Volga Novgorod – Samara 1:2 (kon.) | Machačkala – Kubaň Krasnodar 0:0 (kon.) | Lok. Moskva – Kazaň 0:0 (kon.)
FK Volga Nižnij Novgorod
1:2 (1:1)
FK Křídla Sovětů Samara
Sobota 07.12.2013, 10:30 • Stadion Lokomotiv • Ruská Premier Liga

Tři body tedy putují do Samary. Já se s vámi loučím a přejí pěkný zbytek sobotního dne. (12:28:15)

Je tu konec utkání. Aktivnější domácí Nižnij Novgorod podlehl hostující Samaře výsledkem 1:2. O dnešním tří bodovém zisku hostů rozhodl brankou v 88. minutě Artem Dělkin, který vsítil gól po svém sedmi minutovém pobytu na hřišti. Domácí jsou vyloženě zklamaní, protože ve druhém poločasu, až na pár malých šancí, hosty k ničemu nepouštěli.

90+3

90+3
    Domácí odvrací rohový kop

90+2
    Poslední střídání Samary. Hřiště opouští Goreux. Opačným směrem se vydá běloruský hráč Dimitrij Verchovcov.

90+2
    Kowalczyk vybojoval rohový kop.

90+1
    Sudí nastavuje tři minuty.

88
    Samara právě vstřelila branku!
    Callagov vyslal krásný pas na ARTEMA DĚLKINA, který dává domácím velkou kudlu do zad. Krásnou střelou z levého křídla překonal brankáře Parejka.

88
    Terén opravdu není pěkný a míč se občas špatně odrazí. Uvidíme, jestli to bude mít vliv na zbytek utkání.

84
    Dělkin je potrestán žlutou kartou. Brankář Volgy už je v pořádku.

84
    Po velice špatné přihrávce trefil nepříjemně brankáře Novgorodu Dělkin. Gólman je ošetřován na hrací ploše.

83
    Hosté odvrátili hrozbu v podobě centru a zakopli míč na roh.

81
    Hosté budou střídat již podruhé. Dolů jde Machmudov. Na hrací plochu zase Artem Dělkin.

81
    Kapitán Křídel Sovětů Nemov vyslal po zemi střelu. Gólman ale v pohodě chytl do náruče.

78
    Míč skončil mimo tři tyče. Následuje odkop od branky Veremenka.

75
    První střídání na straně domácích. Hřiště opouští Syčev. Nahrazuje ho jamajský útočník Luton Shelton.

74
    Brown Forbes dokázal vystřelit na bránu Parejka, i přestože na něj tlačil Boridan. Gólman domácích si s jeho střelou poradil, chytil a rozehrál. Zkušená práce!

73
    Goreux trochu teatrálně spadl po souboji s Rodićem. Ovšem rozhodčí mu jeho pád nezbaštil.

72
    Nižnij Novgorod je velice aktivní. Hosté se málokdy dostanou k balónu.

71
    Faul domácích uprostřed středového kruhu.

69
    Ti jí ovšem špatnou přihrávkou promrhávají.

69
    Další standardní situace pro domácí.

68
    Centr ale mířil přesně na Callagova, který míč rázem odkopl.

68
    Volný přímý kop pro Novgorod.

65
    Žlutá karta pro záložníka Novgorodu Bibilova. Ten měl na svědomí dosti tvrdý zákrok skluzem.

64
    Rodić nacentroval míč do vápna. Gólman Veremenko vyboxoval míč.

63
    Kolodin dobrým skluzem zahrál míč do autu.

62
    Rukou ve vlastním vápně zahrál Kowalczyk, ale sudí penaltu neodpískal.

61
    Sudí přerušil hru, protože Bibilov ležel na zemi. Ten nakonec s pomocí lékařů opouští hrací plochu.

60
    Odmáván ofsajd hostujícímu týmu.

57
    První střídání hostů připravil trenér Cygankov. Hřiště opustil Caballero. Toho nahrazuje hráč s číslem čtrnáct Alexander Jelisejev.

56
    Rukou nyní zahrál útočník Samary. Rozehrávat bude Novgorod.

55
    Roh se Samaře nepovedl a končí ve středu hřiště.

55
    Kowalczyk se teď výborně vrátil a skluzem ve vápně odkopl míč Machmudova na roh.

53
    Nutno říci, že z opakovaných záběrů by měl dostat hráč Syčev žlutou kartu za simulaci.

53
    Opět se Volga dožadovala penalty, rozhodčí je v klidu.

52
    Rodićův centr také nenašel ve vápně spoluhráče a hosté se tak zmocňují kulaté věci.

51
    Machmudov nacentroval míč do vápna, ale tam se balónu zmocnil brankář Volgy.

49
    Jedná se o Luise Caballera, střelce dnešní branky, který opouští hřiště.

49
    Na hřišti zůstal ležet jeden z hráčů Samary a je ošetřován lékaři.

46
    Hned na začátku druhého poločasu musel zasahovat brankář Veremko, který vyrazil mimo tři tyče střelu Rodiće.

46

Obě mužstva jsou na hřišti a sudí Jesekov může zahájit druhý poločas.

Je poměrě zajímavé, že hosté vyslali na branku pouze jednu střelu, která skončila brankou. To vše za celý poločas.

V poločasové přestávce pořadatelé lajnují hřiště.

Zápas po poločase končí výsledkem 1:1. Domácí šli nejprve do vedení po přesné hlavičce stopera Kowalczyka a začali mít převahu. Samara ale dokázala udeřit, když se prosadil po krásné individuální akci paraguayec Caballero. První půle také přinesla dvě žluté karty a to po obou na jedné straně.

Sudí nechal pouze osm sekund přesčas a ukončil první poločas dnešního střetnutí.

45+1

44
    Bordianův centr nenašel nikoho ve vápně, ale sám se nesl tak, že nakonec minul klec hostů o pár centimetrů!

43
    Teď se na sudího zlobil brankář Samary, který byl evidentně blokován Syčevem při výkopu z ruky.

41
    Bibilov ale kopl míč mimo tři tyče Veremenkovi brány.

41
    Novgorod bude zahrávat přímý volný kop z dobré pozice.

39
    José Nadson se provinil dalším faulem. Ze své poloviny budou rozehrávat hráči domácího týmu.

37
    Koncedalov se pokusil překvapit brankáře. Nakonec překvapil všechny na stadionu jeho střelou, která letěla úplně mimo.

36
    Hosté se snaží dopředu dostávat nakopávanými balóny. Nyní mohl jít sám na bránu Brown Forbes, ale toho dokázal čistě zastavit Kowalczyk.

35
    Nyní musel rychle vyběhnout Veremenko a odkopnout míč.

32
    A máme vyrovnáno. LUIS CABALLERO dokázal udělat ve vápně domácích tři kličky hráčům, a poté vystřelil ránu přesně k tyči Parejkovi branky. Gólman Volgy se nedokázal pohnout.

30
    Žlutou kartu také obdržel brazilský obránce José Nadson, který zastavil rozvíjející se akci Novgorodu.

28
    Pucila kopl nešikovně Amisulashviliho do obličeje. Sudí potrestal záložníka domácích žlutou kartou. Bek Samary je už na nohou a hned obdržel omluvu od běloruského hráče.

26
    Na druhé straně faul na Pucilu. Rozehrávat se bude těsně před vápnem Volgy.

26
    Kowalczyk nyní zastavil nedovoleně protiútok hostů.

25
    Trenér Křídel Sovětů Cygankov vypadá na lavičce dost mrzutě.

22
    Teď se Volga dožadovala pokutového kopu, ale sudí s klidnou tváří ukázal, že nic takového pískat nebude.

21
    Koncedalov dostal na kopačku krásný pas, ale jeho následná střela skončila na bekovi Samary.

20
    Samaru jakoby branka zaskočila, a tak nyní hraje poněkud hůře než jejich sok z Novgorodu.

19
    Hráči Samary ho ale odvrací.

18
    Domácí budou zahrávat rohový kop.

14
    Novgorod právě vstřelil branku!
    Po standardní situaci se domácí dostávají do vedení! Přímý volný kop Pucila odcentroval přesně na hlavu MARCINA KOWALCZYKA, a ten přesně umístněou hlavičkou k tyči nedal brankáři šanci.

13
    Bordian chtěl odcentrovat míč do vápna Samary, ale beci ho odkopávají zpět do autu.

11
    Pucila teď nasadil šlapák jednomu z hráčů hostů. Sudí faul zapískal, ovšem kartou nepotrestal.

10
    Machmudov dokázal vybojovat autové vhazování.

9
    Novgorod dokázal obrat hráče Samary o míč, ale při první přihrávce o něj zase přišel.

8
    Zápas se hraje s reflexním oranžovým míčem.

7
    Parejko si včas vyběhl pro míč. Caballero byl příliš pomalý.

6
    Domácí se snaží dostat také míč do vápna, ale bohužel všechny pokusy byly zatím zblokovány.

3
    Machmudiov hledal centrem někoho ve vápně. Našel, ale pouze obranu domácího celku, která okamžitě nakopla balón dopředu.

1
    Hned ze začátku se domácí tlačili dopředu, ovšem míč ztratili. Ten končí za čarou a odkopávat bude brankář.

1

Na pomezí budou sudímu Jesekovi asistovat jednačtyřicetiletý Ijka Baryšnikov a Vladislav Nazarov.

Obě mužstva nastupují na hříště. Zápas dnes bude řídit mezinárodní ruský sudí Alexej Jesekov.

Fanoušci na stadionu Lokomotiv jsou opravdu teple oblečeni. Mají krásné typické ruské beranice a většina tamních odvážlivců popíjí čaj či jiné horké nápoje.

Na hřišti Novgorodu je vrstva sněhu, ale pořadatelé se snažili, co nejvíc jej odstranit.

FK Volga Nižnij Novgorod: Parejko – Kolodin, Kowalczyk, Bordian, Rodić – Karjaka, Aldonin, Koncedalov, Putsila, Bibilov – Syčev
    Náhradníci: Nigmattulin, Poljanin, Dvorneković, Ropotan, Shelton, Bujvolov, Polczak, Komarov, Zubkov, Belous

FK Křídla Sovětů Samara: Veremko – Amisulashvili, Goreux, José Nadson – Nemov, Adzhinzhal, Dragun, Callagov, Machmudov, Brown Forbes – Caballero
    Náhradníci: Vavilin, Taranov, Zeballos, Jelisejev, Kuzmičev, Verchovcov, Semšov, Baljajkin, Fedorov, Delkin, Vorobjov, Maksimov

Rozhodčí: Jeskov – Baryšnikov, Nazarov.

Vítejte u naši on-line přenosu! V rámci nejvyšší ruské fotbalové soutěže na sebe narazí celky FK Volga Nižnoj Novgorod a FK Křídla Sovětů Samara. Jedná o souboj rivalů v tabulce, hosté jsou se ziskem 21 bodů jedenáctí, Volga má o tři body méně, což jí přisuzuje dvanáctou příčku. Jak dopadne toto utkání? Úvodní výkop je naplánován na 10:30 CET. Přeji příjemný sportovní zážitek!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.