Královské Vinohrady – Znojmo 7:3 (kon.)
TJ Sokol Královské Vinohrady
7:3 (3:0, 1:2, 3:1)
TJ Znojmo LAUFEN CZ
Neděle 06.10.2013, 17:25 • TJ Sokol Vinohrady, Polská 2400, Praha 2 • 1. liga mužů

Z Prahy je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (19:22:57)

Pozápasové ohlasy trenérů:

Jan Pazdera (TJ Sokol Královské Vinohrady): "Jsme spokojení s výsledkem a výkonem hráčů, kteří zápas dohrávali. Vyhráli jsme zaslouženě, jediné negativum nemůžu využívat sílu celého týmu. Děkujeme soupeři za utkání a divákům za atmosféru."

Jan Šťastník (TJ Znojmo LAUFEN CZ): "Zasloužené vítězství Královských Vinohrad, o kterém rozhodla zejména první třetina. Musíme zapracovat na pohybu s míčkem i bez něj. To je to, co si z dnešního zápasu odnášíme. Děkujeme soupeři, že na nás počkal, když jsme uvízli v zácpě na dálnici."

Statistiky utkání:

Střely na branku: 24:22 (6:8, 8:6, 10:8).
    Vyloučení: 3:3.
    Využití: 2:0.
    V oslabení: 0:0.

Nejlepší hráči utkání:

TJ Sokol Královské Vinohrady: Lukáš Lanc (2+1)
    TJ Znojmo LAUFEN CZ: Josef Žižka (0+0)

60:00

59:55
    Zápas se pouze dohrává.

59:51
    Královské Vinohrady právě vstřelily branku!

MICHAL DOLEJŠ pojišťuje vedení domácího mužstva z bezprostřední blízkosti. Asistence: Jan Svoboda.

58:58
    Znojmo s brankářem.

58:58

Gól do prázdné branky! MARTIN POKORNÝ se z pravé strany trefuje do prázdné branky. Bez asistence.

58:12
    Znojmo to zkouší s šesti hráči v poli!

57:49
    Hosté s brankářem.

57:49
    Znojmo právě vstřelilo branku!

Gól při power-play! KAREL VIRGL se prosazuje střelou z dálky a dává svému týmu naději na body. Asistence: Tomáš Kucharič.

57:29
    Svoboda jen těsně minul při vyhazování balónu prázdnou klec.

57:17
    Standardní situace pro Znojmo z rohu hřiště.

57:03
    Volný úder ve prospěch Znojma z poloviny hřiště. Tým pod vedením Jana Šťastníka zkouší znovu hru bez gólmana.

56:23
    Čižmar se znovu vrací do brankoviště.

55:55
    Znojmo zkouší podruhé v krátkém časovém sledu power-play.

53:30
    V rohu u branky Weissgärbera bude provedeno vhazování, sudí ještě něco konzultují s realizačním týmem Znojma.

52:16
    Žižkovu ránu vychytal brankář Královských Vinohrad helmou.

Dnešní utkání sleduje 140 diváků.

51:10

Využitá přesilovka! Jan Svoboda nalezl přesnou přihrávkou LUKÁŠE LANCE, který se tvrdou střelou od levého mantinelu nemýlil. Asistence: Jan Svoboda.

50:37
    Herman z dálky prověřil pozornost Weissgärbera.

50:13
    Votruba zamířil mimo tři tyče.

49:37
    Čihal si neodpustil menší mlácení do mantinelu, jeho nesportovní chování rozhodčí netrestají.

49:37
    Petr Čihal (ZNO) putuje dnes podruhé na trestnou lavici, tentokrát obdržel útočník Znojma menší trest za sekání.

Kód přestupku: 901.
    Celkem TM v dnešním utkání: 4.
    Vyloučení celkem v zápase: 3:3.

48:51
    Virgl nedopustil ohrožení vlastní branky po střeleckém pokusu Svobody.

47:47
    Smutného pokus zblokovali obránci Znojma.

46:38

46:20
    Hosté zatím v početní výhodě bezzubí.

45:40
    Žižkova střela se opřela o boční tyč.

44:38
    Přesilová hra a šance pro hosty. Zbyněk Stuchlík (SKV) vyloučen na dvě minuty za sekání.

Celkem TM v dnešním utkání: 2.
    Vyloučení celkem v zápase: 3:2.

43:30
    Domácí se nikam neženou a vyčkávají na chybu soupeře.

42:37
    Stuchlík si vyměnil v přečíslení míček s Dolejšem, posledně jmenovaný svatyni Čižmara jen těsně neohrozil.

41:30
    Znojmo má problémy dostat se k brance Weissgärbera.

40:51
    Královské Vinohrady kontrolují hru.

40:01
    Na úvodním vhazování třetí části uspěli hosté.

40:01

Druhou třetinu ovládli lépe hráči z města okurek, kteří po sedmasedmdesáti sekundách snížili vedení Královských Vinohrad. Jmenovitě se o to postaral Pavel Palát, ve 32. minutě vrátil tříbrankový náskok domácímu celku svou druhou dnešní brankou Jan Linhart. V závěru třicáté šesté minuty snížil opět na rozdíl dvou branek Jakub Martinek, hosté mají na zvrat utkání ještě dvacet minut.

Statistiky druhého dějství:

Střely na branku: 8:6.
    Vyloučení: 1:1.
    Bez využití.

Další třetina začne přibližně ve 18:40 h.

40:00

39:39
    Svoboda z bezprostřední blízkosti po výběhu z rohu neuspěl proti brankáři Znojma.

39:09
    Domácí nikam nespěchají a drží míček na svých holích.

37:53
    Žižka se ze středu hřiště prezentoval nepříjemnou střelou, na Weissgärbera si však nepřišel.

36:59
    Raiterův pokus zblokovala obrana hostů do svého bezpečí.

35:51

Nechytatelnou střelou z pravé strany snižuje vedení domácích za asistence Jana Hanáka JAKUB MARTINEK. Asistence: Jan Hanák.

34:50
    Sláma se z otočky nedokázal prosadit.

33:46

32:58
    Smutný hledal v oslabení Králíka, nepovedená přihrávka končí na čepelích hostů.

32:10
    Smutný se vydal v oslabení sám na Čižmara, ve finální fázi útočníkovi Královských Vinohrad sjel balónek z čepele a z dobře vypadají brankové příležitosti nakonec nic nebylo.

31:46
    Josef Mareš (SKV) obdržel od rozhodčích za dohrávání souboje po odpískání dvouminutový trest za hrubost.

Kód přestupku: 909.
    Vyloučení celkem v zápase: 2:2.

31:03

Michal Smutný hledal zprava na středu JANA LINHARTA, který se dnes podruhé prosazuje. Asistence: Michal Smutný.

30:24
    Suchý podržel míček v rohu, defenziva domácích se má na pozoru.

29:08

28:55
    Znojmu se podařilo vyvézt míček k soupeřově brance.

28:05
    Domácí kombinují na útočné polovině, Čižmar v oslabení zasahovat nemusel.

27:08
    Druhá přesilovka pro Královské Vinohrady. Dvě minuty za opakované přestupky inkasoval Josef Žižka (ZNO).

Kód přestupku: 923.
    Vyloučení celkem v zápase: 1:2.

26:37
    Hanákův pokus zblokovala obrana domácích.

25:01
    Rossi z bezprostřední blízkosti neuspěl.

24:15
    Pohledná kombinace hostů brankou nekončí. Hanák nalezl na opačné straně šířky hřiště nepokrytého Kuchariče, který za vinohradským brankářem síťku nerozvlnil.

23:20
    Lanc ze středu Čižmara nepřekonal.

22:05
    Znojmo potvrzuje dobrý nástup do druhé dvacetiminutovky, míč v držení hostů.

21:17

Střelecký pokus Tomáše Hermana tečoval za záda domácího gólmana na hranici pravidel vysoké hokejky PAVEL PALÁT. Asistence: Tomáš Herman.

20:44
    Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté.

20:01
    Na úvodním vhazování druhé části úspěšní domácí.

20:01

V úvodní dvacetiminutovce jsme se dočkali tří branek, přičemž všechny branky vstřelili hráči Královských Vinohrad. Gólový účet zápasu otevřel ve třetí minutě Josef Mareš, za dalších dvacet sekund navýšil vedení Pražanů Jan Linhart. Tříbrankový náskok zajistil domácím v přesilové hře v minutě šestnácté Lukáš Lenc. Do šaten odcházejí šťastnější svěřenci Jana Pazdery.

Statistiky úvodního dějství:

Střely na branku: 6:8.
    Využití: 1:0.

Další třetina začne přibližně ve 18:02 h.

20:00

19:59
    Lanc z dálky přestřelil.

19:25
    Na Votrubu zívala odkrytá branka, obránce domácích zamířil mimo.

19:01
    Královské Vinohrady drží míček na svých holích a určují tempo hry.

18:07
    Přízemní střelu Lance odvrátila defenziva hostů.

17:11
    Nahození Čihala tečoval Bárta pouze do autu.

15:38

Využitá přesilovka! Jan Svoboda zahlédl na středu křižnou přihrávkou z rohu volného LUKÁŠE LANCE, který svou dělovkou nedal Marku Čižmarovi šanci. Asistence: Jan Svoboda.

14:59
    Domácí kombinují na útočné půli.

14:22
    Mareš z ostrého úhlu střílí mimo tři tyče.

13:59
    Přesilová hra také pro Královské Vinohrady, na trestnou lavici míří na dvě minuty za blokování hokejky Petr Čihal (ZNO).

Kód přestupku: 902.
    Vyloučení celkem v zápase: 1:1.

13:26
    Začala signalizovaná výhoda svěřenců Jana Pazdery.

12:37
    Jedlička z dálky zamířil nad.

11:30
    Svoboda tečoval nahození Mareše pouze do brankáře Čižmara, Lanc následně přestřelil.

10:55
    Hosté se usadili na ofenzivní polovině, gólman Královských Vinohrad zatím bez práce.

09:45
    Hanák z dobré pozice na středu trefil výstroj Weissgärbera.

08:51
    Bekhendová střela Smutného se neujala.

08:14
    Pokus Králíka byl tečován, míč skončil v zámezí.

06:55
    Jan Suchý zprava hájce domácí svatyně nepřekonal.

05:54
    Nepřehledná situace v brankovišti netušícího Čižmara, který balónek lapil na brankové čáře. Svoboda nalezl v přečíslení Mareše, který na gólmana Znojma nevyzrál.

05:48

04:59
    Znojemští vyvinuli tlak na svého soupeře, ale schází střelba.

04:14
    Žižka nevyzrál z dálky na Weissgärbera.

03:48
    Početní výhoda pro Znojmo, domácí špatně střídali. Dvouminutový trest za špatné střídání náleží Lukáši Chvátalovi (SKV).

Kód přestupku: 922.
    Vyloučení celkem v zápase: 1:0.

03:04

Úvod se domácím vydařil! Patrik Kovářík adresoval balónek na polovinu hřiště JANU LINHARTOVI, který svou jedovkou překvapil Marka Čižmara. Asistence: Patrik Kovářík.

02:44

Lukáš Lanc nalezl přesně křižnou přihrávkou u levého mantinelu nikým nepokrytého JOSEFA MAREŠE, který se z úhlu nemýlil a prostřelil hostujícího brankáře. Asistence: Lukáš Lanc.

02:05
    Hra se přelévá ze strany na stranu, duel začal ve vysokém tempu.

01:17
    První zákrok si proti střele Virgla připsal Weissgärber.

00:44
    Lanc orazítkoval pravou tyč Čižmarovy branky!

00:25
    Královské Vinohrady kombinují na útočné polovině.

00:01
    Na úvodním vhazování uspěli hosté.

00:01

Probíhá slavnostní nástup obou týmů, zápas nakonec začne zhruba o dvacet pět minut později.

Domácí nastupují v dresech černých, hosté zvolili červenočernou kombinaci dresů. Rozhodčí mají na sobě žluté dresy.

TJ Sokol Královské Vinohrady: Weissgärber (Mrkos) – Lanc, Chvátal, Votruba, Kovářík, Raiter, Houra, připraven Pokorný – Z. Stuchlík, J. Svoboda, J. Mareš – Králík, Smutný, Linhart – Gregor, Rossi, Dolejš – připraven Záň. Trenér: Jan Pazdera.

TJ Znojmo LAUFEN CZ: Čižmar (Pechura) – Martinek, Žižka, Virgl, T. Herman, připraven Částek – P. Sláma, D. Jedlička, Miklík – Palát, Čihal, Bárta – Kucharič, Hanák, Suchý – připraven Podrabský, připraven Pánek. Trenér: Jan Šťastník.

Rozhodčí: Miroslav Kulhánek, Petr Michálek; delegát: Vladimír Šťástka.

Z důvodu pozdního příjezdu hostujícího týmu, který měl údajně defekt na dálnici D1, je utkání posunuto ze 17:00 hod. na 17:20 hod.

V úvodním kole nestačili svěřenci Jana Pazdery na Hattrick Brno, kdy doma podlehli celku z jižní Moravy 4:7. První bod uhrály Královské Vinohrady v letošní sezóně na hřišti Startu 98, kde rovněž padly proti mužstvu z pražských Kunratic 4:5, ale až po samostatných nájezdech.

Znojemští si zatím počínají v aktuálním ročníku celkem suverénně, když v zahajovacím kole vyzráli venku na Start 98 v poměru 7:3. V předchozím duelu doma tým pod vedením Jana Šťastníka zvítězil proti Rožnovu pod Radhoštěm 8:3.

Co se vzájemných zápasů týká, v minulé sezóně ovládly obě utkání Královské Vinohrady. Pražský celek se radoval na domácí půdě z vítězství 7:5, ve městě okurek poté vyhrál 7:3.

Porovnání v sezóně 2013/2014:

TJ X3M Sokol Královské Vinohrady:
    2 zápasy: 1 prohra po prodloužení, 1 prohra; skóre 8:12; 1 bod; v tabulce 11. místo.

TJ Znojmo LAUFEN CZ:
    2 zápasy: 2 výhry; skóre 15:6; 6 bodů; v tabulce 2. místo.

Příjemné nedělní odpoledne z Prahy, kde zanedlouho uzavře 3. kolo první ligy mužů zápas mezi TJ Sokol Královské Vinohrady a TJ Znojmo LAUFEN CZ.

Vítáme Vás u on-line přenosu z Královských Vinohrad. Utkání začíná v 17:00 hod.

Hledáme zpravodaje pro tým TJ Sokol Královské Vinohrady. Více informací zde.

Hledáme zpravodaje pro tým TJ Znojmo LAUFEN CZ. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 3. Mareš (Lanc), 4. Linhart (Kovářík), 16. Lanc (Svoboda), 32. Linhart (Smutný), 52. Lanc (Svoboda), 59. Pokorný, 60. Dolejš (Svoboda) – 22. Palát (Herman), 36. Martinek (Hanák), 58. Virgl (Kucharič)

TJ Sokol Královské Vinohrady: Weissgärber (Mrkos) – Lanc, do 40. Chvátal, Votruba, do 40. Kovářík, Raiter, Houra, od 31. Pokorný – Z. Stuchlík, J. Svoboda, J. Mareš – Králík, Smutný, Linhart – do 30. Gregor, do 30. Rossi, Dolejš – od 25. do 40. Záň. Trenér: Jan Pazdera.
    TJ Znojmo LAUFEN CZ: Čižmar (Pechura) – Martinek, Žižka, Virgl, T. Herman, od 31. Částek – P. Sláma, D. Jedlička, Miklík – Palát, Čihal, Bárta – Kucharič, Hanák, Suchý – od 55. Podrabský, od 21. Pánek. Trenér: Jan Šťastník.

Rozhodčí: Miroslav Kulhánek, Petr Michálek; delegát: Vladimír Šťástka