Čeljabinsk – Barys 0:4 (kon.) | Magnitogorsk – Omsk 2:3 (0:2 po s.n.) | Ufa – Chanty-Mansijsk 3:2 (po pr.)
Nižněkamsk – Jekatěrinburg 2:3 (kon.) | Viťaz – Kazaň 2:3 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
2:3 (2:0, 0:3, 0:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Úterý 03.12.2013, 16:00 • Ice Palace • KHL

Sledovali jsme velmi zajímavé utkání, do kterého rozhodně lépe vstoupili domácí, kteří vedli už po devíti minutách 2:0. Ale hosté ve druhé třetině předvedli výborný obrat, ve třetí třetině žádný gól nepadl a hosté z Jekatěrinburgu tak vyhrávají 3:2 a domů si tedy vezou plný počet bodů.

Střely na branku: 29:28
    Vyloučení: 5:9
    Vyhrané buly: 30:32

Odemě je to pro dnešek vše, přeji krásný zbytek večera. (18:23:51)

60:00

59:41
    A tohle domácí zřejmě nedokážou srovnat, na trestnou lavici míří Maxim Rybin (NIZ) za podražení. Sudnitsin je zpět v bráně.

59:11
    Domácí vyslali několik střel, ale Kovář drží svůj tým.

58:40
    Domácí to zkoušejí v šesti, Sudnitsin je na střídačce!

57:59
    Oddechový čas pro domácí.

57:59
    A do velké šance se dostával Milovzorov, ale byl podražen a na trestné lavici již sedí Alexej Simakov (JEK).

57:01
    Domácí zatlačili hosty v jejich obranném pásmu a snaží se vyrovnat.

56:54
    To stejné platí i na druhé straně, když od modré čáry střílel hostující Gusev.

56:01
    Berezin střelou zápěstím trefil pouze dobře připravenou lapačku Kováře.

54:43

53:03
    Tolpeko vyslal nepříjemnou střelu na Kováře, který jeho pokus vůbec neviděl, ale střela šla nakonec mimo branku.

52:43
    Domácí mají šanci na srovnání skóre necelých sedm minut před koncem třetiny, na trestnou lavici míří Evgenij Rybnickij za podražení.

52:03
    Domácí si ale nepřesně přihráli ve středu hřiště a znamená to tedy zakázané uvolnění, vhazovat se bude po pravici Sudnitsina.

51:54

50:32
    Nikita Trjamkin střílel od modré, ale při svém pokusu zlomil hůl.

49:54
    Ale kapitán domácích Martin Cibák (NIZ) svému týmu moc nepomáhá a oslabuje tak svůj tým, na trestnou lavici si jde sednout za podražení.

49:11
    Domácí dostávají hosty pod menší tlak, ale zatím jsme neměli možnost sledovat nějakou nepříjemnou střelu na Kováře.

Jaroslav Přib

Branky a nahrávky: 6. Kulikov (Osala), 9. Kulikov (Osala) – 24. Malychin (Demagin, Megalisnkij), 26. Deveaux (Lewandovskij, Jefimov), 36. Arkalov

Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnitsin (Mamedov) – Berezin, Kosmačjov, Beljakov, Bělov, Mamašev, Jarullin, Romanov – Tolpeko, Cibák "C", Kulikov, Osala, Rybin, Koukal, Šošrjakov, Kolář, Taratušin, Trunjov, Milovzorov, Polygalov, Bělousov. Trenér: Dmitry Balmin.
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Fomin) – Gusev "C", Trjamkin, Viklund, Lepistö, Antonov, Megalisnkij, Rybnickij, Zhuravlev – Levandovskij, Deveaux, Jefimov – Lazarev, Černov, Malychin – Simakov, Jemelejev, Demagin – Golyšev, Strelcov, Arkalov. Trenér: Anatoly Yemelin.

Rozhodčí: Belyayev, Nalivaiko – Menshikh, Chubykin

Diváci: 5 000