Chabarovsk – Spartak Moskva 4:3 (2:0 po s.n.) | Vladivostok – Doněck 4:1 (kon.) | Novokuzněck – Minsk 3:2 (kon.)
Novosibirsk – Záhřeb 0:2 (kon.) | Mytišči – CSKA Moskva 2:0 (kon.) | Riga – Jaroslavl 4:1 (kon.)
HC Slovan – Petrohrad 2:3 (0:1 po s.n.) | Lev – Čerepovec 3:1 (kon.)
Admiral Vladivostok
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
HC Donbass Doněck
Středa 04.12.2013, 10:00KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

Pěkný den u sledování online přenosu z utkání Kontinentální hokejové ligy mezi domácími Admiral Vladivostok a hosty z HC Donbass Doněck. Úvodní buly celého duelu je naplánováno na 10:00.

Mírnějším favoritem dnešního duelu jsou hosté z ukrajinského HC Donbass Doněck. Ti v letošním ročníku nasbírali již 56 bodů a v tabulce Západní konference jim náleží skvělé páté místo, což je o jeden bodík a o jednu příčku lepší než umístění pražského Lva.
    Zcela špatně na tom ovšem není ani nováček soutěže z Vladivostoku. Hokejisté Admiralu se sice nachází mimo příčky zajišťující play-off, deváté místo ve Východní konferenci je ale ještě stále nadějné pro případný postup mezi nejlepší východní osmičku.

Češi na ledě

V dresu hostujícího Donbassu nalezneme české útočníky Lukáše Kašpara s Václavem Nedorostem, obranu pak tvrdí bek Jan Kolář.

Dres domácího Admiralu pak žádný český hráč neobléká.

Admiral Vladivostok: Hovinen (Ivannikov) – Porseland, Těrnavskij, Osipov, Commodore, Vorobjov, Antropov – Nikitěnko, Ugarov, Gračjov – Bergfors, Gynge, Schutz – Sokolov, Drugov, Bortnikov – Pervušin, Barbašev, Lesnuchin, Kuzněcov.

HC Donbass Doněck: Ševčuk (Leighton) – Kolář, Piganovič, Wilson, Podhradský, Bartulis, Razin, Silnitskij – Writanen, Fedotěnko, Laine – Nedorost, Jakucenja, Dadonov – Robitaille, Kiiskinen, Kašpar – Běluchin, Zacharov, Torjanik.

Rozhodčí: Naumov, Čerenkov – Strelcov, Tarasov.

Oba celky nastupují na ledovou plochu, domácí nastoupí v modrých dresech, na hosty čekají barvy bílé.

Na řadu přichází ukrajinská a ruská hymna.

Hymny jsou u konce, můžeme jít na to.

00:01

00:15
    Domácí Gračjov se ihned z pravého křídla tlačil do šance, hostující brankář si však tento nájezd ze strany pohlídal a patřičně pokryl.

00:53
    Domácí začali lépe, další příležitost měl Gynge, Leighton znovu kryje.

01:10
    Hosté pod tlakem vyhazují puk na zakázané uvolnění.

01:19
    Další vyhození přes všechny čáry v podání hostí a další buly před Leightonem.

01:50
    Za podražení je vyloučen hostující Bartulis, tlak Vladivostoku tak bude moci pokračovat.

02:28
    Hosté se avšak zatím dobře brání, tlak domácích v přesilové hře nepokračuje.

02:54
    Domácím se nedaří usadit se v útočném pásmu, hosté dvakrát po sobě vyhazují puk pryč z pásma.

03:12
    Kašpar ve vlastním oslabení prověřil z levého kruhu Hovinena, ten se představil pozorným betonem.

03:47

04:20
    Domácím se vůbec nepodařil přechod přes útočnou modrou čáru – ofsajd.

04:31
    Leighton raději přeruší hru poté, co mu puk poskakoval nebezpečně kolem brankoviště.

05:19
    Po nahození domácího Commodoreho od pravého mantinelu přeruší hostující brankář raději hru.

06:32
    Gynge a jeho bekhendový pokus z levého křídla, lapačka Leightona připravena.

06:40
    Velká šance hostujícího Dadonova, který se z levého křídla natlačil před domácího brankáře, v jasné šanci byl ale faulován. O trestné střílení se ale jednat nebude, jen o klasický trest.

06:40
    Těrnavskij je vyloučen za držení, první přesilovka pro hosty.

06:49
    Přesilovka je ale u konce. Hostující Podhradský je vyloučen za podražení. Hraje se 4 na 4.

07:15
    Nedorost se rychle natlačil před domácího brankáře, puk mu ale nedokázal zasunout mezi betony.

07:22
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Po nevyužité šanci Nedorosta se domácí z rychlého protiútoku ujímají vedení. Ke střele na levém kruhu pro vhazování se dostal ALEXEJ UGAROV a jeho pokus propadl Leightonovi mezi betony do hostující brány. Asistence: Jevgenij Gračjov.

08:23
    Pokus Robitaille z pravého křídla rozduněl beton domácího brnakáře.

09:43
    Hosté se snaží vyrovnat, domácí se ale dobře brání.

10:40
    Doněck právě vstřelil branku!
    Několik kombinací hostí před domácí brankou přináší vyrovnávací branku! Dorážky Dadonova ještě do brány nedoputovaly, k vyraženému puku si nakonec od mantinelu sjel MAXIM JAKUCENJA a pohotově doklepl volný puk do domácí brány. Asistence: Jevgenij Dadonov, Randy Robitaille.

12:24
    Těrnavksij odráží další útok hostujícího celku a vyhazuje puk do středního pásma.

13:08
    Přesilovka pro domácí. Na trestnou lavici odchází Václav Nedorost za podražení.

14:05
    Hosté se zatím pozorně brání, domácí se nemohou dostat ke střelbě.

14:48
    Rána Porselanda od modré čáry, hostující brankář vyráží betonem.

15:08

16:39
    Vorobjov napřáhl ve středu útočného pásma téměř až ke stropu, jeho dělovka ale nakonec do sítě nemířila.

17:24
    Nahození hostujícího Laineho od pravého mantinelu, domácí brankář Hovinen na místě.

18:19
    Hostující Jan Kolář je vyloučen za držení.

18:40
    Hosté se zatím dobře brání a několikrát vyhazují puk z pásma pryč.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:45
    Domácí se v poslední minutě druhé třetiny ještě prosazují a díky využité přesilové hře se navrací zpět do vedení! Schutz našel ne levém křídle si dobře najíždějícího RICHARDA GYNGEHO, který se pohotovou střelou švihem nemýlil. Asistence: Felix Schultz.

20:00

První třetina je u konce, viděli jsme v ní tři branky. Dvě dali domácí, kteří jimi ohraničili první dvacetiminutovku, jednou se dokázali prosadit i hosté. Domácí jsou v zápase zatím o trošku aktivnějším týmem a jejich jednogólové vedení je tedy adekvátní.

Střely na bránu v první třetině: 16 – 11.

20:01

20:30
    Domácí Nikitěnko je vyloučen za nedovolené bránění. Přesilovka pro hosty.

20:54
    Nedorost se snažil protlačit puk do domácí brány kolem levé tyče, brankáře domácích ale nepřekonal.

29:19
    Rána Dadonova nepřesná, domácí se osvobozují.

21:40
    Další vyhození domácích.

22:20
    Přesilovka je u konce. Robitaille (DON) je vyloučen za nedovolené bránění.

22:28

23:03
    Těrnavskij se pokusil u levé tyče zamést puk rychle do hostující brány, hostující brankář si ale inkriminovaný prostor pohlídal.

23:37
    Práce v přesilové hře i pro domácího brankáře, z levého křídla ho prozkoušel Nedorost.

24:19

24:29
    Další vyloučení. Hostující Torjanik odchází na dvě minuty za vysokou hůl.

25:13
    Rána Porselanda od modré byla sražena mimo.

25:48
    Dobývání hostující branky domácími hokejisty je nakonec zakončeno třetí vstřelenou brankou. Po střele Porselanda od modré se na hranici brankoviště zorientoval jako první JEVGENIJ GRAČJOV a vyražený puk pohotově doklepl do hostující brány. Asistence: Mathias Porseland, Andrej Nikitěnko.

26:13
    Rána Viktora Drugova z pravého křídla, Leighton tentokrát připraven.

27:07
    Pokus domácího Bergforse od levého mantinelu mířil těsně mimo.

27:21
    Hostující Jakucenja je vyloučen za vysokou hůl. Další početní výhoda pro domácí Admiral.

27:40
    Fedotěnko ve vlastním oslabení zlobí na levém křídle, jeho pokus po zemi však dokázal domácí Hovinen pokrýt.

28:29
    Osipov pálí od modré čáry, hostující Leighton připraven.

29:16
    Špatná rozehrávka za bránou od hostujícího brankáře, Lesnuchin však nedokázal z strého úhlu zamést puk do volné domácí brány. K puku se nakonec nedostal ani sjíždějící si Bergfors, hosté dokázali zaváhání svého brankáře napravit.

29:40

30:41
    Domácí po zmatcích ve svém obranném pásmu vyhazují raději puk přes všechny čáry.

30:54
    Domácí Lesnuchin vyhodil puk ze svého obranného pásma a odchází na dvě minuty na trestnou lavici za zdržování hry.

31:05
    Domácí se dostali na puk a osvobozují se.

31:35
    Piganovič dostal na modré puk na volej, jeho dělovku ale domácí obrana v čele s Hovinenem ustála a Admiral se může následně osvobodit.

31:54
    Ihned po buly to vyzkoušel Laine, Hovinen připraven.

32:24
    Fedotěnko si sjel mezi kruhy, dostal přesný pas zpoza brány, který však poslal těsně mimo.

32:40
    Rána Dadonova z levého křídla, Hovinen raději přeruší hru.

32:54

33:03
    Před domácí bránou teď operoval Lukáš Kašpar, ani on ale nevyšel ze skrumáže jako vítěz.

33:51
    Jakucenja si najel na pravý kruh pro vhazování, jeho pokus švihem ale trefuje jen domácího brankáře.

34:28
    Na druhé straně se do šance tlačil Gynge, z předbrankového prostoru ale svůj druhý gól v zápase nepřidal.

34:59
    Hosté jsou hodně aktivní, v útočném pásmu si vytváří několik šancí. Domácí se zuby nehty brání.

35:19
    Vladivostok pod tlakem vyhazuje puk jen na zakázané uvolnění.

36:09
    Přečíslení domácích tři na jednoho brankou nekončí! Sokolov místo střely volil ještě nahrávku na Drugova, který však již byl mimo střelecký úhel.

36:59
    Pokus švihem Drugova z levého křídla, puk však jen těsně minul vzdálenější tyč hostující brány.

37:46
    Hosté jsou sice lepší, nebezpečnější a vytváří si více šancí. Zapomínají ale zároveň na zadní vrátka a domácí se dostávali několikrát do slibného přečíslení.

38:25
    Domácí si nechtějí komplikovat život a vyhazují puk raději jen do středního pásma.

38:48
    Podhradský tečoval nahození domácích do ochranné sítě, buly před brankářem Donbassu.

39:07
    Domácí při přechodu do útočného pásma brzdí ofsajd.

39:45
    Třetina se již jen dohrává, nikdo se nikam moc nežene.

40:00

Druhá třetina je za námi, viděli jsme v ní jednu branku, o kterou se postarali znovu domácí hokejisté. Ti tak navýšili své vedení již na 3:1 a do třetí části vstoupí s dobrými vyhlídkami na bodový zisk.
    Je ovšem třeba připomenout, že ve druhé třetině byli spíše aktivnější hostující hokejisté, branku se jim ale z mnoha dobrých šancí vstřelit nepodařilo.

Střely na bránu ve druhé třetině: 5 – 15 (celkem: 21 – 26).

40:01

41:00
    První minuta z obou stran opatrná, zatím jsme neregistrovali žádnou střelu na bránu.

41:56
    Hostům se nepovedla rychlá rozehrávka do brejku, po icingu se tak celá hra vrátí před brankáře Donbassu.

42:14
    Kolář pálil z levého křídla, domácí Hovinen bez problémů vyráží mimo.

43:49
    Ugarov se ke střele z levého kruhu nedostal, hosté mu zablokovali hůl.

44:41
    Leighton krotí ve své výstroji nahození ze středního pásma a raději přeruší hru.

45:19
    Domácí při přechodu do útočného pásma brzdí ofsajd. Hra je ve třetí třetině zatím opatrná z obou stran, nikdo nemá navrch.

45:59
    Za podražení je vyloučen Zacharov (DON).

46:39
    Domácí kombinují v útočném pásmu, hosté ale zatím stíhají s nimi bruslit.

46:48
    Rána domácího kapitána Nikitěnka, hostující brankář připraven.

47:16
    Puk se dotkl ochranné sítě, následovat bude další buly po levici hostujícího brankáře.

47:30
    Drugov se chtěl vytočit s pukem zpoza brány až do střelecké příležitosti, puk mu však na poslední chvíli sjel z čepele.

47:59

48:07
    Jakucenja se proháčkoval mezi dvěma obránci Admiralu až do střelecké šance, z ostrého úhlu ale poslal puk těsně mimo.

48:54
    Nahození Kašpara od levého mantinelu končí v lapačce pozorného Hovinena.

49:24
    Robitaille přenechal na pravém křídle puk Kašparovi, který však z první pálil jen do betonů přesouvajícího se Hovinena. Hosté jsou poslední minuty o kapánek lepším týmem, na dnes skvěle chytajícího brankáře Admiralu to ale zatím nestačí.

49:59
    Writanen hledal z pravého křídla na druhém křídle Laineho, puk k němu však přes domácí obranu nedoputoval.

50:22
    Před dotírajícím Pervušinem přeruší hostující brankář na druhé straně raději hru.

51:05
    Nedůrazný pokus Ugarova od levého mantinelu, snadná práce pro hostujícího brankáře Leightona.

51:50
    Hosté kombinují v útočném pásmu, pokus Koláře od modré čáry ale trefil jen domácího brankáře.

52:20
    Znovu Kolář! Ani jeho druhý pokus z bezprostřední blízkosti neprošel do domácí brány.

52:55
    Domácím se podařilo dostat puk do středního pásma a mohou jít vystřídat. Hosté začínají přidávat na obrátkách.

53:20
    Nikitěnko pod tlakem vyhazuje puk jen na zakázané uvolnění. Buly po pravici Hovinena.

53:33
    Dadonov našel přesným pasem Nedorosta, který z první pálil nepřesně.

53:49
    Na druhé straně ovšem zlobil i domácí Gynge. Jeho pokus po obtočení brány končí na výstroji hostujícího brankáře.

54:05
    Leighton drží hosty stále ve hře, z levého křídla se ke střele a následně dorážce dostal Schutz, na hostujícího brankáře si však ve dvou velkých šancí z blízkosti nepřišel.

55:35
    Hosté zformovali svoje řady a chystají se k dalšímu útoku.

55:59
    Nedorosta však při přechodu do útočného pásma brzdí ofsajd.

56:02
    Schutz byl v přečíslení dva na jednoho faulován. To je komplikace pro hostující hráče!

56:02
    Vyloučen byl hostující Peter Podhradský za hákování. Domácí tak mohou ukrojit dvě minuty z konce zápasu v přesilové hře.

56:28
    Ovšem pozor, s hosty je ještě hůře! Za sekání nařizuje sudí trestné střílení. Pojede ho faulovaný Ugarov!

56:28
    ALEXEJ UGAROV ve svém nájezdu nic moc nevymýšlel, nabruslil si před Leightona, kterého pohotovou střelou nad levým betonem překonává! Domácí tak navyšují své vedení a jsou velmi blízko výhře v dnešním utkání. Bez asistence.

57:03
    Bude se hrát 4 na 4. Domácí Porseland je vyloučen za nedovolené bránění.

58:13
    Podhradksý je na ledě, hosté hrají v pěti.

58:33
    Po střele hostujícího Bartulise se do sebe před bránou domácích pustili domácí Těrnavskij a hostující Jan Kolář. Úspěšnější z duelu byl český bijec. Oba kohouti navíc míří ihned na trestnou lavici, vyloučeni jsou za hrubost.

58:33
    Na trestnou lavici navíc usedá domácí Osipov, také za hrubost. Hosté hrají v pěti na tři!

58:58
    Hosté kombinují v pásmu a střílí z každé pozice, domácí se ale dobře brání.

57:00
    Domácí ve čtyřech, na výsledku se toho již mnoho nezmění.

60:00

Je dobojováno! Domácí ve třetí třetině nepřipustili žádný možný zvrat a poměrně v poklidu si dokráčeli k výhře 4:1. Hosté dnes ale nebyli o tolik horším soupeřem, vytvářeli si mnoho šancí, mohou ovšem žehrat na špatnou koncovku, která je dnešní zápas stála.

Ode mne je to zatím vše, od 19:00 se vám přihlásím z dalšího duelu KHL, tentokrát bude bratislavský Slovan hostit doma favorita z petrohradského SKA. (12:22:06)

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 8. Ugarov (Gračjov), 20. Gynge (Schutz), 26. Gračjov (Porseland, Nikitěnko), 57. Ugarov (TS) – 11. Jakucenja (Dadonov, Robitaille)

HC Donbass Doněck: Leighton (Ševčuk) – Kolář, Piganovič, Wilson, Podhradský, Bartulis, Razin, Silnitskij – Writanen, Fedotěnko, Laine – Nedorost, Jakucenja, Dadonov – Robitaille, Kiiskinen, Kašpar – Běluchin, Zacharov, Torjanik.

Rozhodčí: Naumov, Čerenkov – Strelcov, Tarasov