Pittsburgh – Boston 3:2 (kon.) | Calgary – Toronto 2:4 (kon.) | Los Angeles – San Jose 4:3 (po pr.)
Vancouver – Detroit 1:2 (kon.)
Los Angeles Kings
4:3 (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0)
San Jose Sharks
Čtvrtek 31.10.2013, 03:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Češi na ledě
    Za Los Angeles Kings nenastupuje v této sezóně žádný český hráč.
    V utkání se v dresu San Jose představí nový český objev na scéně NHL, stále ještě devatenáctiletý Tomáš HERTL a po zranění se vrací do sestavy dvaatřicetiletý útočník Martin HAVLÁT.

Nejproduktivnějším hráčem Sharks je Patrik MARLEAU, který nasbíral čtrnáct bodů za osm gólů a šest asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená osmé místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Sharks je Logan COUTURE. Ten má na svém kontě také čtrnáct bodů za šest gólů a osm asistencí, aktuálně mu patří desáté místo v bodování NHL.

SAN JOSE SHARKS
    Sharks dnes zakončí dlouhou venkovní sérii pěti zápasů v řadě a nebýt zaváhání v Bostonu, byla by to série čistě vítězná! Po výhrách v Detroitu (1:0 sn), v Montrealu (2:0) a v Ottawě (5:2), čeká dnes na Sharks těžká zkouška na ledě Kings, kteří budou chtít v dnešním zápase zaváhání z posledního utkání na ledě Phoenixu. Výhodou Sharks je skvělá produktivita, což je "disciplína", která se naopak vůbec nedaří hráčům Kings.

Nejproduktivnějším hráčem Kings je Anze KOPITAR, který nasbíral jedenáct bodů za jeden gól a deset asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená čtyřiačtyřicáté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Kings je Jeff CARTER, který má na svém kontě devět bodů za pět gólů a čtyři asistence, aktuálně mu patří osmašedesáté místo v bodování NHL.

LOS ANGELES KINGS
    Kings se nachází na pátém místě Pacifické divize, když mají na svém kontě šestnáct bodů za osm výher a pět proher. V pořadí konference je Los Angeles zatím osmé, tedy na posledním místě, zajišťujícím postup do play off. V posledním utkání padli Kings na ledě Phoenixu po výsledku 1:3, když se v bráně představila dvojka Ben Scrivens místo stabilní jedničky, Jonathana Quicka. Scrivens rozhodně nezklamal a LA doplatilo hlavně na špatnou produktivitu svých útoků.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Los Angeles Kings přivítá na svém ledě San Jose Sharks.

Los Angeles Kings: Quick (Scrivens) – Regehr, Doughty, Vojnov, Mitchell, Muzzin, Greene – King, Kopitar, Williams – M. Richards, Carter, Frattin – Brown, Stoll, Lewis – Clifford, Fraser, J. Nolan

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Vlasic, Braun, Irwin, Stuart, Hannan, Demers – Hertl, J. Thornton, Sheppard – Kennedy, Couture, Marleau – Havlát, Pavelski, Wingels – McCarthy, Desjardins, Brown

Rozhodčí: Kozari, L´Ecuyer – Cvik, Nansen.

00:01

00:13
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Skvělý vstup Sharks do utkání, Kopitar prohrál úvodní buly a Sharks přešli do útoku, tam si na střed v mezikruží najel MARC EDOUARD VLASIC, který dává první gól utkání. Asistence: Logan Couture, Tyler Kennedy.

01:45
    Sharks znovu spěchají do útoku, Quick musí bleskově rozehrát.

02:32
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    DREW DOUGHTY vyrovnává! Kopitar výborně napadá rozehrávku soupeře, k Doughtymu se dostává puk na modrou a ten přesně umístěnou střelou překonává Niemiho. Asistence: Justin Williams.

03:15
    Hned od úvodních vteřin sledujeme velmi rychlý a pohledný hokej, máme se dnes na co těšit!

03:50
    Rozhodčí přerušují hru, vhazovat se bude ve střední třetině.

05:13
    Vhazování po levici Niemiho, Kopitar znovu prohrál vhazování.

05:40
    Mitchell zaváží puk do třetiny Sharks.

05:57
    Souboj za brankou Niemiho, rozhodčí přerušují hru, bude se znovu vhazovat po levici finského gólmana.

06:30
    Sharks se nyní nemohou vymanit z vlastní třetiny, výborné napadání rozehrávky v podání domácích Kings.

07:05
    Poprvé se dnes vylučuje, na trestnou lavici putuje Matthew Irwin za podražení, Kings si zahrají přesilovou hru.

07:15
    Sharks vyhazují puk ze třetiny.

07:34
    Richards nahazuje na Niemiho, tam se snaží Kopitar dorážet, ale puk se odráží do rohu, kde ho odpaluje jeden z bránících hráčů pryč ze třetiny.

08:18
    Puk ve středním pásmu, Sharks mohou prostřídat.

08:35
    Desjardins dokázal odrazit nahozený puk ze třetiny a domácí to musí zkoušet znovu.

09:05

09:23
    Nepřesná rozehrávka Kings, rozhodčí pískají dnešní první icing, vhazovat se bude před Jonathanem Quickem.

10:00
    Hannan nahazuje puk na Quicka, tam se snaží Thornton dorážet, ale nic z toho není.

11:05
    Kings nyní mají více ze hry, hosté mají problémy hlavně s přechodem přes střední pásmo.

11:27
    Ale Sharks stačí opravdu málo, jedna chyba v defenzivě, na níž se nyní špatným rozehráním podílel i gólman Jonathan Quick a JOE PAVELSKI se po přihrávce Wingelse prosazuje z pravé tyčky. Asistence: Tommy Wingels.

12:11
    První bitka v utkání, na trestnou lavici usedá Brown a domácí Clifford.

12:35
    Pokračuje se v plném počtu na obou stranách.

13:00
    Marleau nestihl rozehrát a Kings získali útočné pásmo.

13:15
    Sharks se osvobozují vyhozením puku ze třetiny.

13:21
    Pavelski si nyní musel pomoci "háčkem", když se kolem něho prohnal Williams a dostává dvě minuty za hákování, Kings mají přesilovou hru.

13:45
    Nepřesná rozehrávka Kings v útočném pásmu a hosté se na okamžik osvobozují.

14:05
    Nyní jsou již domácí opět před Niemim.

14:13
    Přesilová hra Kings končí, na trestnou lavici míří Williams za sekání, poměr sil na ledě se vyrovná.

14:35
    Vhazování ve třetině Sharks, hosté získávají puk.

15:21

15:30
    Začíná krátká přesilová hra Sharks.

15:33
    Střela Coutura zblokována nad branku, vhazování ve třetině Kings.

15:58
    Puk ve středním pásmu.

16:08
    Sharks před Quickem, ale tam se Pavelski těsně nedostal k puku před brankou Kings, přesilová hra hostů pomalu končí.

16:13

17:18
    Vojnov nyní řádné protáhl Niemiho parádní střelou z pravé strany, od modré, finský gólman puk dokázal "zkrotit" ve své lapačce.

17:24
    Vhazování před Niemim, úspěšnější Sharks, kteří vzápětí ale nepřesně rozehrávají, pískán icing.

17:50
    Shark ve třetině Kings.

18:18
    Sheppard faulován v rohu třetiny Kings Mitchellem, rozhodčí vylučují a přesilovou hru si zahrají hosté.

18:25
    Okamžitě po vítězném vhazování před Quickem vyhazují Kings puk ze třetiny.

18:47
    Trevor Lewis odvedl velmi dobrou práci, nahodil na Niemiho a nedovolil mu rozehrát, Kings získávají útočné pásmo.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:16
    Na ledě druhá přesilovková formace Sharks mj. i s Tomášem Hertlem.

19:45
    Hertl objíždí branku, nachází na modré Brauna, který pálí, Quick chytá.

20:00

Už se nic nestane, první třetina končí vítězstvím San Jose, které dostal hned v první minutě do vedení Vlasic. Odezva Los Angeles v podobně vyrovnávacího gólu na sebe nenechala dlouho čekat a již ve třetí minutě se z prvního gólu Kings radoval Doughty. Oba góly určily ráz zápasu v první dvacetiminutovce, sledovali jsme skvělý hokej, ovšem z jediného gólu se pak radovali již pouze hosté, když se ve dvanácté minutě prosadil Pavelski. Více branek již nepadlo, to znamená, že do kabin odchází s jednobrankovým náskokem favorit ze San Jose.

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 4:35 hodin.

20:01

20:05
    V úvodu druhé třetiny ještě hosté dohrávají svou přesilovou hru.

20:18

20:40
    Kennedy nyní "točil" obranu Kings v její třetině, ale Quick zůstal bez práce.

21:30
    Thornton "nevyslyšel" Tomáš Hertla, který si najížděl po levém křídle do třetiny Kings a raději pozdržel puk ve středním pásmu, aby posléze mohl střídat.

22:15
    Kings vyhazují puk ze třetiny, Niemi vyjel z branky a zastavil ho ještě před brankovou čárou.

22:29
    Ofsajd Browna při přechodu do útočného pásma, vhazování ve střední třetině.

22:41
    Quick musí zasahovat před dotírajícím McCarthym. Vhazování ve třetině Kings.

23:05
    Clifford "sundal" Stuarta u mantinelu, Kings zůstávají v útočném pásmu.

23:15
    A díky přesné střele Vojnova od modré, z pravé strany a teči JARRETA STOLLA se Kings radují z vyrovnávacího gólu! Dobrá práce Kings v útočném pásmu. Asistence: Vjačeslav Vojnov, Dustin Brown.

24:15
    Tempo hry rozhodně neupadá, sledujeme výtečný hokej!

24:52
    Puk za brankou Niemiho, kde domácí napadají rozehrávku soupeře.

25:55
    Elitní řada Sharks s Tomášem Hertlem neudržela útočné pásmo.

26:27
    Tomáše Hertla si obrana Kings hodně hlídá, často je zdvojován a těžko se dostává ke střele.

27:15
    Ofsajd Kings při přechodu do útočného pásma, vhazovat se bude ve střední třetině.

27:27
    Kings skvěle pokrývají střední pásmo, rozehrávka se hostům příliš nedaří, chce to více zjednodušit přechod přes střední třetinu.

28:25
    Vojnov nezachytil puk na modré, Kings ztrácí útočné pásmo.

29:25
    Obrany obou týmů pracuje v této části výtečně, ale nyní se přece jenom hosté dostávají před Quicka.

29:45
    Marleau sjíždí z levé strany před Quicka, střílí, domácí gólman chytá a přerušuje hru.

30:00
    Jsme přesně v polovině utkání, stav je nerozhodný 2:2, hokej má vysoké tempo, dočkáme se dnes rozuzlení v normální hrací době?

30:35
    Williams střílí z pravé strany, ale Niemi nemusí zasahovat, puk je sražen mimo branku.

31:45
    Shark v útočném pásmu, Carter dokázal zablokovat střelu od modré a puk dostal ze třetiny.

32:16
    Frattin se "protancoval" do zakončení, ale byl již velmi blízko u Niemiho, kterého nedokázal překonat.

32:41
    Po střele Clifforda, kterou Niemi lapil parádním zákrokem do své lapačky, sledujeme menší potyčku před brankou Sharks.

33:16
    Brown zachytil rozehrávku soupeře, zavezl puk do třetiny Sharks, ale to bylo z jeho strany asi tak všechno.

33:39
    Vylučuje se, na trestnou lavici putuje někdo z hostů, lavička Sharks špatně střídala a na ledě bylo více hráčů, přesilová hra Kings.

33:49
    Shars vyhazují puk ze třetiny.

34:27
    Až nyní se Kings usazují v útočném pásmu.

34:55
    Nesouhra v kombinaci Kings, puk opouští třetinu Sharks, hosté mohou prostřídat.

35:20
    Vojnov neprošel na levé straně do třetiny soupeře.

35:39

35:55
    Hosté vlastní oslabení přečkali naprosto v pohodě, domácí ani jednou nevystřelili na Niemiho.

36:20
    Po útočném výpadu domácího Clifforda je posunuta branka Sharks, rozhodčí přerušují hru.

36:50
    Souboj o puk ve třetině Sharks, hosté úspěšnější.

37:10
    Bude se vylučovat, na trestnou lavici půjde někdo z domácího týmu.

37:22
    Ano, je to domácí Clifford za atakování brankáře v brankovišti, podražení, hosté si zahrají přesilovou hru.

37:40
    Couture před Quickem tečuje střelu Marleaua z pravé strany, puk prosvištěl vedle branky.

38:04
    Tato přesilová hra byla od samého začátku výborně sehraná, LOGAN COUTURE "zametl" za záda Quicka puk z mezikruží po skvělé souhře s Marleauem a Demersem, který od modré nachází Marleaua na levé straně, ten hned z první přihrává na střed, kde je připraven právě Couture. Asistence: Patrick Marleau, Jason Demers.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:29
    Vojnov nahazuje puk do třetiny Sharks, ale hosté ho vyváží zpět do středního pásma.

40:00

I po druhé třetině platí, že do šaten odchází s jednobrankovým náskokem hokejisté Sharks. Ti sice v průběhu druhé dvacetiminutovky díky gólu Stolla o vedení přišli, nicméně Sharks dokázali v předposlední minutě zásluhou Coutureho využít přesilovou hru a znovu vrátit vedení na svou stranu.

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 5:30 hodin.

40:01

40:40
    Kopitar znepříjemňuje hostům rozehrávku v jejich pásmu.

41:04
    Sheppard z levé strany střílí, když zavrávoral jeden z obránců Kings, ale puk míří pouze vedle branky.

41:53
    Vhazování ve středním pásmu, vypadalo to, že rozhodčí budou vylučovat Demerse, ale nestalo se tak, oba týmy v plném počtu.

42:29
    Richards usměrnil nahozený puk od modré, ale pouze vedle branky.

43:06
    Marleau promáchl před Quickem odražený puk od zadního mantinelu!

43:50
    Oba týmy střídají, Sharks nahazují puk do útočného pásma.

44:36
    Wingels "najel" do Jonathana Quicka v jeho brankovišti, vylučuje se, Kings si zahrají přesilovou hru.

44:43
    Kopitar z pravé strany netrefuje branku Sharks, Kings zůstávají před Niemim.

45:04
    Doughty to zkouší z pravé strany, z ostrého úhlu, Niemi vyráží.

45:25
    Kings se nyní sami dostávají ze třetiny a je tu čas na prostřídání.

46:05
    Vojnov neudržel puk na modré a domácí opět ztrácí útočnou třetinu.

46:27
    Vojnov pálí od modré, vedle.

46:36

46:50
    Slušně odehraná přesilová hra v podání domácích Kings, bohužel pro ně, bez gólového efektu.

47:49
    Kings nahazují puk do útočného pásma, ale nedostávají se do zakončení.

47:58
    Nahození Greena ze středního pásma končí mimo ledovou plochu.

48:45
    Nahozený puk Sharks končí odpískaným icingem.

49:20
    Další icing Sharks, vhazovat se bude po levici Niemiho.

49:27
    Regehr střílí z levé strany, ale vysoko nad branku.

49:45
    Kings zůstávají ve třetině Sharks.

49:55
    Vojnov z pravé strany také netrefuje branku Sharks, chtělo by to, v případě střelců Kings, trochu poladit "mířidla"...

50:52
    Martin Havlát spěchá za pukem do útočného pásma, ale tam stihl dříve odehrát Quick.

51:20
    Na další sprint do útočného pásma již Havlát neměl dostatek sil a odchází střídat.

52:00
    A znovu – lavička San José nezvládla střídání a rozhodčí Sharks trestají dvouminutovým trestem za příliš mnoho hráčů na ledě, přesilová hra Kings.

52:10
    Kings v přesilovkovém rozestavení.

52:21
    Využitá přesilová hra, JUSTIN WILLIAMS překonává po přihrávce Kopitara z pravé strany Niemiho a Kings tak srovnávají na 3:3. Asistence: Anze Kopitar, Mike Richards.

53:10
    Čeká nás dramatický závěr třetí třetiny, za tohoto stavu "půjde" zápas do prodloužení.

53:41
    Střelu Kopitara z levé strany vyráží Niemi do ochranné sítě, bude se vhazovat ve třetině Sharks.

54:30
    Carcillo zbytečně fauluje Coutureho a oslabuje tak svůj tým v závěru třetí třetiny, šance pro Sharks!

54:55
    Sharks v přesilovkovém rozestavení.

55:08
    Na ledě první přesilovková formace.

55:13
    Couture trefuje od modré brankovou konstrukci!

55:35
    Velmi dobré střídání první přesilovkové formace Sharks.

55:48
    Po bekhendovém pokusu Brauna zasahuje Quick, který raději přerušuje hru.

55:50
    Tomáš Hertl vyhrál vhazování, druhá přesilovková formace Sharks zůstává před Quickem.

56:30
    Tuto přesilovou hru Sharks využít nedokázali, utkání spěje do prodloužení!

56:59
    Kopitar bleskově střílí z levé strany, ale Niemi máchl do prostoru svou lapačkou, v níž ukryl puk.

58:10
    Kopitar opět na ledě, Kings hrají s první pětkou.

58:27
    Ale to již neplatí, obě mužstva střídají, hraje se ve třetině Sharks.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:15
    Sharks se v samém závěru třetí třetiny dostali pod velký tlak Kings.

59:39
    Icing San Jose, ještě se bude vhazovat před Niemim.

59:51
    Sharks vyhrávají vhazování, ale vyhazují na další icing, do konce třetí části však zbývají pouze poslední vteřinky.

60:00

Po šedesáti minutách neznáme vítěze. O tom, který z týmů získá bod navíc, rozhodně pětiminutové prodloužení, případně samostatné nájezdy.

60:01

60:17
    Hned v úvodu trefuje Kopitar brankovou konstrukci!

60:35
    Sharks pod drtivým tlakem, střelu Richardse chytá Niemi.

60:53
    Pouze hákováním nyní zastavil Justin Braun pronikajícího Cartera, rozhodčí vylučují, přesilová hra Kings čtyři na tři.

61:19
    Domácí sevřeli soupeře do úzkého prostoru před Niemim, který ale dokázal střelecký pokus Richardse, i následnou dorážku Cartera chytit.

61:40
    Kings podruhé za sebou ztrácí útočné pásmo.

61:54
    Ještě minutu mají Kings výhodnou přesilovou hru čtyř proti třem.

62:15
    Kopitar pálí z pravé strany, nad branku.

62:32
    ANZE KOPITAR se přemístil z pravé strany na modrou a parádní střelou z voleje překonává Niemiho, to znamená, že Kings dnes vítězí a poráží Sharks 4:3 po prodloužení. Asistence: Drew Doughty, Mike Richards.

Sharks dnes ztratili dobře rozehrané utkání zejména vlastní pasivitou ve třetí třetině, kdy se dostali místy pod drtivý tlak a výsledkem toho byl vyrovnávací gól Williamse v 53. minutě. Utkání tak dospělo až do prodloužení, které v jeho polovině rozhodla střela Kopitara od modré.

Dnešní utkání sledovalo 18 118 diváků.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (06:20:53)

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 3. Doughty (Williams), 24. Stoll (Vojnov, Brown), 53. Williams (Kopitar, M. Richards), 63. Kopitar (Doughty, M. Richards) – 1. Vlasic (Couture, Kennedy), 12. Pavelski (Wingels), 39. Couture (Marleau, Demers)

Los Angeles Kings: Quick (Scrivens) – Regehr, Doughty, Vojnov, Mitchell, Muzzin, Greene – King, Kopitar, Williams – M. Richards, Carter, Frattin – Brown, Stoll, Lewis – Clifford, Fraser, Carcillo
    San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Vlasic, Braun, Irwin, Stuart, Hannan, Demers – Hertl, J. Thornton, Sheppard – Kennedy, Couture, Marleau – Hamilton, Pavelski, Wingels – McCarthy, Desjardins, Brown

Rozhodčí: Kozari, L´Ecuyer – Cvik, Nansen

Diváci: 18 118