Montpellier – Lyon 5:1 (kon.) | Bordeaux – Sochaux 4:1 (kon.) | Marseille – PSG 1:2 (kon.)
Montpellier HSC
5:1 (2:0)
Olympique Lyon
Neděle 06.10.2013, 14:00 • Stade de la Mosson (Montpellier) • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Montpellier dnes naprosto vyškolil Lyon ve využívání rychlých protiútoků. Většina gólů totiž padla právě po zaspání hostů na útočné polovině.

Montpellier tak připisuje do tabulky důležité tři body a také si výrazně napravuje skóre.

Z mé strany je to k utkání již úplně vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit u dalších fotbalových přenosů. (15:50:19)

90+3
    Na stadionu jsou slyšet obrovské rány, které zřejmě způsobuje pyrotechnika. Snad se zápas v poklidu dohraje.

90+2
    Hosté si pouze přihrávají míč mezi sebou na vlastní polovině a vůbec nejeví snahu o útočnější pojetí posledních minut.

90+1
    Nastavovat se bude a dokonce hned tři minuty.

90
    Již plyne poslední minuta řádné hrací doby a na hřišti se toho moc neděje. Domácí tým si užívá potlesku a je otázkou, zda rozhodčí vůbec něco nastaví.

88
    Fofana zastavil šanci Montpellieru a okamžitě se vydal s míčem více do středu, tam jej poslal na spoluhráče, ale ten se dál nedostal.

87
    Postupné útoky Lyonu končí na polovině hřiště, konec zápasu zřejmě hosté velmi rádi uvítají.

86
    Nyní je již naprosto jasné, že Montpellier nenavýší počet remíz na svém kontě, ale je samozřejmostí, že to nikomu v domácím dresu nevadí.

85
    Hosté se již ani nesnaží o nějaké ofenzivní výpady a raději se starají o to, aby ještě více nenarostl počet branek v jejich síti.

83
    Tak si to hosté vyžerou až do samotného konce. Za druhou žlutou kartu je vyloučen Gonalons (LYO), který naprosto zbytečně zajel do protihráče a odchází tak do sprch.

82
    Vystřídali také hosté, zápas skončil pro Gomise, kterého nahradil Malbranque.

81
    Montpellier dnes naposledy střídá, ze hřiště jde Montaño a nahrazuje jej Herrera. To vše za potlesku, který patří právě Montañovi.

81
    Jenže tam jeho spoluhráči nedokázali kulatý nesmysl zpracovat a tak Lyon opět o míč přišel.

81
    Fofana zvládl své defenzivní úkoly na jedničku a okamžitě posílá dlouhý míč na útočnou polovinu.

80
    Lopes si pohlídal letící míč a v poklidu jej vyboxoval mimo pokutové území.

79
    Ferri (LYO) se postavil tělem před protihráče a knokautoval jej k zemi.

78
    Dobře letící centr nakonec nenašel adresáta a tak si obrana Lyonu může alespoň na chviličku oddechnout. Dnes toho přece jen zažila více než je zdrávo.

77
    Za potlesku svých příznivců si domácí hráči užívají každou minutku tohoto zápasu.

Jozef Valenčík

Branky: 16. Montaño (Cabella), 45. Mounier (Cabella), 59. Cabella, 66. Cabella, 68. Montaño (Cabella) – 47. Lacazette

Karty:   29. Sanson (MON), 40. Montaño (MON) – 27. Bedimo (LYO), 42. Gonalons (LYO), 58. Lopes (LYO)   83. Gonalons (LYO)

Montpellier HSC: Jourdren – Marveaux, Congré, Hilton (C), El Kaoutari – Stambouli, Cabella (76. Martin), Sanson – Camara, Montaño (81. Herrera), Mounier (70. Bakar).
    Náhradníci: Pionnier – Mézague, Martin, Dabo, Tinhan, Herrera, Bakar.

Olympique Lyon: Lopes – Ferri, Fofana, Koné, Bedimo – Mvuemba (61. Danic), Grenier, Gonalons (C) – Lacazette, Gomis (82. Malbranque), Briand (61. Pléa).
    Náhradníci: Gorgelin – Zeffane, Sarr, Pléa, Malbranque, Danic, Tolisso.

Rozhodčí: Lannoy – Dansault, Cano