FBC Start98 – Znojmo 3:7 (kon.) | Florbal Ústí – Svitavy 2:5 (kon.) | Paskov – Česká Lípa 3:4 (kon.)
Litvínov – 1. FBK Rožnov p/R 6:3 (kon.) | Pelhřimov – Kopřivnice 8:4 (kon.)
Florbal Ústí
2:5 (0:2, 2:1, 0:2)
FbK Svitavy
Sobota 21.09.2013, 17:02 • Sportcentrum Sluneta, Jateční 1026/18, Ústí nad Labem 10 • 1. liga mužů

Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem. Utkání začíná v 17:00 hod.

V zahajovacím kole změří síly dva nováčci florbalové první ligy mužů. Ústí nad Labem vyzve před vlastními fanoušky celek FbK Svitavy.
    Severočeši se dostali do druhé tuzemské nejvyšší florbalové soutěže po dlouhých devíti letech, když v uplynulé sezóně ovládli druhou ligu mužů (divize I) a v prvním kole baráže o první ligu mužů zdolali FBC Start 98 2:0 na zápasy.
    Svitavy slavily v loňském ročníku titul ve druhé lize mužů (divize III), v baráži se následně staly přemožiteli týmu FBC Vikings Kopřivnice, který vyřadily rovněž v poměru 2:0 na zápasy.

Porovnání v sezóně 2012/2013:

Florbal Ústí nad Labem:
    22 zápasy: 18 výher, 3 výhry po základní hrací době, 1 prohra; skóre 193:84; 60 bodů; po základní části 1. místo.

FbK Svitavy:
    22 zápasy: 17 výher, 2 výhry po základní hrací době, 1 prohra po základní hrací době, 2 prohry; skóre 142:79; 56 bodů; po základní části 1. místo.

Nejproduktivnější hráči obou mužstev v loňském ročníku:

1. David Stummer (22 zápasy; 45 bodů: 28+17)
    2. Marek Vojta (22 zápasy; 36 bodů: 13+23)
    3. – 4. Marek Smištík (16 zápasů; 31 bod: 17+14)
    3. – 4. Leoš Nergl (22 zápasy; 31 bod: 16+15)
    5. Tomáš Brom (20 zápasů; 28 bodů: 13+15)
    6. Jakub Koník (21 zápas; 26 bodů: 17+9)

1. – 2. Aleš König (22 zápasy; 42 body: 27+15)
    1. – 2. David Říha (22 zápasy; 42 body: 21+21)
    3. Vladislav Doseděl (22 zápasy; 40 bodů: 20+20)
    4. Vladislav Richter (19 zápasů; 19 bodů: 10+9)
    5. – 6. Josef Prudil (21 zápas; 18 bodů: 12+6)
    5. – 6. Lukáš Brýdl (22 zápasy; 18 bodů; 8+10)

Florbal Ústí nad Labem: Hlava (Stránský) – Brom, Vojta, Glatz, Stummer – Vopelák, J. Filipec, Koník – P. Vondráček, Grosse, Nikolič – L. Svoboda, Horák, Nergl – připraven Tržil, připraven D. Procházka, připraven Huslička. Trenér: Tomáš Syryčanský.

Rozhodčí: František Pangerl, Jiří Šedivý; delegát: Luboš Malý.

Probíhá slavnostní nástup, utkání začne o malou chvilku později.

Domácí nastupují v dresech bílých, Svitavy zvolily červenou kombinaci dresů. Rozhodčí ve žlutém.

00:01

00:01
    Na úvodním vhazování šťastnější domácí.

01:04
    Stummer z levé strany pálil pouze do boční sítě.

01:33
    Vondráček hledal zleva na středu Nikoliče, Šmarda ale druhého jmenovaného pokryl a znemožnil mu ohrožení hostující svatyně.

01:59
    Říha z poloviny hřiště orazítkoval břevno domácí branky.

02:18
    Střelecký pokus Filipce skončil za mantinelem.

02:40
    Střetnutí začalo ve vysokém tempu, na souboj nováčků to zatím nevypadá.

03:05
    Petráž zůstal ležet ve středovém kruhu, rozhodčí přerušili hru. Na hřiště přispěchal lékař.

03:05
    Petráž opouští hřiště po svých.

03:05
    Hosté v rámci fair-play přenechali domácím balón.

03:20
    Vondráček hledal zpoza branky na středu volného Nikoliče, posledně zmiňovaný ale ve finální fázi selhal.

03:48
    Porucha časomíry, rozhodčí hru přerušili.

03:55
    Důrazný Junek proti Hlavovi neuspěl.

04:40
    Podruhé dnes stáli při domácím gólmanovi všichni svatí, Štancl z poloviny hřiště nastřelil břevno.

05:48
    Standardní situace pro hosty z poloviny hřiště, k míči se staví Brýdl.

06:17
    Svitavy právě vstřelily branku!

Martin Junek (0+1) si na středové čáře vyměnil balónek s DAVIDEM ŘÍHOU (1+0), který se prosadil střelou z dálky. Asistence: Martin Junek (0+1).

07:40
    Hosté drží v klidu míček na holích a vyčkávají další chyby Ústí nad Labem.

08:11
    Vondráček nalezl u opačné tyče nikým nepokrytého Koníka, na kterého zívala odkrytá branka. Kapitánovi ústeckého celku balónek odskočil, a tak Skácelík zůstává nepřekonán.

09:30
    Jiránek se svou střelou z dálky neuspěl.

10:18
    Bromovu střelu zblokovala defenziva Svitav do autu.

11:10
    Svěřenci Lubomíra Kocourka dostali nyní domácí pod tlak, Hlava zasahovat nemusel.

12:40
    Střet Filipce s Prudilem u mantinelu posoudili sudí jako čistý. Filipcovi odlétla hokejka na tribunu. Kvůli zbytečnému trestu za hru bez hokejky se pro ni ústecký útočník natáhl a pokračoval ve hře. Kuriozní moment.

14:10
    Ústečtí florbalisté se snaží nalézt recept na obranu Svitav, zatím marně.

15:30
    Ústečtí míček za záda Skácelíka dostali, ale až po odpískání. Hra byla předtím přerušena, neboť domácí rozehrávali ze špatného místa.

16:47
    Stummer fauloval Richtera v rohu, standardní situace ve prospěch Svitav.

17:01
    Brýdl vystřelil z velkého brankoviště nad.

18:12

Martin Junek (0+2) nalezl se štěstím v předbrankovém prostoru DAVIDA PETRÁŽE (1+0), který lehkou jedovkou nedal Tomáši Hlavovi šanci. Asistence: Martin Junek (0+2).

19:10
    Úvodní dějství se dohrává na polovině hřiště.

20:00

Statistiky úvodního dějství:

Střely na branku: 12:10.
    Bez vyloučení.
    Bez využití.
    V oslabení: 0:0.

Další třetina začne přibližně ve 17:41 h.

V úvodní dvacetiminutovce zhlédli diváci v ústeckém Sportcentru Sluneta dvě branky, oba míčky skončily za zády Tomáše Hlavy. Jako první se v sedmé minutě prosadil David Říha, vedení navýšil gólem do šatny v devatenácté minutě David Petráž. Do šaten odchází šťastnější hosté, celek pod vedením Tomáše Syryčanského má na zvrat utkání ještě čtyřicet minut.

20:01

20:01
    Na zahajovacím vhazování druhé části uspěly Svitavy.

20:37
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!

Tomáš Brom (0+1) adresoval přesnou přihrávku na pravou stranu ústeckému kapitánovi JAKUBU KONÍKOVI (1+0), který z velkého brankoviště překonal lobem Jiřího Skácelíka. Asistence: Tomáš Brom (0+1).

21:30
    V úvodu druhé části aktivnější Ústí nad Labem.

22:26
    Školácká chyba hráčů Svitav, kteří rozehráli a šli střídat. Dvě minuty za špatné střídání si míří na trestnou lavici odsedět Jiří Nejedlý (SVI).

Kód přestupku: 922.
    Celkem TM v letošním ročníku: 2.
    Vyloučení celkem v zápase: 0:1.

23:20
    Hosté ve čtyřech zatím odolávají, míček několikrát vyhodili k brance Hlavy.

23:51

Využitá přesilovka! Jiří Horák (0+1) z levého rohu zahlédl na vrcholu volného DAVIDA STUMMERA (1+0), který se zasloužil střelou pod víko o vyrovnávací trefu. Asistence: Jiří Horák (0+1).

23:51
    Brankář Svitav si zažádal o vytření brankoviště. Kuriozitou bylo, že vytírat šel sám domácí trenér.

24:49
    Filipec nemířil mezi tři tyče.

25:58
    Severočeši znovu uzamkli soupeře na útočné polovině, střelecká muška Svobody nebyla přesná.

27:21
    Svitavy se snaží získat zpět své vedení, domácí pozorně brání.

29:30
    Štanclova střela nedělala Hlavovi problémy.

30:28
    Hosté se usadili na útočné polovině, brankových příležitostí je ale k vidění minimum.

31:25
    Říha se snažil překvapit domácího gólmana z dálky, avšak neúspěšně.

32:40
    Střelecké štěstí zkoušel znovu Říha, míček putoval do zámezí.

34:03
    Druhá početní výhoda pro Ústí nad Labem. Lukáš Musil (SVI) potrestán dvouminutovým trestem za hrubost.

Kód přestupku: 909.
    Vyloučení celkem v zápase: 0:2.

35:02
    Horák po přihrávce Broma vystřelil jen do boční sítě.

35:41
    Horák měl před sebou odkrytou branku, ve finální fázi přestřelil.

36:03

36:28
    Prudil bekhendem zamířil mimo.

Dnešní utkání sleduje 269 diváků.

37:14

Dělovka Davida Říhy (1+1) se odrazila od tyčky do velkého brankoviště, kde se nejlépe zorientoval MARTIN JUNEK (1+2), jenž prostřelil Tomáše Hlavu. Asistence: David Říha (1+1).

38:45
    Druhá část se dohrává v poklidném tempu.

39:49
    Druhá třetina se bez dohrává bez větších brankových příležitostí.

40:00

Statistiky druhého dějství:

Střely na branku: 7:13.
    Vyloučení: 0:2.
    Využití: 1:0.

Další třetina začne přibližně ve 18:24 h.

Ve druhé části jsme se dočkali tří branek, nejprve po třiceti sedmi vteřinách snížil na 1:2 z pohledu domácích kapitán Jakub Koník, ve 23. minutě vyrovnal skóre v přesilové hře David Stummer. Hosté se prosadili znovu v závěrečných minutách dějství, když ve 38. minutě se ujala střela Martina Junka. Ústečtí prohrávají o jediný gól, na to udělat něco se zápasem, mají ještě dvacet minut.

40:01

40:01
    Svitavy ovládly zahajovací vhazování třetí periody.

41:10
    Ústečtí vstoupili aktivněji do třetí třetiny, snaží se o vyrovnání.

42:24
    Doseděl si na Hlavu nepřišel.

43:24
    Více ze hry mají v posledních okamžicích Svitavy.

44:30
    První přesilová hra v utkání také pro hosty. David Stummer (UNL) obdržel dvě minuty za hrubost.

Vyloučení celkem v zápase: 1:2.

45:35
    Domácím se podařilo vyhodit.

46:05

Využitá přesilovka! David Petráž (1+1) nalezl na pět metrů nad velkým brankovištěm DAVIDA ŘÍHU (2+1), který se prosazuje nechytatelnou střelou. Asistence: David Petráž (1+1).

47:39
    Svitavy drží míček na svých holích a pomalu odpočítávají minuty do konce zápasu. Naopak ústeckému celku čas bude plynout hodně rychle.

48:25
    Vopelák se octl po nahrávce Koníka sám před Skácelíkem. Prvně jmenovaný zamířil mimo.

48:45
    O zmírnění náskoku Svitav se pokusil také Tržil, neúspěšně.

49:14
    Oddechový čas pro domácí.

49:36
    König z levé strany nahodil na brankáře Hlavu.

49:53

Propad ústecké obrany! Ladislav Štancl (0+1) vyslal do brejku ALEŠE KÖNIGA (1+0), který se svou střelou k pravé tyči branky Tomáše Hlavy nemýlil. Asistence: Ladislav Štancl (0+1).

51:11
    Svitavy nepouští svého soka do šancí, Ústečtí jsou nyní bezzubí.

52:49
    Hosté pozorně brání střed hřiště, Ústí nad Labem má problémy dostat se před Skácelíka.

54:19
    Ústečtí florbalisté se po delší době usadili na útočné polovině, schází ale střelba.

56:20
    Glatz prověřil pozornost hostujícího gólmana z levé strany.

56:59
    Filipec vystihl rozehrávku Svitav, domácí na útočné půlce.

57:15
    Signalizované vyloučení, z branky vyběhli oba brankáři. V šesti hrály oba celky téměř deset vteřin. Pokračuje signalizovaná výhoda Svitav.

57:33
    Svitavy mohou dohrát závěr zápasu v přesilové hře. Michal Glatz (UNL) vyloučen na dvě minuty za hrubost. Pokud se nestane zázrak, tři body dnes budou brát hosté.

Vyloučení celkem v zápase: 2:2.

58:30
    Domácí se snaží napadat, červenobílí ale s přehledem kontrolují hru.

59:01
    Říha zamířil z pravé strany mimo.

59:33

59:55
    Svitavy vyhazují balónek k brance Tomáše Hlavy.

60:00

Nejlepší hráči utkání:

Florbal Ústí nad Labem: Tomáš Brom (0+1)
    FbK Svitavy: Jiří Skácelík (25 střel; 2 góly)

Statistiky utkání:

Střely na branku: 25:28 (12:10, 7:13, 6:5).
    Vyloučení: 2:2.
    Využití: 1:1.

Pozápasové ohlasy trenérů:

Tomáš Syryčanský (Florbal Ústí nad Labem): "Střetli jsme se s vynikajícím soupeřem, který hrál účelný florbal a využíval své šance. My jsme se probudili až ve druhé třetině, ale bohužel jsme nevyužili několik brankových příležitostí, díky kterým jsme mohli zápas otočit. V této soutěži rozhodují o výsledku detaily."

Lubomír Kocourek (FbK Svitavy): "Viděli jsme vyrovnaný zápas. Ústí nad Labem výborně vstoupilo do druhé třetiny a rozhodně se nemá za co stydět."

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (19:13:58)

Hledáme zpravodaje pro tým FbK Svitavy. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 21. Koník (Brom), 24. Stummer (Horák) – 7. Říha (Junek), 19. Petráž (Junek), 38. Junek (Říha), 47. Říha (Petráž), 50. König (Štancl)

Florbal Ústí: Hlava (Stránský) – Brom, Vojta, Glatz, Stummer – Vopelák, J. Filipec, Koník – P. Vondráček, Grosse, Nikolič – L. Svoboda, Horák, Nergl – od 30. Tržil, od 30. D. Procházka, připraven Huslička. Trenér: Tomáš Syryčanský.
    FbK Svitavy: Skácelík (Vítek) – Říha, Musil, Štancl, Šmarda – Prudil, Junek, Petráž – Doseděl, Richter, König – Brýdl, Klusák, Nejedlý – připraven Kolena, připraven Macků, připraven Sauer, připraven Šivák. Trenér: Lubomír Kocourek.

Rozhodčí: František Pangerl, Jiří Šedivý; delegát: Luboš Malý