Ajax – Breda 4:0 (kon.) | Alkmaar – Twente 1:2 (kon.) | Waalwijk – Cambuur 2:2 (kon.)
Eindhoven – Arnhem 2:6 (kon.)
AZ Alkmaar
1:2 (1:1)
FC Twente
Sobota 07.12.2013, 19:45 • AFAS Stadion, Alkmaar • Nizozemská Eredivisie

Duel mezi AZ Alkmaar a Twente nabídl pohledný ofenzivní fotbal, u kterého jste se věřím bavili. Pro dnešek je to z AFAS Stadium vše. Příjemný zbytek večera Vám přeje komentátor Tomáš Reiner! Na shledanou. (21:37:51)

Twente vítězí na hřišti Alkmaaru, přestože již od třetí minuty prohrával po nádherném voleji Beerense. O obrat v zápase se postaral dvěma góly Mokhtar, který nejprve v pětatřicáté minutě vyrovnal a ve druhé minutě nastavení vystřelil Twente tři body. Konečný výsledek. Alkmaar 1 Twente 2.

90+3
    Henriksen mohl vyrovnat! Záložník AZ se dostal po rohovém kopu na zadní tyči ke střele, která prolétla těsně nad břevnem.

90+3
    Twente dokonalo obrat v zápase.

90+2
    Twente právě vstřelilo branku!
    YOUNESS MOKHTAR strhává vedení na stranu Twente!! Rosales našel na zadní tyči parádním centrem nabíhajícího Mokhtara, který se dostal k hlavičce, která se od levé tyče odrazila do brány. Krásný gól.

90+2
    Twente u míče...

90+1
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.

90
    Gutierrez mohl rozhodnout! Alvarado ale dokázal jeho střelu na dvakrát zlikvidovat.

89
    Corona fauloval ve středovém kruhu a za svůj zákrok uviděl žlutou kartu.

88
    Koppers nezakončil přesně. Následoval odkop od Alvaradovy brány.

87
    Jesus Corona se mohl postarat o obrat v zápase! Jeho technická střela levačkou ale těsně minula vzdálenější horní roh.

87
    Castaignos napřáhl ke střele, jeho pokus byl ale zablokován.

86
    ... po kterém byl hostujícím hráčům odpískán útočný faul.

85
    Berghuisova střela byla sražena na rohový kop...

84
    Corana předvedl ostrý zákrok, po kterém AZ rozehrálo standardní situaci a v šestnáctce Twente vyvolalo velký zmatek. Na štěstí pro hosty ale obě střely domácích hráčů byly zablokovány.

83
    Hráči v modrém přešli do útoku a vybojovali autové vhazování, po jeho rozehrání ale Twente o míč přišlo.

82
    AZ Alkmaar se dopustil chyby v rozehrávce, pro domácí to ale dobře dopadlo.

81
    Na druhé straně se vzápětí ocitlo v ofsajdovém postavení také AZ.

Tomáš Reiner

Branky: 3. Beerens – 39. Mokhtar, 90+2. Mokhtar

Karty:   35. Wuytens (ALK) – 19. Schilder (TWE), 51. Rosales (TWE), 89. Corona (TWE)

AZ Alkmaar: Alvarado – Johansson (79. Avdic), Gouweleeuw, Wuytens, Viergever – Henriksen, Ortiz, Martens – Beerens, Johannsson, Gudmundsson (76. Berghuis)
    Náhradníci: Gorter, Reijnen, Overtoom, De Winter, Berghuis, Haps, Avdic

FC Twente: Marsman – Rosales, Bengtsson, Bjelland, Schilder (78. Koppers) – Ebecilio, Eghan (69. Corona), Gutierrez – Mokhtar, Castaignos, Tadic
    Náhradníci: Koppers, Wisgerhof, Dordevic, Corona, Breukers, Martina, Bednarek

Rozhodčí: Pieter Vink. Asistenti: A. Boonman, R. Geutjes. Čtvrtý rozhodčí: E. van de Graaf

Diváci: 16021