Čeljabinsk – Novokuzněck 5:1 (kon.) | Magnitogorsk – Novosibirsk 3:2 (po pr.) | Ufa – Vladivostok 4:1 (kon.)
Nižněkamsk – Chabarovsk 6:2 (kon.) | Čerepovec – Záhřeb 6:2 (kon.) | Jaroslavl – Spartak Moskva 1:2 (1:2 po s.n.)
Mytišči – Doněck 1:0 (kon.) | Petrohrad – Minsk 5:1 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Metallurg Novokuzněck
Středa 18.09.2013, 15:00 • LA Trator • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Hokejisté Traktoru Čeljabinsk nevstoupili do nového ročníku KHL nijak skvěle a v úvodních dvou duelech nezískali ani bod, nicméně v následujících utkáních již bodovali. Nejprve utrpěli debakl 1:5 na půdě silného Dinama Moskva, poté nestačili v poměru 3:5 ani Podolsk.

Domácí vybojovali první tři body na půdě Novgorodu, v minulém utkání si odvezli velmi cenný bod z Kazaně a nakonec podlehli tomuto soupeři 2:3 po samostatných nájezdech.

Novokuzněck je na tom přesně opačně a po lepším začátku mají jeho výsledky spíše sestupnou tendenci. Metallurg ve dvou domácích duelech porazil Chabarovsk a Novosibirsk, následně podlehl po nájezdech Vladivostoku a v předchozím utkání poprvé nebodoval v Magnitogorsku po porážce 1:3.

V dresu domácího výběru hraje český útočník Jan Bulis s číslem 38, který v dosavadních čtyřech utkáních zaznamenal dvě asistence. Doposud je nejproduktivnějším hráčem traktoru Andrej Popov, který přesně zacílil hned třikrát.

V Metallurgu nyní nepůsobí žádný český zástupce, nejproduktivnějším hráčem týmu je překvapivě se dvěma brankami a dvěma asistencemi obránce Jegor Martynov.

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Demčenko) – Guskov, Bondarev, Mamašev, Rjabikin, Vasilčenko, Katičev, Kondratěv, Fljagin – Panov, Bulis, Chistov – Darzins, Kosticyn A., Kontiola – Popov, Dugin, Kurjanov – Glinkin, Mokin, Osnovin

Metallurg Novokuzněck: Hovinen (Ložkin) – Giroux, Martynov, Černov, Mäntylä, Kanarskij, Kobejnikov, Skutar, Hood – Galimov, Anttila, McLean – Vyglazov, Lapenkov, Kosourov – Garejev, Jemelin, Žafjarov – Zjuzjakin, Gimbatov, Nazarov

Rozhodčí: Gašilov, Safjullov – Koposov, Otmachov.

00:01

00:33
    První závar před Garnettem, domácí gólman ale přerušuje hru.

01:02
    Zatím se hraje velmi opatrně a je tu první zakázané uvolnění od Darzinse.

01:37
    Metallurgu se nedaří přechod do útočného pásma a znovu musí rozehrávat zpoza vlastní svatyně.

02:10
    Do útoku se dostali poprvé domácí, ovšem zblokovaná střela od modré se ke Hovinenovi nedostala.

02:37
    Hovinen nyní dobře pokryl tyčku a připsal si první zákrok.

03:21
    Nyní se nepovedl útok Novokuzněcku, opět z toho nebylo nic zajímavého a domácí mají opět kotouč ve své moci.

04:04
    Domácí celek si poprvé zahraje přesilovku. Vyglazov zasáhl vysokou holí Panova a odsedí si dvě minuty.

04:51
    Úvod se Traktoru nepovedl a rozehrává od své branky, žádný velký tlak prozatím nemá.

05:29
    Až nyní se usadil ve třetině soupeře, odvážná čtveřice ale skáče do střel a zatím se jí daří vše blokovat.

06:04
    Hosté v plném počtu, navíc se jim v poslední vteřině oslabení podařilo vyhodit.

06:33
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Nyní už ale domácí výběr z ničeho nic skóruje. Michail Mokin se dostal skvěle za brankou a přihrávkou na mezikruží vyzval MAXIMA KONDRATĚVA, který se perfektně trefil k tyči a Hovinen byl bez šance. Asistence: Michail Mokin, Anton Glinkin

07:22
    Hosté se tlačí dopředu, jenže Garnetta zatím ještě výrazněji neohrozili.

08:37
    Hosté vyhazují jen na zakázané uvolnění.

09:28
    První přesilovku si zahraje také Metallurg, Vasilčenko totiž poslal na hrazení Gareva a dostává za to dvě minuty.

09:41
    Garnett dobře viděl střelu od modré čáry a přerušuje hru.

10:26
    Velký závar nyní panoval před Garnettem, domácí se nakonec z tlaku vymaňují.

10:45
    Traktor šel do rychlého protiútoku, Hovinen ale zasahovat nemusel.

11:28
    Čeljabinsk se taktéž v prvním oslabení ubránil a v samém závěru se osvobozuje.

12:03
    Nebezpečná střela z mezikruží jde těsně nad Garnetovu branku, tato střela musel gólmana pořádně vyděsit.

12:49
    Ani jeden celek nedokáže udržet útočné pásmo příliš dlouho, u kotouče jsou domácí.

13:29
    Nyní to několikrát prosvištělo kolem Hoivinena, na závěr útoku dokázal hostující strážce včas sklapnout betony po krásném průniku Panova.

14:39
    Kontiola mohl střílet, jenže na moment zaváhal a ani nepřihrál, nakonec se s pukem dostal za modrou čáru.

15:00
    Ihned na to odčinil zaváhání a osamocen pálil z levé strany kruhů, Hovinen byl ale připraven. Následuje přestávka na čištění ledu.

15:29
    Na druhé straně se pokusil Garnetta překvapit Vyglazov, domácí gólman si s jeho pokusem poradil a následně přerušuje hru před dotírajícím protivníkem.

16:34
    Dugin to udělal perfektně a byl faulován Jemelinem, který za držení dostane dvě minuty. V ponechané výhodě zasáhl skvěle u levé tyče Hovinen a drží naděje svého celku. Metallurg se ale bude bránit dalšímu oslabení.

17:19
    Bulis sice vyhrál buly a domácí chvíli drželi útočné pásmo, na druhé straně z brejku prověřil Garnetta Anttila, ten ale pohodlně rozehrává.

18:00
    Velké šance na straně domácích, ovšem Hovinen po skvělém rozkleku odolává!

18:27
    Ofsajd Čeljabinsku.

18:34

19:02
    Hovinen si počkal na další střelu z otočky a vyráží kotouč k mantinelu.

19:29
    A velký tlak nakonec končí druhou trefou Čeljabinsku, o kterou se postaral LAURIS DARZINS. Po střele Kontioli dokázal Hovinen vyrazit kotouč jen před sebe a Darzins ho dokázal snadno dorazit do poloprázdné branky. Asistence: Petri Kontiola, Jevgenij Katičev

19:37
    Další velká šance Popova, avšak Hovinen vyráží kotouč do ochranné sítě.

20:00

Utkání sice není příliš bohaté na vyložené šance, domácí favorit je ale mírně lepším celkem a zaslouženě vede o dvě trefy. Druhá třetina začne přibližně v 15:50.

Střely na branku v 1. třetině: 15-5
    Vyloučení v první třetině: 1-2

20:01

20:21
    Hned v úvodu druhé části musel zasahovat Garnett, domácí však vyhazují.

20:53
    Metallurg začal aktivně, domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

20:53
    Domácí si ale zahrají přesilovku, dvě minuty si musí odsedět Ansel Galimov.

21:36
    Traktor okamžitě využívá přesilovou hru. Krásnou nahrávku na levou stranu dostal PETRI KONTIOLA a střelou zápěstím vymetl horní růžek Hovinenovi branky. Asitence: Dmitrij Rjabykin

21:36
    Gólman Hovinen to už nevydržel a v brance ho střídá Ložkin.

22:26
    Kotouč skákal před Ložkinem, nicméně Novokuzněck se osvobozuje.

22:59
    Glinkin se opřel do své střely a Ložkin parádním zákrokem zabránil další brance.

23:50
    Nyní to vypadalo na rychlý kontr Traktoru, nicméně jednomu z domácích hráčů na poslední chvíli odskočil puk z hokejky.

24:14
    Čeljabinsku se nepovedla rozehrávka ve středním pásmu a je z toho pouze zakázané uvolnění.

24:32
    Panov se ocitl před Ložkinem na levé straně, jenže volil přihrávku před branku a tam si obrana Metallurgu poradila.

25:17
    Hosté mají velké problémy v obraně, Popov s Kurjanovem udrželi útočné pásmo.

25:59
    Celou akci nakonec zakončil Popov z levé strany, Ložkin ale ukryl kotouč do své výstroje.

26:31
    Další dvě rány prosvištěly kolem branky hostujícího brankáře.

27:12
    Bulis se snažil vybojovat kotouč za brankou, hosté se osvobozují.

27:49
    Ani nyní Bulis nevybojoval puk za brankou a oba celky po dalším vyhození střídají.

28:01
    Ofsajd Čeljabinsku utnul další útočnou akci. Druhá třetina je mnohem živější než první dějství.

28:31
    Andrej Kosticyn prošel přes obranu, a i když jeho rána byla zablokována, tak domácí zůstali u kotouče. Po přihrávce Kontioly do středu přišla přihrávka od Rjabykina na levou stranu, kde LAURIS DARZINS jen nastavil hokejku a vstřelil svou druhou branku v utkání. Asistence: Dmitrij Rjabykin, Petri Kontiola

29:45
    Po výjimečném útoku hostů končí puk v ochranné síti. Hosté si však zahrají svou druhou přesilovku. Kondratěv držel Antillu a dostává dvě minuty.

30:49
    Hostům ani tato přesilovka příliš nevychází a domácí vyhazují.

31:28
    Až nyní se Novokuzněck usadil ve třetině soupeře.

31:53
    Domácí jsou kompletní, nicméně hosté ihned na to měli velkou příležitost skórovat a díky skvělé práci Garnetta neprotlačili kotouč do sítě Vyglazov ani Zjuzjakin.

32:27
    Garnett schovává puk do lapačky po střele Kanarskijho.

32:56
    Hosté rozehrávají za svou brankou a nedaří se jim přejít do útočného pásma.

33:37
    Ložkin přerušuje hru akrobatickým zákrokem na hranici brankoviště.

34:48
    Série nepřesností na obou stranách, puk mají domácí.

35:06
    Po rychlém brejku ujel na pravé straně Panov, skvělého Ložkina však nepřekonal.

36:07
    Ložkin znovu radši přerušuje hru, hosté nyní spíše kontrolují průběh utkání.

36:25
    Guskov nezachytil kotouč po dlouhé přihrávce a je z toho pouze zakázané uvolnění.

37:39
    Čeljabinsku nyní trochu vázne rozehrávka, Ložkin ale i tentokráte pro jistotu přerušuje hru.

37:53
    Po nezištné střele po vyhraném buly si připisuje další zákrok.

39:08
    Další skvělá akce. po rána Mokina zasahuje Ložkin. Čeljabinsk dnes nedává soupeři žádnou šanci na úspěch.

39:49
    Metallurg strávil poslední minutu v útočném pásmu, Garnett ale zasahovat vážněji nemusel a už se asi nic výrazného nestane.

40:00

Traktor naprosto ovládá toto utkání a vypadá to, že si dokráčí pro snadné vítězství. Ve druhé třetině přidal další dvě trefy a měl mnoho obrovských příležitostí, výsledek je tak pro hosty zatím milosrdný. Třetí třetina začne přibližně v 16:38.

Střely na branku ve 2. třetině: 11-7
    Střely na branku po 2. třetině: 26-12
    Vyloučení ve 2. třetině: 1-1
    Vyloučení po 2. třetině: 2-3

40:01

40:35
    První střela hostujícího celku šla těsně vedle, domácí však zvyšují náskok po dalším rychlém protiútoku. Po přihrávce na levou stranu pálí STANISLAV ČISTOV a přidává pátou branku Traktoru. Asistence: Konstantin Panov

41:01
    Kotouč poskakoval na brankovišti hostů, nicméně tentokráte kotouč se štěstím v síti nekončí.

41:45
    Po delší době zasahuje také Garnett po ráně McLeana.

42:50
    Na modré čáře se všem skvěle vyhnul Kurjanov a jeho přízemní ránu kryje pod svými betony Ložkin.

44:08
    Ložkin si připsal další zásah, domácí jsou vytlačeni z pásma a je z toho ofsajd.

44:55
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Tak přeci jen se hosté dočkali snížení. Za brankou to udělal skvěle Žafjarov a po jeho přihrávce byl velký závar před Garnettem. Ten už ležel a snažil se schovat puk do lapačky, nicméně z ničeho nic přijel MARK SKUTAR a a zavěsil přímo pod břevno. Asistence: Damir Žafjarov

45:41
    Domácí si zahrají další přesilovku, dvě minuty za podražení si musí odsedět Gimbatov.

46:47
    Traktor drží útočné pásmo, všechny rána jsou ale zatím nepřesné a Ložkin nemusel zasahovat.

47:19
    Novokuzněck se dokázal osvobodit a toto oslabení asi přežije.

47:41

49:05
    Podél mantinelu ujel Antilla a snažil se překonat Garnetta z levé strany, jenže se mu to nadvakrát nepovedlo.

50:04
    Garnett řešil další ošemetnou situaci a nebezpečná byla přihrávka na mezikruží, kde ale Skutarovi střela příliš nesedla.

51:02
    Ke střele se tlačil Hood, Garnett ale zasahovat nemusel. Hosté po vstřelené brance ožili a chtějí ještě snížit rozdíl soupeře.

51:51
    Domácí uklidňují hru zpoza své branky a oba výběry střídají.

52:36
    Skutar se probil přes dva protihráče, jenže těsně před Garnettem byl odstaven a domácí gólman snadno přerušuje hru.

53:09
    Ke střele z velkého úhlu se odhodlal hostující Nazarov, Garnett bez problémů vyráží kotouč k mantinelu.

54:16
    Osnovin neudržel kotouč v útočném pásmu a po souboji u mantinelu o něj přichází.

54:39
    Střelecký pokus vyslal po dobré nahrávce Mokin, brankář Ložkin byl však na pravé straně připraven.

54:59
    A další pohledná akce. Kontiola si vyměnil kotouč Darzinsem, po střele z mezikruží skvěle zasahuje Ložkin.

55:16
    Mamašev dostal kotouč za do jízdy před Ložkina, jenže ho zblízka nedokázal překonat.

56:12
    Nepřesnosti na přihrávce na obou stranách, Panov po souboji na modré vybojoval útočné pásmo pro domácí.

56:56
    Tento duel se již spíše dohrává, Traktor kombinuje ve vlastní třetině.

57:23
    Popov se pokusil dostat k Ložkinovi, jenže kotouč mu utekl a gólman Metallurgu přerušuje hru.

58:20
    V závěru utkání se ještě bude vylučovat, po faulu kolenem od Vyglazova si zahrají domácí přesilovku.

59:02
    Domácí drželi pásmo, Ložkina však neohrozili a Metallurg se osvobozuje.

59:37
    Ložkin na chvíli nevěděl kde je kotouč, obrana mu pomohla a vyhazuje, už se asi nic nestane.

60:00

Střely na branku ve 3. třetině: 9-7
    Střely na branku po 3. třetině: 35-19
    Vyloučení ve 3. třetině: 0-2
    Vyloučení po 3. třetině: 2-5

Utkání je u konce a domácí potvrdili úlohu favorita. Soupeře přestříleli téměř dvojnásobně a po polovině zápasu vedli o čtyři branky. Hosté se zlepšili ve třetí třetině a hráli s Čeljabinskem vyrovnanou partii, nicméně to už bylo pozdě. Česká útočník Jan Bulis si v dnešním utkání nepřipsal ani bod, na ledě celkem strávil 17:29 a byl druhým nejvytíženějším hráčem týmu po Rjabikinovi. Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne. (17:15:23)

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 7. Kondratěv (Mokin, Glinkin), 20. Darzins (Kontiola, Katičev), 22. Kontiola (Rjabykin), 29. Darzins (Rjabykin, Kontiola), 41. Čistov (Panov) – 45. Skutar (Žafjarov)

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Demčenko) – Guskov, Bondarev, Mamašev, Rjabikin, Vasilčenko, Katičev, Kondratěv, Fljagin – Panov, Bulis, Čistov – Darzins, Kosticyn A., Kontiola – Popov, Dugin, Kurjanov – Glinkin, Mokin, Osnovin
    Metallurg Novokuzněck: Hovinen (22. Ložkin) – Giroux, Martynov, Černov, Mäntylä, Kanarskij, Kobejnikov, Skutar, Hood – Galimov, Anttila, McLean – Vyglazov, Lapenkov, Kosourov – Garejev, Jemelin, Žafjarov – Zjuzjakin, Gimbatov, Nazarov

Rozhodčí: Gašilov, Safjullov – Koposov, Otmachov