Parma – Sassuolo 3:1 (kon.) | Catania – Janov 1:1 (kon.) | Neapol – Livorno 4:0 (kon.)
Sampdoria – Turín 2:2 (kon.) | Udinese – Cagliari 2:0 (kon.) | Bologna – Hellas Verona 1:4 (kon.)
Juventus – AC Milán 3:2 (kon.) | Lazio – Fiorentina 0:0 (kon.)
SSC Neapol
4:0 (2:0)
AS Livorno Calcio
Neděle 06.10.2013, 15:00 • Stadio San Paolo, Neapol • Italská Serie A

A máme tu konec utkání sedmého kola italské Serie A. Neapol v klidu přešla přes nováčka z Livorna, kterému uštědřila čtyřgólový výprask.

První branku zápasu vsítil ve čtvrté minutě Makedonec Goran Pandev. Ten dostal naloženo od Driese Mertense, který následně asistoval i Gokhanu Inlerovi, který nekompromisně propálil vše, co mu stálo v cestě. I ve druhém poločase padly dvě branky. Nejprve José María Callejón po zemi na bližší tyč po kombinaci se spoluhráči zvýšil na 3:0, poté Marek Hamšík dorážel do odkryté branky v třiaosmdesáté minutě. (17:00:04)

90+3
    Další zákrok Pepeho Reiny. Z pravé strany na něj letěla tvrdá střela, ale španělský gólman si bez problémů poradil.

90+3
    Pomalu se blíží konec utkání a o vítězi je už rozhodnuto.

90+3
    Fotbalisté v azurových dresech drží míč na svých kopačkách a operují s ním kolem půlící čáry.

90+2
    Dries Mertens upadl před obránci a hra plyne dál. Livorno se ještě pokouší alespoň o čestný gól.

90+1
    Neapol drží míč a diktuje tempo hry na vlastní polovině.

90
    Nad rámec základní hrací doby se nastavily tři minuty.

89
    Marek Hamšík si na střídačce leduje kotník. Při vstřelení gólu jej bezhlavě doslova přejel gólman Bardi. Tak uvidíme, zda to pro nadějného Slováka bude nějaká vážnější zdravotní komplikace.

89
    ...ale ani tentokráte to nevyšlo. Neapolští fotbalisté si poradili a z tlaku se vymanili.

88
    Livorno zakládá další protiútok...

87
    Do vápna centroval Lorenzo Insigne, ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.

86
    Neapol kontroluje míč na polovině soupeře.

85
    První zákrok, u kterého se Pepe Reina zapotil. Tentokráte čelil volnému přímému kopu, který nakonec bez problémů chytil.

84
    Volný přímý kop pro Livorno.

84
    Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Marek Hamšík, přichází Davide Bariti.

83
    Neapol právě vstřelila branku!
    A je tam další! Nekompromisní válečná mašinérie Partenopei pokračuje další trefou. Míč po rohovém kopu vyvezl Lorenzo Insigne, který po narážečce s Driesem Mertensem vystřelil ve vápně soupeře. Míč vyrazil Bardi, víc však nezmohl. K odraženému balonu přiběhl Slovák MAREK HAMŠÍK, který pohodlně zavěsil do horní poloviny branky.

82
    Ne, tak ani tudy cesta nevede. Livornu ke skórování nepomohl ani rohový kop a Neapol jde vpřed.