Čeljabinsk – Novokuzněck 5:1 (kon.) | Magnitogorsk – Novosibirsk 3:2 (po pr.) | Ufa – Vladivostok 4:1 (kon.)
Nižněkamsk – Chabarovsk 6:2 (kon.) | Čerepovec – Záhřeb 6:2 (kon.) | Jaroslavl – Spartak Moskva 1:2 (1:2 po s.n.)
Mytišči – Doněck 1:0 (kon.) | Petrohrad – Minsk 5:1 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Metallurg Novokuzněck
Středa 18.09.2013, 15:00 • LA Trator • KHL

58:20
    V závěru utkání se ještě bude vylučovat, po faulu kolenem od Vyglazova si zahrají domácí přesilovku.

54:59
    A další pohledná akce. Kontiola si vyměnil kotouč Darzinsem, po střele z mezikruží skvěle zasahuje Ložkin.

45:41
    Domácí si zahrají další přesilovku, dvě minuty za podražení si musí odsedět Gimbatov.

44:55
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Tak přeci jen se hosté dočkali snížení. Za brankou to udělal skvěle Žafjarov a po jeho přihrávce byl velký závar před Garnettem. Ten už ležel a snažil se schovat puk do lapačky, nicméně z ničeho nic přijel MARK SKUTAR a a zavěsil přímo pod břevno. Asistence: Damir Žafjarov

41:01
    Kotouč poskakoval na brankovišti hostů, nicméně tentokráte kotouč se štěstím v síti nekončí.

40:35
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    První střela hostujícího celku šla těsně vedle, domácí však zvyšují náskok po dalším rychlém protiútoku. Po přihrávce na levou stranu pálí STANISLAV ČISTOV a přidává pátou branku Traktoru. Asistence: Konstantin Panov

35:06
    Po rychlém brejku ujel na pravé straně Panov, skvělého Ložkina však nepřekonal.

31:53
    Domácí jsou kompletní, nicméně hosté ihned na to měli velkou příležitost skórovat a díky skvělé práci Garnetta neprotlačili kotouč do sítě Vyglazov ani Zjuzjakin.

29:45
    Po výjimečném útoku hostů končí puk v ochranné síti. Hosté si však zahrají svou druhou přesilovku. Kondratěv držel Antillu a dostává dvě minuty.

28:31
    Andrej Kosticyn prošel přes obranu, a i když jeho rána byla zablokována, tak domácí zůstali u kotouče. Po přihrávce Kontioly do středu přišla přihrávka od Rjabykina na levou stranu, kde LAURIS DARZINS jen nastavil hokejku a vstřelil svou druhou branku v utkání. Asistence: Dmitrij Rjabykin, Petri Kontiola

22:59
    Glinkin se opřel do své střely a Ložkin parádním zákrokem zabránil další brance.

21:36
    Traktor okamžitě využívá přesilovou hru. Krásnou nahrávku na levou stranu dostal PETRI KONTIOLA a střelou zápěstím vymetl horní růžek Hovinenovi branky. Asitence: Dmitrij Rjabykin

20:53
    Domácí si ale zahrají přesilovku, dvě minuty si musí odsedět Ansel Galimov.

19:37
    Další velká šance Popova, avšak Hovinen vyráží kotouč do ochranné sítě.

19:29
    A velký tlak nakonec končí druhou trefou Čeljabinsku, o kterou se postaral LAURIS DARZINS. Po střele Kontioli dokázal Hovinen vyrazit kotouč jen před sebe a Darzins ho dokázal snadno dorazit do poloprázdné branky. Asistence: Petri Kontiola, Jevgenij Katičev

18:00
    Velké šance na straně domácích, ovšem Hovinen po skvělém rozkleku odolává!

16:34
    Dugin to udělal perfektně a byl faulován Jemelinem, který za držení dostane dvě minuty. V ponechané výhodě zasáhl skvěle u levé tyče Hovinen a drží naděje svého celku. Metallurg se ale bude bránit dalšímu oslabení.

13:29
    Nyní to několikrát prosvištělo kolem Hoivinena, na závěr útoku dokázal hostující strážce včas sklapnout betony po krásném průniku Panova.

09:28
    První přesilovku si zahraje také Metallurg, Vasilčenko totiž poslal na hrazení Gareva a dostává za to dvě minuty.

06:33
    Nyní už ale domácí výběr z ničeho nic skóruje. Michail Mokin se dostal skvěle za brankou a přihrávkou na mezikruží vyzval MAXIMA KONDRATĚVA, který se perfektně trefil k tyči a Hovinen byl bez šance. Asistence: Michail Mokin, Anton Glinkin

04:04
    Domácí celek si poprvé zahraje přesilovku. Vyglazov zasáhl vysokou holí Panova a odsedí si dvě minuty.

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 7. Kondratěv (Mokin, Glinkin), 20. Darzins (Kontiola, Katičev), 22. Kontiola (Rjabykin), 29. Darzins (Rjabykin, Kontiola), 41. Čistov (Panov) – 45. Skutar (Žafjarov)

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Demčenko) – Guskov, Bondarev, Mamašev, Rjabikin, Vasilčenko, Katičev, Kondratěv, Fljagin – Panov, Bulis, Čistov – Darzins, Kosticyn A., Kontiola – Popov, Dugin, Kurjanov – Glinkin, Mokin, Osnovin
    Metallurg Novokuzněck: Hovinen (22. Ložkin) – Giroux, Martynov, Černov, Mäntylä, Kanarskij, Kobejnikov, Skutar, Hood – Galimov, Anttila, McLean – Vyglazov, Lapenkov, Kosourov – Garejev, Jemelin, Žafjarov – Zjuzjakin, Gimbatov, Nazarov

Rozhodčí: Gašilov, Safjullov – Koposov, Otmachov