Ajax – Breda 4:0 (kon.) | Alkmaar – Twente 1:2 (kon.) | Waalwijk – Cambuur 2:2 (kon.)
Eindhoven – Arnhem 2:6 (kon.)
PSV Eindhoven
2:6 (1:1)
SBV Vitesse Arnhem
Sobota 07.12.2013, 20:45Nizozemská Eredivisie

Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji vám příjemný zbytek večera a těším se u dalších onlajn přenosů. (22:41:46)

A je dobojováno! Ve druhém poločase jsme sledovali naprosto jednostranné utkání. Domácí sice měli v úvodu převahu, ale tu utnul v 66. minutě Havenaar gólem na 2:1. Poté následovala branka Leerdama. Domácí se ještě nevzdali a v 84. minutě snížil Rekik. Pak se ale začali dít věci, hosté se od tohoto okamžiku dokázali trefit ještě třikrát a doslova tak znemožnili domácí celek.

90+3
    Domácí publikum píská na své fotbalisty, takovýto výprask nikdo nečekal.

90+3
    Arnhem právě vstřelil branku!
    Obrana domácích naprosto zaspala a výsledkem toho bylo to, že DAVY PROPPER šel sám na brankáře, takovouto šanci si samozřejmě nenechal ujít a již pošesté překonal Zoeta!

90
    Hlavní sudí nastaví ještě tři minuty nad rámec hrací doby.

88
    Tak to je opravdu studená sprcha pro fotbalisty PSV! Ve dvou dokázali hosté vyšachovat domácí u rohového praporku, poté přihrál Piazon do vápna na PATRICKA VAN AANHOLTA, který zamířil přesně k tyči!

87
    Po entusiasmu, který zavládl na stadionu po druhé brance PSV, je teď v Eindhovenu ticho.

85
    Hosté je ale znovu po minutě hned uzemnili! Pěknou přímočarou akci zakončil ve vápně tváří tvář brankáři DAVY PROPPER!

84
    PSV právě vstřelilo branku!
    PSV ještě neřeklo poslední slovo! Na pěkný centr si naskočil KARIM RAKIK a snižuje tak na 2:3!

83
    Hosté poprvé střídají, místo Ibarry přichází někdejší hráč Chelsea Kakuta.

81
    Tak jsem možná domácí zbytečně podcenil! Teď se k zajímavé střele dostal ve vápně Depay, výborný zákrok si ale znovu připsal Velthuizen.

80
    Domácí již zdá se rezignovali na jakoukoliv snahu. Další rohový kop hostí ale čtvrtou brankou neskončil.

78
    Naposledy střídá domácí lavička, místo Ariase si zahraje Park Ji Sung.

75
    Velká chyba obrany PSV a brankáře Zoeta! Proti dlouhému pasu nesmyslně vyběhl domácí gólman, u míče byl však dříve KEVIN LEERDAM, který mu jen udělal kličku a do prázdné branky zavěsil. Touto chybou je tak o vítězi nejspíš jasno.

75
    Hostům utekl míč za brankovou čáru, Zoet bude moci v klidu rozehrávat od své svatyně.

73
    Dva rohové kopy po sobě zahrávali fotbalisté z Arnhemu, ani jeden však nepřinesl obraně PSV horké chvíle.

72
    Domácí se hodně snaží, ale nejde to. V jejich hře se objevuje spousta nepřesností.

70
    Hosté začali být od vedoucí branky aktivnější, další akci Vitesse na poslední chvíli hasil Arias.

Jiří Zabilanský

Branky: 45+1. Depay, 84. Rekik – 38. Piazon, 66. Havenaar, 75. Leerdam, 85. Propper, 88. Aanholt, 90+3. Propper

Karty:   64. Jorgensen (PSV) – 60. Kashia (ARN)

PSV Eindhoven: Zoet – Jorgensen, Arias, Rekik, Tamata – Hiljemark, Maher, Schaars – Narsingh, Locadia, Depay
    Náhradníci: Tytoň, Toivonen, Jozefzoon, Bakkali, Brenet, Hendrix, Park

SBV Vitesse Arnhem: Velthuizen – van Aanholt, van der Heijden, Kashia, Leerdam – Propper, Vejinovič, Atsu – Ibarra, Havenaar, Piazon
    Náhradníci: Hutchinson, Mori, van der Struijk, Chanturia, Kakuta, Meerits, Qazaishvili

Rozhodčí: Blom – Steegstra, Simons