Královské Vinohrady – Znojmo 7:3 (kon.)
TJ Sokol Královské Vinohrady
7:3 (3:0, 1:2, 3:1)
TJ Znojmo LAUFEN CZ
Neděle 06.10.2013, 17:25 • TJ Sokol Vinohrady, Polská 2400, Praha 2 • 1. liga mužů

Vítáme Vás u on-line přenosu z Královských Vinohrad. Utkání začíná v 17:00 hod.

Příjemné nedělní odpoledne z Prahy, kde zanedlouho uzavře 3. kolo první ligy mužů zápas mezi TJ Sokol Královské Vinohrady a TJ Znojmo LAUFEN CZ.

Porovnání v sezóně 2013/2014:

TJ X3M Sokol Královské Vinohrady:
    2 zápasy: 1 prohra po prodloužení, 1 prohra; skóre 8:12; 1 bod; v tabulce 11. místo.

TJ Znojmo LAUFEN CZ:
    2 zápasy: 2 výhry; skóre 15:6; 6 bodů; v tabulce 2. místo.

Co se vzájemných zápasů týká, v minulé sezóně ovládly obě utkání Královské Vinohrady. Pražský celek se radoval na domácí půdě z vítězství 7:5, ve městě okurek poté vyhrál 7:3.

V úvodním kole nestačili svěřenci Jana Pazdery na Hattrick Brno, kdy doma podlehli celku z jižní Moravy 4:7. První bod uhrály Královské Vinohrady v letošní sezóně na hřišti Startu 98, kde rovněž padly proti mužstvu z pražských Kunratic 4:5, ale až po samostatných nájezdech.

Znojemští si zatím počínají v aktuálním ročníku celkem suverénně, když v zahajovacím kole vyzráli venku na Start 98 v poměru 7:3. V předchozím duelu doma tým pod vedením Jana Šťastníka zvítězil proti Rožnovu pod Radhoštěm 8:3.

Z důvodu pozdního příjezdu hostujícího týmu, který měl údajně defekt na dálnici D1, je utkání posunuto ze 17:00 hod. na 17:20 hod.

TJ Sokol Královské Vinohrady: Weissgärber (Mrkos) – Lanc, Chvátal, Votruba, Kovářík, Raiter, Houra, připraven Pokorný – Z. Stuchlík, J. Svoboda, J. Mareš – Králík, Smutný, Linhart – Gregor, Rossi, Dolejš – připraven Záň. Trenér: Jan Pazdera.

TJ Znojmo LAUFEN CZ: Čižmar (Pechura) – Martinek, Žižka, Virgl, T. Herman, připraven Částek – P. Sláma, D. Jedlička, Miklík – Palát, Čihal, Bárta – Kucharič, Hanák, Suchý – připraven Podrabský, připraven Pánek. Trenér: Jan Šťastník.

Rozhodčí: Miroslav Kulhánek, Petr Michálek; delegát: Vladimír Šťástka.

Domácí nastupují v dresech černých, hosté zvolili červenočernou kombinaci dresů. Rozhodčí mají na sobě žluté dresy.

Probíhá slavnostní nástup obou týmů, zápas nakonec začne zhruba o dvacet pět minut později.

00:01

00:01
    Na úvodním vhazování uspěli hosté.

00:25
    Královské Vinohrady kombinují na útočné polovině.

00:44
    Lanc orazítkoval pravou tyč Čižmarovy branky!

01:17
    První zákrok si proti střele Virgla připsal Weissgärber.

02:05
    Hra se přelévá ze strany na stranu, duel začal ve vysokém tempu.

02:44
    Královské Vinohrady právě vstřelily branku!

Lukáš Lanc nalezl přesně křižnou přihrávkou u levého mantinelu nikým nepokrytého JOSEFA MAREŠE, který se z úhlu nemýlil a prostřelil hostujícího brankáře. Asistence: Lukáš Lanc.

03:04

Úvod se domácím vydařil! Patrik Kovářík adresoval balónek na polovinu hřiště JANU LINHARTOVI, který svou jedovkou překvapil Marka Čižmara. Asistence: Patrik Kovářík.

03:48
    Početní výhoda pro Znojmo, domácí špatně střídali. Dvouminutový trest za špatné střídání náleží Lukáši Chvátalovi (SKV).

Kód přestupku: 922.
    Celkem TM v dnešním utkání: 2.
    Vyloučení celkem v zápase: 1:0.

04:14
    Žižka nevyzrál z dálky na Weissgärbera.

04:59
    Znojemští vyvinuli tlak na svého soupeře, ale schází střelba.

05:48

05:54
    Nepřehledná situace v brankovišti netušícího Čižmara, který balónek lapil na brankové čáře. Svoboda nalezl v přečíslení Mareše, který na gólmana Znojma nevyzrál.

06:55
    Jan Suchý zprava hájce domácí svatyně nepřekonal.

08:14
    Pokus Králíka byl tečován, míč skončil v zámezí.

08:51
    Bekhendová střela Smutného se neujala.

09:45
    Hanák z dobré pozice na středu trefil výstroj Weissgärbera.

10:55
    Hosté se usadili na ofenzivní polovině, gólman Královských Vinohrad zatím bez práce.

11:30
    Svoboda tečoval nahození Mareše pouze do brankáře Čižmara, Lanc následně přestřelil.

12:37
    Jedlička z dálky zamířil nad.

13:26
    Začala signalizovaná výhoda svěřenců Jana Pazdery.

13:59
    Přesilová hra také pro Královské Vinohrady, na trestnou lavici míří na dvě minuty za blokování hokejky Petr Čihal (ZNO).

Kód přestupku: 902.
    Vyloučení celkem v zápase: 1:1.

14:22
    Mareš z ostrého úhlu střílí mimo tři tyče.

14:59
    Domácí kombinují na útočné půli.

15:38

Využitá přesilovka! Jan Svoboda zahlédl na středu křižnou přihrávkou z rohu volného LUKÁŠE LANCE, který svou dělovkou nedal Marku Čižmarovi šanci. Asistence: Jan Svoboda.

17:11
    Nahození Čihala tečoval Bárta pouze do autu.

18:07
    Přízemní střelu Lance odvrátila defenziva hostů.

19:01
    Královské Vinohrady drží míček na svých holích a určují tempo hry.

19:25
    Na Votrubu zívala odkrytá branka, obránce domácích zamířil mimo.

V oslabení: 0:0.

Další třetina začne přibližně ve 18:02 h.

V úvodní dvacetiminutovce jsme se dočkali tří branek, přičemž všechny branky vstřelili hráči Královských Vinohrad. Gólový účet zápasu otevřel ve třetí minutě Josef Mareš, za dalších dvacet sekund navýšil vedení Pražanů Jan Linhart. Tříbrankový náskok zajistil domácím v přesilové hře v minutě šestnácté Lukáš Lenc. Do šaten odcházejí šťastnější svěřenci Jana Pazdery.

20:01

20:01
    Na úvodním vhazování druhé části úspěšní domácí.

20:44
    Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté.

21:17
    Znojmo právě vstřelilo branku!

Střelecký pokus Tomáše Hermana tečoval za záda domácího gólmana na hranici pravidel vysoké hokejky PAVEL PALÁT. Asistence: Tomáš Herman.

22:05
    Znojmo potvrzuje dobrý nástup do druhé dvacetiminutovky, míč v držení hostů.

23:20
    Lanc ze středu Čižmara nepřekonal.

24:15
    Pohledná kombinace hostů brankou nekončí. Hanák nalezl na opačné straně šířky hřiště nepokrytého Kuchariče, který za vinohradským brankářem síťku nerozvlnil.

25:01
    Rossi z bezprostřední blízkosti neuspěl.

26:37
    Hanákův pokus zblokovala obrana domácích.

27:08
    Druhá přesilovka pro Královské Vinohrady. Dvě minuty za opakované přestupky inkasoval Josef Žižka (ZNO).

Kód přestupku: 923.
    Vyloučení celkem v zápase: 1:2.

28:05
    Domácí kombinují na útočné polovině, Čižmar v oslabení zasahovat nemusel.

28:55
    Znojmu se podařilo vyvézt míček k soupeřově brance.

29:08

30:24
    Suchý podržel míček v rohu, defenziva domácích se má na pozoru.

31:03

Michal Smutný hledal zprava na středu JANA LINHARTA, který se dnes podruhé prosazuje. Asistence: Michal Smutný.

31:46
    Josef Mareš (SKV) obdržel od rozhodčích za dohrávání souboje po odpískání dvouminutový trest za hrubost.

Kód přestupku: 909.
    Vyloučení celkem v zápase: 2:2.

32:10
    Smutný se vydal v oslabení sám na Čižmara, ve finální fázi útočníkovi Královských Vinohrad sjel balónek z čepele a z dobře vypadají brankové příležitosti nakonec nic nebylo.

32:58
    Smutný hledal v oslabení Králíka, nepovedená přihrávka končí na čepelích hostů.

33:46

34:50
    Sláma se z otočky nedokázal prosadit.

35:51

Nechytatelnou střelou z pravé strany snižuje vedení domácích za asistence Jana Hanáka JAKUB MARTINEK. Asistence: Jan Hanák.

36:59
    Raiterův pokus zblokovala obrana hostů do svého bezpečí.

37:53
    Žižka se ze středu hřiště prezentoval nepříjemnou střelou, na Weissgärbera si však nepřišel.

39:09
    Domácí nikam nespěchají a drží míček na svých holích.

39:39
    Svoboda z bezprostřední blízkosti po výběhu z rohu neuspěl proti brankáři Znojma.

40:00

Statistiky druhého dějství:

Střely na branku: 8:6.
    Bez využití.

Další třetina začne přibližně ve 18:40 h.

Druhou třetinu ovládli lépe hráči z města okurek, kteří po sedmasedmdesáti sekundách snížili vedení Královských Vinohrad. Jmenovitě se o to postaral Pavel Palát, ve 32. minutě vrátil tříbrankový náskok domácímu celku svou druhou dnešní brankou Jan Linhart. V závěru třicáté šesté minuty snížil opět na rozdíl dvou branek Jakub Martinek, hosté mají na zvrat utkání ještě dvacet minut.

40:01

40:01
    Na úvodním vhazování třetí části uspěli hosté.

40:51
    Královské Vinohrady kontrolují hru.

41:30
    Znojmo má problémy dostat se k brance Weissgärbera.

42:37
    Stuchlík si vyměnil v přečíslení míček s Dolejšem, posledně jmenovaný svatyni Čižmara jen těsně neohrozil.

43:30
    Domácí se nikam neženou a vyčkávají na chybu soupeře.

44:38
    Přesilová hra a šance pro hosty. Zbyněk Stuchlík (SKV) vyloučen na dvě minuty za sekání.

47:47
    Smutného pokus zblokovali obránci Znojma.

48:51
    Virgl nedopustil ohrožení vlastní branky po střeleckém pokusu Svobody.

49:37
    Petr Čihal (ZNO) putuje dnes podruhé na trestnou lavici, tentokrát obdržel útočník Znojma menší trest za sekání.

Celkem TM v dnešním utkání: 4.
    Vyloučení celkem v zápase: 3:3.

49:37
    Čihal si neodpustil menší mlácení do mantinelu, jeho nesportovní chování rozhodčí netrestají.

50:13
    Votruba zamířil mimo tři tyče.

50:37
    Herman z dálky prověřil pozornost Weissgärbera.

51:10

Využitá přesilovka! Jan Svoboda nalezl přesnou přihrávkou LUKÁŠE LANCE, který se tvrdou střelou od levého mantinelu nemýlil. Asistence: Jan Svoboda.

Dnešní utkání sleduje 140 diváků.

52:16
    Žižkovu ránu vychytal brankář Královských Vinohrad helmou.

53:30
    V rohu u branky Weissgärbera bude provedeno vhazování, sudí ještě něco konzultují s realizačním týmem Znojma.