale Iláš jeho střelu z úhlu dobře viděl.

18:19
    Smolka vyrazil střelu Badža a Pavliš na dorážku nedosáhl. Stále však orlovská první lajna Bobry svírá.

18:38
    Smolka si může oddechnout. Peklo, které obránci prožívali, přežil bez úhony a nyní přikrytím kotouče může přerušit hru.

18:27
    Nyní byl však Smolka bez šance. Orli jeli dva na jednoho a Studený si brankáře stáhl k tyči. Poté předložil před prázdnou branku TOMÁŠI MRÁZOVI a ten se nemohl mýlit. Asistence: Václav Studený, Marek Zientek.

19:43
    Domácí si přihrávají za svou brankou a už budou chtít tuto třetinu dohrát za daného stavu.

20:00

Úvodní minuty se vydařily lépe Bobrům, ale Orlová postupem času začala přebírat iniciativu. Převahu proměnila v dvoubrankové vedení, ale Bobři měli také světlé pasáže, takže bez šancí na vyrovnání rozhodně nejsou. Uvidíme, co přinese příštích čtyřicet minut.

Hráči už jsou na ledové ploše a druhá třetina může začít.

20:01

20:46
    Tomiga pálil od modré, ale Iláš si puk našel.

21:04
    Iláš vyráží Stránělovu střelu.

21:57
    Mráz se snažil odzbrojit Heču, ale podrazil jej u toho a odsedí si dvě minuty.

23:12
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    Přesto se Bobrům daří přesilovku využít. DAVID VARGA bezprostředně po přechodu přes modrou čáru Iláše příklepem propálil pod rukou. Asistence: Miroslav Varga.

24:11
    Iláš vyráží pokus Kubáče.

24:28
    Zientek minul branku.

24:38
    David Varga to zkoušel podobně, jako při svém gólu, ale tentokrát byla střela zablokována.

25:09
    Miroslav Varga mířil příliš vysoko.

25:35
    Pavliš hledal Badža před brankou, ale tomu puk přeskočil hůl.

25:50
    Hráči se tak dlouho u mantinelu přetlačovali o kotouč, až se sudí rozhodl hru přerušit. Buly před Smolkou.

26:15
    Kraft jel sám na branku! Smoka mu vypíchl puk, ale srazil si jej pod sebe. Kotouč pak z brankové čáry uklízel Heča!

26:44
    Tak tohle byla delikatesa v podání Tomáše Mráze! Ten jel sám, ale v poslední chvíli si ještě všiml VÁCLAVA STUDENÉHO, kterému puk poslal svižnou a nenápadnou zadovkou! Smolka už byl v tu chvíli zcela pokořen a Studený pak jen zametl za čáru. Asistence: Tomáš Mráz.

27:54
    Voznica si obhodil tři hráče, ale k finální přihrávce na Pavliše se nedostal.

29:51
    Orli jeli na Smolku sami dva! Mráz dával před prázdnou Galgonkovi, který minul! To se jen tak nevidí!

30:45
    Smolka zlikvidoval střelu Badža i dorážku Voznici. Hra přerušena.

30:57
    Badžo nahodil od levého mantinelu a Smolka schoval puk pod betonem.

31:45
    Kubáčova slabá střela z otočky Iláše neohrozila.

31:56
    Iláš čelil další ráně. Ta mu vypadla na čáru, kde puk zastavil, ale neměl jej pod kontrolou a ONDŘEJ MARTINÍK mohl doklepnout za čáru. Asistence: Ondřej Kubáč.

32:31
    Bobři budou mít velkou šanci vyrovnat. Studený vyhodil puk mimo mantinely a dostává dvě minuty za zdržování.

32:40
    Orli se osvobozují dlouhým vyhozením.

33:23
    Kvapil dostal puk na střed útočného pásma, ale minul.

33:28
    Hegegy vyvezl puk a prověřil Smolku tvrdou ranou. Ten se nenechal zahanbit a prohlédne si buly před svou brankou.

33:51
    Martiník pálil a posléze i svou střelu dorážel. Dorážka byla nepřesná.

34:02
    Další střelu Martiníka Iláš vyrazil do ochranné sítě.

34:22
    Domácí jeli dva na jednoho, ale do Mrázovy přihrávky se položil Zábojník.

34:31

35:05
    A hned si zahrají přesilovku. Vaněk dvě minuty za držení protihráče.

35:16
    Bobři vyhazují až za Iláše.

35:36
    Iláš opět zastavuje puk za svou brankou.

36:00
    Domácím se nedaří rozehrát.

36:41
    Mráz se parádním obstřelením o mantinel zbavil obránce a jel sám na branku! Smolka, který následně pokryl i dorážku Studeného je hrdinou okamžiku!

37:05

37:33
    David Varga branku netrefil.

37:46
    Nyní byl David před Ilášem sám, ale Iláše bekhendovým blafákem nepřekonal!

38:14
    Szajter podrážel a domácí mají před druhou přestávkou zaděláno na problémy.

38:25
    Hegegymu se povedlo dostat puk do středního pásma.

39:00
    Sznapka vyhazuje puk z orlovského obranného pásma.

39:23
    Hečovi střela nesedla a Mintěl může vyhodit.

39:52
    Pavliš přidává další orlovské vyhození a ve druhé části už se více nestane.

Druhá třetiny byla už mnohem zajímavější! Bobři srovnali hru a na obou stranách jsme viděli celou řadu velkých šancí. V souboji exkarvinských brankářů zatím o gól vede David Iláš nad Lukášem Smolkou, ale Bobři jsou na dostřel, takže máme zaděláno na velmi zajímavou poslední dvacetiminutovku.

40:00

40:14

41:24
    Smolka přikryl puk a vhazuje se v pásmu hostů.

40:01

41:35
    Mareček minul branku.

41:50
    Mráz také nemířil přesně.

42:23
    Stráněl vyhodil puk do hlediště a odpyká si dvě minuty.

42:59
    Mintěl na modré nezpracoval přihrávku a Orli musí ven z útočného pásma.

43:40
    Bobři vyvážejí kotouč.

45:30
    Omlouvám se za krátký výpadek, který byl způsoben pádem internetového připojení. V proluce museli z ledu spoluhráče odvézt Davida Vargu, který nemohl došlápnout na nohu.

46:22
    Nyní však Davida už vidím na ledě, takže si fanoušci Bobrů mohou oddechnout.

46:29
    A hostující kapitán se hned opřel do puku. Iláš schoval jeho tvrdou ránu v lapačce.

47:03
    Mráz se opřel do poskakujícího kotouče, ale ze vzduchu jej netrefil přesně a Smolka zasahovat nemusel.

47:17
    Bobři vyhazují na zakázané uvolnění.

47:53
    Bobři v offsidu. PKuriózní je, že ve třetí třetině je to vůbec první postavení mimo hru v celém zápase.

48:03
    Naopak zakázaných uvolnění se píská požehnaně a nyní se prohřešili domácí.

48:57
    Miroslav Varga trefil Hegegyho do holeně a orlovský obránce s bolestivou grimasou kulhá na střídačku.

50:44
    Po mrtvější herní pasáži se ke střele po zemi dostal Heča, ale Iláš s ním neměl problém.

51:54
    Hráčům dnes kluziště nestačí. Už třetí vyloučení za vyhození puku mimo mantinely. Tentokrát to byl domácí Badžo.

52:10
    Orli vyhazují.

52:40
    Slovák branku minul a puk poté vypadl mimo hrací plochu. Buly před Ilášem.

52:59
    Hečovu ránu obránci přizvedli nad a Iláš nemusel zasahovat.

53:03

53:35
    Domácí znovu posílají puk ze své třetiny.

53:49
    Smolka zastavuje puk po dalším Mintělově vyhození.

53:54

54:16
    Orlová v offsidu.

54:39
    Puk na orlovské střídačce. Vhazuje se v obranném pásmu domácích.

55:51
    Jan Blatoň ukázal mimořádný přehled! Domácí jeli dva na jednoho, ale Jan vytušil, že přihrávka na Szajtera neprojde, a tak šikovně počkal na MICHALA GALGONKA, který přijel z druhé vlny a Smolku z první propálil do protipohybu. Asistence: Jan Blatoň, Jakub Szajter.

56:20
    Voznicovi utekl puk a je z toho domácí icing.

56:46
    Puk skončil mimo hrací plochu. Vhazuje se ve středovém kruhu.

56:56
    Studený od levého mantinelu tvrdě vypálil, ale Smolka puk udržel a neudělal tak radost Kraftovi, který číhal na dorážku.

57:06
    Bobři šli do nadějného protiútoku, ale zastavil je offside.

57:58
    Orli rozjížděli dvě slabé akce, ale Galgonek si vybral dvě slabší chvilky. Poprvé nezpracoval a podruhé pustil puk na zakázané uvolnění.

57:58
    Oddechový čas pro hosty.

57:58
    Bobři to zkusí v šesti! Smolka na střídačce!

58:10
    Pavliš vyvezl puk, ale prázdnou branku z úhlu minul.

58:20
    Hostům je pískána přihrávka rukou a Smolka se musí na chvíli vrátit.

58:37
    Voznica mohl jet sám na branku. To by ovšem nesměl přihrávku obdržet z Tomisova baseballového odpalu. Po odpískání vysoké hole se vhazuje před Ilášem.

58:50
    Iláš vyrazil střelu Heči. Následně jel Studený na opuštěnou branku, ale Heča jeho střelu zablokoval.

59:09
    Pavliš se ani napodruhé s pukem do odkryté klece nevešel, ale VÁCLAVU STUDENÉMU to nedalo spát. Sebral puk za brankou a pojistil domácí vedení. Asistence: Mráz.

59:36
    Blatoň přejel příliš rychle a je z toho offside.

60:00

Zápas je za námi a ačkoliv se Bobři za svůj výkon rozhodně stydět nemusí. Více ze hry měli většinou domácí a ti po dvou letech zaslouženě berou druholigové tři body. Ode mě je to pro tuto chvíli vše, těším se někdy příště u dalších onlajnů. (20:08:37)

Tomáš Salamon

Branky a nahrávky: 3. Badžo (Pavliš, Mintěl), 19. Mráz (Studený, Zientek), 27. Studený (Mráz), 56. Galgonek (Blatoň, Szajter), 60. Studený (Mráz) – 24. D. Varga (Mir. Varga), 32. Martiník (Kubáč)

MSK Orlová: Iláš (Urbánek) – Sznapka, Vydra, Tomis, Hegegy, Galgonek, Novák, Zientek, Mintěl – Mareček, Szajter, Badžo, Mráz, Studený, Ciupa, Galgonek, Grepl, Voznica, Kraft, Matějíček, Blatoň
    HC Bobři Valašské Meziříčí: Smolka (Netolička) – Ferenc, Hartmann, Tomiga, Heča, Kvapil, Zábojník – Martiník, Matušenko, Prycl, Randýsek, Slovák, Stráněl, Vaněk, D. Varga, Mar. Varga, Mir. Varga, Kubáč, Kundera

Rozhodčí: Koliba – Jureček, Rychlý