Motor ČB – Ústí n/L 3:2 (kon.) | Litoměřice – Havířov 5:2 (kon.) | Šumperk – Jihlava 6:2 (kon.)
Havlíčkův Brod – Most 6:0 (kon.) | Kadaň – Beroun 3:0 (kon.) | Třebíč – Benátky n/J 1:2 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
6:2 (3:1, 1:0, 2:1)
HC Dukla Jihlava
Sobota 16.11.2013, 17:00 • Zimní stadion Šumperk • 1. liga (ČR)

Ve třetí třetině jsme viděli ještě tři góly. Dva na straně Šumperka a jeden na straně Jihlavy. Oba týmy si pak ještě vytvořily pár dobrých šancí které ale nedokázaly proměnit. Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni ze strany hostů Michal Velecký a z domácí strany to byl Patrik Moskal. (19:26:39)

60:00

59:45
    Tesařík vyhazuje přes všechny čáry.

59:20
    Dudáš dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

58:51
    Dukla právě vstřelila branku!
    Čachotský zpoza branky posílal puk před branku tam ho viděl jako první MICHAL VELECKÝ a poslal jej do pravého růžku Štůralovi branky. Asistence: Tomáš Čachotský.

58:21

58:08
    Podlipníkovu střelu tečoval Velecký, těsně vedle branky Štůraly.

57:31
    Dobrovolného střela byla zblokována do ochrané sítě.

55:30
    Štůrala Podlipníkovu střelu vyrazil betony.

55:20
    Mockovu střelu Štůrala schoval do lapačky.

54:15
    Přidalovu střelu Štůrala vyrazil před sebe, poté měl Martin Jícha odkrytou téměř celou branku ale Štůrala naposlední chvilí skočil do střely která ho trefila do helmy.

52:45
    Podlipníkovu střelu schoval Štůrala do lapačky.

52:40
    Zakázané uvolnění Šumperka.

51:56

51:34
    Bruncova střela letěla těsně nad branku Sáblíka.

51:11
    Šumperku se nedaří rozehrávka, Jihlava opět vyhazuje.

50:25
    Jihlava vyhazuje.

49:56
    Za nedovolené bránění si jde sednout Dobrovolný.

49:12
    Starého střela branku Sáblíka nenašla.

48:37
    Zakázané uvolnění Jihlavy.

48:30

47:41
    Plášek nabil Holíkovi, tomu střela nesedla.

47:08
    Ofsajd Šumperka.

46:39
    Hosté hrají ve čtyřech.

46:30
    Jihlava jde opět do tří. Dvě minuty dostává Mocek za sekání.

45:38
    Draci právě vstřelili branku!
    Sedlák nabil ALEŠI HOLÍKOVI puk a ten střelou pod vyrážečku překonal Sáblíka. Asistence: Tomáš Sedlák, Karel Plášek.

45:24
    Jihlava bude hrát ve třech. Za podražení si jde odsedět dvě minuty Dobrovolný.

44:31
    Sedlákovu střelu zblokoval Kuřítko.

43:12
    Skoumal si sjel mezi kruhy a střelou tahem oprášil Sáblíkovi betony.

42:39
    Staňkova střela šla těsně vedle Sáblíkovi branky.

41:55
    Novotného střelu Sáblík vyrazil.

41:39
    Malec poslal tvrdě Popelku na mantinel a od rozhodčího si vysloužil trest na pět minut plus do konce utkání za vražení na hrazení.

41:24
    Šumperk jel do přečíslení dva na jednoho Moskal poslal nahrávku napříč pásmem na ALEŠE STAŇKA který puk zakončil nad vyrážečku Sáblíka. Asistence: Patrik Moskal, Tomáš Sedlák.

40:32
    Důras posílal puk před branku na Veleckého, jeho střelu zblokoval Haas.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:45.

V druhé třetině navýšil Šumperk své vedení na 4:1 zásluhou Skoumala. Šumperk pak ke konci druhé třetině musel čelit dlouhému oslabení ale to bez větších problémů zvládl.

40:00

39:54
    Dudáš byl tvrdě naražen na mantinel a odkulhal na střídačku.

39:48
    Na druhé straně zasahoval betony Sáblík po střele Staňka.

39:31
    Kadlecovu střelu vyrazil Štůrala betony.

39:00
    Plášek s Haasem teď dobře zakombinovali v oslabení.

38:20
    Podlipníkovu střelu tahem z modré schoval Štůrala do lapačky.

37:48
    A opět se Šumperku podaařilo vyhodit.

37:34
    Šumperk vyhazuje přes všechny čáry.

37:08
    Veleckého střelu schoval Štůrala do své výstroje.

36:51
    Jihlava kombinuje v útočném pásmu, ke střele se zatím nedostává.

35:35
    Gewiese trefil Kuřítka hokejkou do hlavy, tomu začala tíct krev a tak Gewiese vyfasoval 2+2 minuty za vysokou hůl.

35:35
    Malcova střela letěla vedle branky Štůraly.

35:02
    Šumperk ujížděl do přečíslení ale Kotvan se rychle vrátil a zkazil Bruncovi nahrávku.

34:12
    Popelka objel branku poté puk přihrál na Tesaříka, jeho střelu Sáblík zneškodnil.

33:05
    Stebichova střela byla zblokována jedním z domácích hráčů.

31:59
    Kaláb se položil Staňkovi do střely a ten jej nešťastně trefil do hlavy. Kaláb se po chvíli zvedl z ledu a odjel s pomocí hráčů na střídačku.

31:51
    Půhoný si sjel mezi kruhy a střelou tahem těsně minul Sáblíkovu branku.

30:21

30:06
    Šumperku se teď dvakrát po sobě podařilo vyhodit.

21:32
    Mockovu střelu Štůrala vyrazil betony.

20:55
    Vysloužil posílal puk před branku tam si ho všiml jako první Holík a puk vyhodil.

28:21
    Žálčík dostává dvě minuty za sekání.

28:01
    Dudášova tvrdá střela z modré skončila na betonech Sáblíka.

27:57
    Nepřesná rozehrávka Jihlavy skončila na zakázaném uvolnění.

26:28
    Popelka dobře podržel puk poté ho poslal napříč brankovištěm na volného MICHALA SKOUMALA který puk poslal pod vyrážečku Sáblíka. Asistence: Michal Popelka, Aleš Staněk.

25:45
    Půhoného nahrávku vystihl Stebih.

24:51

24:43
    Novotného střelu před brankou tečoval Haas.

24:25
    Starý pálil nad branku Sáblíka.

23:18
    Sedlák opět pálil, Sáblík ji vyazil před sebe a náslenou dorážk Staňka taktéž vyrazil betonem.

23:11
    Sedlákovu střelu Sablík vyrazil betonem.

22:51
    Jihlava hrála v šesti. Trest odpykává Přidal.

22:31
    Půhoný sváděl boj o puk s Mikešem nakonec ho vyhrál Mikeš ale jeho nepřesná rozehrávka skončila na zakázaném uvolnění.

21:58

21:51
    Šumperk po buly vyhazuje.

21:39
    Podlipníkovu střelu schoval Štůrala do své výstroje.

21:21
    Kotvanovi střela nesedla ale puk vybojoval zpět.

20:44
    Novotný vyhazuje, Jihlava dohrává přesilovou hru.

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhráli hosté.

20:01

V první třetině měli jasně navrch domácí hráči. Již ve třetí minutě poslal domácí do vedení Brunec o dvě minuty později navýšil skóre zápasu Haas a o dalších dvacet vteřin již na 3:0 zvyšoval Moskal. Hosté dvě minuty před koncem snížili stav utkání díky Veleckému na 3:1.

20:00

19:58
    Šumperk hrál v šesti rozhodčí si toho všimli a poslali jej do oslabení. Trest odpyká Půhoný.

19:15
    Haas nabil Holíkovi na modrou jeho následnou střelu Sáblík vyrazil betonem.

18:54
    Bruncova tvrdá střela z modré skončila těsně vedle branky Sáblíka.

17:36
    MICHAL VELECKÝ stahovačkou obešel Starého, jeho střelu Štůrala dokázal vyrazit ale na následnou dorážku už byl krátký. Asistence: Ondřej Malec, Tomáš Kaláb.

17:05
    Zakázané uvolnění Šumperka. Vhazuje se po levici Štůraly.

16:52
    Čachotského střelu Štůrala vyráží betonem.

16:23
    Sedlák podržel puk a hráči odjeli střídat.

15:42

15:28
    Dobrovolného střelu ztečoval Sedlák do rohu kluziště.

14:35
    Dobrovolného střelu z modré schoval Štůrala do lapačky.

13:43
    Haas vyhrál buly na Starého ten vyhodil puk přes všechny čáry.

13:42
    Staněk dostává dvě minuty za sekání.

13:18
    Čachotský nastřelil tyčku Štůralovi branky.

12:32
    Plášek poslal zpoza branky puk na modrou Holíkovi, tomu ale střela vůbec nesedla.

10:02
    Kadlec posílal puk před branku, tam ale nikdo z jeho hráčů nestál.

08:53
    Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách Popelka dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

08:39
    Brunec pálil z otočky, Sáblík vyráží betony.

08:07
    Mikeš dostává dvě minuty za sekání.

08:01
    Moskal posílal puk před branku jako první so ho všiml hostující hráč a poslal jej zpět do rohu kluziště.

06:43
    Šumperku se nevydařila kombinace a ztratil puk.

04:40
    Ve stejném čase Jihlava střídá gólmany Ritticha v bráně vystřídal Lukáš Sáblík.

04:40
    Dudáš přihrával puk na volného PATRIKA MOSKALA ten si s pukem sjel k levému kruhu a střelou pod lapačku překonal Ritticha. Asistence: Aleš Staněk, Martin Dudáš.

04:20
    Plášek našel volného MARKA HAASE ten si sjel s pukem mezi kruhy a střelou pod lapačku překonal Ritticha. Asistence: Karel Plášek

03:32
    Holíkovu přihrávku vystihl Kuřítko, naštěstí pro Šumperk se dostala Jihlava do ofsajdu.

02:20
    Šumperk využívá přesilovou hru. TOMÁŠ BRUNEC našel jako první odražený puk poté s ním objel branku a zakončil jej k pravé tyčce Rittichovi branky. Asistence. Jan Tesařík.

02:01
    Jihlava se osvobodila a odjela střídat.

01:31
    Moskal nahrál puk na volného Žálčíka, ten ověřil Rittichovi betony.

00:50
    Staňkovi nevyšla klička a Jihlavě se podařilo vyhodit.

00:40
    První vyloučené dnešního zápasu. Dvě minuty za sekání si jde odsedět Kotvan.

00:05
    Holík rozehrával na Pláška. ten puk nedokázal zkrotit.

00:01

Salith Šumperk: Štůrala (Vajner) – Holík (''C''), Novotný, Tesařík, Starý, Sedlák, Dudáš, Gewiese – Haas, Plášek, Půhoný – Brunec, Popelka, Skoumal – Staněk, Moskal, Žalčík – Langr, Chomič, Cink

HC Dukla Jihlava: Rittich (Sáblík) – Mocek, Jícha, Dobrovolný, Podlipnik, Kaláb, Kotvan, Stebich – Přidal, Vysloužil, Kuřítko – Mikeš, Velecký, Kadlec – Čachotský (''C''), Malec, Důras

Rozhodčí: Jeřábek ml. – Lukš, Novák.

Poslední vzájemný duel mezi těmito celky skončil 8:4 pro Jihlavu.

Šumperku se v poslední době daří, z posledních tří zápasů získal sedm bodů z devíti možných. Nejprve si poradil venku s Kadaní 2:3 v tomto zápase se dvakrát trefil Moskal a jednu trefu přidal Žálčík. Po Kadani si Draci doma poradili s Litoměřicemi 2:1 po prodloužení. O obě branky se postaral Tomáš Sedlák. Ve středu zajížděl Šumperk do Berouna kde chtěl navázat na svá vítězství což se mu také podařilo, Beroun porazil 3:4 po prodloužení. Branky za Šumperk zaznamenali Skoumal, Žálčík a dvakrát se trefil Dudáš.
    Šumperk v tabulce okupuje desátou příčku se ziskem sedmadvaceti bodů.

Nejaktivnější hráči Šumperka po 22. kole:
    1. Karel Plášek 15b. (9+6)
    2. Patrik Moskal (5+9)
    3. Aleš Holík 13b. (5+8)

Jihlava z posledních tří zápasů dokázala vybojovat čtyři body. Doma dokázala porazit Budějovice výsledkem 2:1 Branky v tomto zápase dal Malec a Kaláb. V Havlíčkovým Brodě se Jihlavě nepodařilo bodovat a odvezla si prohru 3:2. Za Duklu se trefil Kadlec a Hubáček. Ve středu doma Jihlava přivítala Třebíč se kterou prohrála 2:3 po nájezdech. Branky v tomto zápase zaznamenali Důras a Štebih.
    Jihlava se v tabulce nachází na třetím místě se ziskem pětačtyřiceti bodů.

Nejaktivnější hráči Jihlavy po 22. kole:
    1. Tomáš Čachotský 35b. (10+25)
    2. Adam Zeman 19b. (15+4)
    3. Filip Seman 17b. (11+6)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Kateřina Glogarová

Branky a nahrávky: 3. Brunec (Tesařík), 5. Haas (Plášek), 5. Moskal (Staněk, Dudáš), 27. Skoumal (Popelka, Staněk), 42. Staněk (Moskal, Sedlák), 46. Holík (Sedlák, Plášek) – 18. Velecký (Malec, Kaláb), 59. Velecký (Čachotský)

DRACI PARS ŠUMPERK: Štůrala (Vajner) – Holík (''C''), Novotný, Tesařík, Starý, Sedlák, Dudáš, Gewiese – Haas, Plášek, Půhoný – Brunec, Popelka, Skoumal – Staněk, Moskal, Žalčík – Langr, Chomič, Cink
    HC Dukla Jihlava: Rittich (od 5. Sáblík) – Mocek, Jícha, Dobrovolný, Podlipnik, Kaláb, Kotvan, Stebich – Přidal, Vysloužil, Kuřítko – Mikeš, Velecký, Kadlec – Čachotský (''C''), Malec, Důras

Rozhodčí: Jeřábek ml. – Lukš, Novák