Čeljabinsk – Novokuzněck 5:1 (kon.) | Magnitogorsk – Novosibirsk 3:2 (po pr.) | Ufa – Vladivostok 4:1 (kon.)
Nižněkamsk – Chabarovsk 6:2 (kon.) | Čerepovec – Záhřeb 6:2 (kon.) | Jaroslavl – Spartak Moskva 1:2 (1:2 po s.n.)
Mytišči – Doněck 1:0 (kon.) | Petrohrad – Minsk 5:1 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
6:2 (2:1, 3:1, 1:0)
Amur Chabarovsk
Středa 18.09.2013, 17:00 • Ice Palace • KHL

Toť vše! Já se s vámi loučím a budu se těšit u dalších online přenosů. Na počtenou. (19:32:51)

Domácí si tak připisují důležité 3 body, s jejichž ziskem se prozatím posouvají na sedmou příčku tabulky s 11 body. Lev Praha a Jugra Chanty-Mansijsk, bodoví konkurenti Neftěchimiku, kteří jsou aktuálně za ním, mají ale ještě zápas k dobru. Amur Chabarovsk zůstává doposud na 28. místě se ziskem 4 bodů. Je však dost možné, že hokejisté města z Dálného východu ještě klesnou.

Trápení Chabarovska je u konce! Zápas patřil jednoznačně domácím. Už v první minutě sice skóroval Korotkov, nicméně Nižněkamsk poté pěti góly v řadě dokonale zápas otočili. Nutno podotknout, že pro Amur je výsledek ještě milosrdný, mohlo to být totiž ještě víc. Hosté si sice průběžně vypracovali několik zajímavých příležitostí, ale když už se v ní objevili, narazili na skvěle chytajícího Matta Daltona. Ten byl dnes vskutnku brilantní, což se nedá říci o jeho protějšku Alexeji Muryginovi.

60:00

59:11
    Hra pokračuje ve středním pásmu a nějaký horečnatý závěr tak nepřichází v úvahu.

58:13
    Michail Anisin drží puk bezmála půlminutu v útočném pásmu. Obkroužil už několik osmiček, provedl několik obratů a kliček, ale puk ne a ne přihrát. S pukem si ovšem očividně rozumí.

57:35

56:42
    Orlov s Krjukovem kombinují u levé tyče domácí svatyně.

55:55
    Loginovovu střelu bez přípravy chytá vyjeduvšísi Dalton.

55:35
    Maxim Berezin vystavil své bezmála dvoumetrové tělo do cesty forčekujícímu Litovčenkovi a po třech minutách si znovu odjíždí sednout na lavici hříšníků.

55:29
    Polygalov tvrdě dohrál Orlova a za hostující brankou se strhla potyčka. Účastníky jsou: Radivojevič, Polygalov, Orlov a Muršak.

54:54
    Domácí golman přerušuje hru a Berezin se tak v poklidu vrací do hry.

53:50
    Hosté krouží a krouží v útočném pásmu. Málo platné, střel je jako šafránu.

52:54
    Maxim Berezin si v souboji u mantinelu pomohl držením a oslabuje svůj tým.

52:42
    Dalton je ještě krátce ošetřován.

52:41
    Kanadský brankář vytáhl další skvostný, avšak kuriózní zákrok. Tentokráte maskou vyrazil Orlovovu jedovku.

52:12

51:41
    Matt Dalton si počíhal na střelu od modré. Sklízí potlesk.

51:23
    Domácí v oslabení přečíslili soupeře. V situaci 2 na 1 se blýsknul MIchail Anisin, jenž žabkou přihrál Koukalovi. Český forvard nezametl puk do sítě.

50:12
    Pronikající Andrej Stěpanov byl zastaven nedovoleně. Oskar Osala jej hákoval a nezbývá mu, než zamířit za katr.

48:20
    Alexandr Junkov obruslil bránu a z otočky poslal puk na Daltona. Ten ztlumil puk na plastronu.

47:45
    Komerční přestávka zchladí led po horkých chvilkách.

46:59
    Jakub Petružálek pokoušel štěstí. Jeho střela ale byla zblokována.

45:48
    Amur v plném počtu.

45:23
    Další závar před Muryginem. Anisin bojoval na brankovišti jako lev. Hostující brankář ale zatím odolává sedmému gólu.

44:46
    Hosté ve čtyřech.

44:10
    Nižněkamsk právě vstřelil branku! A přesilovka 5 na 3 je zužitkována. Po drtivém tlaku našel Branko Radivojevič přihrávkou zpoza branky najetého NIKOLAJE BĚLOVA, který se opřel do puku a zvyšuje vedení Neftěchimiku. Asistence: Branko Radivojevič.

43:48
    Pro Amur teď nastávají krušné časy. Čtvrtým vyloučeným během 2 minut je Ilshat Bilalov. Provinil se vyhozením kotouče mimo hrací plochu.

42:46
    A po 5 vteřinách hry jej následuje Arťom Sedunov za sevření kotouče.

42:41
    Hosté se ani nestihli dorovnat do pěti a Vladimir Loginov dostává další 2 minuty za sekání.

42:36
    Nikolai Bělov vypálil tvrdě od modré. Murygin kotouč nejdříve vyrazil a následně před dotírajícím Ljuduchinem přikryl.

41:24
    Domácí krásně vykombinovali, až se v dobré šanci objevil Anisin. Murygin vyráží.

40:41
    Sergej Smurov stráví první minuty třetí části na trestné lavici, jelikož podrazil jednoho z protihráčů.

40:01

Druhá třetina jest obrazem té první, a to v bledě modrém. Prvních deset minut druhé části patřilo jen a jen Nižněkamsku, což neocenil zejména nejistý Murygin. Z drtivé převahy vzešlo vedení 5:1 poté, co se trefili Osala, Milovzorov a Taratuchin. Jevgenij Popichin, trenér hostujícího celku, si vzal logicky timeout a hra Chabarovska se posléze zlepšila. Ve 30. minutě snížil pohlednou individuální akcí Jan Muršak. Ten samý hráč měl další gól na holi ve 38. minutě, kdy se ihned po návratu z trestné lavice řítil sám na Daltona. Tentokrát si na golmana Neftěchimiku nepřišel a skóre tak zůstává 5:2. Zřejmě poslední dějství vypukne zhruba v 18:45.

40:00

39:55
    Duo Anisin, Koukal si vypracoval těsně před sirénou nadějnou situaci. Druhý jmenovaný však nestihl puk před brankovou čarou a akce i s celou třetinou končí.

39:47
    Matt Dalton ještě před koncem druhé třetiny stihl ukázat své umění po střele Šiškanova.

39:31
    Domácí drží puk v útočném pásmu u mantinelu.

38:59
    Zakázané uvolnění hostů. Dmitrij Bykov si nepotykal s přesností.

38:14
    Jakub Petružálek frustrovaně nahazuje a odchází střídat.

37:32
    Jan Muršak se ihned po návratu z trestné lavice řítil sám na branku. Jeho bekhendový blafák Kanaďan přečetl a ukázkově vybruslil. Domácí publikum jej ocenilo hlasitým potleskem.

36:14
    Začíná krátká přesilovka domácích.

36:10
    Hraje se 4 na 4, nicméně Nikita Ščitov už čeká za mantinelem, až jej jeden z pořadatelé vpustí do hry.

35:58
    Těrjajevovu křižnou střelu přes obránce Dalton chytá.

35:32
    A je po přesilovce. Jan Muršak zahákoval pronikajícího Polygalova a síly na ledě se vyrovnají.

34:14
    LItovčenko byl následně ještě tvrdě dohrál Ščitovem, za což dostane domácí bek 2 minuty.

34:10
    Vjačeslav Litovčenko zůstal osamocený na brankovišti. Z besprostřední blízkosti ale nevsítil třetí gól hostů.

32:54
    Posunutá klec za Muryginem. Dmitrij Bykov se nechal natlačit do vlastní brány.

31:12
    Celá akce končí efektivním semaforem kanadského brankáře. Dmitrij Bykov dostal horizontální přihrávku skrze třetinu a z první vystřelil. Dalton puk lapil a následně přikrášlil celý zákrok máchnutím.

31:03
    Přečíslení Chabarovska vyřešil Alexandr Junkov střelou z mezikruží. Ta mu nesedla a Dalton vyráží.

30:32
    Na ledě trio Koukal – Anisin – Tolpeko.

29:53
    Igor Polygalov s Maximem Berezinem drží útočné pásmo zuby nehty. Proti přesile ale neměli šanci.

29:20
    Chabarovsk právě vstřelil branku! JAN MURŠAK si alepoň částečně zpravil náladu, když ukázkově vybruslil od mantinelu a švihem do protipohybu překonal Daltona. Bez asistence.

28:49
    Matt Dalton po dlouhé době v akci. Muršakovu střelu zkrotil v náručí.

27:54
    Kouč Chabarovska si bere oddechový čas.

27:54
    Nižněkamsk právě vstřelil branku! Domácí stále nemají dost a gólová smršť pokračuje. Andrej Taratuchin našel střílenou přihrávkou ROMANA LJUDUCHINA, který puk skvěle tečoval za klečícího Murygina. Asistence: Andrej Taratuchin, Bogdan Jakimov.

27:12
    Vladimir Loginov hledal dlouhou přihrávkou Tarasova. Ten puk nezpracoval.

26:36
    Komerční přestávka je pro Amur momentálně vysvobozením.

26:24
    A domácí vyráží opět na zteč.

25:57
    Nižněkamsk právě vstřelil branku! Podobná situace jako při třetí brance Neftěchimiku. Po Romanovově střele od modré se puk odrazil na hůl JEGORA MILOVZOROVA, na nějž zívala prázdná brána. Výsledkem je stav 4:1. Asistence: Stanislav Romanov.

24:37
    Domácí fanoušci se dožadovali odpískání faulu, ale marně.

23:56
    Dmitrij Lugin teď čeří vody Nižněkamsku. Nikdo mu však nepřispěchal na pomoc.

22:47
    Nižněkamsk právě vstřelil branku! Po Milovzorovově zblokované střele se puk odrazil k OSKARU OSALOVI, který z úhlu zavěsil puk pod horní tyč. Murygin opět zakročil podivně. Asistence: Jegor Milovzorov.

22:35
    Smurov adresoval přihrávku Stěpanovovi, před ním puk zblokoval obránce do ochranné sítě.

21:45
    Taratuchin teď motal hlavu obraně Amuru. Nakonec skončil na zemi. Vylučovat se nebude.

20:58
    Vladimir Loginov našel bekhendem Jevgenije Orlova, který z nulového úhlu vyslal puk do druhého rohu. Dalton se jen otočil.

20:28
    Hosté začali druhou třetinu aktivně. Výsledkem byla Krjukovova střela, s níž si Dalton poradil.

20:01

Chabarovsk vlétl do zápasu jako uragán a od 48. vteřiny vedl 1:0. Poté ale hosté usnuli na vavřínech a iniciativy se chopil Neftěchimik. Nejprve v 6. minutě vyrovnal po dorážce Ljuduchin a následně se štěstí usmálo na Petra Koukala, jehož dělovku Murygin ramenem pouze usměrnil pod horní tyč. Obraz hry je takový, že domácí mají většinu času puk na svých holích a navíc lépe kombinují. Hosté se do šancí dostávají ojediněle, jako například Jakub Petružálek ve 13. minutě. Toť výčet první třetiny. Druhá začne přibližně v 17:50.

20:00

19:54
    Domácí drží kotouč za vlastní bránou. V první třetině už se nic podstatného nestane.

18:43
    Oskar Osala se objevil na levém kruhu a našel si odražený puk. Jeho pokus míří nad bránu.

17:57
    Nižněkamsk právě vstřelil branku! PETR KOUKAL napřáhl za modrou a "golfákem" propálil Murygina. Hostující golman nebude mít čisté svědomí. Bez asistence.

16:32
    Útočnou akci Amuru zastavuje hvizd rozhodčího. Ofsajd.

15:54
    Anisin hledal zajímavou přihrávkou Koukala, který si nehlídán sjel k pravé tyči. Zakončit ale nedokázal.

14:59
    Maxim Berezin je na ledě. Chabarovsk se v přesilovce taky nijak zvlášť neukázal.

14:20
    Domácí se osvobozují. Do konce přesilovky zbývá půl minuty.

13:43
    Jakub Petružálek bojuje v rohu s Bělovem. Český útočník úspěšnější.

13:24
    První formace Amuru zůstala na ledě a kombinuje v útočném pásmu.

12:59
    Maxim Berezin dostává za zmiňované podražení Petružálka menší trest.

12:56
    Jakub Petružálek se protáhnul mezi dvojicí domácích obránců. Přestože byl podražen jedním z nich, dokázal ještě nebezpečně vystřelit. Dalton jeho pokus lapačkou vyrazil.

11:58
    Hosté v plném počtu. Přesilovka to byla spíše podprůměrná ze strany Nižněkamsku.

11:02
    Dmitrij Kosmačjov zkoušel Murygina, po jehož zákroku puk opět putuje přes celé hřiště.

10:34
    Domácím se nedaří udržet v útočném pásmu.

9:58
    Arťom Sedunov učinil přítrž tlaku domácích, když zahrál vysokou holí. Samozřejmě svému týmu moc nepomohl a odchází pykat na trestnou lavici.

9:12
    Neftěchimik teď zavřel soupeře do pásma jako při přesilovce. Ze série nebezpečných střel, zejména z hokejky Jegora Milovzorova, se ale neujala žádná.

8:21
    A do čtveřice domácí. Bogdan Jakimov přihrál zpoza branky Taratuchinovi. Ruský útočník už byl mimo výhodnou pozici.

7:45
    Sergej Děmagin proklouzl svému obránci a nadějně pálil z boku. Murygin vyráží ramenem.

7:01
    Do dobré pozice si vybruslil Denis Tolpeko. Jeho střelu kryje Murygin.

6:16
    A ihned další závar před Muryginovou brankou. Hostující golman jej má tentokráte ve své moci.

5:38
    Nižněkamsk právě vstřelil branku! Domácím stačily na odpověď necelých 5 minut. Martin Cibák nahodil puk z úhlu na Murygina, jenž jej nedokázal udržet, a ROMAN LJUDUCHIN měl už lehkou práci. Asistence: Martin Cibák, Bogdan Jakimov.

3:08
    Po další chybě domácích zadáků do dobré šance vykombinovala třetí formace Amuru. Tarasov přihrál na brankovou Litovčenkovi, který z první našel před bránou osamoceného Lugina. Ten si na Daltona nepřišel.

2:14
    Nikita Ščitov dostal nabito na modrou. Puk mu ale přeskočil hokejku a domácí musí ven z pásma.

0:48
    Chabarovsk právě vstřelil branku! Tak to je bleskurychlý start hostů. Alexandr Junkov si odstavil domácího beka a jednou rukou poslal puk na Daltona. Ten puk pouze vyrazil a JEVGENIJ KOROTKOV jej propasíroval do brány. Asistence: Alexandr Junkov.

0:20
    Matt Dalton si připisuje první úspěšný zákrok. Po záludném odrazu se ke střele dostal Jevgenij Korotkov.

00:01

Domácí nastupují v modrých dresech, hosté v bílých. Kapitány jsou: Martin Cibák (NN) a Dmitrij Tarasov(ACH).

Neftěchimik Nižněkamsk: Dalton (Mamedov) – Šulakov, Bělov, Berezin, Kosmačjov, Ščitov, Romanov, Beljakov – Osala, Cibák, Milovzorov – Děmagin, Polygalov, Radivojevič – Tolpeko, Anisin, Koukal – Ljuduchin, Kulikov, Taratuchin – Jakimov.

Amur Chabarovsk: Murygin (Jerjomin) – Reese, Bykov, Sedunov, Loginov, Ježov, Bilalov, Těrjajev – Korotkov, Junkov, Petružálek – Muršak, Orlov, Krjukov – Tarasov, Lugin, Litovčenko – Šiškanov, Stěpanov, Smurov.

Rozhodčí: Dějev, Gusev – Kučava, Novikov.

Domácí jsou v roli mírného favorita. Zdání předposledního místa tabulky ale klame, a podcenění Chabarovska by se tak mohlo hrubě navyplatit. Ostatně na to v minulém zápase dojela Ufa. Amur totiž během svého turné po hřištích soupeřů lační po bodech a udělá vše proto, aby jeho 7000 km dlouhá cesta nepřišla vniveč.

Na druhou stranu jsou na tom oba soupeři stejně co do počtu vstřelených branek, přestože má Chabarovsk jeden zápas k dobru. Domácí v minulém zápase nastříleli 6 branek, což je více než ve všech předchozích zápasech dohromady. Poněkud zmrzlá ofenziva Nižněkamsku se tak konečně probudila. Otázkou je, jak dlouho jí to vydrží.

Přesto se o spokojenosti dá mluvit pouze na domácí straně. Neftěchimik má doposud kladnou bilanci 3-0-2, což jej řadí na 10. místo tabulky. Amur naproti tomu ještě nedokázal zvítězit v základní hrací době, a dosavadní zisk 4 bodů mu tak stačí na pouhou před-předposlední (26.) příčku.

Oba týmy měly po pondělním utkání jeden den na odpočinek. A odpočinek to byl klidný, neboť oba celky dotáhly pondělní zápasy k vítěznému konci, byť až po základní hrací době. Nižněkamsk porazil v dovednostní soutěži Vladivostok, další z klubů z Dálného východu, zatímco Chabarovsk "urval" druhý bod v prodloužení na ledě Ufy.

Příjemný den u hokeje! 14. kolo Kontinentální hokejové ligy přináší další porci zápasů, mezi nimiž nebude chybět ani duel Neftěchimiku Nižněkamsk s Amurem Chabarovsk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Petr Švanda

Branky a nahrávky: 6. Ljuduchin (Cibák, Jakimov), 18. Koukal, 23. Osala (Milovzorov), 26. Milovzorov (Romanov), 28. Ljuduchin (Taratuchin, Jakimov), 45. Bělov (Radivojevič) – 1. Korotkov (Junkov), 30. Muršak

Rozhodčí: Dějev, Gusev – Kučava, Novikov