Hannover – Augsburg 2:1 (kon.) | Wolfsburg – Hoffenheim 2:1 (kon.) | Norimberk – Dortmund 1:1 (kon.)
Mohuč – Leverkusen 1:4 (kon.) | Hamburg – W. Brémy 0:2 (kon.) | Schalke – Bayern 0:4 (kon.)
1. FC Norimberk
1:1 (0:1)
Borussia Dortmund
Sobota 21.09.2013, 15:30 • Stadion Nürnberg, Nürnberg • Německá Bundesliga

To je pro tuto chvíli vše. Přeji pěkný zbytek sobotního večera. (17:26:15)

Dortmund sice i po remíze zůstává nadále ve vedení. Už dnes se na něj ale může dotáhnout Bayern München. Nürnberg se po bodu posunul na patnáctou pozici, remíza s Dortmundem však může znamenat daleko více a může mu pomoci k dalším dobrým výsledkům.

Do utkání zasáhli i dva čeští hráči. Adam Hloušek nastoupil v základní sestavě Nürnbergu a v 67. minutě střídal. Tomáš Pekhart přišel na trávník v 81. minutě.

Nürnberg připravil pro Dortmund první ztrátu v letošním ročníku Bundesligy. Hosté sice vedli po brance Schmelzera z 37. minuty. Domácí však dokázali srovnat Nilssonem v úvodu druhé půle. Poté jsme mohli vidět skvělý fotbal z obou stran. Dortmund prováhal několik velmi dobrých šancí. Na konci utkání pak měl tutovku domácí Esswein, ale bránu přestřelil.

90+3
    Velká šance i na druhé straně. Po rohovém kopu se k hlavičce dostal Sokratis, ale jeho zakončení mířilo přímo doprostřed brány. To bylo také velké štěstí pro domácí tým.

90+1
    Neuvěřitelné! střídající Esswein se dokázal prosadit přes dva protihráče a dostal se do obrovské šance. Essweinova střela šla ovšem nakonec mimo bránu!

90
    ...S rohovým kopem si domácí bez problému poradili a fanoušci Nürnbergu už cítí velký úspěch.

90
    Lewandowskiho individuální akce nakonec končí na rohovém kopu...

89
    Dortmund stále buší na obranu domácího týmu, zatím je mu to ale málo platné.

89
    Domácí posílají čerstvé síly do hry. Na hřiště přichází Martin Angha, který vystřídá Hiroši Kijotakeho.

88
    Na hřišti teď planou emoce. Není divu, poslední minuty slibují velké drama.

87
    Dortmund zahrával rohový kop a jeden z hostujících hráčů se ve vápně ocitl na zemi. Hosté si žádají penaltu, hra ale pokračuje dále.

86
    Lewandowski se teď málem dostal do potyčky s Nilssonem. Lewandowski totiž spěchal za míčem a přitom fauloval brankáře Schäfera. Nilsson si pak s polským kanonýrem něco velmi důrazně vysvětloval. Oba kohouty musel uklidnit až hlavní sudí.

85
    Hofmann centroval s z levé strany, ale jeho pas nebyl přesný a skončil pouze u brankáře Schäfera.

84
    Každá ušetřená vteřina pro Nürnberg dobrá. Domácí tak kvitovali, že hostující Aubameyang fauloval.

83
    ...Zodpovědnost na sebe vzal Nuri Sahin, trefil ovšem pouze zeď.

82
    Loket v obličeji Ducksche a jasný faul. Pro Nürnberg nepříjemná situace, protože Dortmund bude zahrávat přímý kop ze sedmnácti metrů...

81
    Dnes si zahraje i Tomáš Pekhart, který vystřídá na hrotu útoku Daniela Ginczeka.

Zdeněk Plánka

Branky: 51. Nilsson (Pogatetz) – 37. Schmelzer

Karty:   21. Chandler (NUR) – 34. Reus (DOR), 65. Subotić (DOR)

1. FC Norimberk: Schäfer – Chandler, Nilsson, Pogatetz, Plattenhardt – Hasebe, Stark, Frantz – Kijotake (89. Angha), Ginczek (81. Pekhart), Hloušek (67. Esswein).
    Náhradníci: Stephan – Angha, Dabanlı, Pinola, Pekhart, Drmić, Esswein.

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Durm, Subotić, Papastathopulos, Schmelzer (46. Şahin) – Blaszczykowski (65. Lewandowski), S. Bender, Reus (46. Hofmann), Großkreutz, Aubameyang – Ducksch.
    Náhradníci: Langerak – Günter, Hofmann, Mchitarjan, Şahin, Lewandowski, Schieber.

Rozhodčí: Knut Kircher – Robert Kempter, Thorsten Schiffner – Christoph Bornhorst

Diváci: 50000