Chabarovsk – N.Novgorod 1:2 (0:1 po s.n.) | Vladivostok – Kazaň 3:2 (kon.) | Novokuzněck – Viťaz 0:2 (kon.)
Novosibirsk – Dynamo Moskva 1:0 (kon.) | Čeljabinsk – Doněck 0:1 (kon.) | Magnitogorsk – Minsk 3:0 (kon.)
Ufa – Spartak Moskva 1:2 (po pr.) | Nižněkamsk – Záhřeb 3:2 (1:0 po s.n.) | CSKA Moskva – Omsk 3:1 (kon.)
Riga – Barys 3:2 (4:3 po s.n.) | HC Slovan – Chanty-Mansijsk 3:2 (1:0 po s.n.) | Lev – Jekatěrinburg 3:2 (po pr.)
Traktor Čeljabinsk
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
HC Donbass Doněck
Středa 13.11.2013, 14:00 • Traktor Arena • KHL

Kdo dal gól, vyhrál a to se povedlo Doněcku. O jeho výhře rozhodl ve 43. minutě Kiisken, který dorazil střelu Jana Koláře. Já se s Vámi loučím a těším se na Vás opět za necele 2 hodinky, tentokrát při sledování zápasu Tipsport extraligy Rytíři Kladno – Bílí Tygři Liberec. (16:11:10)

60:00

59:32
    Domácí musí začít od vlastní branky.

59:15
    Leighton na čáře chytá střelu Kuzněcova.

59:03
    Oddechový čas pro domácí, kteří to následně budou zkoušet se šesti hráči v poli.

59:03
    Zakázané uvolnění Doněcku.

58:26
    Na druhé straně Blagoj z voleje trefuje pouze Garnettův beton!

58:01
    Poslední 2 minuty 3. třetiny

57:40
    Chistov si sjel mezi kruhy, ale přestřelil.

56:45
    Hosté vyhazují přes čáry aby to nebylo zakázané uvolnění a začínají se soustředit pouze na bránění.

56:05
    Borordkinova střela od modré byla sražena do rohu.

55:00
    Čeljabinsku zbývá na skórování posledních 5 minut. Hraje se ale převážně na jeho polovině.

54:19
    Garnett nyní nadvakrát zachránil svými zákroky šance na bodový zisk v dnešním zápase.

53:25
    Zakázané uvolnění v podání Traktoru.

52:20
    Zpoza branky to zkoušel Kuzněcov, ale nepodařilo se mu přetlačit puk přes Leghtonův beton.

51:23
    Stejně podobně si ale vede také na druhé straně Čeljabinsk.

49:54
    Hosté ujížděli 3 na 1, ale znovu nedokázali správně přejet přes modrou čáru.

49:10
    Hosty zastavil ofsajd. Proto nemohli dále pokračovat v útoku

47:52
    Dadonov operoval dlouho za brankou, nakonec ale puk ztratil.

46:56
    Pokus Robitailla s přehledem kryje Garnett.

45:40
    Domácí se snaží o rychlé vyrovnání, ale hostující tým jim nepučuje kotouč a naopak se sám usídlil v jejich pásmu.

42:43
    Doněck právě vstřelil branku!
    Stalo se neskutečné, jeden z týmů docílil branky a byl to Doněck. Kolářovu střelu dorazil reflexivně za Garnettova záda TOUMAS KIISKINEN. Asistence: jan Kolář.

41:51
    Razin vyzkoušel na druhé straně pozornost Garnetta.

40:55
    Petrov dostal puk do ideálního prostoru, ale z voleje netrefil kotouč tak, jak by si představoval.

40:01

Jak říká Jaromír Bosák: "Nuda, nuda, šeď, šeď!" Jinak se ani dosavadní průběh tohoto zápasu nedá nazvat. Ani jeden z týmů si není schopen vytvořit souvislejší tlak, na tož pořádně vystřelit. Uvidíme, zda se to změní alespoň ve třetině třetí, ale moc tomu nevěřím. 3. třetina začne přibližně v 15:40.

40:00

39:01
    Hraje se poslední minuta 2. třetiny.

38:00
    Nyní se hraje hlavně ve středním pásmu, když už se týmy dostanou do pásma, tak pouze pomocí nahození.

36:23
    Hosty zastavuje v útočné akci postavení mimo hru.

35:00
    Z úhlu to zkoušel Kolář, ale netrefil domácí branku.

33:37
    Darzinš se prosmýkl mezi beky, ale jeho bekhendový pokus skončil na hrudi Leightona.

32:51
    Další úspěšný zákrok brankáře Doněcku.

31:39
    Ke střele se dostal Kokujov, ale mířil pouze doprostřed brány, kde stál připravený Leighton.

31:29
    Další technický přestupek domácího celku.

30:51
    Traktor díky nepřesné rozehrávce zahrál na zakázané uvolnění.

30:20
    Klasika. Hosté jsou v pásmu a hrají to po mantinelech. Vypadá to, jakoby ani jeden z týmů nechtěl skórovat.

28:59
    DOmácí dobře kombinují, ale nestřílí a když už se dostanou ke střele, tak je na místě připraven Leighton. Přesilovka se však blíží ke konci.

27:15
    Wilson (DON) vyloučen za hrubost.

26:32
    Garnett raději uchoval kotouč ve své moci, aby uklidnil hru.

26:16
    Blagoj dostal 2x přihrávku na brankoviště, ale pokaždé minul klouzající kotouč.

25:01
    Oba celky se potýkají ve 2. třetině zatím ze špatnou rozehrávkou.

23:26
    Dadonov zakončil kombinaci hostů nepřesnou střelou mimo.

22:00
    Traktor zatlačil na Doněck, ale ke střele se zatím nedostal.

20:58
    Doněck pouze vyhazuje kotouč ke Garnettovi.

20:01

2. třetina začne přibližně ve 14:54.

Je za námi bezbranková 1. třetina, ve které až na závěr moc k viděni nebylo. V 17. minutě sice dostali hosté výhodu přesilové hry, stejně jako domácímu Chistovovi trestné střílení.

20:00

19:38
    Fedotěnko se prokličkoval až před Garnetta, ale v poslední chvíli mu sjel kotouč.

19:01
    Poslední minuta 1. třetiny.

18:50
    Chistovův blafák do forhendu ale úspěšný nebyl.

18:50
    Bylo nařízeno trestné střílení pro Čeljabinsk po faulu Podhrádského na Katičeva.

18:33
    Čeljabinsk je v pěti.

18:05
    Hostujícímu celku se ale příliš přesilovka nedaří.

16:55
    Domácí se ale dokázali osvobodit.

16:33
    Za vysokou hůl dostává 2 minuty Katičev (CLJ).

16:00
    Jak Traktor, tak Donbass jsou sice v pásmu, ale oba hrají hlavně podél mantinelů.

14:22
    Leighton musel zakročit proti střele Vasilčenka lapačkou.

13:40
    Oba celky vychází ze zabezpečené obrany a velice těžko přecházejí přes střední pásmo.

12:26
    Garnett se nyní otáčel jak divý, aby viděl kotouč, ten nakonec vypadl z chumlu těsně vedle jeho branky.

11:45
    Oba týmy se snaží, ale zatím schází každému přesnější zakončení.

10:03
    Domácí tým jakoby se konečně rozkoukal a uzamkl hosty v jejich pásmu.

9:00
    Díky výpadku přenosu z Čeljabinsku se stream objevil až nyní. Zatím však vše zůstalo při starém.

6:32
    Brankář Doněcku si připisuje další zákrok.

6:00
    Na kotouč si sáhl také Garnett.

5:26
    Mokin se ukličkoval až tak, že ztratil puk.

4:58
    Valejev to zkoušel od modré. Leighton připraven.

4:18
    Brankář hostí si připisuje první zákrok utkání.

3:33
    Doněck už je ale zpět na polovině svého soupeře.

2:41
    Až nyní se dostal Čeljabinsk trošku více do hry.

1:53
    Piganovič se s pukem dostal už za modrou čáru.

0:59
    Traktor má v úvodu problém s rozehrávkou.

0:18
    Leighton hned z úvodu raději ukrývá kotouč do rukavice.

00:01

Po ruské státní hymně je vše připraveno k zahájení zápasu.

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Petrov) – Bondarev, Kondraťev, Borodkin, Katičev, Klimontov, Vasilčenko, Artamonov, Chlystov – Chistov, Bulis, Kuzněcov – Darzinš, Kontiola, Kosticyn – Glinkin, Abdulin, Popov – Kokujov, Mokin, Valejev.

HC Donbass Doněck: Leighton (Ševčuk) – Kolář, Piganovič, Wilson, Podhrádský, Bartulis, Razin, Silnitskij – Wirtanen, Kiiskinen, Laine – Fedotěnko, Jakuceňja, Dadonov – Robitaille, Kašpar, Blagoj – Varlamov, Torjanik, Morozov.

Rozhodčí: Naumov, Ščeňjov – Gorděnko, Toimlov.

Česklosovenská stopa

Na obou stranách najdeme zastoupení jak z Česka, tak také ze Slovenska. V domácím dresu sice pouze Jana Bulise avšak na straně Doněcku to jsou Češi: Jan Kolář, Lukáš Kašpar a Václav Nedorost a spolu s nimi také dva Slováci: Ján Laco a Peter Podhrádský.

Vzájemný zápas

Oba týmy se spolu střetly naposledy v loňské sezoně a pokaždé se radoval z vítězství Doněck. Naposledy vyhrál na půdě svého dnešního soupeře 2:1.

Poslední zápas

Dnešní soupeři docházely z posledního zápolení před reprezentační přestávkou s rozdílnými pocity. Zatímco Čeljabinsk dokázal vyhrát v prodloužení na půdě Chanty Mansijsku 4:3, tak Doněck podlehl doma Novosibirsku 1:2.

Jednoznačně lépe jsou na tom hosté z Doněcku, kterým přísluší 4. místo na Západě hned za vedoucím triem Petrohrad, Dynamo Moskva a Dynamo RIga.

Naopak Čeljabinsk se po loňské úspěšné sezoně spíše hledá a není proto divu, že mu aktuálně patří až 9. místo ve Východní konferenci.

Přeji hezký den z Čeljabnisku, kde se po reprezentační přestávce rozjede KHL a právě v dnešním jejím programu se postaví proti místnímu Traktoru Donbass Doněck.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.