Mönchengladbach – Schalke 2:1 (kon.) | Stuttgart – Hannover 4:2 (kon.) | W. Brémy – Bayern 0:7 (kon.)
Hamburg – Augsburg 0:1 (kon.) | Frankfurt – Hoffenheim 1:2 (kon.) | Dortmund – Leverkusen 0:1 (kon.)
VfB Stuttgart
4:2 (2:2)
Hannover 96
Sobota 07.12.2013, 15:30 • Mercedes-Benz Arena, Stuttgart • Německá Bundesliga

Toliko z tohoto zápasu, u dalšího v rámci německého Bundesligy se budu těšit zase za týden. Pěkný den. (17:29:39)

Krize Hannoveru se tak prohlubuje a venku ani na sedmý pokus nezískali svěřenci kouče Slomky ani bod. Dnes k tomu byli docela blízko a nehráli špatně. Jenže soupeř je školil z proměňovaní šancí a bere tak tři body. Tabulkou tak jde vzhůru a přeskakuje svého dnešního soka.

Je dobojováno, sledovali jsme výborný fotbal, který přinesl hned šest gólů. První poločas 2:2, druhý 2:0. Hannover si k ničemu příliš nedostával, sice začal dobře, ale v 51. minutě uťal jeho šance výborně hrající Traoré, které posunul Stuttgart k výhře. Tři body potvrdil sedm minut před koncem Rausch a bylo jasné, že v souboji takřka dvou sousedů v tabulce vyhrají domácí.

90+1
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Vedad Ibišević, přichází Mohammed Abdellaoue.

90
    Nastavují se dvě minuty, domácí bezpečně kontrolují výsledek.

89
    Harnik v postavení mimo hru těsně před koncem řádné hrací doby.

88
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Ibrahima Traoré, přichází Sercan Sararer.

86
    Teď už se duel bude pouze dohrávat za výborného povzbuzování publika.

85
    Tak to vypadá, že ani posedmé si Hannover neodveze z hřišť soupeřů ani bod.

83
    Stuttgart právě vstřelil branku!
    Je zřejmě defitivně rozhodnuto. Hannover už v posledních minutách ztratil potřebnou sílu na vyrování, domácí kontrolovali průběh hry a připsali si další dobrou akci, která končí gólem. Nejprve nedokázal odcentrovat Traoré, ujal se toho Werner a na hranici ofsajdu našel KONSTANTINA RAUSCHE. Ten už si v zakončení věděl rady a sám před brankářem rozvlnil síť. Asistence: Timo Werner.

83
    Žlutou kartu dostává Jan Schlaudraff (Hannover 96).

82
    Zieler musel být ve střehu, protože Traoré opět nahodil motor na nejrychlejší možný stupeň a chyběl kousek, aby si obhodil vyběhnuvšího brankáře.

81
    A skutečně se střídalo, ještě něco přes deset minut do konce základní hrací doby. Druhý poločas už nenabízí takovou přestřelku a dobré šance, ale i tak se je nač dívat.

80
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Rani Khedira, přichází William Kvist.

78
    Ostrý souboj Harnika se Saném zůstává bez potrestání.

77
    Domácím muselo zatrnout po centru Pandera, ale brankář Ulreich si pro míč v klidu došel.

76
    Hosté už mají vystřídáno celkem třikrát, kouč Schneider teprve své první připravuje každou minutou.

Roman Zajíček

Branky: 13. Harnik (Werner), 33. Ibišević (Harnik), 51. Traoré (Leitner), 83. Rausch (Werner) – 28. Sobiech (Schmiedebach), 31. Sané (Huszti)

Karty:   30. Rüdiger (STU) – 18. Diouf (HAN), 83. Schlaudraff (HAN)

VfB Stuttgart: Ulreich – Sakaj, Schwaab, Rüdiger, Rausch – Khedira (80. Kvist), Leitner, Harnik, Werner, Traoré (88. Sararer) – Ibišević (C) (90+1. Abdellaoue).
    Náhradníci: Kirschbaum – Niedermeier, Kvist, Sararer, Maxim, Abdellaoue, Leibold.

Hannover 96: Zieler – Sakaj, Sané, Marcelo, Pocognoli (60. Pander) – Schmiedebach (72. Bittencourt), Andreasen (C), Hoffmann (67. Schlaudraff), Huszti – Diouf, Sobiech.
    Náhradníci: Miller – Cherundolo, Avevor, Pander, Bittencourt, Schlaudraff, Kadah.

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp