CSKA Moskva – Ufa 3:2 (kon.) | Jaroslavl – Novokuzněck 1:0 (po pr.) | Čerepovec – Novosibirsk 2:3 (kon.)
Mytišči – Vladivostok 2:1 (kon.) | Petrohrad – Chabarovsk 4:3 (po pr.) | Lev – Magnitogorsk 3:4 (po pr.)
Záhřeb – Nižněkamsk 6:0 (kon.)
CSKA Moskva
3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Salavat Julajev Ufa
Pondělí 07.10.2013, 16:30 • CSKA Ice-Palace (5 600) • KHL

Tolik tedy z KHL, u dalších přenosů se budu těšit zase příště. (18:46:16)

Je dobojováno. CSKA Moskva nakonec bere tři body za výhru 3:2. Rodila se velice těžce, ale přeci jen se povedla. Sedm minut před koncem překonal hostujícího brankáře Prochorkin a závěrečný tlak Salavatu už nebyl využit. Vypadalo to, že se dočkáme prodloužení, domácí však neponechali nic náhodě.

60:00

59:56
    Ještě to vypadalo, že Zubov dopraví kotouč do sítě, což se tedy také stalo, ale prošvihl limit a je tu konec zápasu.

59:26
    Ufa hraje v šesti, ale nemůže si vzít oddechový čas, stále se hraje bez přerušení.

58:48
    Hostům se nejde usadit v pásmu, brankář stále zůstává ve svém stanovišti.

58:00
    Ohlášeny dvě minuty do konce a dá se očekávat odvolání brankáře a hru v šesti.

57:38
    CSKA brání hubený náskok zuby nehty. Tlak Salavatu vrcholí. Před Staňou je pořádné horko.

57:15
    Čas kvapí velice rychle, už jen něco přes dvě minuty.

55:26
    Mohlo být rozhodnuto, ale Grigorenko ani nadvakrát neprostřelil brankáře Salavatu. Kotouč ještě zkoušel zasunout tak trochu po vzoru Roberta Reichela, ale nestihl celou klec objet včas.

54:29
    Je jasné, že to Salavat ještě nevzdá, času má relativně dost.

54:00
    Šest minut do konce a Ufa zase musí dohánět ztrátu jedné branky.

52:58
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Záhy se však skóre mění. Znovu u toho byl obránce Mišarin, který se dostal za hostující bránu, počkal si na Grigorenka, ten rychle předal kotouč na rozjetého NIKOLAJE PROCHORKINA, jež krásně zavěsil třetí kolík do Vasilevskiho svatyně. Sedm minut před koncem tak domácí vedou zase o jednu branku. Asistence: Igor Grigorenko, Georgij Mišarin.

52:28
    Zmatky v hostující obraně málem potrestal Mišarin, jenž měl vypálil rovnou z voleje, ale trefuje jen brankáře.

51:48
    Dobrá střela obránce Naumenkova, který pálil na hostující bránu. Pochvalu zaslouží i clonící Saprykin, který chtěl dorážet, kotouč však Vasilevskij udržel ve své výstroji.

50:48
    Obrovská šance Salavatu a v ní Filatov. Dostal se k odraženému kotouči a z ničeho nic se ocitl sám před bránou. Tváří v tvář Staňovi však trefuje pouze dobře povyjetého gólmana.

50:07
    Buly u Vasilevskiho brány.

49:36
    Je to tvrdý boj, každý souboj se u mantinelu dohrává. Velká bitva bude pokračovat ještě minimálně deset minut.

48:38
    V této části utkání to může být o jedné chybě, o jednom gólu. Rozhodnout může maličkost.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 12. Rylov (Prochorkin), 13. Markov, 53. Prochorkin (Grigorenko, Mišarin) – 5. Hartikainen, 38. Filatov (Makarov)

CSKA Moskva: Staňa (Proskurjakov) – Mišarin, Pervyšin, Denisov, Gončarov, Naumenkov, Rylov, Markov – Žarkov, Grigorenko, Prochorkin – Širokov, Filppula, Zubov – Fefelov, Saprykin, Ljubimov – Fjodorov, Pereškokov, Zainullin, Kamajev.
    Salavat Julajev Ufa: Vasilevskij (Volkov) – Zubarev, Kolcov, Višněvskij, Babčuk, Sopel, Kulda, Isangulov, Vasilevskij – Makarov, Filatov, Hartikainen – Mereskin, Slepyšev, Chlystov – Mirnov, Pihlström, Zinovjev – Musatov, Stěpanov, Gluchov.

Rozhodčí: Gašilov, Kulakov – Matjuška, Lazarev