Chabarovsk – HC Slovan 2:5 (kon.) | Vladivostok – Lev 2:3 (po pr.) | Novokuzněck – CSKA Moskva 2:3 (po pr.)
Novosibirsk – Riga 1:4 (kon.) | Kazaň – Mytišči 4:2 (kon.) | Viťaz – Jaroslavl 2:3 (kon.)
N.Novgorod – Petrohrad 5:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Čerepovec 3:1 (kon.)
Ak Bars Kazaň
4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Atlant Mytišči
Úterý 01.10.2013, 17:00KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý den,

v dnešním odpoledním utkání změří své síly domácí celek AK Bars Kazaň a hosté z Atlantu Mytišči.

Domácí nastupují do dnešního zápasu jako favorité. Nejen, že z dosavadních jedenácti utkání, získali úctyhodných 23 bodů, se kterými drží druhé místo tabulky Východní konference, ale na svém hřišti ještě nezažili hořkost porážky. V posledním kole dokázala Kazaň zdolat po vyrovnaném utkání hosty
    z Lokomotivu Jaroslavl, když o výhře domácích rozhodly dvě branky, během pouhých 28 sekund.

Hráči Atlantu Mytišči drží v Západní konferenci až jedenáctou příčku a ani statistiku ze zápasů na hřištich soupeře nemají přivětivou. Z dosavadních pěti zápasů na cizí půdě se Atlantu podařilo získat pouhý bod.
    Ve svém posledním ligovém představení, hosté neuspěli na hřišti Dinama Moskvy po napínavém souboji, který rozhodl v 53. minutě vítěznou trefou na 3:2 český hráč Marek Kvapil.

Také vzájemné zápasy hovoří ve prospěch Kazaně.
    V loňské sezóně se hráčům domácího celku podařilo zvítězit na hřišti Mytišči 3:2 a později na domácí půdě svou převahu potvrdili výsledkem 3:1. Nám již nezbývá, než čekat, jak si hosté se svým složitějším postavením dnes poradí a jak se své úlohy favorita zhostí domácí Kazaň.

AK Bars Kazaň: Garipov (Jaroslavlev) – Nikulin, Kornějev, Heshka, Medvěděv, Panin, Osipov, Jarullin – Pesonen, Petrov, Těreščenko – Stapleton, Varnakov, Burmistrov – Obuchov, Svitov, Vincour – Golubjov, Tkačjov, Lukojanov – Fajzullin.

Atlant Mytišči: Galimov (Borisov) – Novopašin, Sanguinetti, Batyršin, Rukavišnikov, Niskala, Petrov, Aťušov, Dyblenko – Michnov, Engqvist, Haataja – Gluchov, Kablukov, Kolcov – Arťuchin, Kadějkin, Šmeljov – Trubačjov, Majorov, Radulov.

Hráči obou mužstev nastupují na ledovou plochu a hrají se státní hymny.

Vše už je připraveno a za několik okamžiků utkání začne.

00:01

00:25
    Jako první se v útočném pásmu ocitli hosté, ale domácí se rychle osvobodili.

00:55
    U puku jsou hosté a znovu se snaží založit útok.

01:15
    Na krátkou chvíli teď převzala aktivitu Kazaň.

01:55
    Z útoku domácích nakonec větší příležitost nebyla a kotouč je znovu na hokejkách Atlantu v jejich pásmu.

02:58
    Hraje se v útočném pásmu Mytišči a teď je z toho postavení mimo hru.

03:33
    Tkačjov vyvezl puk z obranného pásma, ale útočnou akci nezaložil.

04:16
    Hosté drží útočné pásmo.

04:43
    Až teď domácí hráči dokázali dostat puk ze své třetiny, ale ve vážnějším ohrožení gólman Garipov nebyl.

05:26
    Další postavení mimo hru, kterého se dopustili hráči hostí.

05:38
    Druhé vhazování už proběhlo v pořádku a hosté se ženou dopředu, v útočném pásmu, ale o puk přišli.

06:16
    Lukojanov drží kotouč v rohu kluziště v pásmu Atlantu. Na modré čáře číhá Kornějev, ale hostující obránce jej nenechává rozehrát.

07:19
    V útočném pásmu domácích jsme mohli vidět spoustu osobních soubojů, ale ani jediné ohrožení brankáře Galimova.

08:25
    Proběhlo střídání na obou stranách, u puku je celek Mytišči.

09:21
    Zakázané uvolnění hostů.

09:44
    Hosté jsou v útočném pásmu a zahrají si v početní výhodě.

09:46
    Albert Jarullin dostává 2 minuty za nedovolené bránění.

10:46
    První polovina přesilové hry se hostům vůbec nevydařila. Vhazuje se ve středním pásmu.

11:35
    Hosté zavezli puk a kombinují před Garipovem.

11:46

12:19
    Tkačjov zavezl kotouč do útočné třetiny.

12:25
    Komerční přestávka.

12:43
    Domácí si svou aktivitou vynutili faul a tak si také oni vyzkouší přesilovou hru. 2 minuty za podražení dostává Bobby Sanguinetti.

12:54
    Kazaň vstřelila branku!
    Domácí využili početní výhodu opravdu velice rychle! Jediný český hráč na ledě, Tomáš Vincour celou akci započal, předal puk Obuchovi, který zpoza branky krásně našel před brankou nikým nehlídaného ALEXANDRA SVITOVA. Asistence: Dmitrij Obuchov, Tomáš Vincour

14:35
    Ve veliké šanci se ocitl jeden z hráčů Atlantu, který se pokusil dostat do brejku, ale domácí hráč velmi dobře bruslil a nenechal jej zakončit.

16:01
    Na obou stranách teď vidíme chyby v rozehrávce, u puku jsou hosté.

16:51
    Obě mužstva vystřídala a Kazaň rozjíždí svoji akci.

17:35
    Hosté nahazují do útočného pásma a snaží se jej udržet.

17:49
    To se ale nepovedlo a dopředu spěchají domácí borci.

18:32
    Kotouč je v obranném pásmu domácích, kteří se chystají založit jeden z posledních útoků.

18:58
    Kazaň chybovala a byla z toho veliká šance hostů, která naštěstí pro domácí skončila mimo.

19:05
    Mytišči právě vstřelilo branku!
    Tuto chybu v obraně už ale Atlant potrestal, jmenovitě se o vyrovnání v poslední minutě postaral ALEXANDR KADĚJKIN. Asistence: Bobby Sanguinetti.

20:00

První dějství dnešního utkání je za námi. Převážně byla k vidění velká spousta osobních soubojů a hodně nepřesností na obou stranách. Aktivnější byli zejména v první polovině hráči hostujícího celku, ale jako první udeřili domácí, když dokázali svou početní výhodu využít již po třinácti vteřinách hry. Hosté se ale nevzdali a tak 55 vteřin před koncem dokázal jejich chybu v obraně potrestat Kadějkin.

Druhá třetina začne přibližně v 17:50.

20:58
    Souboj o puk v rohu kluzišti v útočné třetině domácích.

21:50
    Hra se přenesla na druhou stranu, ale stále nevidíme nic jiného, než boj u mantinelu.

22:48
    Domácí hráči ohrozili dvakrát Galimova.

23:23
    Jurij Trubačjov si vysloužil 2 minuty na trestné lavici za držení.

23:55
    Kazaň zaujmula rozestavení v útočném pásmu.

24:28
    Domácí kombinují v útočné třetině, zatím bez střely.

24:44
    Teď vypálil hráč Kazaně z levé strany, ale Galimov jeho pokus vyrazil.

25:07
    Domácí mají stále kotouč na svých hokejkách.

25:23

25:49
    Hráči Kazaně i přes vyrovnaný počet hráčů na ledě nepolevují v aktivitě a i nadále drží útočnou třetinu.

26:23
    Po vhazování v útočném pásmu Kazaně se hosté osvobozují a nakonec si vynutili i zakázané uvolnění domácích.

27:40
    Dvě střely na Galimova od modré čáry, ale ani jedna nemířila přesně.

27:47

28:31
    Kazaň poctivě napadá v obranném pásmu hostí.

29:10
    Nebezpečí přes Garipovem. I přes ztrátu hokejky se snažil domácímu brankáři zakrýt výhled Michajl Gluchov, který střelu svého spoluhráče nejdříve zblokoval a poté se snažil fotbalově dokopat kotouč až za Garipova.

30:06
    Hosté budou hrát oslabení za příliš mnoho hráčů na ledě

30:08
    Při přechodu do útočné třetiny se hosté provinili postavením mimo hru.

30:43
    Hosté jen nahodili puk na soupeřovu polovinu a šli střídat.

31:37
    Také druhou početní výhodu domácí využívají. Po krásném najetí z pravé strany dokázal dostat puk za záda Galimova, MICHAJL VARNAKOV. Asistence: Alexandr Burmistrov.

32:05

33:23
    Dobrá šance domácích, ale tentokrát Galimov svůj tým podržel. Lukojanov dokázal i v pádu přesně přihrát nebráněnému Tkačjovovi, ten ale souboj s brankářem hostí nevyhrál.

34:28
    Po nějaké době se zase osmělili hosté a zabrali útočnou třetinu, ale né na dlouho.

35:21
    Zmatky na obou stranách a chyby v rozehrávkách. Hraje se nahoru, dolů.

36:41
    Lukojanov drží kotouč v útočné třetině.

37:05
    Pásmo nakonec domácí neudrželi a dopředu postupují hosté.

39:35
    Domácí se snaží natlačit do branky, ale hosté zodpovědně brání.

40:00

Ani druhá část nám velkou podívanou nepřinesla. Na ledě je to velký taktický souboj, nikdo nechce udělat chybu a obě mužstva se soustředí zejména na obranu. Přece se ale ve druhé třetině měnilo skóre a to když domácí hráči potrestali druhé vyloučení svého soupeře a Michajl Varnakov dal domácím vedení.

Třetí třetina začne přibližně v 18:35.

40:01

40:24
    Hosté vědí, že pokud chtějí s dnešním utkáním něco udělat a konečně zvítězit na hřišti soupeře, musí přidat a hned po úvodním vhazování zabrali útočné pásmo a ohrozili Garipova.

41:23
    Hosté mají puk na hokejkách a zakládají akci, která ovšem končí na útočné modré.

42:29
    Snaha domácích o zabrání pásma nevyšla a dopředu šli hosté, ale nebyli o nic úspěšnější.

43:15
    Zakázané uvolnění domácího celku.

44:08
    Hosté budou hrát čtvrté oslabení, v předchozích dvou pokaždé inkasovali. Na trestnou lavici usedá Alexej Petrov za podržení.

44:35
    Atlantu se podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry.

45:37
    Velká šance domácího útočníka, který z pravé strany Galimova nepřekonal.

46:08

47:25
    Tkačjov nahazoval puk do útočné třetiny, tam byli ale pouze hráči Atlantu.

48:11
    Hostující obránce chyboval za brankou a Alexej Těreščenko se dostal do obrovské šance, kterou bohužel pro domácí nevyužil.

49:08
    Vitalij Novopašin dostává 2 minuty za hrubost a domácí si zahrají další početní výhodu.

50:11
    Tuto ,,sekeru" Konstantina Kolcova nemohl hlavní sudí přehlédnout a Mytišči jde do tří.

50:50
    Také třetí branka domácího týmu padla v přesilové hře, tentokrát dokonce dvojnásobné. Dvoubrankový náskok dává Kazani ALEXANDR BURMISTROV. Asistence: Jevgenij Medvěděv, Shaun Heshka.

Bylo nařízeno trestné střílení pro hostující celek.

52:21

52:27
    Rychlý únik hostujícího hráče se snažil ubránit obránce Kazaně nepovoleně a rozhodčí nařídil trestné střílení, se kterým si KONSTANTIN KOLCOV poradil s přehledem přesnou střelou tahem.

53:47
    Hosté postupují dopředu, ale Kazaň jejich pokus odrazila.

54:34
    Čtvrtá útočná řada domácích je dnes velmi nebezpečná a dokázala to i teď, vstřelenou branku na 4:2. Po střele z pravé strany dorážel před brankou VLADIMIR TKAČJOV. Asistence: Ilja Nikulin.

55:21
    Hosté drží útočnou třetinu a snaží se ještě vykřesat naději na body v dnešním utkání.

55:57
    Vidíme další vyloučení, tentokráte na straně domácích. 2 minuty za hákování dostává Alexej Těreščenko.

57:08
    Závar před Garipovem.

57:13
    Puk je z pohledu domácích v bezpečí. Bude se vhazovat v obranném pásmu Kazaně.

57:48
    Hosté dobře kombinují, ale jejich pokus o střelu byl zblokován a domácí vyhazují.

57:57

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:15
    Domácí získali vhazování v útočné třetině.

59:33
    Hosté to zkoušejí bez brankáře. Přerušení v útočném pásmu Atlantu.

59:39
    Hosté vyhráli buly a Haataja pálil bez přípravy, ale pouze do Garipova.

59:48
    Puk je v rohu kluziště.

60:00

Dnešní utkání mezi domácí Kazaní a Atlantem Mytišči je za námi. Třetí dějství bylo ze všeho nejživější a divácky nejatraktivnější. Oba celky se začaly více tlačit do branky a bylo tak konečně na co koukat, včetně tří branek. Ačkoli zejména ze začátku zápasu byli lepší hosté, o vítězi nakonec rozhodly přesilové hry, v nichž dnes domácí Kazaň excelovala.
    Jediný český hráč v dnešním utkání, Tomáš Vincour si připsal bod za asistenci u prvního gólu domácích. To je pro dnešek ode mne vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (19:13:26)

Dušan Šitner

Branky a nahrávky: 13. Svitov (Obuchov, Vincour), 32. Varnakov (Burmistrov), 51. Burmistrov (Medvěděv, Heshka), 55. Tkačjov (Nikulin) – 20. Kadějkin (Sanguinetti), 53. Kolcov

Ak Bars Kazaň: Garipov (Jaroslavlev) – Nikulin, Kornějev, Heshka, Medvěděv, Panin, Osipov, Jarullin – Pesonen, Petrov, Těreščenko – Stapleton, Varnakov, Burmistrov – Obuchov, Svitov, Vincour – Golubjov, Tkačjov, Lukojanov – Fajzullin.

Rozhodčí: Dejev, Kiseljov – Lazarev, Sadovnikov