Chabarovsk – Jekatěrinburg 3:5 (kon.) | Vladivostok – Chanty-Mansijsk 2:3 (kon.) | Novokuzněck – Barys 3:5 (kon.)
Novosibirsk – Omsk 2:1 (kon.) | Kazaň – Záhřeb 5:3 (kon.) | N.Novgorod – Doněck 1:0 (kon.)
Viťaz – Minsk 2:1 (2:1 po s.n.) | HC Slovan – Riga 3:4 (kon.)
Amur Chabarovsk
3:5 (1:1, 1:1, 1:3)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Čtvrtek 17.10.2013, 10:00 • Arena Chabarovsk. • KHL

Je za námi zajímavé utkání mezi domácím Amurem Chabarovsk a hostujícím Avtomobilist Jekatěrinburgem. Zápas jako na houpačce dovedli do vítězného konce hostující hráči, kteří deset minut před konce prohrávali 3:2, ale po brankách Fjodorova a Jegina zápas otočili a na konečných 5:3 dal do prázdné branky Lewandowski. To je pro dnešek ode mě vše. Přeji hezký zbytek dne. (12:10:39)

60:00

59:17
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Domácí se pokusili o hru bez gólmana a jsou za to hned potrestáni. Do odkryté klece se trefuje EDUARD LEWANDOWSKI. Asistence: Sergej Gusev

58:51
    Na druhé straně se dral do úniku jeden z forwardů domácích, ale neuspěl.

58:25
    Alexandr Loginov vypálil golfovým úderem, branku ovšem netrefil.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:25
    Domácí jsou v pásmu, ale k vážnějšímu ohrožení branky se nedostávají.

56:59
    Další jistý zákrok Kováře po střele Korotkova.

56:40
    Korotkov vypálil, ale Kovář se nenechal překvapit.

56:20
    Jegin je s puk za svojí brankou. Amur to bude mít velmi těžké.

55:00
    Domácí mají pět minut na srovnání skóre.

53:40
    Lewandowski připravil šanci pro svého spoluhráče, ale ten s ní naložil prachbídně.

52:31
    Vladimir Loginov zkoušel vyrovnat, ale jeho střele chyběla přesnost.

51:39
    Hosté jsou stále při chuti, místo obrany se snaží přidat třetí branku v krátkém sledu.

50:50
    Domácí jsou jako opaření. Nic se jim nedaří.

50:11
    Rychlý obrat Jekatěrinburgu je tu. Lazarev našel před brankou VLADISLAVA JEGINA, který překonává bezmocného brankáře domácích. Asistence: Anton Lazarev, Artjom Černov.

50:00
    Je před námi posledních deset minut ve třetí třetině. Dočkáme se prodloužení?

48:55
    A je opět vyrovnáno. Lepistovu střílenou nahrávku tečoval JEVGENIJ FJODOROV a Mika Järvinen byl bez šance. Asistence: Sami Lepisto.

48:08
    Petružálkův pokus musel Kovář ukrýt do své lapačky. Vhazovat se bude po jeho pravici.

47:48
    Hosté operují u branky Järvinena, zatím marně. Domácí se nikam nehrnout. Soustředí se spíše na obranou činnost.

46:39
    Loginov pěkně vystřelil, ale hostující gólman puk vyrazil ramenem do ochranné sítě.

45:37
    Tentokrát musel Järvinenen zasahovat proti tečované střele jednoho z hostujících borců.

45:01
    Hosté jsou zaskočeni a vůbec se jim nedaří kombinace.

43:58
    Amur je vstřelenou brankou evidentně povzbuzen. Nyní jsou domácí všude.

43:00
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Neuvěřitelná branka. ALEXANDR JUNKOV vystřelil přes dva obránce, puk přeletěl branku, kde se odrazil zpět a jeden z vracejících se obránců Jekatěrinburgu si puk srazil bruslí do vlastní branky. Bez asistence

42:33
    Korotkov zavezl kotouč do pásma, ale domácí se tam dlouho neudrželi.

42:17
    Za držení si jde odpočinout na dvě minuty hostující Žilin.

41:58
    Na začátku třetího dějství vypadá hra hostů velmi sympaticky. Domácí jsou zatím méně aktivní.

41:38
    Stewart vyzkoušel Järvinenovu pozornost. Ten byl připraven.

41:11
    O pár chvil dál se situace opakuje.

40:56
    První pokus domácích o přechod do pásma končí zakázaným uvolněním.

40:23
    Jako první se ženou do útočné třetiny hosté z Jekatěrinburgu.

40:01

Oba celky jsou již na ledové ploše a za málo okamžiků začne třetí třetina. Bude to také poslední třetina?

Skončila nám druhá třetina, která skončila stejně jako ta předchozí 1:1. Domácí dostal do vedení Jakub Petružálek, ale v přesilové hře, padesát sedm vteřin před sirénou, vyrovnával Viklund. Uvidíme, zda-li se rozhodne ve třetí části, která začne zhruba v 11:37.

40:00

39:03
    Po zmatcích v brankovišti si vzal TOBIAS VIKLUND puk, objel branku a zasunul za záda bezmocného Järvinena. Asistence: Fjodor Malychin

38:32
    Do pěkné střelecké pozice se dostal Malychin, ale Mika Järvinen byl pozorný.

38:09
    Bude se opět vylučovat. Za nedovolené bránění odjíždí na trestnou lavici domácí Loginov.

37:40
    Hraje se v pěti na obou stranách.

36:59
    Hosté se dostali do přečíslení. Ve finále Černov vystřelil, ale jeho pokus mířil mimo branku.

36:50
    Domácí se dostali do postavení mimo hru.

36:07
    Litovčenko, stejně jako Petružálek, střílel z otočky a jeho pecku chytil Kovář perfektně.

35:40
    Oba aktéři si odsedí dvě minuty za hrubost.

35:40
    Malá rozmíška mezi Lepistöm a Šiškanovem.

35:02
    Viklund vyslal spíše jen propagační střelu na Järvinena.

34:51
    Amur je evidentně na koni. Domácí jdou za třetím gólem. Jakub Kovář nevěděl, kde mu hlava stojí.

33:18
    K odraženému puku si dobruslil český JAKUB PETRUŽÁLEK, který se na vrcholu levého kruhu otočil a ihned vypálil na Järvinena, který nechal nad ramenem místo, které domácí forward trefil perfektně. Bez asistence.

32:55
    Järvinen čelil úniku Černova. Hostující útočník tváří v tvář brankáři se rozhodl vystřelit k tyči, ale byl neúspěšný.

32:01
    Domácí se provinili zakázaným uvolněním.

31:36
    Krikunov z levého kruhu vyzkoušel pozornost Järvinena, ale ten chytá.

30:41
    Streltsov se teď dostal do šance, ale ta končí tak, že hostující forward končí v brankovišti na zemi po Terjajevově sražení.

30:15
    Hosté v plném počtu. Domácím se nepodařilo potrestat vyloučeného Trjamkina,

29:43
    Lugin byl v šanci, ale Jakub Kovář odolává.

29:30
    Hosté se teprve teď osvobodili.

28:52
    Domácí se usadili v pásmu a hosté brání. Kovář musí zasahovat proti pokusům od modré čáry.

28:15
    Na dvě minuty za držení vyloučen hostující Trjamkin.

27:51
    Kovář se musel vytáhnout proti ráně Tarasova.

26:25
    Simakov zavezl kotouč do pásma a nahrál do druhé vlny Fjodorovovi, který golfovým pokusem neuspěl.

25:15
    Hraje je poměrně rychlá, ale se spoustou nepřesností, což ke kvalitě zápasu zrovna nepřidává.

24:23
    Junkov míchá s pukem v útočném pásmu, ale nemá komu nahrát.

23:40
    Teď ovšem závar na druhé straně, kdy se musel ohánět Kovář. Nakonec hosté vyhazují jen za cenu zakázaného uvolnění.

23:15
    Järvinen musel zasahovat proti nebezpečné a nepřehledné situaci, když Streltsov dorážel na brankovišti.

22:21
    Chabarovsk se nemůže dostat do tempa, za to Jekatěrinburg je hodně aktivní. Branka visí ve vzduchu.

21:39
    Hosté znovu v pásmu, ale obránci Amuru získali puk na své hokejky a uklidnili hru.

20:40
    Na druhé straně pronikal Petružálek do pásma, následně vypálil, ale Kovář chytá.

20:25
    Jekatěrinburg se hned ze začátku druhé části dostal do šance, ale nic z toho nebylo.

20:01

Hráči obou mužstev nastupují na ledovou plochu. Druhá třetina zanedlouho začne.

Skončila nám první třetina, který byla vyrovnaná. Skóre utkání otevřel ve čtvrté minutě Malychin. Ovšem domácí se nevzdali a v patnácté minutě po pěkné souhře vyrovnával Korotkov. Uvidíme co nám nabídne druhá část, která začína přibližně v 10:47.

20:00

19:03
    Lazarev musel vystrašit fanoušky hostí. Střelou z první vystřelil a Järvinen měl co dělat.

18:47
    Chabarovsk se snaží vstřelit branku do šatny, ale do vážnější šance se nedostává.

18:20
    Hraje se pět na pět. Domácí nevyužili přesilovou hru.

17:25
    Amuru se podařilo vyhodit. Jekatěrinburg musí zakládat útok až od své brány.

17:14
    Hosté ve čtyřech. Nejhorší i se štěstím přežili. Domácí mají ještě výhodu o jednoho hráče.

16:34
    Šiškanov měl velikou šanci, ale puk mu v nejhorší možnou chvíli přeskočil hokejku.

16:20
    Za hákování si jde odpočinout Lazarev a Amur má přesilovku 5 na 3! Veliká šance na zvýšení vedení.

15:51
    Ovšem hosté vyhazují přes všechny čáry a osvobozují se.

15:35
    Chabarovsk se usadil v pásmu a začíná kombinovat.

15:14
    Amur si zahraje přesilovou hru. Na dvě + deset minut je vyloučen hostující Trjamkin.

14:54
    Vhazuje se po pravici Jakuba Kováře.

14:18
    Krásná akce domácího Amuru. Junkov našel před brankou volného JEVGENIJE KOROTKOVA, který nemohl jinak, vyrovnat stav utkání. Asistence: Alexandr Junkov, Jakub Petružálek.

13:21
    Jekatěrinburg se snaží projít kombinací přes domácí obranu, to se jim, ale nedaří.

Omlouváme se za technické problémy, nyní by měl onlajn jít v pořádku. Děkuje za pochopení.

03:40
    Hosté jdou do vedení. V přesilové hře se prosadil FJODOR MALYCHIN dorážkou ublízka po předchozí střele Lepisteho od modré.. Asistence: Sami Lepistö.

03:30
    Dvě minuty za podražení odsedí domácí Vladimir Loginov.

00:01
    V brance domácích nastoupil Mika Järvinen, svatyni hostů bude hájit pak Jakub Kovář.

00:01

Amur Chabarovsk: Järvinen (Jerjomin) – Reese, Ježov, Terjajev, Loginov, Bykov, Bilalov – Korotkov, Petružálek, Junkov – Šiškanov, Stepanov, Fisenko – Tarasov, Lugin, Litovčenko – Smirov, Dubinin, Klimčuk.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Farafonov) – Antonov, Jegin, Vorobjov, Lepistö, Trjamkin, Gusev, Žilin, Rybnickij – Steward, Lewandowski, Jemelejev – Lazarev, Malychin, Černov – Simakov, Krikunov, Fjodorov – Strelcov V., Strelcov A., Arkalov..

Barvy Avtomobilistu by měl mezi třemi tyčemi hájit český brankář Jakub Kovář, který si však na své konto ze čtrnácti utkání, do kterých zasáhl, připsal pouze dvě vítězství. Domácí forvard Jakub Petružálek je na tom v tomto ohledu daleko lépe – společně s dvěma spoluhráči vede s osmi body týmové kanadské bodování. Žádný Slovák tentokráte do tohoto utkání nezasáhne.

Domácí celek na tom není o moc lépe, avšak jejich poslední trip ukázal, že by se věci měly hýbat k lepšímu. Pouze Čerepovec totiž Amur dokázal skolit za zisk tří bodů. Chabarovsk před vlastními fanoušky zatím trápí koncovka, z pěti odehraných zápasů skóroval jen jedenáctkrát.

Hosté jsou na tom v poslední době hodně mizerně, za posledních osm zápasů získali pouhé tři body. Na posledním tripu podlehli Dynamu Minsk, Medveščaku i Donbassu, uspěli pouze na Spartaku (výhra 2:1 po nájezdech). Ani následná série domácích zápasů Avtomobilistu nevyšla, doma udolal pouze Podolsk po samostatných nájezdech. Právě na tomhle výsledku bude chtít jekatěrinburgská družina na výjezdu po dálném ruském východě stavět.

Východní konference nabídne souboj dvou týmů ze spodku tabulky. Jekatěrinburg je v tabulce jen o jeden bod pozadu než soupeř, stejně jako Chabarovsk má na kontě pouhé dvě výhry po základní hrací době. Oba týmy navíc nedosáhly více jak třiceti vstřelených branek, horší už je v tomhle ohledu jen poslední Novokuzněck.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 15. Korotkov (Junkov, Petružálek), 34. Petružálek, 43. Junkov – 4. Malychin (Lepistö), 40. Viklund (Malychin), 49. Fjodorov (Lepisto), 51. Jegin (Lazarev, Černov), 60. Lewandowski (Gusev)