4:3 (1:0, 0:1, 3:2)
SB Pro
Neděle 06.10.2013, 12:00 • Tampere Areena • Pohár mistrů (ženy)

Přeji příjemný zbytek dne, na shledanou! (13:56:06)

Hráčkám SB-Pro se podařilo během utkání dvakrát srovnat stav. V divoké třetí třetině, ale zařídily vítězství Rönnby hráčky Wickströmová a Forslundová.

Po vyrovnaném utkání vítězí pohár mistrů v ženském florbale švédský tým Rönnby IBK!

60:00

19:20
    40 sekund do konce třetí třetiny a Rönnby vyhazuje.

58:38
    SB-Pro právě vstřelilo branku!
    KAROLIINA KUJALOVÁ vykřesává naději pro hráčky z Finska. Dorážkou střely Wickmanové snižuje na rozdíl jedné branky. Asistence: Mira Wickmanová.

18:23
    SB-Pro hraje bez brankářky!

17:43
    SB-Pro začíná silně tlačit na defenzivu Švédek. Výsledkem zatím bylo pouze pár nepovedených střel.

16:33
    V akci nyní byly vidět opět šikovné ruce Wickströmové, která předvedla parádní kličku jedné z bránících Finek.

Oddechový čas si vyžádal trenér SB-Pro.

16:02
    Hráčky Rönnby začínají hrát na čas a zdržují co nejvíce hru. Neradi by ztratily slibné vedení.

15:00
    Schilströmová zahrozila ostrou střelou z levé strany hřiště.

13:26
    Míček po tlaku SB-Pro poskakoval na brankové čáře, Viklundová byla opět bezchybná a zkazila radost Finkám.

51:39
    Rönnby INK se už soustředí především na defenzivu a začíná hrozit z protiútoků do otevřené obrany finského týmu.

50:22
    Rönnby právě vstřelilo branku!
    Náskok Švédek už je o dva góly. Na 4:2 zvýšila po chybě bráníních hráček MALIN FORSLUNDOVÁ. Asistence: Malin Wickströmová.

50:00
    Polovina třetí třetiny je minulostí. Hráčky SB-Pro drží míček na svých holích, ale nedaří se jim projít do útoku.

48:44
    Wickströmová se opět uvolnila přes jednu z bránících hráček. Její další postup zabrzdila druhá bránící hráčka.

47:33
    SB-Pro se opět snaží srovnat stav utkání. Ale budou to mít těžké proti defenzivě Rönnby.

45:53
    Z vedení se Finky mohly radovat pouze pár vteřin. MALIN WICKSTRÖMOVÁ předvedla perfektní individuální akci, obešla dvě obránkyně a střelo z otočky opět dostává svůj tým do vedení! Bez asistence.

45:22
    Gól jako přes kopírák. MIRA WICKMANOVÁ si naběhla s míčkem na střed hřiště a skrytou střelou srovnává! Asistence: Katri Saniová

45:03
    Skrumáž před bránou švédských hráček řeší Viklundová.

43:45
    MALIN WIKSTRÖMOVÁ opět dostává Rönnby do vedení! Parádní přihrávku od Rebecky Normanové pouze zametla do brány. Asistence: Rebecka Normanová

42:45
    Parádní zákrok také od Viklundové, která si poradila se střelou z otočky.

41:22
    Nyní musela předvést parádní zákrok Loisová.

40:37
    Rönnby se snaží opět získat náskok, který ztratily během druhé třetiny.

40:01

Během vyrovnané druhé třetiny se podařilo týmu SB-Pro srovnat skóre. Třetí třetinu tak začneme prakticky od nuly.
    Poslední třetina začne přibližně v 13:20.

40:00

39:36
    Nyní se už Švédky oklepaly, zvýšily obrátky a zatlačily Finky do defenzivy.

38:32
    Hráčky Rönnby jsou zaskočeny a nyní pouze brání tlak Finek.

37:13
    ELINA KUJALOVÁ převzala míček v půli hřiště a vyslala tvrdou střelu tahem, kterou nejspíš ještě před Loisovou tečovala obránkyně. Asistence: Mira Wickmanová.

36:26
    Nyní předvedli hráčky úžasný sprinterský souboj. Vítězem byla hráčky Rönnby, která tak odvrací nebezpečí samostatného úniku.

34:58
    Pohotová střela nedokázala překvapit Loisovou, které nyní patří potlesk publika.

33:54
    Nyní se hraje nahoru dolu. Oba týmy mají šance vstřelit branku.

32:47
    Hráčky švédské Ronnby kombinují na polovině soupeřek.

31:30
    Wikströmová se dokázala prosmýknout mezi obránkyněmi a dostat se před Loisovou, kterou nedokázala překonat.

29:55
    Schilströmová se vrací a Rönnby hraje v plném počtu. SB-Pro si nedokázalo vynutit tlak, po kterém by padla branka.

28:40
    Zatím to SB-Pro zkouší především střelami z úctyhodné vzdálenosti, které si do brány cestu nenacházejí.

28:07
    Dobrá šance domácích Finek na srovnání stavu.

27:55
    Moa Schilströmová jde na trestnou lavici.

26:27
    Přečíslesní 2 na 1 řešila Sundströmová střelou bekhendem, který skončil v ruce Viklundové.

25:03
    Téměř od půlky hřiště zkoušela štěstí střelou tahem Forslundová. Loisová byla pozorná a střelu chytá.

24:09
    Wickmanová dostala trochu víc prostoru a ihned se pokoušela o střelu.

23:22
    Rychlá akce SB-Pro, po které střílela Ijäsová pouze do boční konstrukce!

22:40
    Další tlak Finských hráček.

21:49
    Šance také na druhé straně.

20:35
    Riuttová nabízela na teč spoluhráčce, ale ta šanci nevyužila.

20:01

Hráčky opět nastupují na hřiště. Druhá třetina začne co nevidět.

Favoritky ze Švédska se během první třetiny dostali do těsného vedení 1:0, když se prosadila Susanne Riutta. Další průběh byl poklidný, bez vyloženějších šancí.

20:00

19:55
    Zbytek třetiny se už pouze dohrává.

18:35
    Švédské hráčky se opět tlačí do zakončení.

16:42
    Další kombinace Rönnby přinesla nebezpečnou střelu.

15:40
    Wikströmová obkroužila bránu a snažila se najít jednu ze svých spoluhráček, ale marně.

14:23
    Domácí hráčky drží míček, ale nedaří se jim překonat vynikající obranu Rönnby.

13:05
    Hra je nyní plná nepřesností. Ani jeden tým si nedokáže pořádně přihrát.

11:26
    Manninenová se dostala do ideální příležitosti. Tváří v tvář Viklundové neuspěla.

10:54
    Kujalová netrefila branku, její střela skončila těsně vedle pravé tyče Švédek.

10:34
    SB-Pro rozehrává z rohu hřiště.

09:35
    Finský tým drží míček a střídá. Do větší šance se jim nepodařilo dostat.

07:45
    Augustssonová pálila po přihrávce Normanové, ale netrefila branku.

06:45
    SB-Pro se snaží dorovnat stav utkání a dostává Švédky do mírného tlaku. Nyní z toho plyne pouze standardní situace v rohu hřiště.

05:46
    Po delší době zahrozily také domácí hráčky z Finska.

05:14
    Rönnby se snaží postupným útokem dostat do šance.

04:15
    Wickströmová si připsala parádní střelu, kterou ovšem kryje Loisová.

02:51
    SUSANNE RUITTOVÁ se dokázala prosadit po individuální akci, když oběhla bránu a protlačila puk za Loisovou. Bez asistence.

02:35
    Mathilda By prověřila ostře na druhé straně Lauru Loisu.

02:00
    Finský tým byl chvilku v tlaku před bránou IBK. Pár nebezpečných střel zlikvidovala Mirja Viklund.

01:22
    Mirja Viklund si připsala první zákrok.

00:52
    Švédské hráčky rozehrávají standartní situaci z rohu hřiště u brány SB-Pro.

00:01

Rozhodčí dnešního utkání jsou Češi Martin Petřík a Tomáš Podlesný.

Hráčky už nastupují na hrací plochu.

Rönnby IBK:

SB-Pro:

Zdravím všechny fanoušky florbalu! V dnešním utkání budeme svědky finále poháru mistryň mezi týmy Rönnby Västeras IBK a SB-Pro.

Švédský tým Rönnby se dostal do finále jasným výsledkem přes švýcarský tým Piranha Chur.

Druhé semifinále nabídlo čistě finský souboj mezi SC Classic a SB-Pro. SB-Pro vyhráli těsným rozdílem 3:2.

Favoritem dnešního utkání jsou švédské mistryně Rönnby IBK.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Slavomír Jansa

Branky a nahrávky: 3. Riuttová, 44. Wickströmová (Normanová), 46. Wickströmová, 51. Forslundová (Wickströmová) – 38. Kujalová E. (Wickmanová), 46. Wickmanová (Saniová), 59. Kujalová K. (Wickmanová)

Rönnby IBK: Viklund (Frisk) – Norman, Scheer, By, Forslund, Riutta – Johansson, Högberg, Schilström, Augustsson, Nilsson – Linhart, Andgrim, Rösnäs.
    SB Pro: Loisa (Siltanen) – Sainio, Kippilä, Kujala E., Wickman, Kujala K. – Laitinen, Manninen, Leminen, Eskelinen, Sundström – Lonka, Ijäs, Hietamäki L., Enlund, Hietamäki M. – Lehmusvori, Hartwall, Kumpuniemi.

Rozhodčí: Podlešný, Petřík