Pittsburgh – Boston 3:2 (kon.) | Calgary – Toronto 2:4 (kon.) | Los Angeles – San Jose 4:3 (po pr.)
Vancouver – Detroit 1:2 (kon.)
Vancouver Canucks
1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Detroit Red Wings
Čtvrtek 31.10.2013, 03:45 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji pěkný den! (06:13:08)

Jakub Kindl (DET) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:58

Hosté dnes vítězí v poměru 2:1 a po čtyřech zápasech poznávají radost z výhry. Domácí naopak páté vítězství v řadě nepřidají a odchází dnes z ledu poraženi. O výhře Detroitu rozhodl v závěru druhé části slovenský útočník Tomáš Tatar.

60:00

59:54
    Domácí vyhráli buly a ke střele z levého kruhu se dostal Kesler, jeho tvrdá rána míjí hostující klec.

59:50
    Henrik Sedin střílí zprava, Burrows ještě tečuje, ale pouze do připraveného Howarda.

59:43
    Hosté po buly vyhazují na icing, hra se vrací před Howarda.

59:35
    Vyloučení na straně Detroitu, Niklas Kronwall (DET), dvě minuty za držení protihráče.

59:11
    Howard chytá těžkou Keslerovu střelu. před brankou ještě clonil Burrows.

59:00
    Domácí opět bez brankáře.

58:42
    Luongo je pochopitelně zpět v brance, alespoň prozatím.

58:42
    Domácí ve snaze zabránit hostujícímu brejku museli faulovat, vyloučen je Daniel Sedin (VAN) za hákování.

58:23
    Oddechový čas pro domácí.

58:23
    Luongo na střídačce, domácí to zkusí se šesti hráči v poli!

58:19
    Burrows ostře pálí od modré čáry, kotouč jen trefuje plexi za brankou Detroitu.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:45
    Kesler to zkouší rovněž backhandem z levé strany, míjí hostující klec.

57:15
    Dacjuk zablokoval backhandový pokus Henrika Sedina.

57:03
    Burrows střílí z levé strany, jeho střelu ztečoval Howard mimo mantinely.

56:22
    Bertuzzi zakončoval po Dacjukově akci, další dobrý zásah brankáře Vancouveru.

55:55
    Andersson pálí zpoza modré čáry, Luongo vyráží pravým betonem.

55:46
    Oddechový čas pro hosty.

55:00
    Hosté mohli rozhodnout, přečíslení tří proti dvěma se snažil vyřešit Tatar, jenž počkal na spoluhráče a vyslal přesný pas k levé tyči, tam se ale skvěle přesunul Luongo a puk vyrazil!

54:40
    Čas se domácím teď rychle krátí.

54:10
    Další Dacjukovu střelu, tentokrát z pravého kruhu, zastavuj brusle Edlera.

53:45
    Dacjuk z levé strany posílá puk mimo domácí klec.

53:20
    Domácí ve snaze smazat jednobrankový náskok soupeře dělají chyby, hosté toho zatím nevyužili.

53:02
    Garrison pálí z pravého kruhu, na Howarda, ten chytá puk do lapačky.

52:29
    Hamhuis s Burrowsem ztratili puk před vlastní brankou, ten vybojoval Zetterberg a vypálil na Luonga, kanadský brankář drží naděje svého mužstva.

51:57
    Puk po střele Clearyho z levého kruhu se po odrazu od brusle jednoho z domácích hráčů odráží mimo hrací plochu.

51:47
    Domácí se snaží tlačit, v pásmu se ale drží obtížně. Teď budou mít další šanci po icingu Detroitu.

50:40
    Andersson vyslal přízemní střelu na branku, Luongo vyráží.

50:06
    Burrows si stáhl kotouč na levém kruhu a vystřelil na Howarda, od toho se puk odráží mimo jeho klec.

49:05
    Kindl pálí z pozice mezi kruhy, kanadský brankář v domácím dresu vyráží betony.

48:59
    Nepřesná rozehrávka domácích, zakázané uvolnění a buly před Luongem.

48:51
    Na druhé straně úspěšně zasahuje Luongo proti Weissově pokusu.

48:38
    Garrison střílí švihem od modré čáry, rovněž mimo hostující klec.

47:40
    Tanev pálí z mezikruží vysoko a hlavně vedle svatyně hostů.

47:24
    Hamhuis tvrdě pálí od modré čáry, Howard měl ale otevřený výhled, navíc si povyjel z branky a kotouč v pohodě chytá.

46:20
    Další střelu slovenského forvarda z levého kruhu vyráží Luongo mimo svojí branku.

45:40
    Zprava pálil Tatar, tentokrát posílá puk mimo domácí klec.

45:25
    Zakázané uvolnění hostů vrátí hru před Howarda.

44:50
    Domácí i po skončení přesilové hry drží Detroit v obranném pásmu.

44:04

44:04
    Bieksa střílí, před brankou tečuje Santorelli, kotouč letí vedle pravé tyče.

43:35
    Bieksa to zkouší střelou golfem z pravého kruhu, Howard vyráží jeho pokus.

43:15
    Hosté vyhazují až k Luongovi.

42:52
    Hamhuis tvrdě pálí od modré mimo branku, kotouč se ještě odrazil před branku, tam se k němu ale nikdo z domácích hráčů nedostal.

42:22
    Daniel Sedin posílá kotouč z mezikruží těsně nad pravý růžek Howardovy svatyně.

42:03
    Vyloučen Brendan Smith (DET) za vysokou hůl, přesilová hra pro Vancouver.

41:45
    Střelu Quinceyho zablokoval domácí obrana.

41:15
    Detroit i do poslední části hry vstoupil hodně aktivně.

40:48
    Kindl pálil od modré, Bertuzzi ještě clonil před brankou a Luongo měl co dělat, aby puk vyrazil.

40:36
    Zetterberg posílá kotouč z mezikruží nad domácí branku.

40:22
    Puk vylétl od hole Kronwalla mimo hřiště, hra je přerušena.

Další třetina začne přibližně v 05:29.

Hosté dokázali ve druhé části dvěma brankami otočit nepříznivý vývoj a do třetí části hry tak vstoupí s jednobrankovým náskokem.

40:00

39:30
    Další útočný výpad hostů tentokrát zastavuje ofsajdové postavení.

38:58
    Detroit právě vstřelil branku!
    TOMÁŠ TATAR vystřelil zpoza pravého kruhu přes domácí hráče a puk k překvapení všech proklouzl Luongovi mezi jeho betony až do sítě! Asistence: Niklas Kronwall, Danny DeKeyser.

38:30
    Kindlovu střelu od modré vyráží Luongo levým betonem.

37:55
    Domácí bojovali dlouho za brankou hostí o kotouč, ten ale nakonec získali hráči Detroitu.

37:01
    Icing domácích.

36:50
    Higgins vypálil z pravého kruhu těsně vedle Howardovy klece.

36:30
    Garrison byl sražen za vlastní brankou, píšťalka sudího zůstává němá.

35:50
    Abdelkaderův pokus z levé strany byl sražen mimo tři tyče domácí branky.

34:51
    Rána Daniela Sedina od modré čáry opět sražena mimo mantinely.

34:40
    Střela Richardsona z levé strany je sražena do ochranné sítě za brankou hostů.

34:12
    Higgins dojel nahozený puk a poslal ho před branku, kam si sjel Burrows, který však nedokázal poslat puk za záda Howarda.

33:20
    Backhand Dacjuka trefuje pouze boční konstrukci Luongovy klece.

33:00
    Z pravé strany se zkoušel před Luonga dostat Bertuzzi, domácí obrana jej ale dobře ubránila.

32:16
    Od modré tvrdě vypálil Garrison, Howard vyráží pouze před sebe.

31:37
    Hosté rozjeli útočnou akci z vlastní třetiny, od modré vystřelil Quincey, puk se před brankou odrazil na hůl DANIELA ALFREDSSONA, jenž srovnává stav zápasu! Asistence: Brendan Smith, Kyle Quincey.

31:10
    Santorelli vypálil švihem z pravého kruhu, Howard nemusí zasahovat, puk letí mimo branku.

30:11
    Další pokus Daniela Sedina, jenž dostal puk přesně mezi kruhy, jeho střela ale míjí hostující branku.

30:05
    Domácí mají minimum šancí, ale o to nebezpečnější. Bratři Sedinové si předali kotouč před Howardem, ten se ale skvěle stačil přesunout proti střele Daniela a zabránil tak domácím zvýšit svůj jednobrankový náskok!

29:40
    Další nepřesnost domácích. konkrétně Luonga, jenž rozehrál od zadního mantinelu. málem potrestal Jakub Kindl, jeho ostrá rána z pravého kruhu ale minula branku domácího týmu.

29:25
    Domácí dokázali dostat puk pouze do středního pásma.

28:50
    Rudá křídla vybojovala buly v útočném pásmu, Edler nedokázal dobře nahrát a po skrumáži u hrazení je hra přerušena.

28:25
    Santorelli pálí z pravého kruhu mimo hostující klec.

28:05
    Kindlova střela od modré byla zablokována domácí obranou.

27:33
    Burrows se zkusil natlačit s kotoučem až do hostující branky, Howard podržel puk před brankovou čarou.

27:06
    Další nepřesná rozehra domácích posílá touš až na zakázané uvolnění.

26:50
    Těm se ale dnes příliš nedaří držet v pásmu a tak poté, co hosté vyhodili puk k Luongovi, musí začít opět až od vlastního brankáře.

26:23
    Dacjuk nahodil puk za Luongovu svatyni, tam se jej ale ujímají domácí hráči.

26:01
    Kotouč opět u Luonga poté, co s ním Zetterberg s mírnými obtížemi proháčkoval až k domácí brance, vystřelit už se mu ale nepovedlo.

25:17
    Domácí vytáhli svůj forčeking hodně vysoko a hosté rychle přichází o puk.

24:55
    Nepříjemně se odrazil puk od zadního hrazení před Luonga, ten si ale kotouče naštěstí pro domácí včas všiml a přikryl jej rukavicí.

24:30
    Kindl zkušeně odzbrojil Richardsona bojujícího o puk za brankou Detroitu.

24:10
    Puk se od hole Daniela Sedina odráží z rohu přímo k Howardovi, ten raději kotouč vleže zastavuje.

23:40
    Weiss poslal puk od modré lehkým nahozením pouze za domácí klec.

23:11
    Howard drží puk pod rukavicemi po výjezdu domácích z rohu kluziště.

22:43
    Dacjuk vypálil v rychlosti z mezikruží, Lunogo chytá puk do lapačky.

22:18
    Skvělý zásah Luonga, který nejprve vyrazil střelu od modré a nataženým pravým betonem i dorážku Abdelkadera.

22:00
    Kassian bojoval o volný kotouč mezi kruhy, jeho rána přes hradbu těl k Howardovi nedolétla.

21:25

21:03
    ..v obranném pásmu domácích se ale moc nezdrželi, ti rychle posílají kotouč do střední třetiny.

20:50
    Hosté zakládají útočnou akci za vlastní brankou..

20:31
    Hosté v plném počtu a začíná jejich minutová přesilovka.

20:01

Statistiky utkání po první třetině

Střely na branku: 7 – 12
    Vhazování: 5 – 10
    Hity: 3 – 3

Další třetina začne přibližně v 04:35.

Domácí vedou po první třetině o jednu branku, o kterou se postaral v 15. minutě Daniel Sedin. Hosté vstoupili do zápasu dobře a až do inkasovaného gólu byli lepším týmem, poté však převzali otěže zápasu domácí.

20:00

19:50
    Kesler sražen u mantinelu, píšťalka sudího zůstává klidná.

19:25
    Síly na ledě se vyrovnají, za držení protihráče vyloučen Henrik Sedin (VAN).

19:00
    Opět špatné založení útoku ze strany domácích a puk je po chvíli až u Luonga.

18:40
    Higgins nenahrál přesně, čehož využívají hosté a vyhazují puk do středního pásma.

18:31
    Domácí tlak přerušuje až faul Smithe, dvě minuty za nedovolené bránění.

18:10
    Elitní formace Vancouveru operuje v obranném pásmu hostí..

17:25
    Santorelli ujel po levé straně a namířil si to k Howardovi, jeho střela švihem jen těsně míjí levou tyč branky hostí.

16:55
    Burrows vybojoval puk v rohu útočné třetiny a vypálil na Howarda, ten nemusel proti jeho sraženému pokusu zasahovat.

16:17
    Domácí raději vyhazují na icing, buly před Luongem.

16:10
    Lashoff tvrdě pálí od modré čáry, o kousek netrefuje domácí svatyni.

15:50
    Bertuzzi se rval za kotoučem a dokázal i vystřelit z prostoru mezi kruhy, jeho ránu vyráží Luongo.

15:33
    Edlerovu střelu z levé strany blokuje Bertuzzi.

15:15
    Zetterberg se nedokázal s kotoučem prorvat přes tři domácí hráče.

14:42
    Branka domácí povzbudila a po jejich další akci musel zasahovat Howard.

14:12
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Domácí otevírají skóre snad z první pořádné šance, kterou si vytvořili. DANIEL SEDIN zatáhl kotouč do pásma, předal na modré bratru Henrikovi, který mu ještě puk vrátil na pravý kruh, odkud jej prvně jmenovaný posílá pod břevno hostující branky! Asistence: Henrik Sedin, Ryan Stanton.

13:30
    Edler zastavuje střelu Alfredssona, Luongo nemusí zasahovat.

12:20
    Pouze druhá formace Canucks dokáže jakž takž setrvat v útočné třetině, jinak je to ze strany domácích zatím trápení.

11:50
    Santorelli netrefuje branku Detroitu při ojedinělé akci domácích v první třetině.

11:20
    Vancouver se zatím nemůže dostat do hry a většinou jeho hráči posílají puk pouze do středního pásma.

10:50
    Dacjuk si povyjel s kotoučem na levý kruh a vystřelil backhandem, rána těsně míjí domácí klec.

10:20
    Kombinací hostujících hráčů při přechodu do útočné třetiny přerušuje čárový sudí – ofsajd.

09:56
    Zetterberg atakován v rohu kluziště na hranici pravidel, hosté jsou nadále u kotouče.

09:23
    Rodící se přečíslení Detroitu zastavil dobrým obranným zákrokem bek Stanton.

09:06

08:44
    Burrows tvrdě vypálil z pravého kruhu, Howard vyráží před sebe.

08:07
    Lashoff vybojoval puk a vyhodil jej až k domácí brance.

07:46
    Hodně nepřesností v úvodu utkání na holích hráčů Vancouveru.

07:27
    Ani teď se nepovedlo domácím udržet pásmo.

07:09
    Hosté vyhráli buly a hned posílají kotouč až před Luonga.

07:06
    Za sekání vyloučen Todd Bertuzzi (DET), početní výhoda pro Vancouver.

07:06
    Hamhuis si dobře sjel mezi kruhy, kde dostal pas od Keslera a pokoušel se zakončit backhandem, při akci byl ale faulován a nedokázal vystřelit.

06:30
    Smith pálí nadvakrát, první střelu blokují domácí beci, při druhé zlomil obránce Red Wings svojí hůl.

05:55
    Stanton pálí od modré a jen o kousek netrefuje branku Detroitu.

05:30
    Až teď poslal Edler kotouč alespoň do středního pásma.

05:13
    Hosté začali aktivně a nepouští domácí z vlastního obranného pásma.

04:45
    Kronwallovu střelu blokuje Higgins.

04:33
    Domácí raději přerušují tlak hostí vyhozením přes všechny čáry, zakázané uvolnění a buly před Luongem.

04:24

04:05
    Opět střela ruského forvarda, tentokrát Lungo musí zasáhnout a domácí poté vyhazují puk ze třetiny.

03:35
    Dacjuk střílí z mezikruží backhandem mimo domácí branku.

03:15
    Domácí vyhazují kotouč až k Howardovi a střídají.

02:52
    Další zásah domácího brankáře po ráně Quinceyho.

02:40
    Weiss pálí z levého kruhu, Luongo vyráží betony.

02:24
    Dan Hamhuis (VAN) vyloučen za držení protihráče, přesilovka pro Detroit.

02:06
    Po vhazování pálí zleva Bertuzzi, Luongo nepředvedl jistý zákrok, ale udržel čisté konto.

02:00
    Rána jednoho z beků Red Wings od modré míjí domácí klec, hráči kanadského týmu následně vyhazují puk na icing.

01:49
    Kotouč mezi diváky po zásahu jednoho z domácích hráčů, následuje buly před Luongem.

01:00
    Alfredsson se pokoušel nahrát vleže před branku domácích, to se mu sice povedlo, nikdo z jeho spoluhráčů pas ale nepřevzal.

00:22
    Kesler se dral za kotoučem od vlastní modré čáry, obránci Detroitu ho ale dokázali zastavit.

00:01

Vancouver Canucks: Luongo (Lack) – Garrison, Edler, Tanev, Hamhuis, Bieksa, Stanton – Kesler (A), Sedin H. (C), Sedin D. (A)- Burrows, Santorelli, Higgins – Kassian, Richardson, Welsh – Weber, Archibald, Sestito.

Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – DeKeyser, Kronwall (A), Smith, Quincey, Lashoff, Kindl – Bertuzzi, Dacjuk (A), Zetterberg (C) – Alfredsson, Weiss, Cleary – Abdelkader, Andersson, Tatar – Eaves, Glendening, Miller.

Rozhodčí: Rooney, Leggo – Mach, Vaughan.

Češi a Slováci v akci

V týmu hostí nalezneme na soupisce českého obránce Jakuba Kindla a slovenské forvarda Tomáše Tatara. Sestava domácích je tradičně bez českého či slovenského zástupce.

Vzájemné zápasy

V této sezoně se oba soupeři doposud nepotkali, níže tak nabízíme přehled loňských vzájemných zápasů.

Detroit – Vancouver 8:3
    Vancouver – Detroit 2:5
    Vancouver – Detroit 2:1sn

Vancouver Canucks má na svém kontě již 14 odehraných zápasů, ve kterých hned devětkrát dokázali domácí zvítězit a společně s jednou remízou mají na svém kontě 19 bodů, což je řadí na pátou pozici v tabulce Západní konference. Kosatky navíc v posledních zápasech předvádí konstantní výkony a drží šňůru čtyř vítězných zápasů.

Ryan Kesler 11 (8+3)

Detroit Red Wings má po dvanácti odehraných zápasech lehce pozitivní bilanci, neboť v šesti utkáních zvítězil a k tomu posbíral ještě dva bodíky za remízy v normální hrací době. Celkový zisk 14 bodů tak hostům stačí na průběžnou šestou pozici na Východě. Rudá křídla po nadějném startu do sezony v posledních zápasech trochu zpomalila a již 4 utkání čekají na pocit z vítězství.

Detroit – NY Rangers 2:3p
    Detroit – Ottawa 1:6
    Detroit – San Jose 0:1sn

Henrik Zetterberg 12 (6+6)
    Pavel Dacjuk 12 (5+7)
    Daniel Alfredsson 10 (2+8)

Krásný pozdní večer při sledování online přenosu z utkání kanadskoamerické NHL, ve kterém tentokrát přivítá celek Vancouver Canucks na svém ledě soupeře z Východní konference, tým Detroit Red Wings.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 15. Sedin D. (Sedin H., Stanton) – 32. Alfredsson (Smith, Quincey), 39. Tatar (Kronwall, DeKeyser)

Rozhodčí: Rooney, Leggo – Mach, Vaughan

Diváci: 18.910