Opava – Prostějov 5:3 (kon.)
HK Opava
5:3 (2:2, 2:1, 1:0)
LHK Jestřábi Prostějov
Neděle 06.10.2013, 17:00 • Zimní stadion města Opavy, kapacita 5400 diváků. • 2. liga skupina Východ

To je pro tuto chvíli z Kravař vše, přeji příjemný zbytek nedělního večera a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou. (19:25:25)

Opavští hokejisté po velmi dobrém výkonu dokázali v pohledném klání, kterému prakticky nic nechybělo, 5:3. Zatímco Opava poskočila na třetí příčku tabulky, hosté si připisují první porážku v sezoně, ale nadále zůstávají o skóre na čele tabulky.

60:00

59:53
    Opava právě vstřelila branku!
    A je rozhodnuto! Definitivní tečku za tímto výborným duelem dává trefou do prázdné klece PETR WOLF, kterého ideálně vybídl Tomáš Měch. Asistence: Tomáš Měch.

59:18
    Luňák se blýskl elegantním sólem přes celé kluziště, ve finální fázi ovšem upadl.

58:47
    A Kocián zůstává na střídačce, hosté to zkouší v šesti!

58:47
    Domácí vyhazují a šetří další cenné vteřiny. Hra se však po zakázaném uvolnění stěhuje před Šafránka.

58:38
    Prostějovský trenér Málek si vyžádal oddechový čas.

58:38
    Ovšem jeden z domácích zadáků nepřesně přihrál a je z toho zakázané uvolnění.

58:00
    Hosté mají poslední dvě minuty, Opavští prozatím dobře brání střední pásmo.

57:21
    Antončík z dobré pozice opět míří jen do dobře chytajícího Šafránka.

56:48
    Hosté hrají v plném počtu, čas se jim však krátí.

56:28
    Rychlá kombinace Opavy a na jejím konci se kotouč odrazil od Hermana do brankoviště, kde si nepříjemnou situaci Koicán pohlídal.

55:50
    Hokejová krása se v posledních minutách vytrácí, domácí se dopustili ofsajdu, vhazuje se až u Šafránka.

55:25
    Hosté si v oslabení počínají aktivně, Luňák ušetřil cenné vteřiny.

54:48
    Zcela zbytečně oslabuje svůj tým kapitán Lukáš Duba, který neudržel nervy na uzdě a vysloužil si menší trest za hrubost. Přesilovka pro Slezan.

54:20
    Baďura se dostal do ofsajdového postavení, což neuniklo pozornosti čárových sudích.

53:48
    Po skrumáži před brankou se dostal k puku Belay, ale trefil jen připraveného Šafránka.

53:06
    Hostům se přesilová hra vůbec nedaří, mají opět problém s opavským napadáním.

52:31
    Opavští hokejisté vyhazují přes všechny čáry a šetří tak cenné vteřiny.

51:57
    Další šance pro Jestřáby na vyrovnání. Tomáš Měch zcela zbytečně ve středním pásmu podrazil protihráče a už putuje na lavici hanby.

51:41
    Měch si objel bránícího hráče a dostával se do dobré pozice, jeho pokus zablokovala obrana.

50:57
    Hostům na začátku útočné akce správně odpískána přihrávka rukou.

50:11
    Antončík dostal kotouč ideálně mezi kruhy, měl dostatek prostoru i času, ale trefil přesně prostředek branky, kde stál připravený Šafránek.

49:36
    Opavští se ubránili a hrají v plném počtu, tlak Prostějova ovšem pokračuje.

48:55
    Ovšem nejprve Vítek při vlastním oslabení protáhl Kociána a následně Jetsřábi posílají puk na zakázané uvolnění.

48:32
    Opavští se osvobozují, Hanáci musí začít opět od své branky.

48:07
    Hosté to nezahráli vůbec špatně. Na konci pěkné kombinace našel Venkrbec u druhé tyče najetého Dubu, který trestuhodně před poloprázdnou klecí promáchl.

47:36
    Po delší době se vylučuje. Na trestnou lavici usedá za sekání opavský Bohumil Herman a hosté mají dobrou šanci na vyrovnání.

47:31
    Veselého střela proletěla nad břevnem Šafránkovy branky.

46:59
    Po Galvasově střele tečoval Wolf pouze do ochranné sítě, vhazuje se ve středním pásmu.

46:29
    Zakázaného uvolnění se tentokrát dopustili hokejisté Prostějova, kteří mají ještě něco málo přes třináct minut na vyrovnání.

46:05
    Juraj Jurík se na modré opřel do puku a vůbec to nebyl špatný pokus, trefil však jen boční konstrukci branky.

45:50
    Další vyhození přes všechny čáry v podání Slezanu.

45:22
    Vítek na druhé straně v přečíslení přestřelil prostějovskou klec. I ve třetí části je rozhodně na co se dívat.

45:07
    Kolibárovu střelu od modré ještě lehce před domácím gólmanem tečoval Stejskal.

45:02
    Na druhé straně vidíme opavské zakázané uvolnění a vhazování po Šafránkově pravici.

44:37
    Pavelek posílal do chumlu před brankou zajímavý pokus, nikdo z jeho spoluhráčů nedotlačil kotouč za Kociána.

43:45
    David Jurík zkoušel štěstí z předbrankového prostoru, Šafránek si situaci ohlídal.

43:01
    Na opačné straně se domácí dostávali do zajímavého přečíslení, ale s pukem se dostali až za Kociánovu branku.

42:35
    Kučerova tvrdá střela z levé strany byla zablokována pozornou obranou.

42:04
    Stejskal to zkoušel poměrně z těžkého úhlu, Šafránka tímto pokusem překvapit nemohl.

41:27
    Kotouč končí mimo hrací plochu, vhazuje se ve středním pásmu.

41:05
    Na opačné straně si s propagačním pokusem poradil bez problémů Kocián.

40:41
    Prostějovský útok zastavuje hvizd čárového – ofsajd.

40:01

Je za námi čtyřicet minut hry a velmi slušně zaplněná kravařská Buly aréna sleduje výbornou podívanou. O něco lépe se do kabin odchází opavským hokejistům, kteří mají na kontě jednobrankový náskok a vedou 4:3. Vše je stále otevřené a můžeme se těšit na třetí dvacetiminutovku, která začne přibližně v 18:46.

40:00

39:52
    Kotouč ve středním pásmu, už se ve druhé části nic nestane.

39:14
    Opavští k soupeři dobře přistupují a nepouští jej ke střelbě.

38:34
    Prostějov se nastěhoval před Šafránka, ten ukryl kotouč pod lapačkou.

38:12
    Opavští se s tím nepárají a posílají touš přes všechny čáry.

37:39
    Opavský Kocián jen vyvezl puk a nahodil do třetiny, domácí už musí vystřídat.

36:57
    Luňák byl tvrdě poslán na mantinel, dle názoru hlavního sudího šlo o čistý zákrok. Hostující útočník se však těžko zvedá z ledu, hra je přerušena.

36:48
    Další zmatky v obraně Slezan netrestá. Bednárek se dostal do ideální střelecké pozice, Kocián vyráží těsně nad horní tyč.

36:14
    Luňák se snažil najít u vzdálenější tyče najetého Kučeru, tomu scházely skutečně jen centimetry.

35:47
    Slezan se snaží uklidnit hru a váhá za brankou s rozehrávkou.

35:16
    Opavští vyhazují kotouč přes všechny čáry.

34:35
    Situace dva na jednoho v podání Slezanu. Petr Wolf nakonec dostal od hostujícího zadáka, který si hlídal najetého Měcha, dálnici až před Kociána, ten vyráží nad břevno.

33:37
    Domácí se dostávali do zajímavého přečíslení, Polok se ještě snažil vylepšit celou akci přihrávkou, ale ke gólu to nevedlo.

32:55
    Hra se na chvíli uklidnila, prostějovští hokejisté zakládají další útok.

32:06
    Opavská klec je zcela převržena, hra je logicky přerušena.

31:45
    Luňák se svým nahozením do brankoviště postaral o závar před opavským brankářem, nikdo z jeho spoluhráčů ovšem kus černé pryže nedotlačil do branky.

31:08
    Na druhé straně si další zákrok připisuje Kocián po Svobodově střele.

30:22
    Švaříček na druhé straně protáhl domácího gólmana, sledujeme skutečně výborné utkání.

29:52
    Obrovská chyba v zadních řadách Prostějova, který dovolil Wolfovi vybojovat puk a LUKÁŠ ČERNÝ rázem zůstal úplně sám před Kociánem. Zvolil zakončení mezi betony a opět posílá Slezan do vedení. Asistence: Petr Wolf.

29:23
    Hosty vstřelená branka nabudila a opět operují před Šafránkem.

28:51
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    A v Kravařích máme opět srovnáno. Tvrdou Antončíkovu střelu Šafránek vyrazil pouze k najetému VIKTORU COUFALOVI a ten už měl vcelku lehkou úlohu poslat puk do odkrytého místa opavské branky. Asistence: Šimon Antončík, Švaříček.

28:34
    Hosté hrají v plném počtu.

28:07
    Pavelek si sjel na druhou tyč a moc nechybělo k tomu, aby zametl puk do poloprázdné branky.

27:20
    Hosté pošetřili cenné vteřiny a následně vyhodili puk až za Šafránkovu klec.

26:34
    Prostějovský Vladimír Stejskal to u mantinelu přehnal s důrazem a vysloužil si dvě minuty za vražení na hrazení. Opava si zahraje přesilovku.

26:10
    Nadále se hraje v solidním tempu, útok hostí zastavuje ofsajd.

25:38
    Další dlouhá přihrávka hostům nevyšla, píská se zakázané uvolnění.

24:57
    Už mohlo být srovnáno. Hosté se dostali do situace dva na jednoho a Kučera se snažil najít Juraje Juríka, ten sice dokázal těžkou přihrávku zpracovat, ale k ideální střele se už nedostal.

24:21
    Tak to byla ze strany opavského celku vskutku rychlá a pohledná kombinace. Herman našel ve druhé vlně najetého PETRA CHALUPU a ten z první se trefil nechytatelně k bližší tyči. Asistence: Bohumil Herman a Kocián.

24:02
    Hraničních zákroků přibývá, s Měchem to nevypadá příliš dobře. Hlavní arbitr přerušuje hru.

23:11
    Hra je v úvodu druhé třetiny taková neurovnaná, hosté se dopustili dalšího zakázaného uvolnění.

22:24
    Moc nechybělo k tomu, aby se Kučera dostal do samostatného úniku, touš mu nakonec uniká a Šafránek jej pro jistotu ukryl pod svou lapačku.

22:14
    Na ledě se docela přiostřuje, snad to hlavní rozhodčí Fiedler ukočíruje.

21:33
    Rozhodčí vše vyhodnotili jako čistý zákrok, Antončík vypadá v pořádku, hra pokračuje.

21:33
    Tichý poslal k ledu Antončíka, který se nezvedá. Hra je přerušena a trio rozhodčích se radí.

21:15
    Minisouboj dvou Kociánů vyzněl pro prostějovského brankáře.

21:03
    Opavští jsou kompletní, hosté navíc kazí rozehrávku a je jim odpískáno zakázané uvolnění.

20:33
    Pokračuje prostějovská početní výhoda, domácí se osvobozují.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:52.

Máme za sebou první třetinu, která nabídla skutečně výbornou podívanou, čtyři góly, řadu šancí i vyloučení. Slezan si dokázal vypracovat dvoubrankový náskok a byl lepším týmem, ale hosté postupně srovnávali hru a v závěru třetiny už byli výrazně aktivnější, i díky sérii přesilových her. Vyrovnaný stav se tak jeví jako vcelku zasloužený.

20:00

19:52
    Hosté pokračují v početní výhodě a kotouč obletuje okolo domácí klece, už se pravděpodobně v první třetině nic nestane.

19:08
    Další kombinace hostujícího celku už končí gólem a v Kravařích máme srovnáno. Na pokus MARTINA BELAYE byl tentokrát už Šafránek krátký. Asistence: Šimon Antončík, Filip Švaříček.

18:57
    Po Švaříčkově střele se k dorážce dostal Coufal, ale trestuhodně neposlal puk za dezorientovaného Šafránka.

18:38
    A další opavské vyloučení! Josef Tichý inkasuje dvě minuty za vražení na hrazení, což se domácím fanouškům vůbec nelíbí.

18:30
    Pavelek nedokázal vyhodit, následně Kneslova tvrdá střela letěla těsně okolo tyče.

17:52
    A situace je pro Slezan ještě kritičtější. Poměrně přísně je poslán na lavici hanby David Galvas. Verdikt hlavního je hákování a Jestřábi mají k dispozici dlouhou přesilovku 5 na 3!

17:15
    Kučerovu tvrdou střelu zkrotil Šafránek, domácí následně vyhazují.

16:58
    Prostějov má solidní šanci na vyrovnání. Na trestnou lavici usedá Petr Chalupa, který obdržel menší trest za podražení.

16:01
    Pro změnu Opava operuje před Kociánem, Měch to zkoušel ke vzdálenější tyči.

15:20
    Další prostějovský útok zastavuje vlastní chyba, píská se ofsajd.

14:29
    Sledujeme na druholigové poměry nadprůměrné utkání, které se navíc hraje ve velmi solidní kulise.

13:47
    A už mohlo být srovnáno! Kučera se dostával za domácí obranu, provedl blafák do levé strany, ale v rozhodující chvíli mu kotouč sjel z hole, přitom před ním byla už poloprázdná branka.

13:16
    Hra ve čtyřech více svědčila Prostějovu, který se dočkal snížení. Jedlička posunul puk na LUKÁŠE LUŇÁKA a ten z prostoru levého kruhu tvrdou střelou překonal opavského gólmana. Asistence: Robert Jedlička.

12:50
    Hanáci ožili, Stejskal to zkoušel šikovně do Šafránkova protipohybu, kotouč však mezi tři tyče nezamířil.

12:34
    Jestřábi se usadili v útočné třetině, bylo to bez střelby a navíc se píská posunutá domácí branka.

11:51
    Menší strkanice před Šafránkem, oba kohouti jsou potrestáni dvěma minutami za hrubost. Jedná se o prostějovského Davida Juríka a opavského Lukáše Vrábela.

11:33
    Obrovské zmatky v obraně Prostějova, který si prozatím vůbec neví rady s výborným napadáním domácích hráčů.

11:03
    Kotouč opustil hrací plochu, vhazuje se po levici Dušana Šafránka.

10:34
    Nadále se hraje ve velkém tempu. Na jedné straně pálil Stejskal, na druhé Wolf, oba gólmani bez problémů pokusy lapili.

10:12
    Venkrbec to zkoušel z poměrně těžkého úhlu, Šafránek chytá.

09:41
    Po Galvasově střele od modré se dostal k dorážce mladík Baďura, Kociána tentokrát zachránila až pravá tyč!

09:34
    Vedoucímu celku tabulky se nedaří, což dokumentuje mimo jiné i toto zakázané uvolnění.

09:10
    Další opavský útok zastavuje hvizd čárových sudích – ofsajd.

08:30
    Opavští nasadili od úvodních minut skutečně ďábelské tempo a prozatím jsou lepším týmem, uvidíme, zda jim to vydrží.

07:39
    Hosté jsou vývojem utkání zjevně zaskočení, Herman to zkoušel přes obránce a nemířil vůbec zle. Kocián vyráží.

06:40
    Za pouhých šestadvacet vteřin je tady druhá trefa opavských hokejistů, kteří tak rázem jdou do solidního náskoku. Barinka ještě šikovně poslal puk ke druhé tyči na RADKA VLAŠÁNKA a ten střelou z první zamířil přesně. Asistence: Peter Barinka, Pavel Baďura.

06:14
    Opavští se ujímají vedení poté, co vybojovali kotouč v útočné třetině a Svobodovi stačilo posunout jej na lépe postaveného TOMÁŠE POLOKA a ten těsně před Kociánem zamířil přesně pod horní tyč. Asistence: Lukáš Svoboda, Jakub Vítek.

05:39
    Dlouhá přihrávka na Šebka Kneslovi těsně nevyšla, píská se zakázané uvolnění.

05:01
    Tak teď to v publiku zahučelo poté, co dvakrát v řadě prošel kotouč jen těsně okolo Kociánovy svatyně.

04:44
    Prostějov hraje v plném počtu.

04:28
    Luňák u mantinelu vybojoval kus černé pryže a poslal jej přes všechny čáry.

04:02
    Hosté vyhazují až za opavskou branku.

03:31
    Pavelek je na ledě, začíná zkrácená přesilovka Slezanu.

03:12
    Hostům nevyšla rozehrávka, píská se zakázané uvolnění.

02:44
    Síly na ledě se srovnají. Viktor Coufal zcela zbytečně ve středním pásmu najel do Hermana a verdikt hlavního Fiedlera zní nedovolené bránění.

02:16
    Opavští se podruhé v krátkém sledu osvobozují vyhozením puku přes všechny čáry.

01:47
    Kneslova tvrdá střela od modré minula prostor tří tyčí Šafránkovy branky.

01:31
    Na druhé straně si drobným háčkem vypomohl Zdeněk Pavelek a už míří na lavici hanby. Prostějov si zahraje přesilovou hru.

00:45
    Opavští se hned v úvodu utkání usadili v útočné třetině a svým aktivním napadáním dělají Hanákům problémy.

00:01

Oba celky jsou na ledové ploše, za několik okamžiků může utkání vypuknout. A zdá se, že se bude hrát v hodně solidní kulise, především díky desítkám prostějovských fanoušků, kteří do kravařské Buly arény zavítali.

HC Slezan Opava: Šafránek (Plánovský) – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Tůma, Pavelek, Mosler, Bednárek – Měch, Herman, Barinka, Vítek, Polok, Vlašánek, Kocián, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa.

LHK Jestřábi Prostějov: Kocián (Rozum) – Veselý, Kořínek, Nedbálek, Jedlička, Malý, Knesl, Kolibár, Švaříček – Antončík, Belay, Kučera, Černý, Šebek, Jurík D., Jurík J., Luňák, Coufal, Duba, Venkrbec, Stejskal.

Rozhodčí: Fiedler – Laczko, Novák.

Hezký nedělní den. Lídr soutěže z Prostějova dnes změří síly s opavským Slezanem a bude v tomto souboji plnit roli papírového favorita. Jestřábům nahrává do karet také situace okolo opavského zimního stadionu, který v současné době není způsobilý k hraní. Opavští tak v podstatě přišli o svou výhodu domácího prostředí, hrát se totiž bude v kravařské Buly aréně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Adam Bagar

Branky a nahrávky: 7. Polok (Svoboda, Vítek), 7. Vlašánek (Barinka, Baďura), 25. Chalupa (Herman, Kocián), 30. Černý (Wolf), 60. Wolf (Měch) – 14. Luňák (Jedlička), 20. Belay (Antončík, Švaříček), 29. Coufal (Antončík, Švaříček)

HK Opava: Šafránek (Plánovský) – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Tůma, Pavelek, Mosler, Bednárek – Měch, Herman, Barinka, Vítek, Polok, Vlašánek, Kocián, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa.

Rozhodčí: Fiedler – Laczko, Novák