Dunajská Streda – Senica 0:2 (kon.) | Trnava – Myjava 0:1 (kon.) | Nitra – Košice 2:3 (kon.)
B. Bystrica – Ružomberok 0:1 (kon.) | Zlaté Moravce – Žilina 2:0 (kon.)
DAC 1904 Dunajská Streda
0:2 (0:0)
FK Senica
sk Sobota 19.10.2013, 14:00Niké liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 14:00.

Reprezentačná prestávka sa skončila a my sa môžme opäť pozrieť na našu najvyššiu súťaž v ktorej nás čaká duel 14. kola DAC – Senica. Je to zápas tímu, ktorý v posledných dueloch naznačil zlepšenie a tímu, ktorému to najmä výsledkovo nešlo. Zaujímavosťou tohto zápasu je, že obe mužstá spomínajú na posledné víťazstvo rovnako dlhú dobu. Ich posledné víťazstvo pochádza až z 31.8., keď DAC doma porazil Nitru a Senica Žilinu. História vzájomných zápasov z najvyššej súťaže je jednoznačne naklonená hosťujúcemu mužstvu. Senica vyhrala z dokopy deviatich odohraných zápasov v Corgoň lige 6 pri 2 remízach a 1 prehre. Pre DAC sú štatistiky na domácej pôde proti záhorskému mužstvu ešte horšie. Zo 4 zápasov totiž utrpel 4 prehry a celkovo posledné 4 dueli brali body len hostia. Žlto-modrí teda čakajú na historické prvé víťazstvo na domácej pôde proti hosťom. Svoje jediné víťazstvo získali domáci proti Senici hneď v prvom zápase v najvyššej súťaži keď porazil Senicu na jej pôde 1:0.

Dunajská Streda sa nachádza aj po poslednom zápase, ktorý remizovala so Žilinou stále na úplnom dne tabuľky vďaka horšiemu skóre. Pred ňou je s rovnakým počtom bodov Nitra. Klub zo Žitného ostrova má na konte po 13 kolách 6 bodov po jednom jedinom víťazstve troch remízach a deviatich prehrách. Skóre tohto mužstva je desivé 7:30. Po priam katastrofálnom úvode ročníka, keď si v každom zápase odvážali žlto-modrí škaredý výprask sa konečne aspoň trochu zlepšili a až v posledných 3 zápasoch naznačili menší prpgres. S Ružomberkom vonku prehrali 2:0 , no hráči nevyzerali až tak odpísane ako predtým. Pokračoval prekvapivou, len s jednogólovou prehrou proti majstrovskému Slovanu, kde vôbec nebolo vidieť rozdiel medzi zázemiami oboch tímov. Svoj gradujúci výkon zaknihovali ďalšou prekvapujúcou remízou 0:0 vonku so Žilinou. Ani napriek tomu však návrat fanúšikov na štadión očakávať nemôžme, keďže toto bola len maličká pozitívna kvapka v poriadne rozvírenom mori. Vedenie domácich toho bude musieť urobiť ďaleko viac, ak aspoň trochu chce vidieť fanúšikov na štadióne. To je ale iná kapitola. Dokážu domáci nadviazať na zlepšené výkony v posledných kolách alebo ich reprezentačná prestávka znovu totálne rozhádže? K bodom im určite nepomôže Peter Majerník, lebo si musí odpykať trojzápasový trest, ktorý mu udelila ÚLK po hrubom nešportovom správaní v minulom kole.

FK Senica sa momentálne nachádza v strede tabuľky na 6. mieste. Po vydarenom úvode ročníka, keď dlhšie obsadzovala 1. priečku sa im zrazu v zápasoch prestalo dariť a vyvrcholilo to tromi prehrami za sebou v posledných kolách, keď podľahli Nitre 1 : 0, Trnave tiež 1 : 0 a naposledy Slovanu 2 :0. Dôvodom ich prehier nebola až tak zlá hra, ale skôr strelecká nemohúcnosť, ktorú určite budú chieť prelomiť v najbližšom duely. Dokopy už neskórovali 345 minút. Momentálne majú na konte v tomto ročníku 5 víťazstiev 4 remízi a 4 prehry (z toho 3 prehry zaznamenali len v posledných kolách!!!) pri skóre 18:14. Ako som už spomínal, tak z víťazstva sa v tomto tíme tešili tiež veľmi dávno. Podobne ako v domácom mužstve to bolo koncom augusta. Hosťujúcemu tímu bude v najbližšom zápase chýbať skúsený Juraj Piroška, ktorý dostal trojzápasový dištanc a tak to Senica v najbližšom zápase nebude mať až také ľahké už len z toho dôvodu, že im bude chýbyť ich najlepší strelec, ktorý dal v tejto sezóne už 7 gólov a Senica potrebuje práve strelca, ktorý jej nelichotivú sériu bez gólov prelomí. Favoritom aj napriek faktom, že im bude chýbať najlepší strelec a že sa hosťom v poslednej dobe nedarí bude určite Senica, ktorá má oveľa skúsenejšie a kvalitnejšie mužstvo. Jej základným cieľom bude snaha opäť nájsť spôsob ako strieľať góly. Uvidíme, či sa jej to podarí.

Výsledok tohto zápasu je však naozaj ťažko predvídaťeľný. Môže nás čakať výhra domácich, zmierlivá remíza, ale aj drvivé víťazstvo hostí. Duel to bude určite zaujímavý a tak verím, že si ho nenecháte ujsť.

-60
    Úvodné zostavy:

FK DAC Dunajská Streda: Belic – Hudák, Beňo, Antunović, Ujlaky – da Silva, Gašparík (C), Boya, Sedlák – Mesanović, Matúš.
    Náhradníci: Pernecký – Kwin Kwin, Ben Nasra, Nulíček, Szarka, Steinhübel, Ghani Zadeh.

FK Senica: Šulla – Čermák, Pavlík, Habánek, Brabec – Kóňa (C), Diviš, Jirásek – Hiago, Kalabiška, Tsoumou.
    Náhradníci: Malec – Šenk, Komara, Zeman, Križko, Diarrassouba, Jakubov.

Rozhodca: Pavlík – Cuninka, Bóllo.

-20
    Ešte raz vás vítam na online prenose zápasu DAC : Senica. 20 minút pred zápasom vidíme tradičnú rozcvičku oboch mužstiev.

-10
    Na štadióne sa konečne vyčasilo a vyzerá to tak, že počas celého zápasu nás čaká príjemné slnečné počasie.

-3
    Na štadión už nastupujú futbalisti. Domáci sa predvedú v žltomodrej kombinácii a hostia osohrajú zápas v červenomodrých dresoch.

1
    Stretnutie práve začalo.

1
    Zápas začali domáci futbalisti, ktorí sa hneď pokúšali dostať do útoku.

1
    Prvý útok sa pokúsila založiť aj Senica no prihrávka od hosťujúceho hráča bola veľmi nepresná.

2
    Tentokrát centroval do šestnástky Kóňa, no Matúš bez problémov odkopol loptu do bezpečia.

3
    Domáci vybojovali roh, ktorý zahral Gašparovič. Loptu poslal do šestnástky a je z toho ďalší roh.

4
    Z druhej strany ho tiež zahral domáci kapitán. Poslal predĺžený roh na hlavu Antunoviča, ktorý minul bránu.

5
    Na začiatku zápasu je aktívnejší domáci DAC. V strede poľa rozvíjal akcie Beňo, ktorý prihral do ľavej strany Mesamovičovi a jeho center ku Gašparíkovi sa neskončil takým zakončením, akým by si predstavoval.

6
    Zase v útoku DAC. Z ľavej strane centroval Beňo do šestnástky, no s loptou si poradil hosťujúci obranca.

7
    Do útoku sa pokúsila ísť aj Senica, no neúspešne.

8
    Na štadióne je počuť len jedného fanúšika a aj to fanúšika červenomodrých.

9
    Senica sa takmer dostala do obrovksje šanci, keď sa Oliveira pokúšal nájsť svojho spoluhráča prihrávkou medzi dvoch obrancov. Nakoniec však loptu zachytili.

10
    Senica začína byť aktívnejšia. Do šestnástky prihrával Diviš no spoluhráča nenašiel.

11
    Mutúš fauloval Tsoumoua pred šestnástkou a tak bude nasledovať priamy kop.

12
    Zahral ho Kóňa, no jeho strela bola slabučká. Belic s ňou nemohol mať problémy.

13
    V šestnástke sa predieral hosťujúci Diviš, no Beňo ho nakoniec odzbrojil.

14
    Po zrážke domáceho Mesanoviča a Pavlíka zostal na zemi ležať otrasený hosťujúci hráč.

15
    Hra pokračuje ďalej.

16
    Znovu sa niečo pokúšal vymyslieť hosťujúci tím. Prihrávka od Kóňu však bola veľmi nepresná.

17
    Vo veľkej šanci sa ocitol domáci Mesanovič. Po centri z prava hlavičkou trestuhodne minul.

18
    Roh pre domáich. Zahrával ho Gašparík a centroval pekne do šestnástky, loptu odhlavičkoval do bezpečia Habánek.

19
    V strede poľa fauloval Antunovič Kalabišku a vidí za to žlté napomenutie.

20
    Senica vybojovala roh ktorý domáci brankár vyboxoval znovu za bránu a atak nasleduje ďalší.

21
    Aj 2. roh zahrával Kóňa a bola z toho veľmi zaujímavá príležitosť na gól. Asi z dvoch metrov však Habánek minul bránu hlavou.

22
    Po útočnom faule Tsouma nasleduje výkop domáceho Belica.

23
    Po tom čo Kóňa dostal loptu je pekne poslal do šestnástky Tsoumovu, ten však loptu stratil.

25
    Do útoku sa pustil aj DAC a to konkrétne Hudák v strede poľa. Bol faulovaný a za to si žltú kartu odnáša Tsoumoua.

26
    Na ľavej strane sa pokúšal dostať Sedlák. Získal len vhadzovanie.

27
    Hŕstka domácich divákov, čo je na štadióne je nespokojná, pretože sa dožadovali, aby rozhodca odpísakal ruku Kóňovi.

28
    Hostia vybojovali roh. Zahral ho Jirásak presne do rukavíc Belica.

29
    Po prihrávke od Boyu rozhodca odpískal offside Mesanovičovi.

30
    Do útoku sa púšťala Senica, Beňo odkopol aj na dvakrát loptu preč od brány.

31
    V strede poľa bol odpískaný faul na Beňa.

32
    Hra je momentálne kúskovaná malými zbytočnými faulmi.

32
    Po prihrávke od Ujlakyho z ľavej strany loptu dostal domáci Gašparík, ktorý sa nakoniec neuvoľnil.

33
    V strede poľa leží otrasený Habánek, ktorý sa dožadoval faulu. Hra je prerušená. Habánek je ošetrovaný.

34
    Pokračuje sa ďalej. Habánek zišiel dole z ihriska a domáci vrátili loptu späť Senici.

35
    Do útoku sa pokúšal ísť DAC. Po prihrávke od Sedláka Mesanovič spadol na zem a dožadoval sa faulu. Nakoniec vidí žltú kartu za simulovanie.

36
    Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Michal Habánek, prichádza Juraj Križko.

37
    Zranenie Habánka bude nakoniec vážnejšie, ako to vyzeralo.

38
    Keďže sa Beňovi nepodarila odkopnúť lopta, tak sa do zaujímavej šance dostal Tsomoua, no je strela bola hrozná.

39
    Hráč Dunajske Stredy vidí červenú kartu. Antunovič fauloval hosťujúceho Jiráseka, ktorý tiež leží otrasený na zemi a je ošetrovaný. Za ten faul videl druhú žltú kartu a zároveň aj červenú.

40
    Jirásek schádza nakoniec dole z ihriska po vlastných a nasledovať bude priamy kop.

41
    Zahral ho Kalabiška, ale len do hlavy domáceho Hudáka.

42
    Dunajská Streda to bude mať veľmi ťažke. Bude sa musieť brániť niečo viac ako polčas len z 10 hráčmi.

43
    Senica sa svoju výhodu pokúša hneď využiť. V strede poľa šiel dopredu Kalabiška, ktorý aj pred šestnástkou vystrelil, no mieril nad bránu.

44
    Roh vybojovali hostia. Zahrával ho Kóňa, no v šestnástke loptu odhlavičkoval Gabriel Vitorio.

45
    Nakoniec si hostia vybojovali ďalší roh, no k vážnejšiemu ohrozeniu brány neprišlo.

45
    Ďalší hráč no zemi. Tentokrát to bol domáci Boya.

Prvý polčas skončil.

Rozhodca nenadstavil ani minútu a tak máme koniec prvého polčasu. Diváci pri odchode do kabín pískali rozhodcovi, lebo sú nespokojní s jeho výkonom. V prvom polčase sme videli vyrovnanú partiu, kde výrazne neprevyšovalo ani jedno mužstvo . Ku koncu polčasu však bol vylúčený domáci futbalista a tak to vyzerá tak, že v druhom polčase na tom bude lepšie Senica. Dunajská Streda pravdepodobne zalezie do svojho tradičného obranného valu a tak bude ešte veľmi zaujímavé sledovať, že ako dopadne tento futbalový duel. Videli sme aj pár zaujímavých gólových šancí, no koncovka na oboch stranách je hrozná. Druhý polčas začne asi o 15:00 a verím, že tu zostanete so mnou.

Hráči oboch tímov už nastupujú na ihrisko.

46
    Začal druhý polčas.

Druhý polčas začínajú hráči Senice.

46
    po centri od hosťujúceho hráča získala Senica roh.

46
    Striedanie v tíme FK DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Miroslav Sedlák, prichádza Noe Achille Amban Kwin.

47
    Zahral ho Kóňa prihrávkou na Diviša. jeho strela však bola zblokovaná.

48
    Počas prestávky došlo len k jednému striedaniu na domácej strane.

49
    Ako som predpokladal, tak sa aj stalo a domáci sa zatiaľ len bránia.

50
    Do kontry sa pokúšal dostať Mesanovič, no prihrávku od jeho spoluhráča nedobehol.

51
    Do veľmi slušnej šance sa dostala Senica. Diviš z ľavej strane prihral Čermákovi, ktorý vypálil na brankára. Nakoniec si s loptou Belic porazil a je stále 0:0

52
    Znovu šla do útoku Senica, ale nakoniec z toho vyťažili domáci. Do kontry sa znovu dostal Mesanovič, ale loptu mu nakoniec zobral Pavlík.

53
    Momentálne sa hrá v strede poľa.

54
    Senica sa pokúsila dostať do šestnástky domácich. Nikto však nič kreatívneho nevymyslel a tak získali loptu domáci.

55
    Senica získala roh ktoý zahral nakrátko. Ujlaky znovu odkopol za bránu a tak bude nasledovať ďalší roh, kde hostia bránu neohrozili.

56
    Striedanie v tíme FK DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Muris Mesanović, prichádza Ákos Szarka.

57
    Senica dala gól!
    Po striedaní hneď pustili do útoku hostia po pravej strane. Loptu získal Oliveira, ktorý nacentroval TSOUMOVI na hlavu a on nemal problém so zakončením.

58
    Senica sa ujíma vedenia a Dunajská Streda to bude veľmi náročné, aby čo i len vyrovnala.

59
    Hostia hneď mohli pridať ďalší gól. Pred šestnástkou získal loptu Kóňa a napálil to do brvna.

60
    Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Jaroslav Diviš, prichádza Martin Zeman.

61
    Neuveriteľné. Senice v ďalšej 100% šanci. Tentokrát sa do samostatného nájazdu dostal strelec jediného gólu Tsomoua no nakoniec si so šancou zázračne poradil domáci Belic.

62
    Predsa len sa o niečo pokúšala aj Dunajská Streda. Po faule v strede poľa centroval do šestnástky Gašparík, no dlhý Hudák na loptu nedočiahol.

63
    Tentokrát bol faul odpísakný v strede poľa pre Senicu, keďže bol faulovaný Jirásek.

64
    Kung fu odkop nám ukázal hosťujúci Pavlík, Vyzeralo to naozaj dobre.

65
    Odpískaný faul na Senicu. Teraz bude sľubnú šancu na ďalší kop, keďže priamy kop sa bude zahrávať asi z 20 metrov.

66
    Priamy kop bol zahraný najhoršie ako sa len dalo. Skončil v múre domácich.

67
    Znovu v útoku hostia. Center od Zemana však adresáta nenašiel.

68
    Čermák nasadil jasličky Gašparíkovi. Loptu dostal Jirásek, ale lopta sa dostala za bránu. Vykopávať bude Belic.

69
    To ani nie je možné. Znovu sa ocitol na zemi hráč hostí. Tentokrát to bol Jirásek.

70
    Striedanie v tíme FK DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Jean Paul Ntsogo Boya, prichádza Christián Steinhübel.

71
    Žlutou kartu dostává Petr Pavlík (FK Senica).

72
    A zase hráč Senice na trávniku. Otrasený leží na zemi Tsomoua po zákroku od Belica, za čo videl červenú kartu.

74

V Dunajskej Strede sa tu dejú neuveriteľné veci. Po vylúčení brankára musel ísť do brány hráč Matúš, ktorý sa tam ani neohrial, lebo hneď inkasoval gól. Po priamom kope dorazil loptu do brány kapitán KÓŇA.

75
    Dunajská Streda je týmto jednoznačne na kolenách. Pre posledný tím tabuľky bude oslabenie o dvoch hráčov veľmi veľmi nepríjemné.

76
    Ďalší zranený hráč Senice. Po obrannom zákroku zostal ležať na zemi Brabec a bol odnesený na nosítkah dole z ihriska.

77
    V útoku sa mozrejme neustále Senica. Bude zaujímavé ako si poradí útočník Matúš s prípadnou ďalšou strelou.

80
    Tearz sa heh ešte nedočká, keďže predsa len niečo v predu skúša vymyslieť DAC.

81
    Kwin po centri od Senice odhlavičkoval loptu no len tak tak ju vôbec trafil.

82
    V útoku na ľavej strane sú domáci. Centrom Gašparíka Šulla problém nemal.

83
    Jirásek dostal prihrávku do behu, ale rýchlejší bol Matúš, ktorý loptu vykopol preč.

84
    Hrá sa na útočnej polovici Senici. Pokúša sa o postupný útok.

85
    Znovu v útoku záhoráci. Z ľavej strany centroval Zeman, no lopta bola vykopnutá len na kopačky Kóňu, ktorý strielal nad.

86
    Znovu si hostia loptu len tak pinkajú.

87
    Tsoumou vybojoval rohový kop. najskôr však uvidíme striedanie.

88
    Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Juvhel Tsoumou, prichádza Tomáš Komara.

89
    Rohový kop zahral nakrátko Zeman. Loptu dostal pred šestnástkou nakoniec Kóňa, ktorý znovu pálil mimo.

90
    Loptu mal na kopačkáh domáci Vitorio, ktorý ukázal peknú otočku vďaka ktorej sa dostal do šance. Páli len do postrannej siete.

90
    Rozhodca nenastavoval ani v 2. polčase a tak tu máme koniec zápasu.

Duel medzi Dunajskou Strredou a Senicou vyhrali hostia 0:2 po góloch od Tsoumoua a Kóňu. Hostia jednoducho mali povinnosť využiť presilovku o dvoch hráčov a aj sa tak stalo. Dôvodom prehry domácich je hlavne zle takticky zvládnutá hra. Dve červené karty sú moc a môžu byť radi, že Senica viac nevyužila aj to, že v bráne stál vyše desať minút útočník. Hra bola vyrovnaná len v prvom polčase a po zmene strán nebolo o čom. Senica si pripisuje zaslúžené 3 body a DAC zostáva aj naďalej posledný. Verím, že naďalej ostanete verní onlajnom a stretneme sa nabudúce. Ďakujem vám za pozornosť a prajem príjemný zvyšok víkendu. (15:53:28)