Čeljabinsk – Barys 0:4 (kon.) | Magnitogorsk – Omsk 2:3 (0:2 po s.n.) | Ufa – Chanty-Mansijsk 3:2 (po pr.)
Nižněkamsk – Jekatěrinburg 2:3 (kon.) | Viťaz – Kazaň 2:3 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
3:2 (1:0, 0:0,1:2)
Jugra Chanty-Mansijsk
Úterý 03.12.2013, 14:00KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Vítejte u dalšího kola KHL. V dnešním duelu vyzve domácí Salavat Julajev Ufa hostující Jugra Chanty-Mansijsk. Zápas startuje ve 14 hodin!

Domácí Ufa se drží v čele tabulky. S jejich 57 body drží 4. místo Východní konference. Forma Salavatu z posledních zápasů je docela uspokojivá – 3 výhry a 2 prohry. Poslední zápas na svém hřišti ale prohráli proti Jekatěrinburgu poměrem 1:3. Uvidíme, zda se jim dnes podaří před domácím publikem vyhrát a pokusit se dostat na vyšší příčky.

Dnešní hostující tým Jugry přijíždí se 32 body dostačujících na 12. místo ve Východní konferenci. Jejich bilance je ale velice nepříznivá. Z posledních 5 utkání dokázali vytěžit pouze dva body – jeden bod když prohráli po prodloužení s Rigou 1:2 a druhý po prohraných nájezdech se Slovanem Bratislava. Podaří se dnes hostům zlomit sérii 5 proher v řadě? Sledujte náš přenos.

Češi a Slováci na ledě
    Hostující tým má ve svém kádru dva československé obránce – Čecha Marka Trončinského a Slováka Tomáše Starostu. Za domácí celek můžeme vidět Slováka Štefana Růžičku.

Salavat Julajev Ufa: Volkov (Vasilevskij) – Sopel, Kulda, Šitov, Babčuk, Zubarev, Kolcov, Isangulov, Gurkin – Makarov, Chlystov, Hartikainen – Mereskin, Dubrovskij, Slepyšev – Mirnov, Pihlström, Kajgorodov – Stěpanov, Gluchov, Pankov

Jugra Chanty-Mansijsk: Kuzněcov (Kukin) – Šefer, Chrostov, Djakov, Starosta, Trončinský, Sokolov, Tjuljapkin, Švidenko – Sitnikov, Magogin, Kručinin – Dixon, Smoleňák, Savinainen – Chlyncev, Jakubov, Knjazev – Buljanskij, Žukov, Plotnikov

Rozhodčí: Buturlin, Drejev – Matjusha, Palei.

Do dnešního utkání nastoupí za hostující tým český útočník Radek Smoleňák.

00:01

00:20
    Domácí vyhráli buly a jsou nyní na puku.

00:41
    Dvě minuty za vysokou hůl dostává hostující Djakov.

01:16
    Kolcov si s pukem zakroužil podél modré čáry a poté nahrál na spoluhráče před brankou. Kuzněcov kotouč kryje lapačkou.

02:15
    Kuzněcov měl zakrytý výhled. Toho se snažil využít Zubarev který vystřelil puk na hostující bránu. Chvíli nikdo nevěděl,kde kotouč je, nakonec vyjel ven z brankoviště a hosté na konci oslabení vyhazují přes všechny čáry.

02:41
    Hosté jsou kompletní.

04:18
    Mirnov dostal dobrou nahrávku do jízdy do mezikruží, puk ale nasměroval těsně mimo bránu!

05:16
    Hosté se osvobozují z dalšího tlaku Ufy a mohou vystřídat.

06:04
    Jugra ve vlastním pásmu se připravuje na útok.

06:31
    Alexandr Pankov teď vyzrál na hosty a nebezpečně se řítil na Kuzněcova. Obrana Chanty si s ním poradila.

07:29
    Ofsajd hostů.

08:01
    2 minuty za podražení dostává hostující Knjazev.

08:42
    Makarov si sjel blíž k bráně a vypálil. Kuzněcova ale neohrozil.

09:18
    Více jak polovina přesilovky domácích a zatím nijak vážně neohrozili bránu.

09:42
    Jugra opět posílá domácí zpět do středního pásma, odkud musí začít novou akci.

10:01
    Hosté jsou v plném počtu.

11:02
    Pankov nahazoval kotouč na bránu, žádný volný spoluhráč tam ale nebyl.

12:11
    Domácí krouží v útočném pásmu a snaží se uvolnit ke střele.

13:23
    Zubarev se prodral až mezi kruhy a odtud vyslal nepovedenou střelou. Na druhou stranu se hned pustili hosté, ale Volkov neměl žádný problém je zastavit.

14:34
    Jugra se teď dokázala na chvíli usadit v útočné třetině. Domácí je ale brzy vyhánějí zpět.

15:48
    Chrostov uklidňuje hru za Kuzněcovovou bránou.

16:36
    Ufa právě vstřelila branku!
    Makarov přihrávkou z otočky poslal puk z levého kruhu na sjíždějícího DENISE CHLYSTOVA mezi kruhy a ten pohotovou střelou trefuje odkrytou bránu! Kuzněcov se snažil ještě v letu kotouč zastavit, na Chlystovovu střelu byl ale krátký. Asistence: Dmitry Makarov, Teemu Hartikainen.

17:46
    Domácí Slepyšev si jde odpykat 2 minuty za podražení.

18:47
    Volkov teď na poslední chvíli změnil dráhu kotouče,který přes jeho brankoviště směřoval na volného hostujícího útočníka!

20:00

Úvodní třetina je za námi. V ní jsme viděli převážně klidný hokej, až na výjimku 2 vyloučení hostů a jednu dobrou šanci Mirnova. V 17. minutě se ale dokázala gólově prosadit Chlystov který posílal kotouč do odkryté brány po dobré nahrávce Makarova. Hosté se ještě pokusili v závěru třetiny snížit, jejich šanci ale zmařil Volkov který na poslední chvíli poslal kotouč jinam, než na volného hostujícího útočníka. Další třetina začne přibližně ve 14:46.

20:01

20:18
    Makarov teď obkroužil bránu a pokusil se prostřelit Kuzněcova. Puk se ale odrazil od brankářovy hokejky.

21:02
    A další nutný zásah Kuzněcova, tentokrát si musel vyjet z brány a puk odvrátit!

21:18
    Domácí jsou velice draví! Od modré posílal Babčuk dělovku na hostující bránu a nikdo mu nestál v cestě. Tvrdou střelu musel Kuzněcov vyrazit.

21:36
    Ale i hosté jsou velice aktivní. U levé tyčky Volkovy brány stál volný Radek Smoleňák, ale nedokázal puk nasměrovat mezi 3 tyče!

22:01
    Kajgorodov poslal zadovku na volného Kolcova na modré a ten okamžitě pálil. Naštěstí pro Kuzněcova mimo.

22:48
    Ofsajd hostů teď přerušuje hru.

23:08
    Icing Ufy.

23:58
    Téměř dvě minuty nebyla k vidění žádná střela a hra se stále přelévá ze strany na stranu.

24:21
    Dlouhou pasáž přerušuje ofsajd hostů.

24:32
    Šefer (JUG) dostává 2 minuty za úder do oblasti hlavy a krku a desetiminutový osobní trest.

25:08
    Domácí teď kombinují před Kuzněcovem.

26:02
    Zubarevova další střela od modré nezamířila do brány.

26:32

27:32
    Buljanskij se pokusil backhandem překonat Volkova.

28:39
    Plotnikov si obhodil domácího obránce a zničeho nic se ovjevil před Volkovem s kotoučem na holi. Nedokázal ale zakončit.

29:37
    Chlystov prokličkoval středním pásmem a zbavil se většiny hostjících hráčů. V útočné třetině ale volil zadovku na Makarova, kterého ale hosté o puk okamžitě obrali.

30:09
    Hru přerušuje icing domácí Ufy.

30:20
    Volkov zachytil kotouč do lapačky, odkud se mu jej snažil vyrazit Radek Smoleňák.

30:47
    Přesun domácích do útočné třetiny zastavuje ofsajd.

31:57
    Kuzněcov si připisuje další zákrok pohotovým sevření betonů.

32:46
    Kuzněcov kryje další střelu. Tentokrát se pokoušel Pankov zasunout kotouč kolem tyčky po objetí brány.

33:18
    Zakázané uvolnění Jugry.

33:35
    Hostující gólman byl opět připraven na Zubarevovu střelu.

33:35
    Dvě minuty za hákování si jde odpykat Sitnikov (JUG).

34:36
    Hosté se osvobozují .

35:25
    Posledních 10 vteřin přesilovky domácích a stále se jim nedaří vystřelit.

36:25
    Kuzněcov teď neuvěřitelně zastavil jasnou gólovku Dubrovskijeho! Ten se řítil na bránu a po nepovedené střele Mereskina, který donutil Kuzněcova položit se, nedokázal poslat kotouč do odkryté branky! Puk se zastavil někde pod Kuzněcovem!

37:31
    Ufa uklidňuje hru ve vlastním pásmu.

38:18
    Volkovi teď vyskočil puk z lapačky, ale hosté nedokázali dorazit kotouč do brány!

38:23
    Pihlström (UFA) dostává 2 minuty za vysokou hůl.

39:18
    Hosté kombinují před Volkovem a snaží se vstřelit gól do šatny. Domácí gólman ale stále drží čisté skóre!

40:00

Druhé dějství je za námi a neviděli jsme v něm žádnou branku. Avšak domácí Dubrovskij k tomu neměl vůbec daleko, když po nepovedené střele Mereskina nedorazil kotouč přes ležícího Kuzněcova do prázdné brány. Ke konci třetiny si hosté zahráli přesilovku ve které několikrát prověřili domácího Volkova. Ještě 23 vteřin přesilovky jim zbývá do třetí třetiny. Uvidíme, zda toho dokáží využít. Další třetina začne zhruba v 15:34.

40:01

40:14
    Hosté vyhráli buly a pokouší se rychle využít přesilovku.

40:23
    Domácí jsou kompletní.

41:44
    Výhoda pro domácí kteří jsou v 6.

41:58
    Za hákování dostává 2 minuty hostující Marek Trončinský.

42:32
    Domácím se nedaří dostat se do útočné třetiny.

43:25
    Teď se na chvíli Ufě podařilo se usadit v útočném pásmu, ale hosté je rychle vyhnali ven.

43:58
    Jugra je v plném počtu.

44:48
    Zakázané uvolnění hostů.

45:41
    Další dobrá nahrávka mezi kruhy před Kuzněcova! Tentokrát šla ale střela nad bránu.

46:53
    Tým Jugra právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno! STEPHAN DIXON se pokusil backhandem poslat přihrávku na hráče u brány. Kotouč se ale odrazil od domácího obránce zpět na Dixona a ten napodruhé posílá puk do brány! Asistence: Marek Trončinský, Radek Smoleňák.

48:35
    Hra se opět přiostřuje a nyní se snaží hosté přidat další gól.

50:08
    Ofsajd Jugry.

50:46
    Hra se přesouvá před Kuzněcova.

51:25
    Teď se do dobré pozice dostal hostující Chrostov, který střelou zápěstím trefil vyrážečku Volkova.

53:06
    Dubrovskij v těsné blízkosti branky Kuzněcova, nedokázal ale puk dostat do sítě a ještě lehce posunul klec.

54:12
    Kuzněcov měl před sebou chumel, ze kterého naštěstí pro něj nikdo neposlal kotouč na branku.

54:59
    Kajgorodov klepal hokejkou o led a říkal si o přihrávku, Babčuk ale volil střelu, kterou Kuzněcov bez problému chytá.

55:29
    Zakázané uvolnění domácích.

56:08
    A znovu.

Dnešní utkání sleduje 7260 diváků.

56:08
    Za podražení dostává 2 minuty Sokolov (JUG).

56:17
    A Sokolov může hned zpátky do hry! Chlystov poslal z pravého kruhu rychlou nahrávku na NIKITU ŠITOVA na modré čáře a ten tvrdou střelou rozvlnil podruhé síť za Kuzněcovem! Asistence: Denis Chlystov.

56:44
    Domácí Stěpanov dostává 2 minuty za manipulaci pukem rukou. Rozhodčí byli tentokrát opravdu přísní.

57:31
    Radek Smoleňák se pokusil srovnat skóre, ale Volkov byl neomylný.

58:06
    Hosté se špatnou nahrávkou obírají na chvíli o útočné pásmo, protože jim puk utekl na středící čáru.

59:07
    Hosté jsou v šesti!

59:44
    Na poslední chvíli to hosté dokázali! Andrej Šefer poslal z pravého kruhu přihrávku na dojíždějícího VELIHO-MATTIHO SAVINAINENA a ten procpal puk za záda Volkova! Asistence: Andrej Šefer, Mikhail Jakubov.

60:00

Třetí třetina nám neukázala vítěze a je před námi prodloužení. Díky dobrému zakončení Savinainena 16 sekund před koncem třetiny se prodlužuje zápas.

60:01

60:23
    Domácí rozehrávají od svojí brány.

60:55
    Ufa se snaží uvolnit v útočném pásmu.

61:08
    Mirnov mohl rozhodnout zápas! Dostal se sám před Kuzněcova a střelou backhandem se trefuje pouze do jeho lapačky!

62:03
    Kajgorodov poslal puk na KIRILA KOLCOVA a ten po přehození kotouče ze strany na stranu prostřeluje hostujícího brankáře! Asistence: Andrej Zubarev, Alexej Kajgorodov.

Je tu konec! Po krátkém prodloužení zápas rozhodl Kiril Kolcov a jeho tým si tak z dnešního zápasu bere 2 body! To je ode mě pro dnešek vše a přeji vám krásný zbytek dne. (16:13:36)

Michal Kuba

Branky a nahrávky: 17. Chlystov (Makarov, Hartikainen), 57. Šitov (Chlystov), 63. Kolcov (Zubarev, Kajgorodov) – 47. Dixon (Trončinský, Smoleňák), 60. Savinainen (Šefer, Jakubov)

Rozhodčí: Buturlin, Drejev – Matjusha, Palei