Chabarovsk – N.Novgorod 1:2 (0:1 po s.n.) | Vladivostok – Kazaň 3:2 (kon.) | Novokuzněck – Viťaz 0:2 (kon.)
Novosibirsk – Dynamo Moskva 1:0 (kon.) | Čeljabinsk – Doněck 0:1 (kon.) | Magnitogorsk – Minsk 3:0 (kon.)
Ufa – Spartak Moskva 1:2 (po pr.) | Nižněkamsk – Záhřeb 3:2 (1:0 po s.n.) | CSKA Moskva – Omsk 3:1 (kon.)
Riga – Barys 3:2 (4:3 po s.n.) | HC Slovan – Chanty-Mansijsk 3:2 (1:0 po s.n.) | Lev – Jekatěrinburg 3:2 (po pr.)
po s.n. (1:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
3:2 (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)
Medveščak Záhřeb
Středa 13.11.2013, 16:00KHL

Jediný kdo se v samostatných nájezdech trefil byl český útočník Petr Koukal, který krásně provedeným blafákem do forhendu z pravé strany rozhoduje o vítězství Nižněkamsku. Velmi napínavé utkání tak končí výsledkem 3:2 pro domácí po samostatných nájezdech. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (18:25:54)

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Neftěchimik Nižněkamsk.
    Jediný a rozhodující nájezd proměnil český útočník PETR KOUKAL.

Petr Koukal to ovšem udělal parádně a domácí vedou.

Vesce vystřelil, ale ani on nemířil přesně.

Maxim Rybin si nabruslil velmi rychle, ale neprostřelil Dekanicha.

Ani bekhendový blafák Charlese Lingleta v brance nekončí.

Domácí útočník Dekanicha nepřekonal.

Jako první pojedou domácí.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení o vítězi nerozhodlo a budeme tak svědky samostatných nájezdů.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:01
    Probíhá poslední minuta prodloužení.

63:22
    Tento pokus útočníka hostí byl lahůdkou pro Sudnicina.

62:39
    Postavení mimo hru Neftěchimiku.

62:06
    Nižněkamsk ale velmi rychle dostal puk do středního pásma.

61:12
    Na druhé straně jdou dopředu hosté, kteří získali útočné pásmo a kombinují u mantinelu.

60:38
    Střele z levé strany byla zblokována a Dekanich nemusel zasahovat.

60:01

Ve třetí třetině jsme branku neviděli a tak bude muset o vítězi dnešního souboje rozhodnout až prodloužení, případně samostatné nájezdy.

60:00

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:09
    Domácí přešli přes útočnou modrou, ale neudrželi kotouč v pásmu soupeře a musejí se rychle vracet.

57:21
    Mark Popovič a jeho nebezpečný pokus zápěstím, ovšem Sudnicin si poradil i s tímto pokusem hostů.

56:15
    Domácí přežili oslabení a samo teď rozjíždějí útočnou akci.

55:59

55:01
    Jessiman a Carle zkoušeli prostřelit Sudnicina, který zatím odolává náporu soupeře.

53:59
    Nikolaj Bělov dostává menší trest za hákování a hosté si zahrají 6 minut před koncem třetí třetiny v početní převaze.

54:02
    Komerční přestávka.

52:11
    Ve třetí třetině jsou zatím střelecky aktivnější hosté, kteří vystřelili celkem osmkrát, zatímco jejich soupeř pouze třikrát.

50:32

49:25

49:02
    Hosté vyhazují kotouč přes všechny čáry.

48:41
    Domácí v přesilové hře zamkli hosty v jejich vlastním pásmu a kombinují.

47:25
    Jonathan Cheechoo dostává 2 minuty za podražení.

46:32
    Hosté již ale nebezpečí zažehnali a vyhnali Nižněkamsk do jejich třetiny.

45:46
    Veliká šance na druhé straně a ještě stále mají domácí útočníci kotouč na svých hokejkách.

44:42
    Murray a Ryan zaměstnali oporu domácího mužstva v brance, ale Sudnicin stále drží nerozhodný stav.

43:37
    Švarný dvakrát prověřil brankáře Nižněkamsku, ve třetí třetině jsou zatím lepším celkem hosté, i díky početní převaze na jejím začátku.

42:58
    Po nahození z půlky hřiště Sudnicin raději podržel kotouč pod lapačkou.

42:04
    Hostům se nepodařilo z přesilové hry nic vytěžit, nicméně stále drží útočnou třetinu.

41:53

40:58
    Hosté začínají třetí třetinu v početní výhodě, ale zatím se jim nedaří ohrozit brankáře Sudnicina.

40:01

Druhá třetina začne přibližně v 17:35.

Ve druhé třetině jsme viděli už branky tři. Nejprve v první minutě druhé dvacetiminutovky srovnal Thomas na 1:1. Ve 24. minutě ovšem Tolpeko krásnou střelou přes hráče vrátil domácím vedení, jenomže ve 33. minutě vyrovnával Jessiman a tak je stav po dvou třetinách nerozhodný 2:2. V této části byli střelecký aktivnější domácí v poměru 11:8.

40:00

39:53
    Petr Koukal dostává 2 minuty za sekání.

39:18
    Domácí šli do přečíslení 2 na 1, ovšem brankář Dekanich lapil střelu najíždějícího útočníka a skóre se tak nemění.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

37:29
    Postavení mimo hru hostí.

36:32
    Sudnicin si připisuje zákrok proti střele Lingleta.

35:45
    Dnešní utkání sleduje 5500 diváků.

34:59
    Walker zavezl puk do rohu kluziště, kde se snaží rozehrát, ale jeho spoluhráč se mu nenabídli dobře a puk tak končí ve středním pásmu.

33:32
    Romanovův pokus, který Dekanich vyráží je už jeho třetí střelou ve druhé třetině.

32:14
    Medveščak právě vstřelil branku!
    Hosté nakonec srovnávají zásluhou HUGH JESSIMANA. Asistence: Jonathan Cheechoo, Michael Ryan.

31:40
    Ani jedno z obou mužstev se nemůže dostat do výraznější šance, hraje se zejména ve středním pásmu a teď se hosté dopustili dokonce zakázaného uvolnění.

30:55
    Hosté teď delší dobu drží útočnou třetinu, ale zatím to nevede ke střele.

29:57

29:15
    Zrovna v přesilové hře se domácím zatím příliš nedaří.

27:57
    Jonathan Cheechoo dostává menší trest za hákování.

26:37
    Po dalším zákroku brankáře hostí se bude vhazovat po Dekanichovo pravé straně.

25:45
    Chorchrjakov se zařazuje mezi střelce a Dekanich si tak připisuje další zákrok.

24:58
    Domácí drží momentálně veškerou útočnou aktivitu. Dekanicha zaměstnával Rybin a Romanov, ale brankář Záhřebu hosty drží.

23:05
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Domácí získávají zpět své vedení poté, co DENIS TOLPEKO krásně nabruslil na střed a střelou švihem propálil Dekanicha. Asistence: Martin Cibák, Oskar Osala.

21:38
    Hosty vstřelená branka očividně povzbudila a pokračují v útočení.

20:20
    Pouhých 20 vteřin stačilo hostům k využití přesilovky a vyrovnání na 1:1. Jmenovitě se o to postaral BILL THOMAS. Asistence: Jonathan Cheechoo, Mark Katič.

20:01

Druhá třetině začne přibližně v 16:45.

První část je za námi. Na střely nakonec skončila velmi vyrovnaně 11:11, ovšem nebezpečnější byli rozhodně domácí hráči, kteří jednu ze svých akcí také proměnili zásluhou Jana Koláře a po první třetině tak vedou 1:0.

20:00

19:45
    Nikolaj Bělov dostává menší trest za nedovolené bránění a hosté si ve druhé třetině zahrají přesilovou hru bez 15 vteřin.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

17:32
    Mamaševův střelecký pokus Dekanich vyráží.

16:45
    Hraje se velmi rychle ze strany na stranu, téměř se nepřerušuje.

15:32
    Domácí zakládají novou útočnou akci, i nadále jsou v zápase aktivnějším mužstvem.

14:08
    Ani Jakimovův střelecký pokus se neujal. Vidíme teď trochu pomalejší obraz hry.

13:05
    Na druhé straně prověřil Sudnicina Walker.

12:29
    Koukalova nepřesná střela, domácí hrají v útočném pásmu.

11:38
    Nižněkamsk je stále aktivnějším mužstvem, ačkoli Záhřeb se snaží zodpovědně bránit a nepouští soupeře do nebezpečnějších akcí.

10:45
    Domácí přerušili další útočnou akci Záhřebu a sami teď postupují proti Dekanichovi.

09:40
    Po delší době zaútočili také hosté, jejichž pokus musel likvidovat Sudnicin.

08:29
    Domácí obránce vystřelil od modré čáry a odražený kotouč důsledně vybojoval JAN KOLÁŘ, který dává domácím vedení. Bez asistence.

06:42
    Hráči Neftěchimiku drží kotouč za soupeřovo brankou.

05:37
    Puk je ve středním pásmu a domácí opakovaně nahazují kotouč za Dekanicha.

04:40
    Rozehrávat teď musí Dekanich, Hraje se ve velmi rychlém tempu, málo se přerušuje a hra se neustále přelévá ze strany na stranu.

04:01
    Ovšem útočná aktivita domácím nevydržela dlouho a hra se opět dostává před Sudnicina.

03:09
    Nakonec ze souboje vyšli vítězně hráči Nižněkamsku a jsou to právě domácí, kdo teď postupuje dopředu.

02:55
    Hosté bojují o puk za Sudnicinovo brankou.

01:11
    Dekanich raději podržel kotouč pod lapačkou.

00:55
    Obě mužstva si vyměnila kotouč a dopředu jdou domácí hráči.

00:15

Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin (Mamedov) – Bělov, Mamašev, Berezin, Kosmačjov, Šulakov, Romanov, Beljakov – Kolář, Koukal, Milovzorov – Tolpeko, Cibák, Osala – Ljuduchin, Taratuchin, Jakimov – Polygalov, Chorchrjakov, Kulikov, Rybin.

KHL Medveščak Zagreb: Dekanich (Vasiljević) – Carle, Martinović, Švarný, Foster, Katič, Popovič – Cheechoo, Murley, Thomas – Vesce, Linglet Ellison – Murray, Walker, Ryan – Björkstrand, Kane, Jessiman, Koren.

Rozhodčí: Beljajev, Gofman – Sadovnikov, Sivov.

00:01

Utkání může za několik okamžiků začít.

Posloucháme státní hymny.

Hráči začínají vjíždět na ledovou plochu.

Vzájemná utkání

Oba celky spolu odehráli pouze jeden vzájemný zápas a v něm zvítězil na vlastním ledě Záhřeb velmi přesvědčivým poměrem 6:0.

KHL Medveščak Zagreb

Hosté se 37 body se drží na aktuálně sedmém postupovém místě tabulky Západní konference. Záhřeb dokázal v posledních třech utkáních zvítězit, dvakrát z toho po samostatných nájezdech a pokaždé při tom hrál na domácí půdě. Předtím pro změnu čtyři zápasy v řadě na hřištích soupeřů prohrál.

Domácí Nižněkamsk má po 23 odehraných zápasech 23 bodů, se kterými drží průběžné 12. místo v tabulce Východní konference. Domácí měli výborný start sezóny, ale z posledních 15 zápasů dokázali pouze dvakrát zvítězit a v tabulce se tak propadli.

Dobré odpoledne, v dnešním dalším utkání Kontinentální hokejové ligy přivítá domácí mužstvo Neftěchimik Nižněkamsk hostující celek KHL Medveščak Zagreb.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Dušan Šitner

Branky a nahrávky: 9. Kolář, 24. Tolpeko (Cibák, Osala), rozh. náj. Koukal – 21. Thomas (Cheechoo, Katič), 33. Jessiman (Cheechoo, Ryan)

Medveščak Záhřeb: Dekanich (Vasiljević) – Carle, Martinović, Švarný, Foster, Katič, Popovič – Cheechoo, Murley, Thomas – Vesce, Linglet Ellison – Murray, Walker, Ryan – Björkstrand, Kane, Jessiman, Koren.

Rozhodčí: Beljajev, Gofman – Sadovnikov, Sivov