FBC Start98 – Znojmo 3:7 (kon.) | Florbal Ústí – Svitavy 2:5 (kon.) | Paskov – Česká Lípa 3:4 (kon.)
Litvínov – 1. FBK Rožnov p/R 6:3 (kon.) | Pelhřimov – Kopřivnice 8:4 (kon.)
Paskov Saurians
3:4 (0:1, 1:1, 2:2)
FBC 4CLEAN Česká Lípa
Sobota 21.09.2013, 18:00 • SH Orel, Paskov • 1. liga mužů

Máme za sebou nakonec hodně zajímavé utkání, na jehož konci se z vítězství a zisku tří bodů radují hráči České Lípy. Severočeši se po gólech Vnuka a Mlejnka ujali vedení 2:0, jenomže Paskov se nevzdal a po přesných trefách Chalupy, Starého a Matuly otočil vývoj zápasu na svou stranu. Ani BRZDY však nehodily flintu do žita a Slaný nejprve srovnal na 3:3, aby Jakub Jirsa v 52. minutě rozhodl o tom, že všechny tři body poputují na sever Čech. Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a u florbalu zase někdy na počtenou. (19:51:58)

60:00

59:30
    V samotném závěru duelu si Paskov vytvořil interesantní možnost, jenže po Chalupově pasu Bonczek přestřelil.

57:40
    Do zakončení se ale dostala Česká Lípa, brankář Mikeska s tímto pokusem ovšem neměl vážnější problémy.

56:38
    Domácí si vyžádali oddechový čas a logicky se tak dá čekat, že nyní vrhnou všechny své síly do útoku.

53:00
    One-man show předvedl Kurečka, ale jeho individuální vložku zneškodnil gólman Knol.

51:45
    Česká Lípa právě vstřelila branku!
    Utkání jako na houpačce. Lukáš Mlejnek zakombinoval s JAKUBEM JIRSOU, jenž díky přesnému zakončení vrácí hostujícímu celku jednobrankový náskok zpět. Asistence: Lukáš Mlejnek.

50:43
    Paskov se snadno ubránil, potrestaný Růžička je zpátky na hřišti.

48:43
    V krátkém časovém sledu se budou Saurians podruhé bránit, na lavici hanby tentokrát odešel Pavel Růžička.

47:14
    BRZDY podruhé v tomto střetnutí využívají početní převahu. Milan Tichý připravil míček ŠTĚPÁNOVI SLANÉMU, po jehož střele spatřil Mikeska hrací předmět až za svými zády. Asistence: Milan Tichý.

47:11
    Domácí Ondřej Chalupa porušil pravidla a za vražení zády dostal menší trest. Česká Lípa si tak po delší době zahraje další přesilovku.

46:42
    Českolipští se nakonec v oslabení ubránili a jejich šance na nějaký bodový zisk z tohoto utkání tak ještě žije.

44:42
    Ani v následujících sekundách to nevypadá, že by hosté mohli začít útočit. Jakub Novák je totiž vyloučen na dvě minuty, což je voda na paskovský mlýn.

42:50
    Paskov právě vstřelil branku!
    Hostitelé nakonec svůj tlak zúročili a dočkali se vedoucí branky. Českolipského brankáře Knola překonal přesným pokusem DAVID MATULA. Bez asistence.

42:32
    Paskov si vytvořil další velkou šanci, kterou nakonec nedotáhl do úspěšného konce! Nescházelo moc a Lípa mohla poprvé v zápase prohrávat.

40:18
    Paskov vlétl do třetí části jako uragán. Pavel Růžička našel ideálně postaveného JAKUBA STARÉHO, který rychlou střelou osmnáct vteřin po přestávce vyrovnává na 2:2. Asistence: Pavel Růžička

40:01

Je za námi druhé dějství, v němž byly k vidění dvě branky. Nejprve ve 26. minutě zvyšoval na 2:0 pro Českou Lípu Mlejnek, aby v čase 35:43 snížil Ondřej Chalupa, který tak vrátil svůj tým zpět do hry.

40:00

39:35
    Agilní Růžička dal o sobě znovu vědět, jenomže ani tentokrát se mu nepodařilo skórovat.

38:58
    Na opačné straně hřiště se musel mít na pozoru i Mikeska, jenž zkrotil pokusy českolipských hráčů.

37:15
    Ferda mravenec, práce všeho druhu. Tímto mottem se teď zřejmě řídil paskovský Růžička, který si šanci sám vypracoval, ale bohužel pro Paskov nezakončil. Nechybělo moc a domácí otočili skóre ve svůj prospěch.

35:43
    I Paskov svoji početní převahu využil. Patrik Bonczek přihrál ONDŘEJI CHALUPOVI, který přesnou střelou překonal Knola a snižuje na 1:2. Asistence: Patrik Bonczek.

34:50
    Také domácí si zahrají první přesilovku, za bránění ve hře odešel za katr Milan Tichý.

34:50
    Do sportovní haly v Paskově si dnes našlo cestu celkem 61 diváků.

34:03
    Saurians teď měli obrovskou šanci na snížení! Růžičkovi stačilo zvednout míček a přehodit bezmocného Knola, ovšem paskovský útočník v koncovce selhal.

32:30
    Hráčům Paskova nelze upřít bojovnost a snahu, jenomže hostující defenziva v čele s brankářem Knolem si zatím počíná na výbornou.

30:20
    Tentokrát se však hostitelé v oslabení ubránili, vyloučený Kozlík je zpátky na hřišti.

28:20
    Domácí Kozlík se provinil proti pravidlům a za sekání odchází na trestnou lavici. Předchozí přesilovou hru Česká Lípa zužitkovala.

27:12
    Domácí se snaží dohnat dvoubrankové manko, jenže Růžičkův průnik zastavila pozorná českolipská obrana.

25:32
    V předchozích vteřinách spíše tlačil Paskov, ovšem paradoxně udeřilo na druhé straně hřiště. Jakub Jirsa vybídl ke skórování LUKÁŠE MLEJNKA, který jeho nabídkou nepohrdl. Asistence: Jakub Jirsa.

23:55
    Ovšem ani Saurians se nechtějí nechat zahanbit a po čtyřech minutách prostřední třetiny mají na svém kontě více střeleckých pokusů než za celé první dějství dohromady.

21:57
    Česká Lípa se hned zkraje druhé dvacetiminutovky vrhla do útoku, ale paskovská obrana v čele s brankářem Mikeskou tentokrát odolala.

20:01

Máme za sebou úvodní třetinu, v níž padl pouze jeden gól. Skóre utkání otevřel na začátku 16. minuty Radovan Vnuk, který využil přesilovku a poslal svůj tým do vedení. Druhá část začne přibližně za deset minut.

20:00

18:55
    Hra se s blížícím se koncem první třetiny uklidnila, Českolipští se pochopitelně snaží udržet jednobrankový náskok a minimálně do přestávky neinkasovat.

17:43
    Saurians teď mají míček v držení a dotírají na Knolovu svatyni. Jejich tlak je však zatím pouze platonický.

17:00
    Paskov se žene za vyrovnáním, jenomže Chalupa se svým nápaditým pokusem neuspěl.

15:03
    Hosté početní převahu využívají beze zbytku. Štěpán Motejzík našel přesnou přihrávkou RADOVANA VNUKA, který prostřelil bezmocného Mikesku. Asistence: Štěpán Motejzík.

14:35
    Česká Lípa si zahraje první přesilovku, za sekání je vyloučen Lukáš Kurečka.

13:25
    Po rozehrávce z rohu hřiště se Růžička natlačil před Knola, ale míček za brankovou čáru nepropasíroval.

12:30
    U středu hřiště zakombinovali Vnuk s Motejzíkem, ovšem vzápětí musel být ve střehu Knol, který musel dávat pozor na dotírající protihráče.

11:20
    Saurians vyrazili do protiútoku, ovšem českolipského Knola výrazněji neohrozili.

11:00
    Hosté si vypracovali první vážnější šanci, kterou skvělým zákrokem překazil paskovský brankář Mikeska.

9:45
    Více střeleckých pokusů má na svém kontě Lípa, jenže ani jeden neskončil za Mikeskovými zády.

8:44
    O individuální průnik se pokusil Bonczek, ale se zlou se potázal, neboť mu hostující defenziva vystavila stopku.

7:00
    Zápas má patřičné tempo. Teď své štěstí zkoušel Chalupa, ale byl čistě zastaven českolipskou obranou.

5:45
    Svěřenci trenéra Stožického byli chvíli v držení míčku, o který však vzápětí přišli. Kurečka záhy vyrazil dopředu, ale jeho cesta směr Knolova branka skončila poměrně brzy.

3:00
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Hostitelé založili další útok, jenomže českolipská obrana si s jejich úmyslem poradila.

2:50
    Českolipští podnikli rychlý kontr, jenže ani oni domácího brankáře Mikesku nepřekonali.

1:00
    Domácí začali aktivně a hned vytvořili na hostující hráče tlak. Snažení Paskova však alespoň prozatím vychází naprázdno.

00:01

Paskov Saurians: Mikeska – Klega, Chalupa, Böhm, Parma – Bonczek, Růžička, Matula, Kurečka, Starý, Kalous, Kozlík, Kožušník.

FBC BRZDY CZ Česká Lípa: Knol – Slaný, Bezouška, Vnuk, Šebera, Jeřábek, Motejzík, Mlejnek, Novák, Procházka, Tichý, Jirsa

Rozhodčí: Libor Gavlas a Lukáš Mikula

FBC BRZDY CZ Česká Lípa

Česká Lípa jakožto nováček loňské sezóny skončila v dlouhodobé části na 3. pozici, když nastřádala 43 bodů. BRZDY se mohly pyšnit výbornou obranou, která inkasovala jen 108 branek. Lépe na tom byla pouze Ostrava. Pevnost defenzivy dokumentoval svými výkony brankář Ivan Ponomarev, jenž v tabulce procentuální úspěšnosti zákroků skončil třetí (83,67%) a s průměrem obdržených branek na zápas 4,19 byl vůbec nejlepší.

Nejproduktivnějším hráčem mužstva v základní části byl Štěpán Slaný, který nasbíral 39 bodů (16+23). Českolipská ikona se stále zotavuje po zranění kolene, ale postupně se už zapojila do tréninku.

Českolipští ve své premiérové sezóně v první lize postoupili do play-off, kde si za soupeře zvolili Královské Vinohrady. Jak se později ukázalo, tak tato volba nebyla z kategorie šťastných. Severočeši totiž sérii s Pražany prohráli a sezóna pro ně skončila už ve čtvrtfinále.

Před začátkem soutěže proběhly změny v kádru. Z mužstva odešli Ondřej Mach, Lukáš Kotera a Petr Vondráček. Do ambiciózního týmu se naopak vrátil Kamil Gembec, jenž se ale ke svým spoluhráčům připojí až během října. Novou posilou je také Rus Dmitrij Polyakov, v jeho případě se čeká na vyřízení pracovního povolení. Trenérskou dvojici Jiří Stožický – Štěpán Slaný doplnil z Vinohrad příchozí Michal Pazdera.

Před začátkem první ligy však do českolipské kabiny zavítala viróza, která skolila některé hráče. Ti, kterých se nemoc nedotkla, se pro změnu potýkají se zraněním. Hřebřina s Merlíčkem mají potíže s kolenem, Karla trápí zápěstí, Jeřábka achillovky a Ponomareva záda.

BRZDY mají nicméně i pro nadcházející ročník ty nejvyšší ambice v podobě postupu do extraligy.

Loňská sezóna se Paskovu vůbec nepovedla. Po základní části obsadil poslední 12. místo, přičemž nasbíral pouhopouhých osm bodů. Během celého ročníku se potýkal s problémy jak v ofenzivě, tak i v defenzivě. Ze všech týmů první ligy totiž vstřelil nejméně branek (109) a po Žďáru měl druhou nejhorší obranu s 184 inkasovanými góly. Prvoligovou příslušnost pro tuto sezónu uhájili Saurians až v play-down.

Nejproduktivnějším hráčem týmu v základní části byl Martin Michalík, jenž za 18 gólů a 16 asistencí nasbíral 34 bodů. Jenže ani jeho výborné výkony neodvrátily zpackaný ročník.

Paskov před startem soutěže opustila řada opor, a tak tento klub vyhlásil cíl v podobě takového umístění, které Saurians zajistí účast v první lize i v další sezóně.

Příjemný sobotní podvečer při sledování textového online přenosu z utkání 1. kola 1. florbalové ligy mužů mezi Paskovem Saurians a FBC BRZDY CZ Česká Lípa. Favoritem tohoto střetnutí je hostující tým, který má pro letošní ročník vysoké ambice.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Michal Šandor

Pro tým Paskov Saurians hledáme komentátora s vlastním počítačem. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 36. Chalupa (Bonczek), 41. Starý (Růžička), 43. Matula – 16. Vnuk (Motejzík), 26. Mlejnek (Jirsa), 48. Slaný (Tichý), 52. Jirsa (Mlejnek)

FBC 4CLEAN Česká Lípa: Knol – Slaný, Bezouška, Vnuk, Šebera, Jeřábek, Motejzík, Mlejnek, Novák, Procházka, Tichý, Jirsa