Atlético – Celta Vigo 2:1 (kon.) | Sevilla – Almería 2:1 (kon.) | Getafe – Real Betis 3:1 (kon.)
Ath. Bilbao – Valencia 1:1 (kon.)
Athletic Bilbao
1:1 (0:1)
Valencia CF
Neděle 06.10.2013, 21:00 • San Mamés Barria (Bilbao) • Španělská LaLiga

Máme za sebou poslední utkání 8. kole španělské Primera Division a v tom se nakonec zrodila remíza 1:1. Hosté šli do vedení na konci prvního poločasu zásluhou proměněné penalty Évera Banegy, no Bilbao ve druhém poločase začalo být aktivnější a odměna v podobě vyrovnání přišla v 76. minutě z hlavy Mikela Rica. Po vyrovnání mělo více ze hry Bilbao, ale rozhodující branka už nepadla a tak se body dělí.

Po 8. kole La Ligy tak má Bilbao i Valencia nadále stejně bodů a oba celky se pohybují kolem 5. – 7. místa, společně s Getafe. V čele tabulky jsou dva stoprocentní týmy a to FC Barcelona a Atlético Madrid. Na opačném chvostu se krčí poslední Almería se třemi body.

Z mé strany je to pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a budu se i s kolegy těšit u dalších přenosů ze španělské Primera Division, která se kvůli reprezentační přestávce opět rozjede za dva týdny. (22:54:53)

90+4
    Rozhodčí ještě pustil Bilbao do jedné zajímavé šance, kterou však zlikvidoval Guaita, který rukou poslal míč mimo nebezpečný prostor

90+3
    Je tu čas na poslední útok Bilbaa, ten začne až od vlastní šestnáctky.

90+2
    Po nepřesném centru bude odkopávat od své svatyně Guaita.

90+2
    Jenže roh nebyl kopnut vůbec dobře a domácí mohou být rádi, že hráči Valencie neměli sílu na rychlý přechod do útoku.

90+1
    Bilbao bude mít k dispozici rohový kop a pochopitelně si celý stadion přeje branku v závěru střetnutí.

90+1
    Nastavovat se budou opravdu tři minuty a první z nich již běží.

90
    Již plyne poslední minuta řádné hrací doby, takové tři navíc můžeme očekávat.

89
    Hosté již v podstatě s většinou hráčů na vlastní polovině doufajíc v konec zápasu.

88
    Susaeta (ATB) se svým slaboučkým pokusem letícím doprostřed brány neměl šanci překonat pozorného brankáře Valencie.

88
    Guaita si pohlídal nepříjemný centr, který před ním ještě skočil a může tak rozehrát někam na útočnou polovinu.

87
    Malinko nepřesností ve středu hřiště, nervozita s blížícím se závěrem utkání je znát hlavně na hráčích Valencie, kteří se zřejmě budou do samotného konce bát o výsledek.

85
    Valencia drží míč a po vybojovaném faulu nebude asi spěchat s rozehrávkou. Pochvalu zaslouží hlavně Brazilec Jonas, který si míč skvěle pokryl tělem.

84
    Už to vypadalo, že se jeden z domácích hráčů dostane ke střele z takových deseti metrů, na poslední chvíli přispěchal obránce, který tento pokus zablokoval a zřejmě tím zachránil Valencii.

83
    Následná standardní situace však končí jen v náručí Guaity.

82
    Athletic velmi dobře kombinuje s míčem na kopačkách a to se pochopitelně hostům nelíbí, změnit to chtěl Banega, ale více než faulovat nezvládl.