Čeljabinsk – Barys 0:4 (kon.) | Magnitogorsk – Omsk 2:3 (0:2 po s.n.) | Ufa – Chanty-Mansijsk 3:2 (po pr.)
Nižněkamsk – Jekatěrinburg 2:3 (kon.) | Viťaz – Kazaň 2:3 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
2:3 (2:0, 0:3, 0:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Úterý 03.12.2013, 16:00 • Ice Palace • KHL

58:40
    Domácí to zkoušejí v šesti, Sudnitsin je na střídačce!

57:59
    A do velké šance se dostával Milovzorov, ale byl podražen a na trestné lavici již sedí Alexej Simakov (JEK).

52:43
    Domácí mají šanci na srovnání skóre necelých sedm minut před koncem třetiny, na trestnou lavici míří Evgenij Rybnickij za podražení.

49:54
    Ale kapitán domácích Martin Cibák (NIZ) svému týmu moc nepomáhá a oslabuje tak svůj tým, na trestnou lavici si jde sednout za podražení.

Dnešní utkání sleduje 5 000 diváků.

41:35
    A také si zahrají další přesilovou hru, tedy velká šance na srovnání skóre. Na trestné lavici už sedí na dvě minuty Alexej Jefimov (JEK) za vysokou hůl.

40:20
    Hned po dvaceti sekundách se do samostatného úniku dostal Igor Polygalov, který nejdříve trefil beton Kováře a poté dorážel ještě jeden z domácích hráčů, ale Kovář znovu předvedl fantastický zákrok lapačkou!

35:29
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Ale o pár sekund později to už neplatí a hosté tak otáčejí stav utkání. K dorážce se dostal ILJA ARKALOV a puk propadl Sudnitsinovi pod rukou – 2:3. Bez asistence.

35:11
    Hosté nyní měli velmi dobré příležitosti, když několikrát ohrozili domácího brankáře Sudnitsina, ten zatím odolává.

28:23
    Fantastický zákrok teď vytáhl Jakub Kovář, když se před ním objevil zcela osamocen Rybin a Kovář jeho ránu chytá nekompromisním zákrokem do lapačky.

26:11
    Domácí si také zahrají přesilovou hru, na trestné lavici už sedí Zhuravlev (JEK) na 2 minuty za vysokou hůl.

25:56
    To je něco! Hosté během 3 minut srovnávají stav utkání, když se po nádherné přihrávce Jefimova prosadil ANDRE DEVEAUX – 2:2. Asistence: Eduard Lewandowskij, Alexej Jefimov.

23:08
    A hosté ji využívají, když se po krásné kombinaci dostal k zakončení FJODOR MALYCHIN, který nedal domácímu brankáři šanci – 2:1. Asistence: Sergei Demagin, Dmitry Megalisnkij.

22:36
    A i hosté si zahrají přesilovou hru 5 na 3, na tresné lavici již odpočívá Renat Mamashev (NIZ) za krosček.

22:14
    Hosté měli nyní plno šancí, když se několikrát dostali ke střele na Sudnitsina, který ale několika zákroky drží svůj tým.

21:31
    Denis Tolpeko (NIZ) si jde sednout na tresnout lavici za hákování.

18:11
    Igor Polyganov pěkně přebrusil obranu hostů a dostal se až před Kováře, ten ale tuto střelu kryje.

14:47
    Jekatěrinburg si také v první třetině zahraje přesilovou hru, když byl vyloučen domácí Albert Jarulin (NIZ).

08:08
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Ale hned vzápětí je tu druhá branka domácích, když se po vyhraném buly domácí dostali do úniku dva na jednoho a zakončoval znovu PAVEL KULIKOV, který tak vstřílí svůj druhý gól dnešního utkání – 2:0. Asistence: Oskar Osala.

05:50
    A domácí tuto přesilovku využívají, když se po sérii přihrávek dostal puk až k PAVLOVI KULIKOKOVI, který propálil Kováře – 1:0. Asistence: Oskar Osala.

04:23
    Milovzorov (JEK) se tlačil do šance, ale byl u toho hákován. Na trestnou lavici míží kapitán hostí Gusev (JEK) a domácí si tak zahrají přesilovku 5 na 3!

02:52
    Je tu první vyloučení zápasu, Evgenij Rybnitsky si jde sednout na 2 minuty za vysokou hůl.

Jaroslav Přib

Branky a nahrávky: 6. Kulikov (Osala), 9. Kulikov (Osala) – 24. Malychin (Demagin, Megalisnkij), 26. Deveaux (Lewandovskij, Jefimov), 36. Arkalov

Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnitsin (Mamedov) – Berezin, Kosmačjov, Beljakov, Bělov, Mamašev, Jarullin, Romanov – Tolpeko, Cibák "C", Kulikov, Osala, Rybin, Koukal, Šošrjakov, Kolář, Taratušin, Trunjov, Milovzorov, Polygalov, Bělousov. Trenér: Dmitry Balmin.
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Fomin) – Gusev "C", Trjamkin, Viklund, Lepistö, Antonov, Megalisnkij, Rybnickij, Zhuravlev – Levandovskij, Deveaux, Jefimov – Lazarev, Černov, Malychin – Simakov, Jemelejev, Demagin – Golyšev, Strelcov, Arkalov. Trenér: Anatoly Yemelin.

Rozhodčí: Belyayev, Nalivaiko – Menshikh, Chubykin

Diváci: 5 000