Chabarovsk – Doněck 0:4 (kon.) | Vladivostok – Spartak Moskva 1:2 (kon.) | Novokuzněck – Záhřeb 1:5 (kon.)
Novosibirsk – Minsk 3:1 (kon.) | N.Novgorod – Dynamo Moskva 1:3 (kon.) | CSKA Moskva – Jaroslavl 1:3 (kon.)
HC Slovan – Čerepovec 3:2 (kon.) | Lev – Petrohrad 3:4 (3:4 po s.n.)
po s.n. (3:4)
Lev Praha
3:4 (0:1, 3:1, 0:1 - 0:0)
SKA Petrohrad
Pondělí 02.12.2013, 19:00KHL

A je rozhodnuto. Vítězný nájezd si připisuje ILJA KOVALČUK.

Červenka si s Vehanenem opět pohrál. Znovu je to nerozhodné.

Klepiš znovu dává!

Kovalčuk ale Vehanena prostřelil, pokračuje se dál.

Klepiš také backhandovým blafákem uspěl. SKA musí dát.

Ullström ale důležitý nájezd backhandovým blafákem proměňuje.

Červenka se jako první trefuje střelou k pravé tyči.

A je tu další zajímavá situace. Oystrick chtěl za každou cenu potrestat hit na kapitána a dlouhou dobu naháněl Makarova po ledové ploše. Rozhodčí měli co dělat, aby kanadského tvrďáka udrželi.

62:02
    Teď lvi zabránili nejhoršímu. SKA nadějnou šanci překombinovalo a kotouč tak mohl do bezpečí odehrát Nakládal.

55:17
    Panarin jemně tečoval kotouč tečně před Vehanenem. Finský matador v brance vyřešil situaci zákrokem lapačkou.

51:30
    Dnešní utkání sleduje 10 242 diváků. Je tu nejvyšší návštěva dosavadní sezony!

50:12
    Vehanen si teď připsal famózní zákrok. Před Kovalčukem stála jen prádná brána, ale finský gólman dokázal na poslední chvíli kotouč vytěsnit.

44:54
    SKA jeli dva jednoho. Mäenpää si ale s celou akcí dobře poradil a hned založil protiútok.

43:52
    A právě za nedovolenou hrubost míří na trestnou Semjonov.

43:52
    Sekáč střílel backhandem a Thörnberg se snažil dorážet. Poté se před Salákem strhla mela, ve které švédský kanonýr inkasoval několik zásahů.

41:26
    Do šance se hnal Sekáč. Poslední kličkou se ale o nadějnou střelu připravil.

40:54
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Stejně tak, jak Lvu vyšel vstup do druhé části, se daří začátek poslední periody i Petrohradu. VIKTOR TICHONOV usměrnil těsně před Vehanenem Semjonovovu střelu od modré. Asistence: Alexej Semjonov.

39:13
    Lev Praha právě vstřelil branku!
    Závěr třetiny vychází lvům náramně. Jen co hlasatel oznámil poslední minutu druhé třetiny, se k puku dostal MICHAL ŘEPÍK. Jeho střela z levého kruhu propadla Salákovi u mezírkou u levé tyče. Asistence: Petr Vrána.

38:38
    Tvrdou střelou od modré se prezentoval O'Byrne. Jeho dělovku ale Salák dobře viděl.

38:06
    Thörnberg se obtáčel kolem své osy v mezikruží. Jeho střelu ale opět zastavil Salák.

37:25
    Ševcův projektil od modré skončil na rameni Saláka.

36:09
    Síly na ledě se navíc vyrovnají. Na trestnou míří Kovalčuk za sekání.

35:08
    A máme tu i bitkařskou vložku. Klepiš se toho rozhodně nebojí a složil k zemi Tichonova. Oba borci putují na trestnou lavici. Ta lví je už dost plná.

34:34
    A bude to ještě horší. Na trestnou putuje za Němcem i O'Byrne za hru vysokou holí. Následuje více než minutu a půl dlouhá přesilovka SKA 5 na 3.

34:08
    Ale je tu další šance pro SKA. Na trestnou usedá Němec za držení.

32:44
    Ponikarovskij výborně clonil před brankou a usnadnil tak práci VADIMU ŠIPAČJOVOVI, jehož střela od modré propadla Vehanenovi mezi betony. Asistence: Andrej Kutějkin.

31:43
    Řepík nabídl Birnerovi puk na teč. Ten ale kotouč před Salákem nedokázal zasáhnout.

29:26
    Vše nakonec ale končí faulem Petra Vrány. Ten si odsedí dvě minuty za podražení.

26:30
    A MICHAL BIRNER svůj nájezd proměňuje. Přesnou střelou nad Sálákův beton otáčí vývoj zápasu.

26:30
    A uvidíme nájezd za nedovolený zákrok Saláka na Birnera.

26:00
    A poté se sám dostal do nadějné šance. Akce finského beka skončila na Salákově hrudi.

24:24
    A opět v šanci první lajna lvů. Ullström vybídl skvělou přihrávkou ke střele Azeveda. Salák tentokrát pozornější.

20:48
    To je vstup do druhé třetiny! Ullström z rohu naservíroval kotouč na JUSTINA AZEVEDA, jehož střela z vrcholu levého kruhu končí až za Salákem. Asistence: David Ullström.

16:25
    A je tu další lví přesilovka. Skačkov si odsedí dvě minuty za podražení.

11:42
    Teď si ale nepohlídala ujíždějícího Ketova. Vehanen musel zasáhnout betonem.

10:49
    Na trestné sedí Kovalčuk za sekání. Lvi si zahrají první přesilovku.

06:28
    Kanadský obr ale míří na trestnou lavici. Jeho předchozí zákrok sice u rozhodčích prošel, teď si dvě minuty odsedí za vysokou hůl.

02:50
    To je pro domácí sprcha. Po výborném začátku inkasují jako první. Puk se dostal zpoza branky na ARTĚMIJE PANARINA, který střelou z první propálil Vehanena nad levým betonem. Asistence: Kučerjavenko.

02:28
    Červenka jel sám na Vehanena. Na poslední chvíli stihl celou akci českého forvarda uhasit Mäenpää.

01:14
    Obrovský tlak Lva. Nyní Azevedo pálil z levého kruhu. Mimo.

Karolína Antošová

Branky a nahrávky: 21. Azevedo (Ullström), 27. Birner, 40. Řepík (Vrána) – 3. Panarin (Kučerjavenko), 33. Šipačjov (Kutějkin), 41. Tichonov (Semjonov), rozh. náj. Kovalčuk

Lev Praha: Vehanen – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Jaakola, O'Byrne, Nakládal – Azevedo, Novotný, Ullström – Sekáč, Zackrisson, Thörnberg – Riderwall, Vrána, Klepiš – Birner, Cingel, Řepík – Matai
    SKA Petrohrad: Salák – Semjonov, Čudinov, Kalinin, Kutějkin, Judin, Alexandrov – Kovalčuk, Šipačjov, Ketov – Skačkov, Tichonov, Červenka – Panarin, Kučerjavenko, Ponikarovskij – Burdasov, Sigarjov, Makarov – Malyšev

Rozhodčí: Gofman, Bondar – Morozov, Putilin

Diváci: 10 242